Şeriatı Kimler İstemez?

garip70

Ordinaryus
girselerde işin içinden çıkamazlar. sevgili cengizhan

kimler şeriat istemez isimli konuyu kimler şeriat ister diye değiştirsek ne çıkar acaba

bekri bir kişi ya rabbi bana içki parası ver diye dua ederken hocanın birisi bunu duymuş.
demişki ey adam öyle dua mı olur.
bekri nasıl dua edeyim demiş.
hoca da Allahım bana iman nasip et diye dua et demiş
bekri herkes kendinde olmayanı ister demiş.

bu konu da bekrinin olayına döndü.
herkes kendinde olmayanı ister. :)
müttaki kardeşim. Ben isterim... Çünkü şeriatdan kasıt, Kurana dayalı bir anayasa... Kurana göre yaşamayacaksak, söyler misiniz bu Kuran niye indi?

Bekri hikayesi güzelmiş efendim... Biliyorduk zaten ama bir de sizden dinledik iyi oldu...
Evet dostum, hikayenizde de belirttiğiniz gibi herkes kendinde eksik olanı ister... Bizde de Kuran hükümleri eksik istiyoruz... Zaten Kuran hükümleri eksik olmasaydı, imralıdaki asılmıştı, evine giren hırsızı dövdüğün zaman sen ceza almazdın, adam öldürmek bu kadar artmazdı, bir insan suç işlemeden önnce durur bir düşünürdü, vs vs... Ülkenin durumunu anlatmaya gerek yok zaten biliyorsun...

Bir fıkra da ben anlatayım:
Baba ile çocuğu evde oyun oynuyorlarmış. Küçük kız oyuncak çay bardaklarına doldurduğu suyu çay diye babasına ikram eder. Adam alır ve ooooohhh diyerek içer. Tam o sırada annesi içeri girer... Babaya bakar ve gülümser... Sonrada mutfağa geçerken babaya şöyle der. ''Tek ulaşabildiği su kaynağının KLOZET olduğunu biliyorsun değil mi?''

Siz Kurandan başka yaşam şekli aramaya devam ederseniz bize daha çok klozet suyu içirirler haberiniz olsun...:)

Saygılar

giriftar

Ordinaryus
Açık açık söylemek gerekirse;
içki üretenler,içki satanlar,meyhaneciler,kumarbazlar ve kumarhaneler,zengin fuhuşçular,zengin ve gününü gün eden işadamları,

uçkurcular,faiz ile beslenen patronlar,devleti dolandıranlar,rüşvetçiler,rüşvet ile beslenenler,büyük hırsızlar(yani malı büyük götüren patronlar),yalancılar,

karı tüccarları,vücudunu satılığa çıkaran süslü kokonalar,kafirler,mason ve yahudiler,her türlü dış güçler vs.. bunlardan bazıları...

giriftar

Ordinaryus
Şeriate aykırı hiçbir hakikat olamaz; insanda zâhir ve bâtın soyundan tecelli eden her faaliyet ve bilgi, doğrudan veya dolaylı onun mihengi içindedir.
SALİH MİRZABEYOĞLU / YAĞMURCU “Gerçekliğin Peşinde”/ sayfa 9

72637_555736324436889_333551093_n.jpg

giriftar

Ordinaryus
Toplam hâlinde ifâde edersem: ben bir İslâm ihtilâl - inkılâpçısıyım...

SALİH MİRZABEYOĞLU / DAMLAYA DAMLAYA / sayfa 30

giriftar

Ordinaryus
-(Akranı arasında İslâm'ın azametini üstünlükle temsil edenlere düşen borç, hiç değilse küfür ehlinin İslâm vatanında yayılan fikir ve görüşlerini yıkmaktır.)

