Şeriatı Kimler İstemez?

CENGİZHAN

Yasaklı
Benm ağrıma giden şu ki Lozan ve Sevr'de ki anlaşmalara göre anayasamızı onlardan alışımızdır.Yahu kendi anayasasını oluşturmaktan aciz olan bir hükümet bu vatana ne gibi faydası olur ki?Aslında anayasamızın kökten değişmesi için bir referandum yapılmalıdır.Bunda sıkıysa kemalistler cesaret etsinler bakalım ne diyecekler...

246.jpg

Çok yanlışınız var....Çok yanılıyorsunuz....
Referanduma gidip Anadulu halkına şeriat istiyor musunuz diye sormaktan
korkanlar dincilerdir, Biliyorlarki Anadolu hakının %90 ı şeriat istemez.....

Ayrıca Yönetime hetirilen dindar parti ve başkanı başbakan da
kesinlikle Demokratik ,laik ce sosyal hukuk devletinden yanalar..
Ve şu andaki 4 parti de bu konuda mutabık kalmışlardır..

Yeni anayasa da böyle yapılacaktır....

Şeriatçıların daha birkaç bin yıl beklemeleri herekecek...:D

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Laiklik ilkesi doğrultusunda gerçekleştirilen inkılaplar

-Cumhuriyetin ilanı

-Halifeliğin kaldırılması
-Şer’iye ve Evkaf Vekaleti’nin kaldırılması
-Tevhid-i Tedrisat kanunu
-Tekke ,zaviye ve türbelerin kapatılması
-Medeni Kanun’un kabulü
-1924 Anayasası’ndan “Devletin dini İslam’dır” maddesinin çıkarılması.
-1924 Anayasası’na laiklik ilkesinin girmesi
-Maarif Teşkilatı hakkındaki kanunun kabulü
-Medreselerin kapatılması
-Kılık Kıyafet Kanunu’nun kabulü

CUMHURİYET VE LAİKLİK UĞRUNA BU KADAR İSLAM'A DÜŞMANLIK ANCAK YUNAN GAVURUNDAN BEKLENİR.SAVAŞILMADAN YAPILAN BU DEVRİMLERİN BU MİLLETE HİÇBİR FAYDASI DA OLMAMIŞTIR.ZİRA BU DEVRİMLER VE İNKILAPLAR UĞRUNA NİCE MASUM ALİMLER VE HALK TEBASI KATLEDİLMİŞ VEYA SÜRGÜN EDİLMİŞTİR.BU YAPILAN DEVRİMLER SIRF GAVURLARA UYMAK VE ÜLKEMİZDE İSLAMİ AKIMLARI DURDURMAK GAYESİ İÇİN YAPILMIŞTIR.İSLAM'IN SADECE ADI KALMIŞTIR ÜLKEMDE...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Tayyip Bey makamını kaybetme korkusuyla herkese karşı itidal üzerine hareket etmektedir..Onu sizden daha iyi biliyoruz.Fincancı katırları ürkütmek istemiyor.Halkımıza gelince, oturduğunuz yerde anket yaparsanız kendi fikirlerinizi kabul etmiş olursunuz.Şöyle halkın içine bir girin bakalım ne istiyorlar?

Tekrar ediyorum, bu laiklik anayasasıyla bu toplum sittin sene iflah olmaz ve olmayacağa benziyor durum onu göstermektedir..Boşuna ümit beklemeyin.Eninde sonunda caydırıcı kanunlar koyacaklar anayasamıza.Bu da şeriata benzer anayasa olacaktır.

