zinayi AKP serbest birakti iftirasina belgelerle Cevap

veri

Yasaklı
Beni unutamamanıza seviniyorum ama anımsaman maalesef yanlış!
Yani agbiyi battığı yerden çıkartmak için edep ter döküyorsun
Benim bu forumda o açtığım konuların hepsinin tarihleri var!
Dolayısıyla anımsaman yanılgıdan ve amacına döktüğün terden ibarettir!!!

nasıl unuturum seni:)
hatalarını savunan kaç kişi var burda

sorun burda ağbi değil sizsiniz
beni iyi takip etseydiniz burdaki her üye ile takıştığımı bilirdiniz

ağbinin battığı mesajları olmuştur bir özürle ordan çıkmasını da çok iyi biliyor
nadir üyelerden:)

gerçi seninle bir iki tartışmamızda da evet sen haklısın demiş ama özür dilememiştin:)
bilmem anımsar mısın

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
evet erbakan döneminde dindarlar resmen avlanmisdi,celiskiye bakin ,dindar bir basbakan gelecek ve dindarlara baski ve zulümler artacak,bunu nasil izah edebiliriz?
iste isin ehli olmamanin,beceriksizligin,akilsizligin,suursuzlugun delili budur.

Bu mesajimda hakaretmii varki Mahpeyker nickli üye beni yönetime bildirdigini söylüyor,terbiyesizlikle uscluyor,gercekleri söylemek neden terbiyesizlik olsun?
Erbakan döneminde yapilan yanlislar devam ettigi ve savunulmaya devam edildigi sürece bu yanlislara vurgu yapanlarda cikacaktir.
Ben Allahtan baska kimseden korkmam.
Allahtan baska kimse hatasiz degildir,asil terbiyesizlik Erbakani hatasiz göstermektir.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Erbakani öven alimler eski erbakani övmüslerdir,yeni dönemin erbakani,özellikle 28 subat olaylarindan ve saadet döneminden sonra hicbir tarikat lideri erbakani aciktan desteklememisdir,hatta büyük cogunlugu elestirmisdir.benim icinde tarikat liderleri önemlidir.
Milli-Görüs hareketindeki problemlerden ve yanlis yönetim anlayisindan habersiz olan yurd disindaki bazi ufak tefek liderlerin övgü dolu sözleri baglayici degildir.
Benim icin önemli olan bu isleri yakindan takib edenlerin sözleridir ve tarikat ehli olmalaridir.tarikat ehli olmalari iki sebebden dolayi önemli:
Bunlar daha suurlu ve feraset sahibi olurlar ve bir silsileye bagli oldugklari icin ve icazetle basa getirildikleri icin daha güvenilirler.

mahmut efendinin sözlerine gelince ,
ben mahmut efendinin bu hareke sahib cikmasini yamuk ve yanlis ellere gecmesini engellemek icin ve yanlislarin düzeltilmesi icin tarikat ve tasavvuf ehlini harekete gecirmeye tesvik etmesi olarak algiliyorum.

Taziye mesajinda milli-görüs camiasina 3 mesaj var
1. ulemâya ve meşâyıha tâzimde bulunma mesaji...
2. Ehl-i Sünnet îtikadı ve fıkhı üzere istikamet içerisinde bulunma mesaji...
3. Nakşî tarîkatine bağlı kalma mesaji...

Simdiye kadar bu yapilmadi,bundan sonra yapilsin diye siyasi bir aciklamadir bu!

Erbakan hoca vefat ettiginde mahmut efendinin onu övmesi kadar dogal birsey olamaz,kendisinden aksine ertbakan hakkinda kötü konusmasi,özelliklede vefat ettiginde beklenemezdi.
Erbakan hocanin her hal ve hareketi yanlis degildi.
yanlislarinin yaninda elbette iyilikleride olmusdur.
Bunu kimse inkar edemez.
Özalinda Menderesinde,Erdoganinda iyilikleri oldugu gibi...

Bazi mübareklerin Erbakani övmüs olmalari onu diger islama hizmet etmis olanlardan farkli kilmaz...siz öyle göstermeye calissanizda...

Erbakan takdire ve övgüye layik bir Müslümandir....bunu kimse inkar etmiyor fakat hatalari kusurlarida olmusdur,hatasiz degildir, cumhuriyet tarihinde yetismis büyüklerimizdendir,büyüklerimizden biridir...ötesi degil.