SALİH MİRZABEYOĞLU - KÖKLER

"Necip Fazıl'dan Esseyid Abdülhakîm Arvasî'ye" - (s:123)

CENGİZHAN

Yasaklı

Cengiz kardeşim... Güzel kardeşim... Tereddütlerinde haklısın. Ama senin mantıkla gidersek, bu ülkede anayasa hazırlayacak kimse yok. Zaten mevcut şeriatımız da İsviçre Medeni hukukuna dayanmıyor mu? Kaç yıldır anayasayı değiştirelim diyorlar, ne kadar ilerlendi... Demekki bir anayasa hazırlamaktan bile aciz hukukçularımız... Öyle mi?
Biz diyoruz ki: Bir anayasa hazırlansın. Bu anayasa hükümlerini KURAN a dayanarak hazırlasınlar... Çok şey mi istedik?
Ben bunu hazırlayacak insanların olduğuna inanıyorum...
Siz inanmıyorum diyorsunuz. Peki, Kurana dayanmasın da İsviçreye mi dayansın? Kurana dayanmasın da ABD ye mi dayansın? Kurana dayanmasın da İngiltereye mi dayansın? Ya da İsrailin şeriatına mı dayansın? Hiç biri olmaz ama Türk şeriatı olsun diyorsanız, bunu hazırlayacak bir babayiğit olduğuna inanıyor musunuz? Kaldı ki binlerce yıl Türk milleti islam coğrafyasının badigardı olmuş, Kuranla yoğrulmuş. Kurana dayansın hukukumuz... Daha iyi uyum sağlanmaz mı bu milletin yapısına?

1) Sizin inanmadığınız o hukuku bugün islama düşman hukukçular bile hazırlar.... Ya da getirin bir Alman Anayasa mahkemesi başkanını, Kurana dayalı bir hukuk yazın bize deyin, hazırlayıversin... Bu hukukun dayanacağı kitap(Kuran) önümüzde duruyor. Sanki KAF dağının ardında...

2) Şimdi biz şov insanı olduk öyle mi? Hemen suçla... Suçla ki şov insanı olmamak için vaz geçelim Kurandan, öyle mi?
Şov mov yapmıyoruz. Tek yapılması gereken, hükümet bu işe el atıp üniversitelerden hocaları toplayacak. Gör bak nasıl hazırlanıyor...

Bakınız güzel kardeşim,

Önce bir noktayı açıklığa kavuşturalım....

Ben ne anlatmak istiyorum:

1) Önce şeriat isteriz diyenlerin bir bölümünün (Ki bunlar çoğunlukta) Osmanlı
zamanı yönetim sistemini ileri sürerler....Halife olsun, bütün kanunlar kur'anın
LAFZİ anlamıyla uygulansın, hakimler hukukçulardan değil imamlardan olsun
vesaire...Bunların temel gayesi Ülkeyi imamlar yönetsin (Bu arada kendileri
de bir post kapsın )
Böyle bir yönetim sitemine ben karşıyım, tüm Türk halkı da karşıdır...

Bunlar yönetimi ihtilal ile ele geçirip istedikleri yönetimi zorla da olsa ele
geçirmeyi düşünürler.. Bunlar saçma ham hayallerdir. Osmanlı tarzı yönetim
şekli ölmüştür,ölü diriltilemez.....!!

2) Benim istediğim yönetim şekli nedir...çağın ve bilimin getirdiği bu gün
yeryüzünün toplum yönetim şekillerinin en gelişmiş olanı:

Demokratik,laik bir sosyal hukuk devleti....

Ancak .....ister anayasa olsun ister, diğer tüm medeni kanunlar,ceza kanunları
ve diğer kanunlar...Temelde HUKUKÇULAR TARAFINDAN HAZIRLANIRLAR...
Yine ancak bu kanunlar hazırlanırken hukukçular ve din alimleri müşterek
çalışmalar yaparak, kanunların dinimize,halkımızın dini hassasiyetlerine
uygun olmasını sağlarlar...
YİNE ancak bu kanunlar ülkemizde yaşayan tüm gayri müslümlerin tüm
haklarının eksiksiz ve kusuruz olarak sağlanmasını garanti eder...

Bu böyle yapılmalıdır...Böyle de YAPILACAKTIR....

selam....

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Bakınız güzel kardeşim,

Önce bir noktayı açıklığa kavuşturalım....

Ben ne anlatmak istiyorum:

1) Önce şeriat isteriz diyenlerin bir bölümünün (Ki bunlar çoğunlukta) Osmanlı
zamanı yönetim sistemini ileri sürerler....Halife olsun, bütün kanunlar kur'anın
LAFZİ anlamıyla uygulansın, hakimler hukukçulardan değil imamlardan olsun
vesaire...Bunların temel gayesi Ülkeyi imamlar yönetsin (Bu arada kendileri
de bir post kapsın )

selam....

