Şeriatı Kimler İstemez?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Ne var şimdi bu videoda? Atatürkün resmi veya İMAM ALİ'nin resmi olması senin inancında yanlış olabilir, resim günah sizde malum...ama Allah diyor, Muhammed diyor, dua ediyor insanlar, sana mı kaldı milletin ibadetini yargılamak? konu şeriat iken böyle bir video yüklemen ne kadar etik? belden aşağıya vurmayalım, buraya ben öyle tarikat videoları eklerim ki ağzın açık izlersin, kim sapkınmış görürsün...Allah Adem didarında, cemalinde tecelli eder, biz Hakkı Ademde bilriz ve melekler gibi Ademe secde ederiz...cansız duvara secde etmeyiz...bunu da ilave delim...

Allah Adem didarında, cemalinde tecelli eder, biz Hakkı Ademde bilriz ve melekler gibi Ademe secde ederiz...cansız duvara secde etmeyiz...bunu da ilave delim...

Bu söz ve felsefedir küfür ve şirktir.Böyle iman ve itikad olmaz.Önce itikadınızı düzeltiniz.Allah katında bu itikadınız sizi mahf eder.Şöyle olmalıdır:

Allah kendi yarattığını Adem'de yani insanda varlığını ispat eder.Hak olan Allah, marifet yoluyla bilinir.Adem aleyhisselam ilk yaratılmış bir insan ve ilk Allah'ın resulüdür.Adem aleyhisselama ilk olarak meleklerin secde etmesi ilk ve sondur.Bundan sonra Resullere secde emredilmemiştir.Allah ibadet etmek için nereye yöneleceğimizi yani namaz kılacağımızı o tayin etmiştir.

Sorarım sana!. Peygamber efendimiz namaz kılacağı zaman Kabe'ye yönelmiyor muydu?. O, insanlara, ağaca, puta taşa mı tapıyordu?.

Kabe'de (Beytullah) bir taş yığınıdır ama Allah ona değil kendisine tapmamızı emretmiştir.Yani kısacası namaz kılacağımız zaman Kabe'den başka yöne doğru namaz kılmak asla caiz değildir.İşte gerçek iman budur.

Nereye secde edeceğimizi sizden değil Kur'an'dan biliriz.Fikirleriniz ve itikadınız batıl ve şirktir.İnsana asla secde edilmez.Allah nereye göre secde edeceğimizi bakınız Kur'an'ın da ne buyurmaktadır.

BAKARA SURESİ-150. (Evet Resûlüm!) Nereden yola çıkarsan çık (namazda) yüzünü Mescid-i Haram'a doğru çevir!. Nerede olursanız olunuz, yüzünüzü o yana çevirin ki, aralarından haksızlık edenler (kuru inatçılar) müstesna, insanların aleyhinizde (kullanabilecekleri) bir delili bulunmasın. Sakın onlardan korkmayın! Yalnız benden korkun. Böylece size olan nimetimi tamamlayayım da doğru yolu bulasınız.

HAC SURESİ-
25. İnkâr edenler, Allah'ın yolundan ve yerli, taşralı- bütün insanlara eşit (kıble veya mâbed) kıldığımız Mescid-i Harâm'dan (insanları) alıkoymaya kalkanlar (şunu bilmeliler ki) kim orada (böyle) zulüm ile haktan sapmak isterse ona acı azaptan tattırırız.

26. Bir zamanlar İbrahim'e Beytullah'ın yerini hazırlamış ve (ona şöyle demiştik): Bana hiçbir şeyi eş tutma; tavaf edenler, ayakta ibadet edenler, rükû ve secdeye varanlar için evimi temiz tut.

31. Kendisine ortak koşmaksızın Allah'ın hanifleri (O'nun birliğini tanıyan müminler olun). Kim Allah'a ortak koşarsa sanki o, gökten düşüp parçalanmış da kendisini kuşlar kapmış, yahut rüzgâr onu uzak bir yere sürüklemiş (bir nesne) gibidir.
32. Durum öyledir. Her kim Allah'ın hükümlerine saygı gösterirse, şüphesiz bu, kalplerin takvâsındandır.