Asiriya kacarak Erbakani yüceltenler inandirici olmak istiyorlarsa alcak gönüllü olmalari gerekir.

Bir kisiyi hakkina göre yüceltecem derken antipati toplamaya gerek yok.

Erbakanin fikirlerini ve sözlerini aciklamak, anlasilacak sekilde ifade ederek insanlari bilinclendirmekden ziyade mehdi, büyük Allah dostu veya emirül müminin veya halife veya Hz. Ömer gibi yada Saladdin gibi veya mehdi gibi sözlerle abartarak övmek sadece amacin tersine ulasir.

sözlern "lider,parti,görüs,grub" gibi seyleri yüceltilme,kendilerinden olmayanlarida alcaltma amaciyla abartilarak aktarildigina inandigim icin forum gibi ortamlarda paylasilmasini uygun görmüyorum.
Partiye ve sahysiyete reklam amacli oldugu icin riakarlik kokusu geliyor,terfikaya alet olunuyor,Allah dostlarini particilige alet etmek din istismarciliginin baska bir türüdür.

Siyasi tartışmaların girdiği her yere ayrılık, grubculuk,asiri savunma,kötüleme,kırılma, darılma, iftira, yalan vs. olur.

Birileri çıkıp "Bizim partimiz HAKKI temsil ediyor,Siyaset cihaddir,damamiz milli-görüsdür" gibi sözlerle
yapılan her iş şeriate uygundur, şeriatten kıl kadar ayrı bir iş yapılmamıştır havasiyla yaklasirsa birileri de tutup tenkit etmeye baslar.

Ben burada ifrat ve tefrit örneği görüyorum.

Gercekci olmayan radikal asiri görüslü insanlar oklari üzerine ceker.

1980 öncesi erbakana destek veren cokdu fakat 1980n sonrasi Erbakancıalrın "İslâm KomutanıErbakandır. Her müslümanın bir komutana tabi olma zorunluluğu vardır ! " şeklindeki propogandaları bu siyaset işinin iyice çivisini çıkarmış ve milleti kendilerinden uzaklatırdıkça uzaklaştırmışlardır.
Bugün dahi aynı durum devam etmektedir.

Allah dostlari islama zerre miktar iyiligi dökunmus insanlari överler,hüsnü zan ile yaklasirlar,bu onlarin karakeridir.
Lakin tefrikaya sebeb olan particilige,grubculuga herzaman karsi olmuslardir.

Mahmut efendinin sözlerini naklediyorum,buyur,iste ölcü:

"Particilik haramdır, milleti bölmek demektir, milleti felakete sürüklemek demektir.
Particilik Peygamberin yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka işe yaramıyorlar. Sahabe-i kiram bizim gibimi yaptı, onlar tefrikaya mı -ayrılığa mı- düştüler bizim gibi. Birbirlerine saldırdılar mı, birbirlerinin kalbini kırdılar mı, yok. Ama biz, particilik için birbirimizi yiyecek duruma geldik Allah muhafaza etsin "

Rahmetli ismail cetin höcamizin (ra) ehli-sünnette ölcüler kitabinda yaziyor:
"Particilik dine,vatana,halka hizmet etmek icin vesile ise caiz,vesile degil maksad ise, tefrikayi meydana getirdiginden haram olur."

hüküm neticeye göre verilir diye bir ölcü var islamda.
iyilikleri istemek ve dik durmak ölcü degildir.
neticeye bakildiginda asagdaki 28 subatlarini görüyorsunuz,demekki iyilikleri istemek bazen iyilikten cok kötülügede sebeb olabiliyormus.
Bunun sebebleri var.Akil isin ucunu düsünmektir,siyaset isi satranc gibidir,bu isden anlamiyorsan zarar verebiliyorsun.

Türkiye öyle bir ülkedirki 100 oy alsan dahi gercek anlamda iktidar olamazsin.

AKP nin ab siyaseti ab ye girmek icin yapilmiyor,türkiyedeki ser gücleri susturma siyasetidir bu,"avrupa avrupa dediniz durdunuz,alin size ab nin kanunlari" diyerek bu bahaneyle adim adim ab nin özgürlükcü kanunlari vesilesiyle ordunun ve diger ser güclerin saltanati zayiflatilmak isteniyor.

Mehmet Sevket eygi diyorki:
"Türkiye siyasetinin yüzde biri su üzerindedir, yüzde 99’u suyun altındadır. Bu yüzde 99’u bilmeyen, görmeyen algılamayanlar siyasete heveslenmesinler.