Rahmeti Timurtaş Uçar hocaefendiyi hele bir dinle bakalım.Ne diyor bak bu vaazı laiklikle ilgilidir.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Timurtaş Hocamızın "Allah ile münasebetimiz nasıldır?" vaazı

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Açık açık söylemek gerekirse;
içki üretenler,içki satanlar,meyhaneciler,kumarbazlar ve kumarhaneler,zengin fuhuşçular,zengin ve gününü gün eden işadamları,

uçkurcular,faiz ile beslenen patronlar,devleti dolandıranlar,rüşvetçiler,rüşvet ile beslenenler,büyük hırsızlar(yani malı büyük götüren patronlar),yalancılar,

karı tüccarları,vücudunu satılığa çıkaran süslü kokonalar,kafirler,mason ve yahudiler,her türlü dış güçler vs.. bunlardan bazıları...

Bu izah ettiğiniz kimseler laikliğin getirdiği düzenin insanlarıdır.Laiklikle din eğitimi olmaz.Önce ahlak ve maneviyat olacak ki bunlar engellenecektir.Liik düzende toplumun ıslahı mümkün görülmüyor.Eğer mümkün olsaydı 90 seneden beri bu toplumda hayli iyi bir gelişme olacaktı.Yine bu laik düzende maddi ve manevi sorunlar çığ gibi büyümekte ve önüne geçilememektedir.İşte bunu önlemenin tek yolu ceza-i müeyyideleri uygulamakta şakası olmayan Kur'an anayasasını derhal kendi anayasamıza eklemektir.Laçkalaşmış kanunlari tek tek silip atmaktır..

CENGİZHAN

Yasaklı

Vallahi Müteşekkür kardeşim...
O hocalarınızı dinleyemeyeceğim....Gerek yok...

Laiklik dini bir nesele değildir...
Laiklik devlet yönetim sisteminin bir özelliğidir...

Hiçbir islami bilimde Laiklik kelimesi bile yoktur....

garip70

Ordinaryus

...Bunların temel gayesi Ülkeyi imamlar yönetsin (Bu arada kendileri
de bir post kapsın )

....
1. Ülkeyi imamlar yönetsin mantığı yoktur şeriatte.
2. Çıkarı olan insanlar her yönetimde vardır.
3. Şeraitte padişahlık sistemi de yoktur.
4. Böyle bir yönetim şekline ben de karşıyım.
5. Yönetim şekliyle anayasanın dayandığı temelleri karıştırmayın.

....
1. Yönetimi ele geçirip istedikleri yönetimi zorla ele geçirmek derken? Bunu en iyi darbeci zihniyetler uygulamış zaten...
2. Osmanlı tarzı yönetim şekli ölmüştür. Eyvallah. Ölü diriltilemez. Osmanlı tarihte tatlı bir anı olarak kalmıştır.

....
1. Kuran sadece çağa hitap etmez, çağlar ötesine hitap eder.
2. Kuran sadece bu dünyada değil, ahirette de lazım olacak.
3. Sadece ahirette değil ebediyete kadar lazım olacak.
4. Kuran dışında çağdaş gelişmiş hukuk düzeni aramak, kusura bakmayın da, ''KIYLÜ KAL'' dir...
5. Elbette ki temel hukuku hukukçular hazırlayacak. Ama dayandığı temel Kuran olmalı diyoruz, hepsi bu... Hukuk, sana, bana veya imamlara bırakılamayacak kadar hassastır.
6. Kuranın demokratik olmadığını düşünmek, söğüt dalında manda aramak kadar saçmadır.

....
Hah... Şimdi ortak bir noktaya doğru geliyoruz.

selam....
1. Kuran sadece müslümanların haklarını korumamızı değil, gayri müslümlerin haklarını korumamızı da emreder. Hatta dağ başında bir kurtun, bir koyunu boğazlaması bile bizim boynumuzadır.
2. Böyle yapılacaksa zaten aynı şeyi söylüyoruz. Neyi tartışıyoruz ki...
3. Gerisi Kıylü Kal...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Vallahi Müteşekkür kardeşim...
O hocalarınızı dinleyemeyeceğim....Gerek yok...