71. Onlar, Allah'ı bırakıp, Allah'ın kendisine hiçbir delil indirmediği, kendilerinin dahi hakkında bilgi sahibi olmadıkları şeylere tapıyorlar. Zalimlerin hiç yardımcısı yoktur.

77. Ey iman edenler! Rükû edin; secdeye kapanın; Rabbinize ibadet edin; hayır işleyin ki kurtuluşa eresiniz.

78. Allah uğrunda, hakkını vererek cihad edin. O, sizi seçti; din hususunda üzerinize hiçbir zorluk yüklemedi; babanız İbrahim'in dininde (de böyleydi). Peygamberin size şahit olması, sizin de insanlara şahit olmanız için, O, gerek daha önce (gelmiş kitaplarda), gerekse bunda (Kur'an'da) size "müslümanlar" adını verdi. Öyle ise namazı kılın; zekâtı verin ve Allah'a sımsıkı sarılın. O, sizin mevlânızdır. Ne güzel mevlâdır, ne güzel yardımcıdır!

EVET,NAMAZ HAKKINDA BİR ÇOK AYETLER VAR.HEPSİNİ BURAYA YAZACAK OLSAM ÇOK UZUN SÜRER..NAMAZSIZ ABDESTSİZ MÜSLÜMAN OLMAZ.BUNLAR KESİN ALLAH'IN EMİRLERİDİR.

Tekerlemeler yaparak ibadet ettiğini sandığınız şeyler hakkında Allah sizlere bunun hesabını kesinlikle soracaktır.İbadetler sazla, dıngırtılarla dönerek kadın erkek karışık ibadet olmaz.Bunlar İslam'da olmayan şeylerdir.Hepsi bid'attır.Biliyorum sen alevisin.Nasıl ibadet ederseniz edin biz buna karışmayız.Ancak dosdoğru yolun ne olacağını da sizlere tebliğ etmek mecburiyetindeyiz.Saplantı ve taasupluktan kurtulmaya çalışın!.Allah Kur'an'da ne emretmiş ise aynen onu yerine getiriniz.

Sapık tarikatlar da vardır ki onlarda şirk ve bid'atler üzerine göre, sözde ibadet ederler.Bunların yaptıkları da asla Allah katında caiz değildir.

Tarikat videolarını göstermenize gerek yok.Biz de biliyoruz onların ne mal olduklarını....Asıl biz Kur'an ve sünnete uygun olanlarını tasvip ederiz .Gerisi fasafisodur..

şahkulu

Yasaklı
MÜTEÞEKKÜR;1213509' Alıntı:
Bu söz ve felsefedir küfür ve þirktir.Böyle iman ve itikad olmaz.Önce itikadýnýzý düzeltiniz.Allah katýnda bu itikadýnýz sizi mahf eder.Þöyle olmalýdýr:

Allah kendi yarattýðýný Adem'de yani insanda varlýðýný ispat eder.Hak olan Allah, marifet yoluyla bilinir.Adem aleyhisselam ilk yaratýlmýþ bir insan ve ilk Allah'ýn resulüdür.Adem aleyhisselama ilk olarak meleklerin secde etmesi ilk ve sondur.Bundan sonra Resullere secde emredilmemiþtir.Allah ibadet etmek için nereye yöneleceðimizi yani namaz kýlacaðýmýzý o tayin etmiþtir.

Sorarým sana!. Peygamber efendimiz namaz kýlacaðý zaman Kabe'ye yönelmiyor muydu?. O, insanlara, aðaca, puta taþa mý tapýyordu?.

Kabe'de (Beytullah) bir taþ yýðýnýdýr ama Allah ona deðil kendisine tapmamýzý emretmiþtir.Yani kýsacasý namaz kýlacaðýmýz zaman Kabe'den baþka yöne doðru namaz kýlmak asla caiz deðildir.Ýþte gerçek iman budur.