Seçimleri kazandım, iktidar oldum, millet bana vekâlet ve selahiyet verdi, demokrasi de benden tarafta, o halde istediğimi yaparım... Bundan daha akılsızca, bundan daha hafif bir siyasî görüş olamaz.

Türkiye çok çalkantılı bir denizdir. Osmanlı zamanında, ondan önce Bizans’ta ne korkunç siyasî fâcialar yaşanmıştır. Gözünün yaşına bakılmadan ne Kayzerler, ne Padişahlar cellâda teslim edilmiştir.

Türkiye sadece Eski Dünya’nın değil, Yeni Dünya’nın da kubbesinin kilit taşıdır.

Seçimleri kazanacaksın, iktidar olacaksın ve sonra istediğini yapacaksın, istediğin nizamı veya sistemi getireceksin... Böyle düşünenlerin, böyle sananların akıllarına şaşılır. Onlarda kuş kadar, tavuk kadar akıl yoktur."

Böyle bir ülkede saymis oldugun eksiklikler ve kusurlar bazen kacinilmazdir.

İmam-ı Birgivi Tarikat Tekmile'sinde:

- Sana zarar verecek kişiyle karşılaşırsan zararından korunacak şekilde muhatap olman haram değil, belki müstehaptır, diyerek 'İnsanları idare ile emir olundum' hadisini hatırlatıyor.

Hafız-ı Şirazi'nin meşhur sözünü de burada nakleden Birgivi şöyle diyor:

- Akıllı insan dostlarına ikram edip, düşmanlarını da idare edendir!

Şu olayı da misal olarak zikretmektedir.

- Efendimiz'in (sas) kapısına gelen bir kişi içeriye girmek için izin istemişti de, gelenin kim olduğunu sorunca, falan aşiretin adamıdır, denmiş: - O şerli kimsedir buyursun gelsin! diyerek, güler yüzle karşılamıştı. Çıkıp gittikten sonra sormuşlardı:

- Hem aşiretin şerli adamıdır buyurdunuz, hem de güler yüzle muhatap oldunuz? Buyurmuştu ki:

- İnsanların şerlisi, şerrinden korunmak için idare edilmelidir!

Ben aslinda ne akp cüyüm nede yaptiklari her isi körü körüne savunurum.

fakat onlarin yanlislari var diye sizinkilerin yaptiklari dogru olmaz.
AB ye karsi olmak baska,ab karsitligini siyasi yolla uygulamak baska.
Sizinkiler abye karsiydi fakat (dönüp dolasip ayni noktaya geliyoruz) iyilik yapayim derken cok daha büyük fitnelere alet oldu.