Laiklik dini bir nesele değildir...
Laiklik devlet yönetim sisteminin bir özelliğidir...

Hiçbir islami bilimde Laiklik kelimesi bile yoktur....

Sizin bu dine bakış açınız pek zayıf kalmış.Hele biraz tefekkür edin bakalım laiklik Allah katında geçerli midir diye...Saplantılarınızdan bir an evvel kurtulmaya gayret göstermelisiniz.Bu senin gittiğin yol batıldır.O kadar ayet misalleri verdik anlamadın gitti.Veya işine gelmiyor.Böyle laçka kanunlarla yönetilmeye razı olmuşsunuz.Bir gün canın yanarsa şeriatı çok arayacaksın.Çünkü canın yanmadı ki şeriattan anlamıyorsun.

Mesela senin bir arabanı çalsalar ve onun parçalarını paramparça yapıp satsalar ve bu hırsız veya hırsızlar yakalanmış olsa onlar hakkında ne düşünürsün?.Adam 70 kere hırsızlık,dolandırıcılık, gasp etmiş hala sokakta elini kolunu salllaya sallaya dolaşıyorsa bu laik düzenin semeresidir.Hani nerde bu hırsızlık ve gasbı önleyecek ceza-i müeyyideler?.Demek ki bu laik laçka düzenle bu cürümler önlenemediğinin açıkça ispatıdır.

Laik düzende bir tane caydırıcı müeyyide yok, bu nasıl kanunlardır böyle?Devletimiz teröristlere sadece ömürboyu hapis cezası veriyor ama onları da besliyor.Böyle terörizm önlenemez.Bunların yemek içmek gibi masrafları da cabası tabii ki..Terörizme karşı en caydırıcı hükümler işte ayetlerde var Sıkıysa teröristlik yapsınlar.

MAİDE SURESİ-33. Allah ve Resûlüne karşı savaşanların ve yeryüzünde (hak) düzeni bozmaya çalışanların cezası ancak ya (acımadan) öldürülmeleri, ya asılmaları, yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu onların dünyadaki rüsvaylığıdır. Onlar için ahirette de büyük azap vardır.
34. Ancak, siz kendilerini yenip ele geçirmeden önce tevbe edenler müstesna; biliniz ki Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

Bu ayetlerin izahı ve tefsiri çok geniştir.Şimdi anladınız mı şeriatın kıymetini?...Böyle kanunlarımız olsa bu vatan hainleri hiç devletimize ve milletimize zarar verebilirler miydi?Onlara karşı bu ayetin hükümlerini icra etmek zorunlu kılınmaktadır.Başka yolu da yoktur.Eğer barış istiyorlarsa bu surenin 34.üncü ayetine tabii olurlar..

CENGİZHAN

Yasaklı

Sizin bu dine bakış açınız pek zayıf kalmış.Hele biraz tefekkür edin bakalım laiklik Allah katında geçerli midir diye...Saplantılarınızdan bir an evvel kurtulmaya gayret göstermelisiniz.Bu senin gittiğin yol batıldır.O kadar ayet misalleri verdik anlamadın gitti.Veya işine gelmiyor.Böyle laçka kanunlarla yönetilmeye razı olmuşsunuz.Bir gün canın yanarsa şeriatı çok arayacaksın.Çünkü canın yanmadı ki şeriattan anlamıyorsun.

Mesela senin bir arabanı çalsalar ve onun parçalarını paramparça yapıp satsalar ve bu hırsız veya hırsızlar yakalanmış olsa onlar hakkında ne düşünürsün?.Adam 70 kere hırsızlık,dolandırıcılık, gasp etmiş hala sokakta elini kolunu salllaya sallaya dolaşıyorsa bu laik düzenin semeresidir.Hani nerde bu hırsızlık ve gasbı önleyecek ceza-i müeyyideler?.Demek ki bu laik laçka düzenle bu cürümler önlenemediğinin açıkça ispatıdır.