Nereye secde edeceðimizi sizden deðil Kur'an'dan biliriz.Fikirleriniz ve itikadýnýz batýl ve þirktir.Ýnsana asla secde edilmez.Allah nereye göre secde edeceðimizi bakýnýz Kur'an'ýn da ne buyurmaktadýr.

BAKARA SURESÝ-150. (Evet Resûlüm!) Nereden yola çýkarsan çýk (namazda) yüzünü Mescid-i Haram'a doðru çevir!. Nerede olursanýz olunuz, yüzünüzü o yana çevirin ki, aralarýndan haksýzlýk edenler (kuru inatçýlar) müstesna, insanlarýn aleyhinizde (kullanabilecekleri) bir delili bulunmasýn. Sakýn onlardan korkmayýn! Yalnýz benden korkun. Böylece size olan nimetimi tamamlayayým da doðru yolu bulasýnýz.

HAC SURESÝ-
25. Ýnkâr edenler, Allah'ýn yolundan ve yerli, taþralý- bütün insanlara eþit (kýble veya mâbed) kýldýðýmýz Mescid-i Harâm'dan (insanlarý) alýkoymaya kalkanlar (þunu bilmeliler ki) kim orada (böyle) zulüm ile haktan sapmak isterse ona acý azaptan tattýrýrýz.

26. Bir zamanlar Ýbrahim'e Beytullah'ýn yerini hazýrlamýþ ve (ona þöyle demiþtik): Bana hiçbir þeyi eþ tutma; tavaf edenler, ayakta ibadet edenler, rükû ve secdeye varanlar için evimi temiz tut.

31. Kendisine ortak koþmaksýzýn Allah'ýn hanifleri (O'nun birliðini tanýyan müminler olun). Kim Allah'a ortak koþarsa sanki o, gökten düþüp parçalanmýþ da kendisini kuþlar kapmýþ, yahut rüzgâr onu uzak bir yere sürüklemiþ (bir nesne) gibidir.
32. Durum öyledir. Her kim Allah'ýn hükümlerine saygý gösterirse, þüphesiz bu, kalplerin takvâsýndandýr.

71. Onlar, Allah'ý býrakýp, Allah'ýn kendisine hiçbir delil indirmediði, kendilerinin dahi hakkýnda bilgi sahibi olmadýklarý þeylere tapýyorlar. Zalimlerin hiç yardýmcýsý yoktur.

77. Ey iman edenler! Rükû edin; secdeye kapanýn; Rabbinize ibadet edin; hayýr iþleyin ki kurtuluþa eresiniz.

78. Allah uðrunda, hakkýný vererek cihad edin. O, sizi seçti; din hususunda üzerinize hiçbir zorluk yüklemedi; babanýz Ýbrahim'in dininde (de böyleydi). Peygamberin size þahit olmasý, sizin de insanlara þahit olmanýz için, O, gerek daha önce (gelmiþ kitaplarda), gerekse bunda (Kur'an'da) size "müslümanlar" adýný verdi. Öyle ise namazý kýlýn; zekâtý verin ve Allah'a sýmsýký sarýlýn. O, sizin mevlânýzdýr. Ne güzel mevlâdýr, ne güzel yardýmcýdýr!

EVET,NAMAZ HAKKINDA BÝR ÇOK AYETLER VAR.HEPSÝNÝ BURAYA YAZACAK OLSAM ÇOK UZUN SÜRER..NAMAZSIZ ABDESTSÝZ MÜSLÜMAN OLMAZ.BUNLAR KESÝN ALLAH'IN EMÝRLERÝDÝR.

Tekerlemeler yaparak ibadet ettiðini sandýðýnýz þeyler hakkýnda Allah sizlere bunun hesabýný kesinlikle soracaktýr.Ýbadetler sazla, dýngýrtýlarla dönerek kadýn erkek karýþýk ibadet olmaz.Bunlar Ýslam'da olmayan þeylerdir.Hepsi bid'attýr.Biliyorum sen alevisin.Nasýl ibadet ederseniz edin biz buna karýþmayýz.Ancak dosdoðru yolun ne olacaðýný da sizlere teblið etmek mecburiyetindeyiz.Saplantý ve taasupluktan kurtulmaya çalýþýn!.Allah Kur'an'da ne emretmiþ ise aynen onu yerine getiriniz.

