Şeriatı Kimler İstemez?

Mesihçi

Ordinaryus
@Müteşekkür Kur'an ayetlerine yorum yapmayacağımı biliyorsunuz. Ancak şunu söyleyebilirim ki referans olarak Kur'an ı değil Kutsal Kitap'ı alıyorum. Hristiyanlıkta şeriat yoktur.

Yahudiler Allah'ın seçilmiş halkıdır. Bu onları bizden üstün yapmaz. Rabbin niye onları seçtiğini de Rab bilir. Kutsal kitap'ta onların diğerlerinden üstün olmadığını ancak Rabbin yine de onları seçtiğini açıkça yazar. Bunu İbrahim'e verilen söze de bağlarız elbette.

Yahudilerin diğer milletlerden üstün tutulduğu durumlar olmuştur. Bu durumlarda Yahudiler imanlı diğer söz konusu millet putperest olduğu için böyledir.

Bugün Yahudiler artık seçilmiş değillerdir. Seçilmiş olanlar yani İbrahim'in gerçek çocukları Rabbe inanan Hristiyanlardır.

Esenlikler

giriftar

Ordinaryus
Açık açık söylemek gerekirse;
içki üretenler,içki satanlar,meyhaneciler,kumarbazlar ve kumarhaneler,zengin fuhuşçular,zengin ve gününü gün eden işadamları,

uçkurcular,faiz ile beslenen patronlar,devleti dolandıranlar,rüşvetçiler,rüşvet ile beslenenler,büyük hırsızlar(yani malı büyük götüren patronlar),yalancılar,

karı tüccarları,vücudunu satılığa çıkaran süslü kokonalar,kafirler,mason ve yahudiler,her türlü dış güçler vs.. bunlardan bazıları...
Ve Hükmü kalmamış batıla sapmış kafirleşmiş hırıstiyan,yahudi ve batıl-sapık mezhep mensupları İslamın hakim olmasını istemez...
Velhasıl,KÜFÜR TEK MİLLETTİR...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
@Müteşekkür Kur'an ayetlerine yorum yapmayacağımı biliyorsunuz. Ancak şunu söyleyebilirim ki referans olarak Kur'an ı değil Kutsal Kitap'ı alıyorum. Hristiyanlıkta şeriat yoktur.

Yahudiler Allah'ın seçilmiş halkıdır. Bu onları bizden üstün yapmaz. Rabbin niye onları seçtiğini de Rab bilir. Kutsal kitap'ta onların diğerlerinden üstün olmadığını ancak Rabbin yine de onları seçtiğini açıkça yazar. Bunu İbrahim'e verilen söze de bağlarız elbette.

Yahudilerin diğer milletlerden üstün tutulduğu durumlar olmuştur. Bu durumlarda Yahudiler imanlı diğer söz konusu millet putperest olduğu için böyledir.

Bugün Yahudiler artık seçilmiş değillerdir. Seçilmiş olanlar yani İbrahim'in gerçek çocukları Rabbe inanan Hristiyanlardır.

Esenlikler

HzMusa aleyhisselam'a, zamanında tam iman eden yahudiler kurtuluşa ermiş ve insanların en üstünü olmuşlardı.Ama şimdi ise vahşi hayvanlardan farkları kalmamıştır.

Her ne kadar siz İncil'e inanıyor olsanız bile; o, muharrefleştirilmiş ilahi bir kitaptır.Esasen sizin görüşünüzü çürüten ayetler aşağıdadır.

AL-İ İMRAN SURESİ-65.Ey ehl-i kitap! İbrahim hakkında niçin çekişirsiniz? Halbuki Tevrat ve İncil, kesinlikle ondan sonra indirildi. Siz hiç düşünmez misiniz?

66.
İşte siz böyle kimselersiniz! Hadi hakkında bilgi sahibi olduğunuz konuda tartıştınız; fakat bilgi sahibi olmadığınız konuda niçin tartışıyorsunuz! Oysa ki Allah, her şeyi bilir, siz ise bilmezsiniz.