lafons7275

Kıdemli Üye
Murat TÜRKER | Hadislerin Asr-ı Saadet’ten çok sonra yazıldığı, Sahabenin de ‘bizim gibi’ insanlar olduğu, bize Kur’an’ın yeteceği, Din’de tek teşri kaynağının Kur’an olduğu, Kur’an’ın korunması İlâhî teyid ile garanti edilse de, Sünnet’in böyle bir tekeffülden mahrum olduğu gibi ‘modern’ tezler, Sünnet ve Sahabe konusundaki bakışımıza tesir eden ve dolayısıyla Din algımıza ârız olan olumsuzluklar olarak karşımızda duruyor.
“Din’in ruhu” dedikleri terkip üzerinden ahkâmı istedikleri tarzda yorumlamanın önünü açmak isteyenler, modern kıymet hükümleriyle paralel ve modern zihinlerce kabule şayan bulunan bir algıya zemin kazandırma adına, önlerine çıkan engelleri bir şekilde bertaraf etme konusunda kararlı görünüyorlar.
Karşılarına dikilen ve nevzuhur projelerini hayata geçirme hususunda önlerini kesen en temel iki meseleyi, Sünnet ve Sahabeyi, mücadele gündemlerinin ilk sıralarına oturtmalarının sebeplerini de burada aramak gerekiyor.
Sahabeye ilişen bir tasavvurun süreç içerisinde teselsül ederek Sünnet algımıza ve daha genel manada Sahabe kanalıyla bize intikal eden bütünün tamamına râci olacağını görmek için ise kehanette bulunmaya gerek yok.
Geçmişteki ve günümüzdeki tüm bid’at cereyanların davalarını Kur’an’la refere ettikleri düşünüldüğünde, Kur’an’la yetinmeyi öneren tasavvurun doğuracağı muhtemel sonuçlar kestirilebilir; herkesin zihnî arka planına göre şekil verebileceği ‘yoruma açık’ bir din telakkisine zemin hazırlanacağı rahatlıkla müşahede edilebilir.
Bu ümmetin itikat boyutunda en büyük fitnesi Sahabe ve Sünnet algısına ilişen yaklaşım biçimleridir. Sünnet, bu Din’in murâd-ı İlâhiyeye göre anlaşılıp yaşanmasının yegâne yolu, Sahabe de bu Din’in sigortasıdır. Bâtıl bir zihnî koordinattan yola çıkan her kişi ve zümre bu iki meseleyle ‘hesaplaşmadan’ yol alamayacağı için, tarihte ve günümüzde bid’at ehli olarak tesmiye olunan tüm oluşumlar, Sünnet ve Sahabe ile problemli bir anlayışı dava etmişlerdir.
‘Tarihte ve günümüzde’ derken, bu problemin geçmişte de modern zamanlarda olduğu kadar ‘kurcalandığını’ söylemiş olmuyoruz. Bilakis yaşadığımız dönem, özellikle oryantalist etkiyle Sünnet ve Sahabe konusunun maksatlı bir takım okumalara ve ilmîlik görüntüsü altında taarruzlara muhatap kılındığı bir dönem olarak paranteze alınmayı hak ediyor.
Müsteşrikler ve içimizdeki ‘kötü kopyaları’ tarihte hemen hiçbir aklı başında isim/grup tarafından dile getirilmemiş uç yorumları dillendiriyorlar ve bunlar ilmî çalışma etiketiyle terviç ediliyor.
Tüm fıkhî hadislerin 2 ve 3. Asırda ‘uydurulduğunu’ ve ‘Peygambere izafe edildiğini’ iddia eden Schacht gibiler konumuz için bir misal teşkil ediyor.
Kader inancını, kabir azabını inkâr eden, hadislerin itikada konu yani hüccet olamayacağı düşüncesini neşreden mâlûm zevat, oryantalistlerin misyonunu tamamlayıp, nöbeti yerli ortaklarına devrettiğini âşikâr kılan bir durumu haber veriyorlar.
Ne bunlar yeni iddialar, ne de ehil olan ulema tarafından cevapsız bırakılmışlar.
Biz de Dost TV’de bu zümrelerin argümanlarını ve reddiye sadedinde ifade edilen karşı yaklaşımları ele alıyoruz.
Genel anlamda Sünnet’in teşri boyutu olduğu, hadislerin tesbiti ve naklinin güvenilir kanallardan gerçekleştiği, Sahabe’nin adaleti ve hadis aktarımındaki titizliği, hadis yazımının daha Efendimiz (sav) hayattayken başladığı, hicrî birinci asrın sonunda gerçekleşmeye başlayanın ise hadis yazımı değil resmî-devlet kanalıyla olan tedvin olduğu, rivayetin evreleri, hadislerin kabul-red noktasında hangi hassas kriterlere riayet edildiği gibi hususları, bir seri program çerçevesinde işlemeye gayret ediyoruz.
Sünnet ve Sahabe bilincimizi diri tutmaya vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz.