Sapýk tarikatlar da vardýr ki onlarda þirk ve bid'atler üzerine göre, sözde ibadet ederler.Bunlarýn yaptýklarý da asla Allah katýnda caiz deðildir.

Tarikat videolarýný göstermenize gerek yok.Biz de biliyoruz onlarýn ne mal olduklarýný....Asýl biz Kur'an ve sünnete uygun olanlarýný tasvip ederiz .Gerisi fasafisodur..

1-Allah yani Hakk nerede tecelli etmiştir? Ademi kendi suretimde halk ettim, nefesimden nefes verdim diye bildirmiyor mu Bakara suresinde? Melekler iş olsun diye mi Ademe secde kıldı? Cümle mevcudat görünmeyenin, yani soyut olanın görünüş alanına çıkmasıdır, kendini aşikare etmesidir , Hakk cümle eşyada tecelli eder , ama bakan körler göremez...en güzelde Ademde tecelli eder...ete kemiğe büründüm Yunus deyu göründüm der bizim derviş Yunus...işte bütün püf nokta burada gizli...taşa duvara secde etmek Hakka secde etmek değildir...taşa duvara karşı tapınmak cahiliye devri putçuların itikadıdır( biz kimsenin inancını, ibadetini yargılamıyoruz, sana cevaben yazıyorum, yanlış anlamalar olmasın)...bu sebeple şeytan gibi Ademe yani Hakka secde etmekten ar edenlerden değiliz çok şükür...

2-Kuranda namaz kelimesi bile geçmez, çünkü namaz farsçadır, arapça Kuranda SALAT vardır ve salat senin bildiğin manada namaz değildir...''Allah ve melekleri peygambere çok SALAT ederler''-ahzab/56.ayet...buna göre SALAT sizin namazın karşılığıysa Allah namaz mı kılıyor peygambere karşı?? daha sen Kurandaki kavramların hakiki manasından bihabersin...Salatın geçtiği her yerde bu kavramı sünni mealciler namaz kılmak diye tercüme ederse sonuç böyle olur...

şahkulu

Yasaklı
Unutmadan, tekerlemeyle ibadet mevzusuna gelirsek; tekerleme ezbere okunan kelamlardır, buna göre tekerleme usulü ibadet Alevilerin işi olmasa gerek...size hergün hangi vakit ve şekilde, hangi namazın hangi rekatında üstelik çoğu kez manasını bile bilmeden okuyacağınız arapça kelamlar ezberletilmiyor mu? ezbere anlamını bilmeden arapça hep aynı şeyleri hergün tekrar tekrar okumak mı ibadet sadece size göre? biz kimsenin ibadetini sorgulamayız, allah herkesin gönlündeki niyetleri kabulu makbul eylesin deriz...ama siz bizi yargılıyorsunuz, bu hiç kimsenin haddi değildir...bu sebeple ezbere aşksız kuru taat biz Aşk ehline göre değildir...biz AŞK ve VECD ile DEYİŞLER,NEFESLER, DÜAZ-I İMAMLAR okuyup Tevhid çekerek coşa geliriz...HAKK-MUHAMMED-ALİ'yi zikrederiz...HAKK AŞKINA ÇARK-I PERVAZ SEMAH DÖNERİZ...çünkü bütün kainat Semah döner, beş vakitle avunmayız...

Muhabbet çerağın yakan ALİ'dir, aşığım DİDARE pervane gibi, cümle vücut içre bakan ALİ'dir... der Aşık Sefil Ali...bir kere bu aşka düşmeye gör, yandığının resmidir...

Mesihçi

Ordinaryus
Ben istemem şeriatı. Gerçi beni saymışsınız zaten "kafirler" diyerek :)

Bu arada Aleviler de istemez bence. Ama Şiiler ister. Anadolu Aleviliği, şiiliğe benzemiyor.