Laik düzende bir tane caydırıcı müeyyide yok, bu nasıl kanunlardır böyle?Devletimiz teröristlere sadece ömürboyu hapis cezası veriyor ama onları da besliyor.Böyle terörizm önlenemez.Bunların yemek içmek gibi masrafları da cabası tabii ki..Terörizme karşı en caydırıcı hükümler işte ayetlerde var Sıkıysa teröristlik yapsınlar.

MAİDE SURESİ-33. Allah ve Resûlüne karşı savaşanların ve yeryüzünde (hak) düzeni bozmaya çalışanların cezası ancak ya (acımadan) öldürülmeleri, ya asılmaları, yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu onların dünyadaki rüsvaylığıdır. Onlar için ahirette de büyük azap vardır.
34. Ancak, siz kendilerini yenip ele geçirmeden önce tevbe edenler müstesna; biliniz ki Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

Bu ayetlerin izahı ve tefsiri çok geniştir.Şimdi anladınız mı şeriatın kıymetini?...Böyle kanunlarımız olsa bu vatan hainleri hiç devletimize ve milletimize zarar verebilirler miydi?Onlara karşı bu ayetin hükümlerini icra etmek zorunlu kılınmaktadır.Başka yolu da yoktur.Eğer barış istiyorlarsa bu surenin 34.üncü ayetine tabii olurlar..

Yapmayın be güzel kardeşim...

Yer yüzünde tarihin hiçbir devrinde ve zamanında...
HANGİ TÜR KANUNLAR VE YASAKLAR UYGULANMIŞ OLURSA OLSUN...

Hırsıalık, zina ve alkol kullanımı ÖNLENEMEMİŞTİR....ÖNLENEMEZ....

Misal Bu gün İran şer'i hukuk uyguluyor...
İdam da yapıyor,,Recm de yapıyor...

İranda şimdi Hırsızlık yok mu..?? Zina Yok mu..?? Alkol tüketimi yok mu..???

Padişah 4. Murat içkiyi yasakladı..Hem de padişah ve Halife olarak...
Bırakın Anadoluyu...İstanbulda bile içkiyi önleyebildi mi ????

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Yapmayın be güzel kardeşim...

Yer yüzünde tarihin hiçbir devrinde ve zamanında...
HANGİ TÜR KANUNLAR VE YASAKLAR UYGULANMIŞ OLURSA OLSUN...

Hırsıalık, zina ve alkol kullanımı ÖNLENEMEMİŞTİR....ÖNLENEMEZ....

Misal Bu gün İran şer'i hukuk uyguluyor...
İdam da yapıyor,,Recm de yapıyor...

İranda şimdi Hırsızlık yok mu..?? Zina Yok mu..?? Alkol tüketimi yok mu..???

Padişah 4. Murat içkiyi yasakladı..Hem de padişah ve Halife olarak...
Bırakın Anadoluyu...İstanbulda bile içkiyi önleyebildi mi ????

Kemalistler bu adamı hiç sevmezler.Çünkü onların tekerine çomak soktuğu içindir.

CENGİZHAN

Yasaklı
Müteşekkür kardeş,

Siz benim,Atatürk düşmanı, alevi düşmanı, yezide kahraman diyen...
Palavracı bu kişinin anlattıklarının tek kelimesine itibar edeceğimi zannediyor musunuz...???

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kur'an da idare etse insanlari bir fiil, zaten, Kur'an, insanlarin zaafiyet icersinde olacaklarini ifade etmistir...

Dolayisiyla,

Müslüman da olsa, zaafiyet icersinde olur,

Zina edebilir...

Alkol kullanabilir...

Kumar oynayabilir...

Hirsizlik yapabilir...

Dahasi, umumhaneler acip, kadinlari maasli bir sekilde orada istihdam edebilir, erkeklerin sehevi arzularini tatmin ettirmek icin,

Giybet edebilir, iftira atabilir, vs...

Bunlara kimse bir sey diyemez ki...

Mekke'de de olsa...

Medine'de de olsa...

Iran'da da olsa...

Insan bu Kur'an'in adi, cirkef ve hayasizlik olarak ifade ettigi bir seyi insan yapabilir...

Kimse bunu tartismiyor ki...