CENGİZHAN

Yasaklı
Laiklik ilkesi doğrultusunda gerçekleştirilen inkılaplar

-Cumhuriyetin ilanı

-Halifeliğin kaldırılması
-Şer’iye ve Evkaf Vekaleti’nin kaldırılması
-Tevhid-i Tedrisat kanunu
-Tekke ,zaviye ve türbelerin kapatılması
-Medeni Kanun’un kabulü
-1924 Anayasası’ndan “Devletin dini İslam’dır” maddesinin çıkarılması.
-1924 Anayasası’na laiklik ilkesinin girmesi
-Maarif Teşkilatı hakkındaki kanunun kabulü
-Medreselerin kapatılması
-Kılık Kıyafet Kanunu’nun kabulü

CUMHURİYET VE LAİKLİK UĞRUNA BU KADAR İSLAM'A DÜŞMANLIK ANCAK YUNAN GAVURUNDAN BEKLENİR.SAVAŞILMADAN YAPILAN BU DEVRİMLERİN BU MİLLETE HİÇBİR FAYDASI DA OLMAMIŞTIR.ZİRA BU DEVRİMLER VE İNKILAPLAR UĞRUNA NİCE MASUM ALİMLER VE HALK TEBASI KATLEDİLMİŞ VEYA SÜRGÜN EDİLMİŞTİR.BU YAPILAN DEVRİMLER SIRF GAVURLARA UYMAK VE ÜLKEMİZDE İSLAMİ AKIMLARI DURDURMAK GAYESİ İÇİN YAPILMIŞTIR.İSLAM'IN SADECE ADI KALMIŞTIR ÜLKEMDE...

Evet....

Çok haklısınız...Yukarıdaki devrim kanunları bu günkü

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ' nin kuruluş kanunlarıdır...
Bu gün Türkiye bu günkü durumuna bu kanunlarla gelmiştir.
Bu kanunlarla yoluna devam etmektedir....
Ve bu kanunlarla yoluna devam edecektir....

Müteşekkür kardeş,

Ne ben seni laikliğe, ne de sen beni şeriat devletine ikna edemeyiz...
Ben ülkemin bu durumundan memnunum...Böyle kalacağına da inanıyorum.

Sen bir şeriat devleti istiyorsun, İran gibi, arap devletleri gibi...

Tüm kadınları çarşafa sokmak, tüm erkekleri sakallı cüppeli şalvarlı
Bir ülke istiyorsun..Ben halimden memnunum...
SEN NE YAZIK Kİ BEKLEYECEKSİİİİNNN...:D

Bazı müslüman arkadaşlarımızın mehdiyi bekledikleri gibi....:D

Selam güzel kardeşim........

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Evet....

Çok haklısınız...Yukarıdaki devrim kanunları bu günkü

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ' nin kuruluş kanunlarıdır...
Bu gün Türkiye bu günkü durumuna bu kanunlarla gelmiştir.
Bu kanunlarla yoluna devam etmektedir....
Ve bu kanunlarla yoluna devam edecektir....

Müteşekkür kardeş,

Ne ben seni laikliğe, ne de sen beni şeriat devletine ikna edemeyiz...
Ben ülkemin bu durumundan memnunum...Böyle kalacağına da inanıyorum.

Sen bir şeriat devleti istiyorsun, İran gibi, arap devletleri gibi...

Tüm kadınları çarşafa sokmak, tüm erkekleri sakallı cüppeli şalvarlı
Bir ülke istiyorsun..Ben halimden memnunum...
SEN NE YAZIK Kİ BEKLEYECEKSİİİİNNN...:D

Bazı müslüman arkadaşlarımızın mehdiyi bekledikleri gibi....:D

Selam güzel kardeşim........