çelebiler

Kıdemli Üye
Unutmadan, tekerlemeyle ibadet mevzusuna gelirsek; tekerleme ezbere okunan kelamlardır, buna göre tekerleme usulü ibadet Alevilerin işi olmasa gerek...size hergün hangi vakit ve şekilde, hangi namazın hangi rekatında üstelik çoğu kez manasını bile bilmeden okuyacağınız arapça kelamlar ezberletilmiyor mu? ezbere anlamını bilmeden arapça hep aynı şeyleri hergün tekrar tekrar okumak mı ibadet sadece size göre?

Zaten Kuran'da "Şarhoşken ne dediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın." Nisa 43 buyurmaktadır Rabbimiz.

Allah'ın namaz için emrettiği şarttır "ne söylediğini bilmek" buna göre hepimiz bir düşünelim.Sizce ne söylediğimizi bilmediğimiz halde namaz kılıyorsak,namazlarımız kabul olur mu ya da böyle ne dediğimizi bilmeden kıldığımız namazlar bizleri kötülüklerden korur mu?

Bu yanlışların hepsi Kuran'ın Lafzını ve kağıdını,mürekkebini kutsamamızdan meydana geliyor.Oysa ki Rabbimiz Kuran'ın manasını anlayarak Onu hayatımıza tatbik etmemizi istiyor.Böyle yaparsak razı olduğu kullardan olabiliriz.

Tumart

Asistan

Bu arada Aleviler de istemez bence. Ama Şiiler ister. Anadolu Aleviliği, şiiliğe benzemiyor.
Mesihçi numara yapma,sevmem numara yapanları.Mesihçiyim diye ortaya çıkıyorsun ondan sonra şeriatı istemem diyorsun.Sen ne dediğinin farkındamısın.?Mesihçiysen şeriatı istediğini söylüyorsun zaten.Öbür Alevi dediğin vatandaş da sadece dönmeyi sema yapmayı biliyor.Ama aleviyim diyorsa ,Aliyi seviyorum diyorsa şeriatı istiyor.Hala istemem mi diyor.EE o zaman Ali'yi sevmiyor.

Mesihçi

Ordinaryus
Mesihçi numara yapma,sevmem numara yapanları.Mesihçiyim diye ortaya çıkıyorsun ondan sonra şeriatı istemem diyorsun.Sen ne dediğinin farkındamısın.?Mesihçiysen şeriatı istediğini söylüyorsun zaten.Öbür Alevi dediğin vatandaş da sadece dönmeyi sema yapmayı biliyor.Ama aleviyim diyorsa ,Aliyi seviyorum diyorsa şeriatı istiyor.Hala istemem mi diyor.EE o zaman Ali'yi sevmiyor.

Alevi'yi bilmem de, Mesihçi'nin şeriatla hiç işi olmaz. Şaşkın arkadaşım ben Hristiyan'ım yahu. :D

Tumart

Asistan
Alevi'yi bilmem de, Mesihçi'nin şeriatla hiç işi olmaz. Şaşkın arkadaşım ben Hristiyan'ım yahu. :D

Sayın mesihçi şaşkın benmiyim senmisin iyi düşün hele.Ben İsanın yolundayım diyorsan ,İsa aleyhisselamın şeriatını istiyorsun.İsa da musa da, davut ta Muhammed(ASV)de bir değil mi.Yani mesihçiyim diyorsan arkadaşım şeriatı istiyorsun.

Mesihçi

Ordinaryus
Sayın mesihçi şaşkın benmiyim senmisin iyi düşün hele.Ben İsanın yolundayım diyorsan ,İsa aleyhisselamın şeriatını istiyorsun.İsa da musa da, davut ta Muhammed(ASV)de bir değil mi.Yani mesihçiyim diyorsan arkadaşım şeriatı istiyorsun.

İsa Mesih, Musa ve Davut'la bir değildir. Onlardan üstündür. Ayrıca İsa Mesih'in uymamızı istediği şeriat yoktur. Şeriat İsa Mesih'ten öncesi içindir.