67.İbrahim, ne yahudi, ne de hıristiyan idi; fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslüman idi; müşriklerden de değildi.

68.
İnsanların İbrahim'e en yakın olanı, ona uyanlar, şu Peygamber ve (ona) iman edenlerdir. Allah müminlerin dostudur.

69.
Ehl-i kitaptan bir kısmı istediler ki, ne yapıp edip sizi saptırabilsinler. Oysa onlar sadece kendilerini saptırırlar da farkına bile varmazlar.

70.
Ey ehl-i kitap! (Gerçeği) görüp bildiğiniz halde niçin Allah'ın âyetlerini inkâr edersiniz?

71.
Ey ehl-i kitap! Neden doğruyu eğriye karıştırıyor ve bile bile gerçeği gizliyorsunuz?

EVET KUR'AN'DA ZERRE KADAR, ŞÜPHE, ŞAŞMA VE MUHARREFLİK YOKTUR.ÖYLE OLSAYDI TIPKI İNCİL VE TEVRAT GİBİ BİRBİRİNDEN FARKLI OLARAK BİRKAÇ SAYISI OLURDU...

Asırlardır yahudi ve hıristiyanlar kendi asrımızda bile hala müslümanlara düşman olduklarını tüm dünya bilmektedir.Oysa eğer hıristiyan ve yahudilerde sadistlik olmasaydı biz onlarla hiç savaşmaz ve kardeşçe hep beraber yaşardık.Ancak hıristiyan alemi gözünü diktiği yerler için "her yer benimdir, benim olacak" diye masum müslümanları sömürmüş ve onlara karşı vahşetini devam ettirmişlerdir.Afganistan, Irak, Filistin, Mymar müslümanları (Arakanlılar),Cezayir, Mali gibi İslam ülkeleri hep sömürülmekte ve zulüm altında ezilmektedir.Bunların hepsi Filistin hariç, diğerlerini hıristiyanlar tarafından gerçekleştirmişlerdir. Hiçbirinin de haklı tarafları yoktur..Bizde diyoruz ki "KÜFÜR TEK MİLLETTİR".Bunlar müslümanlara hiç acımazlar.Eğer onlar gerçekten ibrahim milletinden olsalardı müslümanlara zulüm ederler miydi?

EY ACIMASIZ HIRİSTİYAN VE YAHUDİ ALEMİ!BİZ MÜSLÜMANLAR SİZLER GİBİ ZALİM OLAMIYORUZ.ZİRA ALLAH BİZE KİMSEYE ZULÜM ETMEMEYİ EMRETMİŞTİR

YERYÜZÜNDE YAHUDİLERDE VE HIRISTİYANLARDA SADİSTLİK KALKMADIKÇA VALLAHİ CİHADIMIZ ONLARA KARŞI DEVAM EDECEKTİR.HELEDE YAHUDİLERDE İNSANLIK DİYE BİR ŞEY KALMAMIŞTIR.ALLAH'IN LANETİ ONLARIN ÜZERİNE OLSUN...

Tumart

Asistan
Uymamız gereken kurallar elbette vardır. Ancak Yahudi şeriatının aksine uymadığımız takdirde dünyasal yaptırımlar yoktur. Kurallarımız "zina yapma, düşmanlarını sev, Tanrı'ya tapın" vs. şeklinde devam eder. Bunlara uymadığımız takdirde başımıza bir şey geleceğinden değil sadece Tanrı'ya ihanet etmemek için uymamız gerekir. Kurallarımızın dünyevi bir yanı yoktur. Kurallarımız ruhanidir. Devlet yönetimine,günlük hayattaki ayrıntılara, hukuka falan karışmaz kurallarımız. Anlayacağınız bizde şeriat yok. Yahudilerde ve sizde var.