İşte bende senden beklediğim sözler bunlardır.Ancak müslümanların şalvar ve cüppeli olması şart değildir.Elbette ki kadınlarımız kendi arzularıyla kapanacaktırZorla hiçbir kadını kapatmaya hakkımız var mı?Osmanlıda gayri müslim kadınları hep kapalı mı sanıyorsunuz?

Sizler 90 yıllık bu batıl laik sisteme alışık oldğunuz için şeriattan bayağı korkmaktasınız.Şeriatın gelmesine beklememize gerek yok ki?!Sadece halkın önü kapalıdır.Açıldığında bir sabah kalkmış en büyük devrim gerçekleşmiş olacaktır.Bedelsiz iş olmaz.

Toplumumuzu yabanileşmekten ve yozlaştırmaktan kurtarmak istiyoruz.Allah korkak ve pısırık müslümanı sevmez.O'nun hükümlerini başımızın üstünde tutarız.Osmanlı Kur'an ile ayakta duruyordu.Sonradan masonlar, siyonistler ve hain paşalar, ittihad ve terakki cemiyeti, jön türkler hep beraber olup onu yıktılar.Yıkılmaz sandığınız her devlet yıkılır.Bu laiklikte yıkılacaktır.Çünkü temeli ucubelidir.Bir Musa çıkıp Firavun'u devirecektir.

Türkiyemiz mozaik bir ülkedir.Arabistan'a veya İran'a da benzemeyiz.Biz Türkleriz.Esaret altında yaşamayı asla kabul etmeyiz.Artık gavur alemi bizden korkmalıdır.Yeniden büyük Türkiye olmak zorundayız.Gelişmiş, yenilikçi, dinamik,ilim sahibi, dinine ve vatanına bağlı bir neslin gelmesini arzuluyoruz.Bu hayallerimiz eninde sonunda gerçekleşecektir.Temeller atılmıştır.Demokrasi ile gelmeyen devrim ve ınkilap kanla gelir.Atatürk bunu yapmıştır.Kansız bir rejim her zaman arzumuzdur.Halkımızı eğitiyoruz.Nasıl ki aramızda ki gayri müslimler asırlardır huzur ve rahat bir ortamda yaşıyorlarsa bu kendi halkımızda aynen onlar gibi huzurlu yaşayacaklardır.Osmanlı her zaman insan haklarına sahip çıkmıştır.Biz onların torunlarıyız.Korkacak bir şey yoktur.Kalbinizi müsterih tutunuz.

garip70

Ordinaryus

Hayalinde bir anayasa belirlemişsin Cengizcim ve şu anda Pollyannayı oynuyorsun... :) Şeriatçıların bir kaç bin yıl bekleyeceğini pek sanmıyorum. Galiba senin gibi düşünen bazıları bu işe biraz üzüleceksiniz gibi geliyor...

Anadolu halkının neyi tercih edeceği konusunda en ufak bir fikrin yok...

Anayasa çalışmaları başladı... Sen laik de, biz islam şeriatı... Bakalım kimin dediği olacak. Burada birbirimizi yemeye gerek yok...
Sonuçta bir şey kabul edilecek. Emin ol nasıl olur bilmem ama yeni anayasanın kabulü konusunda ben en az %80 kabul oyu diyorum...

Arıca Atatürkün gizli vasiyeti de gündemde... Anladığım kadarıyla bu vasiyet açıklanırsa, Atatürkü seven pek çok kişi onu laikliğin baş düşmanı ilan ederse hiç şaşırmam...

CENGİZHAN

Yasaklı

Hayalinde bir anayasa belirlemişsin Cengizcim ve şu anda Pollyannayı oynuyorsun... :) Şeriatçıların bir kaç bin yıl bekleyeceğini pek sanmıyorum. Galiba senin gibi düşünen bazıları bu işe biraz üzüleceksiniz gibi geliyor...

Anadolu halkının neyi tercih edeceği konusunda en ufak bir fikrin yok...