Tumart

Asistan
İsa Mesih, Musa ve Davut'la bir değildir. Onlardan üstündür. Ayrıca İsa Mesih'in uymamızı istediği şeriat yoktur. Şeriat İsa Mesih'ten öncesi içindir.

Sayın mesihçi,İsa mesihin sizden yapmanızı istediği belli kurallar varmıdır?yok mudur?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
1-Allah yani Hakk nerede tecelli etmiştir? Ademi kendi suretimde halk ettim, nefesimden nefes verdim diye bildirmiyor mu Bakara suresinde? Melekler iş olsun diye mi Ademe secde kıldı? Cümle mevcudat görünmeyenin, yani soyut olanın görünüş alanına çıkmasıdır, kendini aşikare etmesidir , Hakk cümle eşyada tecelli eder , ama bakan körler göremez...en güzelde Ademde tecelli eder...ete kemiğe büründüm Yunus deyu göründüm der bizim derviş Yunus...işte bütün püf nokta burada gizli...taşa duvara secde etmek Hakka secde etmek değildir...taşa duvara karşı tapınmak cahiliye devri putçuların itikadıdır( biz kimsenin inancını, ibadetini yargılamıyoruz, sana cevaben yazıyorum, yanlış anlamalar olmasın)...bu sebeple şeytan gibi Ademe yani Hakka secde etmekten ar edenlerden değiliz çok şükür...

2-Kuranda namaz kelimesi bile geçmez, çünkü namaz farsçadır, arapça Kuranda SALAT vardır ve salat senin bildiğin manada namaz değildir...''Allah ve melekleri peygambere çok SALAT ederler''-ahzab/56.ayet...buna göre SALAT sizin namazın karşılığıysa Allah namaz mı kılıyor peygambere karşı?? daha sen Kurandaki kavramların hakiki manasından bihabersin...Salatın geçtiği her yerde bu kavramı sünni mealciler namaz kılmak diye tercüme ederse sonuç böyle olur...

"Salat" kelimesi; namaz, dua, ibadet, tanzim anlamında olup ayetin durumuna göre hal olarak değişmektedir.Şimdi sana kesin namazla ilgili ayetlerden delil olrak vereyim yeniden...

HAC SURESİ-26. Bir zamanlar İbrahim'e Beytullah'ın yerini hazırlamış ve (ona şöyle demiştik): Bana hiçbir şeyi eş tutma; tavaf edenler, ayakta ibadet edenler, rükû ve secdeye varanlar için evimi temiz tut.

77. Ey iman edenler! Rükû edin; secdeye kapanın; Rabbinize ibadet edin; hayır işleyin ki kurtuluşa eresiniz.

Evet burada ki ayetlerde
"rüku" ve "secde"kelimeleri kesinlikle namazlarda olan bölümlerdir.Buna göre adı "salat" olarak anlam da taşınmaktadır.Bu inceliği bilmiyorsunuz.Yani bu ayetten anlamıyorsunuz."Peygambere salat edin!" Ahzab Suresi 56.ayeti kerimesi, "onu tanzim edin ve yüceltin, onu çok anın!" anlamında olup asla peygambere namaz kılın manası çıkmamaktadır.Ayetin iniş nuzülü ve mahiyeti buna göre anlam taşımaktadır.Namazsız, abdestsiz aşk ehli olunmaz.Zira bütün Evliyaullah asla namazlarını terketmemiştir.Namazın peygamberimize nasıl kılınacağına dair ona öğreten Cebrail aleyhisselam'dır.Resulullah efendimiz "benden namazı nasıl gördüyseniz öylece kılın!" diye sahabe-i kirama öğretmiş ve emretmiştir.Peygamberimiz ve sahabe-i kiram asla namazlarını da terketmemiştir.Namaz hakkında bir çok hadisler vardır ki daha bunları sana anlatmadık...

Mesihçi

Ordinaryus
Sayın mesihçi,İsa mesihin sizden yapmanızı istediği belli kurallar varmıdır?yok mudur?