Lakin, yapilan bu suclara karsi Kur'an bir ceza öngörmüsse,

Bir yasa, bir düzenleme ne bileyim bir hukuki disiplin ortaya koymussa,

Bu hukuki disiplin alinmali midir, alinmamali midir..?

Kur'an'in ayetleri, alinmamaya müsade etmez...

Dolayisiyla, sorun, müslümanlarin zina yapip yapmamasi degildir...

Ya da insanlarin adilesmesi ya da adilesmemesi ile alakali degildir...

Sorun;

Allah'in ortaya koydugu, disiplin, hüküm, hukuk, cezai müeyyide, cözüm,

Kur'an'a inandigini ifade eden, birini rahatsiz ediyor mu etmiyor mu..?

Bu vahyi cözümü istiyor mu istemiyor mu..?

Allah'in ortaya koydugu hukuki düzenlemeyi kabül ediyor mu etmiyor mu,

Burasidir önemli olan...

Birisi namaz kilmamis tembelliginden...

Birisi de, namazdan son derece rahatsiz ve inanmiyor ondan kilmiyor...

Kilit nokta burasidir...

Dolayisiyla, bugün ortaya konan hukuk modeli, Kur'an'dan bagimsiz bir sekilde dizayn edilmisse,

Bunu dizayn edenlerin sözleri de söyledir...

Kur'an Arab'indir...

Kur'an, "kul olmanin" hikayesidir...

Kur'an, gökte oldugu bilinenin uydurmasidir...

Kur'an bu caga hukukuyla isik tutamaz, nur sacamaz...

Kur'an köhne bir kitaptir...

Kur'an gerici bir kitaptir...

Kur'an hukuk bazinda evrensel ve bilimsel caga isik sacamaz gibi,

Ithamlarla hukuktan bagimsiz birakilmistir...

Yani, vahiy, Kur'an, Seriat, Islam, Din, Allah ve Peygamber birileri tarafindan düsman kilinarak, yalnizlastirilmistir...

Zaten 1923'ten bu yana bunlara iman edenler de, düsman olanlar tarafindan, ha bire yasaklanmislardir...

Namaz, oruc, faiz, ibadet, tesettür, Kur'an ögrenme, Islam üzere yasama hep problem olmustur...

Demek istedigim sudur,

Türkiye'de hukuk sistemi Kur'an'dan bilerek ve inanilarak uzaklastirilmistir... Yalnizlastirilmistir...

Allah'in tesbitleri, cözümleri, uygulamalari Islam düsmanlarini cileden cikarmistir...

Bundan mütevellit, bu sekilde Kur'an'a cephe alanlar Kur'an'da yer yer,

Kafir... Müsrik... Itikaden münafik... Inkarci...

Olarak ifade edilmislerdir...

Cengizhan... Celebi... Ve bunlara alkis tutanlar da, Kur'an'in cözümünden, hükmünden, uygulamasindan ve meseleleri düzene koymasindan son derece rahatsizdirlar...

Istemediklerini, asla bu hükümlerin gelmemesi icin cirpiniyorlar...

Falanca alimlerin hatalarini ileri sürmeleri, (o da tartisilir) onlarin münafikliklarindan, cirkefliklerinden, adiliklerinden ve pisliklerinden ileri gelmektedir...

NOT: Islam Hukuku yok diyen geri zekaliya:

Senin tapindiklarin, ilah edindiklerin, Lat diye tapindiklarinin neyi var...? Hangi hukuku var..?

Fransa'dan devsirme...

Italya'dan devsirme...

Almanya'dan devsirme...

Ingiltere'den devsirme...

Ben sana buradan Islam Hukuku ile ilgili yüzlerce referans Islam Hukuku ifade edebilirim ama,

Müsriklere, kafirlere ve de münafiklara delilo vermeye ve göstermeye gerek yoktur...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Benm ağrıma giden şu ki Lozan ve Sevr'de ki anlaşmalara göre anayasamızı onlardan alışımızdır.Yahu kendi anayasasını oluşturmaktan aciz olan bir hükümet bu vatana ne gibi faydası olur ki?Aslında anayasamızın kökten değişmesi için bir referandum yapılmalıdır.Bunda sıkıysa kemalistler cesaret etsinler bakalım ne diyecekler...

246.jpg