Anayasa çalışmaları başladı... Sen laik de, biz islam şeriatı... Bakalım kimin dediği olacak. Burada birbirimizi yemeye gerek yok...
Sonuçta bir şey kabul edilecek. Emin ol nasıl olur bilmem ama yeni anayasanın kabulü konusunda ben en az %80 kabul oyu diyorum...

Arıca Atatürkün gizli vasiyeti de gündemde... Anladığım kadarıyla bu vasiyet açıklanırsa, Atatürkü seven pek çok kişi onu laikliğin baş düşmanı ilan ederse hiç şaşırmam...

ABDULLAHYÜCE VE MÜTYEŞEKKÜR KARDEŞLERİM.....

Güzel Kardeşlerim, birileri sizi uyutuyor ama kim uyutuyor...Bilemem...

Neyse...

Önce sizi kimi ve nasıl uyuttuğunu yeni anayasa gelince görecek ve anlayacak...

Sonra da son umudunuz MEHDİ olacak herhalde.......:D

garip70

Ordinaryus

Neyse...

Teşekkür ederim. Biz uykuyu mezara sakladık.
Hani ne demişler: Söyleyene değil söyletene bak...
MEHDİ as ın gelmesi yakın demek ki...

agbi

Yasaklı
@CENGİZHAN

İslamı gerçek anlam da bilen ŞERİAT tan korkmaz.

İRAN ile ARABİSTAN ile bizlerin arasındaki İslam anlayışı farkını bilen ŞERİAT tan korkmaz.

EĞER DERSEN agbi ŞERİATIN BUGÜN GELMESİNİ İSTERMİSİN diye İSTEMEM İstememin sebebide RUHUM değil AKILIM nedenmi ?
İşte İhvan Forum u işte üyeler işte karşılıklı yazışmalar.

AYRICA Gelecek Şeriat ŞİA temelli mi olacak SÜNNİ temellimi ? BUDA AYRI KONU

ŞERİ HÜKÜMLERİ VEREBİLECEK Kadro varmı YOK ?

Çok yakınımızda IRAK MEZHEP SAVAŞLARI ABD nin işgakinden fazla MÜSLÜMANLARA ZARAR verdi.

ALLAH cc EN SEVDİĞİ KUL KULLARINA FAYDALI OLANDIR İSLAM da en büyük cezalar KULUN KULA VERDİĞİ ZARARLARDIR.

ŞERİAT demek çarşafa bürünmek Sakal bırakmak 3 Hanımla evlenmek değildir.Bana göre bugün 2 nci Hnm bile zor alınır GERÇEK İSLAM ANLAYIŞINDA.

FAKAT

SİZİN ÇEKİNCELERİNİZ de bugüne kadar yapılan BEYİN YIKAMA ÜRÜNLERİ Bizleri hep Korkutmuşlar İRAN la ARABİSTAN la

Bazı fanatik radikal kuruluşlar yaptıkları eylemlerlede korkutuyorlar Örnek İ,KİZ KULELERE SALDIRI veya İSTANBUL da Havra bonbalanması bana göre bu eylemlerin İSLAM la alakası yoktur.

GERÇEK İSLAM nın yaşandığı ortamlar keşke oluşsa SUİSTİMAL EDİLMEDEN.

Bak bir örnek DEVLET MALINI & VAKIF MALINI ŞAHSI İÇİN KULLANAN AHİRETTE KUL HESABI VERECEKTİR.

İSLAM ı ÖCÜ gibi görmektense onu anlamaya çalışalım.

ŞERİAT İSTEYENLER bak Forum da başta @fakiri ERBAKAN a MAHMUD EFENDİYE ve F.GÜLEN ve Cemeatini ortadan kaldırır. @ Ercan Tekin @YENİ-OSMANLI yı @manifestoyu ANINDA CEZALANDIRIR. FAKİRİDE EN BAŞTA Ercan Tekin i ortadan kaldırır.