Mat.:5:17 «Kutsal Yasa'yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersiz kılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim.
Luka (Luke):Bölüm_10
25 Bir Kutsal Yasa uzmanı İsa'yı sınamak amacıyla gelip şöyle dedi: «Öğretmenim, sonsuz yaşamı miras almak için ne yapmalıyım?»
26 İsa ona, «Kutsal Yasa'da ne yazılmıştır?» diye sordu. «Orada ne okursun?»
27 Adam şöyle karşılık verdi: «Tanrın olan Rab'bi bütün yüreğinle, bütün canınla, bütün gücünle ve bütün aklınla sev. Komşunu da kendin gibi sev.»
28 İsa ona, «Doğru cevap verdin» dedi. «Bunu yap ve yaşayacaksın.»

Matta (Matthew):Bölüm_22
En büyük buyruk
34 Ferisiler, İsa'nın Sadukileri susturduğunu duyunca bir araya toplandılar.
35>36 Onlardan biri, bir Kutsal Yasa uzmanı, İsa'yı sınamak amacıyla O'na şunu sordu: «Öğretmenim, Kutsal Yasa'da en önemli buyruk hangisi?»
37 İsa ona şu karşılığı verdi: «`Tanrın olan Rab'bi bütün yüreğinle, bütün canınla ve bütün aklınla sev.'
38 İşte ilk ve en önemli buyruk budur.
39 İlkine benzeyen ikinci buyruk da şudur: `Komşunu kendin gibi sev.'
40 Kutsal Yasa'nın tümü ve peygamberlerin sözleri bu iki buyruğa dayanır.»

Matta (Matthew):Bölüm_5
17 «Kutsal Yasa'yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersiz kılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim.
18 Size doğrusunu söyleyeyim, gök ve yer ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa'dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile eksilmeyecek.
19 Bu nedenle, bu buyrukların en küçüklerinden birini kim çiğner ve başkalarına öyle yapmayı öğretirse, Göklerin Egemenliğinde en küçük sayılacak. Ama bu buyrukları kim yerine getirir ve başkalarına öğretirse, Göklerin Egemenliğinde büyük sayılacak.

Söz sende

cemaliii

Kıdemli Üye

Sevgili cemaliii kardeşime... Haklısın... Canımsın...
Kimin ne düşündüğüne pek bakmam... Hayat rehberi olarak kendime Kuranı seçtim... Ondan böyle konuşuyorum... Fakat Resulullah efendimizin uyguladığı şeriatı savunuyorum ben... Gelir gelmez bilemem...
Çıkar işine gelince: O kadar fırıldaklara kafam ermez benim. Zaten ben siyasetten siyaset benden çok uzağız...
Her şeyin O'nun hükümü olduğunu elbet biliyoruz. Ama pek çok hüküm içinden şu fakirin seçtiği de budur...
Sözlerimde doğruluk varsa Allahtandır...
Bir hata varsa o da benden, nefsimdendir...
Aşk ile... Huuu...

dostum senin istediğin şeriata örnekler verebilir misin? nasıl bir şeriat istiyorsun.

garip70

Ordinaryus

örnekleriyle açabilir misin?
Nasıl yani ne söylememi istiyorsun? Ben hukuk okumadım. Ayrıntılı bilgim yok.
Ama şeriat deyince Hukuk aklıma geliyor.
Bu İsviçre hukuku değil de İsviçre şeriatı,
Alman hukuku değil de, Alman şeriatı olabilir.
Benim istediğim, bir hukuk getirilecekse bu İsviçreye, oraya buraya dayanmamalı, bizzat Kuran temelli olmalı.
Bunu da 4 halife döneminde ve 5. halife diye bilinen Ömer bin Abdulaziz zamanında tarih görmüş yaşamış.

KUZAT

Profesör

Esenlikler

Ne senin yolun çakışır ehli müslimle,nede ehli müslimin yolu çakışır senle,
ne anlatsak senin indinde boş,ne anlatsan bizim indimizde boş.
Müslüman mahallesinde salyangoz satmanın ne anlamı var arkadaş

cemaliii

Kıdemli Üye

bizzat Kuran temelli olmalı.