Uymamız gereken kurallar elbette vardır. Ancak Yahudi şeriatının aksine uymadığımız takdirde dünyasal yaptırımlar yoktur. Kurallarımız "zina yapma, düşmanlarını sev, Tanrı'ya tapın" vs. şeklinde devam eder. Bunlara uymadığımız takdirde başımıza bir şey geleceğinden değil sadece Tanrı'ya ihanet etmemek için uymamız gerekir. Kurallarımızın dünyevi bir yanı yoktur. Kurallarımız ruhanidir. Devlet yönetimine,günlük hayattaki ayrıntılara, hukuka falan karışmaz kurallarımız. Anlayacağınız bizde şeriat yok. Yahudilerde ve sizde var.

şahkulu

Yasaklı
Zaten Kuran'da "Şarhoşken ne dediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın." Nisa 43 buyurmaktadır Rabbimiz.

Allah'ın namaz için emrettiği şarttır "ne söylediğini bilmek" buna göre hepimiz bir düşünelim.Sizce ne söylediğimizi bilmediğimiz halde namaz kılıyorsak,namazlarımız kabul olur mu ya da böyle ne dediğimizi bilmeden kıldığımız namazlar bizleri kötülüklerden korur mu?

Bu yanlışların hepsi Kuran'ın Lafzını ve kağıdını,mürekkebini kutsamamızdan meydana geliyor.Oysa ki Rabbimiz Kuran'ın manasını anlayarak Onu hayatımıza tatbik etmemizi istiyor.Böyle yaparsak razı olduğu kullardan olabiliriz.

Tamam işte, çoğu namaz kılan okuduğu ezbere arapça kelamların manasını bile bilmez...yalan mı? bu vaziyette bu kılınan namazların amacına ulaştığını kim iddia edebilir? işte Kuranın sarhoş ibadeti dediği tam da budur...

şahkulu

Yasaklı

Evet sayın Mesihçi, aynen öyle...şiilikte emevilerin ortodoks şeriatının başka bir versiyonudur...Anadolu Aleviliği şeriatı aşıp Hakikate ulaşanların yoludur, gerçek Erenlerin,Evliyanın ve Pirlerin yoludur...

şahkulu

Yasaklı

Cahilliğin sınırı yoktur...şeriatı reddeden bütün Batıni Ehlibeyt ekolleri ALİCİDİR...Gulat-ı Şiayı Kufede kuran bizzatihi bütün sırların sahibi İMAM ALİ'dir...sen bunları nereden bileceksin malcomcuğum...:D

racim

Asistan
Cahilliğin sınırı yoktur...şeriatı reddeden bütün Batıni Ehlibeyt ekolleri ALİCİDİR...Gulat-ı Şiayı Kufede kuran bizzatihi bütün sırların sahibi İMAM ALİ'dir...sen bunları nereden bileceksin malcomcuğum...:D

sende CEVHER varmış da ben fark edememişim be tontişim

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Uymamız gereken kurallar elbette vardır. Ancak Yahudi şeriatının aksine uymadığımız takdirde dünyasal yaptırımlar yoktur. Kurallarımız "zina yapma, düşmanlarını sev, Tanrı'ya tapın" vs. şeklinde devam eder. Bunlara uymadığımız takdirde başımıza bir şey geleceğinden değil sadece Tanrı'ya ihanet etmemek için uymamız gerekir. Kurallarımızın dünyevi bir yanı yoktur. Kurallarımız ruhanidir. Devlet yönetimine,günlük hayattaki ayrıntılara, hukuka falan karışmaz kurallarımız. Anlayacağınız bizde şeriat yok. Yahudilerde ve sizde var.

Kur'an'da Allah sizi yalanlıyor.Bakınızaşağıda ki ayetlerde Allah ne diyor?..Hatta yahudilere de, size de, biz müslümanlara da Allah'ın hükümleriyle hükmetmelerini emretmektedir.Yani herkese dinin hükümleriyle din devletinin olmasını emretmektedir.