ZAMAN ALLAH ın izni ile bizleri doğru yola getirecektir İSTEMEK ÖNEMLİ DEĞİL İDTEDİĞİNE LAYIK olmaktır önemli olan.

MEHDİ ne zaman gelecek diye soranlar önce kendilerine sormalı MEHDİ gelince ben Hazırmıyım diye.

CENGİZHAN

Yasaklı

Teşekkür ederim. Biz uykuyu mezara sakladık.
Hani ne demişler: Söyleyene değil söyletene bak...
MEHDİ as ın gelmesi yakın demek ki...

Ben de size teşekkür ederim kardeşim....

Dediğiniz gibi olabilir yani.....Mehdi de yola çıkmış gelmektedir belki.....

Hani abdala malum olurmuş ya.....:D

garip70

Ordinaryus

Ben de size teşekkür ederim kardeşim....

Dediğiniz gibi olabilir yani.....Mehdi de yola çıkmış gelmektedir belki.....

Hani abdala malum olurmuş ya.....:D

O zaman şu söz kendini doğruluyor.:D

''Abdallarla tartışmayın, çünkü onlara malum olur.'' :D

ömerusta

Kıdemli Üye
evet tamda öyle abdalara malum oluyor peygamberin sünetini kuranın kelamını unuttular işleri mehdiye kaldı eğer yobaz uydurması gerçek olsa mehdi gelse isa as gelse önce bu yobaz tayfası kelleyi kurtaramaz şeriyatın hükmünde
kafirleri aramayın müslüman geçinen bu yobazların istiyeceği yok şeriatı onlar ya iran ya vahabi arabistan şeriyatı inanın yahudi şeriyatı bile bu kadar zalimce işlemez

müttaki

Profesör

müttaki kardeşim. Ben isterim... Çünkü şeriatdan kasıt, Kurana dayalı bir anayasa... Kurana göre yaşamayacaksak, söyler misiniz bu Kuran niye indi?

Bekri hikayesi güzelmiş efendim... Biliyorduk zaten ama bir de sizden dinledik iyi oldu...
Evet dostum, hikayenizde de belirttiğiniz gibi herkes kendinde eksik olanı ister... Bizde de Kuran hükümleri eksik istiyoruz... Zaten Kuran hükümleri eksik olmasaydı, imralıdaki asılmıştı, evine giren hırsızı dövdüğün zaman sen ceza almazdın, adam öldürmek bu kadar artmazdı, bir insan suç işlemeden önnce durur bir düşünürdü, vs vs... Ülkenin durumunu anlatmaya gerek yok zaten biliyorsun...

Bir fıkra da ben anlatayım:
Baba ile çocuğu evde oyun oynuyorlarmış. Küçük kız oyuncak çay bardaklarına doldurduğu suyu çay diye babasına ikram eder. Adam alır ve ooooohhh diyerek içer. Tam o sırada annesi içeri girer... Babaya bakar ve gülümser... Sonrada mutfağa geçerken babaya şöyle der. ''Tek ulaşabildiği su kaynağının KLOZET olduğunu biliyorsun değil mi?''

Siz Kurandan başka yaşam şekli aramaya devam ederseniz bize daha çok klozet suyu içirirler haberiniz olsun...:)

Saygılar

sevgili Abdullah yüce

sen edep erkan görmüş birisin. söylermisin bindörtyüz yıldır devletin dini islamdır diyen hukuğa sahip devletlerin
hangisi inen kurana uygun bir islam hukukuydu.

hangi kuranda islam devleti saltanatla yönetilir diye yazıyordu.
hangi kuranda islam devletinde kardeş katli vaciptir yazıyordu.

bugüne kadar kurana dayalı islam hukuku ile devlet yönetilmiş gibi fatura son 80 seneye çıkarılıyor.

islam hukukuna dayalı devlet yönetimini en son hz.ali kurmaya çalıştı.
herşey hakkına hak..

hakkına hak olunca türlü oyunlar oynandı.