Abdullah allahını seversen, kuran futbolda şike hususunda ne diyor? kuran bilişim suçları konusunda ne diyor?
dediğiniz şeriat gelince yukarıda bahsettiğim suçlar hakkındaki kanunları yine kullar yazmayacak mı? yoksa peygamber tekrar gelecek,kurana tekrar günümüze göre yeni ilave ayetler mi gelecek?
yaw gören okuyanda sanacakki peygamber tekrar gelip,kuranı tekrar yazdırıp yeni hükümler getirip, kuranı bir hukuk kitabına dönüştürecek?

abdullahım kusura bakma aklım almıyor kardeş. hadi diğer şeriatçı arkadaşları anlıyorum. lakin senin hakktan hakikatten haberin var sanıyorum. bu durumda ya ben yanlış yapıyorum, veya sen benim düşündüğüm makam ve mertebelerde değilsin.

KUZAT

Profesör

Abdullah allahını seversen, kuran futbolda şike hususunda ne diyor? kuran bilişim suçları konusunda ne diyor?
dediğiniz şeriat gelince yukarıda bahsettiğim suçlar hakkındaki kanunları yine kullar yazmayacak mı? yoksa peygamber tekrar gelecek,kurana tekrar günümüze göre yeni ilave ayetler mi gelecek?
yaw gören okuyanda sanacakki peygamber tekrar gelip,kuranı tekrar yazdırıp yeni hükümler getirip, kuranı bir hukuk kitabına dönüştürecek?

abdullahım kusura bakma aklım almıyor kardeş. hadi diğer şeriatçı arkadaşları anlıyorum. lakin senin hakktan hakikatten haberin var sanıyorum. bu durumda ya ben yanlış yapıyorum, veya sen benim düşündüğüm makam ve mertebelerde değilsin.

Arkadaşım resminde güzel küçük bir çocuk var cevabı verende bu çocukmu acaba dedim ama yaşına baktığımda 38 görünüyor o yüzden bu cevabına belki bir düzeltme mukabilinden cevap verme luzumu gördüm ,soruya soruyla mukabelede bulunulmazda,ben yinede sormak istiyorum,bu ''şeriat'' kelimesinden ne anlıyorsun? bu yukardaki cümleyi bilinçli olarak yazdıysan,abdullah arkadaşa hakaret ediyosun,yok şeriat kelimesinin manasını bilmeyip dinsizlerin-cahillerin hakaret olarak kullanmak istediği kelime olarak kullanıyorsan büyük yanlıştasın derim,hadi diğer şeriatçı arkadaşları anlıyorum (benim anladığım-yani dinle ilgilenen,dindar,Allahın yolundan giden arkadaşları anlıyorum),ama abdullah kardeşim lakin senin hakktan hakikatten haberin var sanıyorum. bu durumda ya ben yanlış yapıyorum, veya sen benim düşündüğüm makam ve mertebelerde değilsin.cemaliii

şimdi cemallii arkadaş ya ben bu şeriatı yanlış anlıyorum,yada sizin şeriatten anladığınız şey yanlış,
şeriat gibi önemli bir kavramı cahillerin karalama kampanyalarına alet ettiği gibi kullanılmasının önüne geçilmesi-öcü gibi görülmemesi için yaptım bu açıklamayı,niyetin halisse Allah yar ve yardımcın olsun..

Şeriat; Sözlükte, insanı bir ırmağa, su içilecek bir kaynağa ulaştıran yol anlamına gelir. Din ıstılahında ise İlâhî emir ve yasaklar toplamı demektir. Âyet, hadis ve icmâa dayanan İlâhî kanun anlamındadır. Din, dinin amele ilişkin hükümlerinin bütünü için kullanılır. Dinin dışa yansıyan görüntüsü ve dünya ile ilgili hükümlerinin tamamına şeriat denilir

cemaliii

Kıdemli Üye
kuzat niyetim halis merak etme. şeriatın ne olduğunu bilirim.
konumuz kimler şeriat istemez.
diğer şeriatçı arkadaşlardan kastım, şeriat isteyenler. ben istemeyenlerdenim.
o nedenle yazdım.

garip70

Ordinaryus

Abdullah Allahını seversen,
Kurban olurum...