MAİDE SURESİ-44. Biz, içinde doğruya rehberlik ve nur olduğu halde Tevrat'ı indirdik. Kendilerini (Allah'a) vermiş peygamberler onunla yahudilere hükmederlerdi. Allah'ın Kitab'ını korumaları kendilerinden istendiği için Rablerine teslim olmuş zâhidler ve bilginler de (onunla hükmederlerdi). Hepsi ona (hak olduğuna) şahitlerdi. Şu halde (Ey yahudiler ve hakimler!) İnsanlardan korkmayın, benden korkun. Ayetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah'ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.

45. Tevrat'ta onlara şöyle yazdık: Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş (karşılık ve cezadır). Yaralar da kısastır (Her yaralama misli ile cezalandırılır). Kim bunu (kısası) bağışlarsa kendisi için o keffâret olur. Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar zalimlerdir.

46.
Kendinden önce gelen Tevrat'ı doğrulayıcı olarak peygamberlerin izleri üzerine, Meryem oğlu İsa'yı arkalarından gönderdik. Ve ona, içinde doğruya rehberlik ve nûr bulunmak, önündeki Tevrat'ı tasdik etmek, sakınanlara bir hidayet ve öğüt olmak üzere İncil'i verdik.

47. İncil'e inananlar, Allah'ın onda indirdiği (hükümler) ile hükmetsinler. Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar fâsıklardır.

48.
Sana da, daha önceki kitabı doğrulamak ve onu korumak üzere hak olarak Kitab'ı (Kur'an'ı) gönderdik. Artık aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet; sana gelen gerçeği bırakıp da onların arzularına uyma. (Ey ümmetler!) Her birinize bir şerîat ve bir yol verdik. Allah dileseydi sizleri bir tek ümmet yapardı; fakat size verdiğinde (yol ve şerîatlerde) sizi denemek için (böyle yaptı). Öyleyse iyi işlerde birbirinizle yarışın. Hepinizin dönüşü Allah'adır. Artık size, üzerinde ayrılığa düştüğünüz şeyleri(n gerçek tarafını) O haber verecektir.

EVET BU AYETLERDEN SONRA BİR İTİRAZINIZ VAR MI?

1789 SENESİNDE YAPILAN FRANSIZ İHTİLALİNDEN SONRA TÜM DÜNYA HIRİSTİYANLARI KENDİLERİNE GÖNDERİLEN BU HÜKÜM AYETLERİNİ RAFA KALDIRMIŞTIR.DEMEK Kİ GERÇEK TEVRAT VE İNCİL ÖYLE TAHRİBATA VE MUHARREFLİĞE UĞRATILMIŞ Kİ TAMAMEN ONLARI DEĞİŞTİRMİŞLER.ONLARA İNSAN SÖZÜ KATMIŞLAR.YAHUDİLER İSE TEVRATTA OLMAYAN KORKUNÇ BİR IRKÇILIKLA İLGİLİ SÖZDE AYETLER UYDURURAK YERYÜZÜNÜN EN ÜSTÜN İNSANLAR OLDUKLARINI VE KENDİ IRKLARINDAN OLMAYAN DİĞER MİLLETLERİN İNSANLARINI "HAYVAN" SINIFINA KOYDUKLARINI BEYAN ETMEKTEDİR.BUNLARIN HEPSİNİN DELİLLERİNİ SİZE GETİREBİLİRİM.ALLAH, HİÇBİR KAVME IRKÇILIK YAPMASINA İZİN VERİR Mİ?BÖYLE DİN Mİ OLUR ALLAH AŞKINA?!.YAHUDİLERİN ASIL TEVRATTA Kİ YAZDIKLARI ŞEYLER KENDİ SİYONİST KAFİRLERİN UYDURDUKLARI DÜZMECE AYETLERDİR.BUNLAR BU AYETLERİ KENDİ NESİLLERİNE ÖĞRETMEKTEDİR.HAHAMLAR BU UYDURDUKLARI AYETLERİ UYGULAMAYANLARA KARŞI ÖLÜM EMRİ VERMEKTEDİR.BÖYLE DESPOTLUK OLMAZ Kİ?