1400 senelik müslüman ortadoğuda kölelik batıdan gelen reform etkisi ile kalktı.
hala başlık parası ile kız alınıp veriliyor.
hala aşiretçilik töre islamdan öncelikli. aşiret devletçikler ortadoğunun her tarafında.

sen şeriat diyorsun. bizde şeriat diyoruz.
farkımız
birileri faturayı 80 seneye çıkarıyor.sende böyle olduğunu ima ediyorsun
biz ise bunun faturasının ortadoğu halklarının zihniyetinden başka yerlerde aranmaması gerektiğini düşünüyoruz.

hz.ali zamanında kuvvetli aşiretler vardı. şimdi ise çok daha kuvvetli kapitalist sermayeler var.
hadi bir anayasa yapılsın bunu uygulamaya sokamazsınız.
sokmanız için önce toplumsal zihniyetin değişmesi gerekir ki
atomu parçalara ayırmak bu söylediğimden daha kolay.

selametle

garip70

Ordinaryus
sevgili Abdullah yüce

sen edep erkan görmüş birisin. söylermisin bindörtyüz yıldır devletin dini islamdır diyen hukuğa sahip devletlerin
hangisi inen kurana uygun bir islam hukukuydu.

hangi kuranda islam devleti saltanatla yönetilir diye yazıyordu.
hangi kuranda islam devletinde kardeş katli vaciptir yazıyordu.

bugüne kadar kurana dayalı islam hukuku ile devlet yönetilmiş gibi fatura son 80 seneye çıkarılıyor.

islam hukukuna dayalı devlet yönetimini en son hz.ali kurmaya çalıştı.
herşey hakkına hak..

hakkına hak olunca türlü oyunlar oynandı.

1400 senelik müslüman ortadoğuda kölelik batıdan gelen reform etkisi ile kalktı.
hala başlık parası ile kız alınıp veriliyor.
hala aşiretçilik töre islamdan öncelikli. aşiret devletçikler ortadoğunun her tarafında.

sen şeriat diyorsun. bizde şeriat diyoruz.
farkımız
birileri faturayı 80 seneye çıkarıyor.sende böyle olduğunu ima ediyorsun
biz ise bunun faturasının ortadoğu halklarının zihniyetinden başka yerlerde aranmaması gerektiğini düşünüyoruz.

hz.ali zamanında kuvvetli aşiretler vardı. şimdi ise çok daha kuvvetli kapitalist sermayeler var.
hadi bir anayasa yapılsın bunu uygulamaya sokamazsınız.
sokmanız için önce toplumsal zihniyetin değişmesi gerekir ki
atomu parçalara ayırmak bu söylediğimden daha kolay.

selametle
Sevgili muttaki kardeşim... Canımsın... Haklısın...

Zaten ben de 4 sahabi tarafından uygulanan şeriatten bahsediyorum.
Benim istediğim şeriat 4 halife zamanında uygulanan şeriat...

Yoksa arada geçen şeriat uygulayıcılarını tasvip ettiğimi zannetmeyin.

Demek istediğim, şeriatın yanlış uygulayıcılarının gittiği yolu arzulamak değil. Kuranın hükümlerini (bu da tam anlamıyla 4 halife zamanında olmuş) arzulamaktır.

selametle

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Neyse...

Sayın CENGİZHAN hocam..Biz uyumuyoruz.Ve şuurlu müslümanlardanız.Asıl 90 küsur seneden beri laiklikle uyutulan sizlersiniz.Anayasamızda mevcut bazı kanun maddeleri değiştiriliyor.Bakınız, son zamanlarda Tevhid-i Tedrisat kanunu siz farkında olmadan delindi ama tam olarak kaldırılmadı..Şu an da İstanbul ve Anadolu yakasında binlerce medrese açıldı.Bunlardan haberiniz yok herhalde.Bu hükümetten yine Allah razı olsun.Mehdi filan beklediğimizde yoktur..