... kuran futbolda şike hususunda ne diyor? kuran bilişim suçları konusunda ne diyor?
:)
Ya hu cemali kadeşim...Canımsın... Kuran ayrıntıya girmez. Bunu en basit şekliyle namazın kılınış şeklinden anlıyoruz. Peki ne yaparız? Peygamberimize bakarız. O nasıl yapmış.
Şikeymiş, bilişim suçlarıymış, ne bileyim belirtilmeyen/bilinmeyen suçlarda ise, belirtilen suçlara kıyas yapılır.
Herhalde o kıyası yapacak hukukçularımız vardır. Eğer o kıyası yapacak hukukçularımız yoksa, zaten yazdıkları veya yazacakları diğer hukukta da iş yok... O zaman vay başımıza gelenler.

...dediğiniz şeriat gelince yukarıda bahsettiğim suçlar hakkındaki kanunları yine kullar yazmayacak mı? .
Yazacak...
Ben de onu diyorum zaten... Ama yazarken kıyas yaparak yazmalı.

yoksa peygamber tekrar gelecek,kurana tekrar günümüze göre yeni ilave ayetler mi gelecek?
töbe töbe... Olur mu hiç öyle şey...

Hukuku kullar yazacak elbette. Ama Kuran ve sünnet anayasa olmalı. Anayasa da, benim eve giren hırsıza ne ceza verilir yazıyor mu? Yazmıyor. Onu kanunlar ve yönetmelikler, anayasaya uygun şekilde yine kullar tarafından hazırlanacak.

cemali kardeşim kusura bakma. Seni severim ama bu konuda hem fikir değiliz galiba.
Haktan hakikatten haberim var elbette ama senin kadar bilgim yok. Ben ikindi namazındayım... Öteye gidemedim. Senin zan ettiğin makam ve mertebelere belki de beni sen çıkaracaksın. Olmaz mı?
Yalnız şu da var ki, şeriatçi arkadaşlar Haktan ayrı mı ki? Onları söyleten ayrı gayrı mı ki?
Sen yanlış yapmıyorsun. Ordan bakınca sen öyle görüyorsun, burdan bakınca ben böyle görüyorum.
Ama kusura bakma da, Anayasamız da şeriat olsun. Olmaz mı?

:gulHuuu

giriftar

Ordinaryus
Ve Hükmü kalmamış batıla sapmış kafirleşmiş hırıstiyan,yahudi ve batıl-sapık mezhep mensupları İslamın hakim olmasını istemez...
Velhasıl,KÜFÜR TEK MİLLETTİR...
Açık açık söylemek gerekirse;
içki üretenler,içki satanlar,meyhaneciler,kumarbazlar ve kumarhaneler,zengin fuhuşçular,zengin ve gününü gün eden işadamları,

uçkurcular,faiz ile beslenen patronlar,devleti dolandıranlar,rüşvetçiler,rüşvet ile beslenenler,büyük hırsızlar(yani malı büyük götüren patronlar),yalancılar,

karı tüccarları,vücudunu satılığa çıkaran süslü kokonalar,kafirler,mason ve yahudiler,her türlü dış güçler vs.. bunlardan bazıları...

agbi

Yasaklı
YÖNETİCİLER yetişmedikçe

YÖNETENLER EHİL ve EMİN olmadıkça

GELECEK ŞERİAT KAOS a sebeb olur.

İHVAN FORUM a şeriat gelse KAN GÖVDE yi götürür.

ALLAH cc bizlere İSLAM ı bilen EHİL ve EMİN YÖNETİCİLERE nasip etsin.Amin.

ŞERİAT BİRDEN GELMEZ İSLAM ı yaşadıkça halk su yolunda YÜRÜR.

giriftar

Ordinaryus
boluya_akin_var_h771.jpg

giriftar

Ordinaryus

Arapça ezan okuyanlar adliyeye teslim edildi - 6 şubat 1949 Hürriyet gazetesi.