Sizler laiklikle övünedurun, medreselerin sayıları hızlı bir şekilde artmaya başlamıştır.Elhamdülillah, dinini öğrenen nice genç evlatlarımız artık cahil kalmayacaklardır.Türkiye'de en büyük medrese eğitimini veren İsmail ağa cemaatidir.Buralarda son derece derin alimler yetiştirildi ve buna devam ediliyor.Korkacak bir şey yok.Bunlardan kimseye zarar gelmez.Asıl zarar gelecek olanlar: ateist, laik, solcu ve alevilerden geliyor.Bunların hem devlete ve milletimize zararları var.PKK ve DHKP-C bunlardan sadece ikisidir..Hiçbir genç müslüman bu terörist örgütlere katılmaz.Ağzı dualı, geceleri teheccüd namazına kalkan, Kur'an okuyan 5 vakit namazlarını kılan, ilim öğrenen gençlerden bu ülkeye asla zarar gelmez.İşte farkımız budur.
Anayasamıza konulan maddeleri tam olarak bilmesek de farkına vardığımızda etki ve tepkimizi de koymasını biliriz.Uyumak yok uyanık kalmak var.Sizde uyanık olun dinimize ve milletimize zarar verecek ameliyelerden sakının.Bu, sizin için daha hayırlı olur.Allah korkusu ve sevgisi ve de vatan aşkı taşıyan bir kalpte asla, nifak, fitne ve fesat barınmaz vesselam..

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
evet tamda öyle abdalara malum oluyor peygamberin sünetini kuranın kelamını unuttular işleri mehdiye kaldı eğer yobaz uydurması gerçek olsa mehdi gelse isa as gelse önce bu yobaz tayfası kelleyi kurtaramaz şeriyatın hükmünde
kafirleri aramayın müslüman geçinen bu yobazların istiyeceği yok şeriatı onlar ya iran ya vahabi arabistan şeriyatı inanın yahudi şeriyatı bile bu kadar zalimce işlemez

Kardeşim, şeriyat değil, "şeriat" kelimesi olacak.Her halde yazmasını bile bilmiyorsanız bu konu hakkında hiç tartışmayın yeter.Benim gönlümden hiçbir zaman mehdi gelecek diye beklememişimdir.Zira bu ümmet-i Muhammed daha cihadı terkettiğine göre önce küffara, fitne ve fesada karşı mücadele etmemiştir.Neyin Mehdi'sini bekliyorlar ki?Mehdi'nin gelmesi için öncelikle müslümanların bütün imkanlarını ve gücünü kullandıklarından sonra sonrasında çareler tükendiğinde Allah tarafından geleceği hadis-i şeriflerde bildirilmiştir.Yan gelip yatmakla Mehdi gelecek diye bekleyenler ahmaklardır.

Ne İran şeriatı ne de Arabistan şeriatı!İkisi de Kur'andışı şeriatlardır.Asıl şeriatı uygulayan Osmanlılardı.Biz onları sadece kendimize örnek alırız

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Sevgili muttaki kardeşim... Canımsın... Haklısın...

Zaten ben de 4 sahabi tarafından uygulanan şeriatten bahsediyorum.
Benim istediğim şeriat 4 halife zamanında uygulanan şeriat...

Yoksa arada geçen şeriat uygulayıcılarını tasvip ettiğimi zannetmeyin.

Demek istediğim, şeriatın yanlış uygulayıcılarının gittiği yolu arzulamak değil. Kuranın hükümlerini (bu da tam anlamıyla 4 halife zamanında olmuş) arzulamaktır.

selametle

Allah razı olsun senden.Aynen biz de sizin gibi düşünmekteyiz.

racim

Asistan
Babalarınız dedeleriniz Şeriat mı gördü bea..
Boş boş ötopyaların peşinde bir birinizi incitmeyin.. Allah size niye Şeriati gewtirmediniz demiyecek . NEDEN ŞERİATE uygun yaşamadınız diye soracak

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Allah'in Seriati'ni kimler istemez..?

Kur'an cevap veriyor...

Kafirler...

Müsrikler...

Kafir fasiklar...

Kafir zalimler...

Kafir münafiklar...

Münkirciler...

Allah, Peygamber ve Kur'an düsmanlari...

Seriat gelemez diye sevinen ve müslümanlarla dalgasini gecenler...