28 Şubat Kararları

Millî Güvenlik Kurulu'nun 28 Şubat 1997 tarih ve 406 Sayılı Kararına Ek-A (rejim aleyhtarı irticai faaliyetlere karşı alınması gereken tedbirler)
1-Anayasamızda cumhuriyetin temel nitelikleri arasında yer alan ve yine anayasanın 4'üncü maddesi ile teminat altına alınan laiklik ilkesi büyük bir titizlik ve hassasiyetle korunmalı, bunun korunması icin mevcut yasalar hiçbir ayrım gözetmeksizin uygulanmalı, mevcut yasalar uygulamada yetersiz görülüyorsa yeni düzenlemeler yapılmalıdır.
2-Tarikatlarla bağlantılı özel yurt, vakıf ve okullar, devletin yetkili organlarınca denetim altına alınarak Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereği Millî Eğitim Bakanlığı'na devri sağlanmalıdır.
3-Genç nesillerin körpe dimağlarının öncelikle cumhuriyet, Atatürk, vatan ve millet sevgisi, Türk milletini çağdaş uygarlık düzeyine çıkarma ülkü ve amacı doğrultusunda bilinçlendirilmesi ve çeşitli mihraklarin etkisinden korunması bakımından:
a-8 yıllık kesintisiz eğitim, tüm yurtta uygulamaya konulmalı.
b-Temel eğitimi almış çocukların, ailelerinin isteğine bağlı olarak, devam edebileceği Kuran kurslarının Millî Eğitim Bakanlığı sorumluluğu ve kontrolünde faaliyet göstermeleri için gerekli idari ve yasal düzenlemeler yapılmalıdır.
4-Cumhuriyet rejimine ve Atatürk ilke ve inkılaplarına sadık, aydın din adamları yetiştirmekle yükümlü, milli eğitim kuruluşlarımız, Tevhid-i Tedrisat Kanunu'nun özüne uygun ihtiyaç düzeyinde tutulmalıdır.
5-Yurdun çeşitli yerlerinde yapılan dini tesisler belli çevrelere mesaj vermek amacıyla gündemde tutularak siyasi istismar konusu yapılmamalı, bu tesislere ihtiyaç varsa, bunlar Diyanet İşleri Başkanlığı'nca incelenerek mahalli yönetimler ve ilgili makamlar arasında koordine edilerek gerçekleştirilmelidir.
6-Mevcudiyetleri 677 sayılı yasa ile men edilmiş tarikatların ve bu kanunda belirtilen tüm unsurların faaliyetlerine son verilmeli, toplumun demokratik, siyasi ve sosyal hukuk düzeninin zedelenmesi önlenmelidir.
7-İrticai faaliyetleri nedeniyle Yüksek Askerî Şûra kararları ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ilişkileri kesilen personel konusu istismar edilerek TSK'yi dine karşıymış gibi göstermeye çalışan bazı medya gruplarının silahlı kuvvetler ve mensupları aleyhindeki yayınları kontrol altına alınmalıdır.
8- İrticai faaliyetleri, disiplinsizlikleri veya yasadışı örgütlerle irtibatları nedeniyle TSK'dan ilişkileri kesilen personelin diğer kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamı ile teşvik unsuruna imkan verilmemelidir.
9- TSK'ya aşırı dinci kesimden sızmaları önlemek için mevcut mevzuat çerçevesinde alınan tedbirler; diğer kamu kurum ve kuruluşları, özellikle üniversite ve diğer eğitim kurumları ile bürokrasinin her kademesinde ve yargı kuruluşlarında da uygulanmalıdır.
10-Bu maddenin tam metnini Turkiye'nin uluslararası ilişkilerini ilgilendirdiği için yayınlanmamıştır.
11-Aşırı dinci kesimin Türkiye'de mezhep ayrılıklarını körüklemek suretiyle toplumda kutuplaşmalara neden olacak ve dolayısıyla milletimizin düşmanca kamplara ayrılmasına yol açacak çok tehlikeli faaliyetler yasal ve idari yollarla mutlaka önlenmelidir.
12-T.C. Anayasası, Siyasi Partiler Yasası, Türk Ceza Yasası ve bilhassa Belediyeler Yasası'na aykırı olarak sergilenen olayların sorumluları hakkında gerekli yasal ve idari işlemler kısa zamanda sonuçlandırılmalı ve bu tür olayların tekrarlanmaması için her kademede kesin önlemler alınmalıdır.
13-Kıyafetle ilgili kanuna aykırı olarak ortaya çıkan ve Türkiye'yi çağdışı bir görünüme yöneltecek uygulamalara mani olunmalı, bu konudaki kanun ve Anayasa Mahkemesi kararları taviz verilmeden öncelikle ve özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında titizlikle uygulanmalıdır.
14-Çeşitli nedenlerle verilen, kısa ve uzun namlulu silahlara ait ruhsat işlemleri polis ve jandarma bölgeleri esas alınarak yeniden düzenlenmeli, bu konuda kısıtlamalar getirilmeli, özellikle pompalı tüfeklere olan talep dikkatle değerlendirilmelidir.
15-Kurban derilerinin, mali kaynak sağlamayı amaçlayan ve denetimden uzak rejim aleyhtari örgüt ve kuruluşlar tarafından toplanmasına mani olunmalı, kanunla verilmiş yetki dışında kurban derisi toplattırılmamalıdır.
16-Özel üniforma giydirilmiş korumalar ve buna neden olan sorumlular hakkında yasal işlemler ivedilikle sonuçlandırılmalı ve bu tür yasadışı uygulamaların ulaşabileceği vahim boyutlar dikkate alınarak, yasa ile öngörülmemiş bütün özel korumalar kaldırılmalıdır.
17-Ülke sorunlarının çözümünü "Millet kavramı yerine ümmet kavramı" bazında ele alarak sonuçlandırmayı amaçlayan ve bölücü terör örgütüne de aynı bazda yaklaşarak onları cesaretlendiren girişimler yasal ve idari yollardan önlenmelidir.
18-Büyük Kurtarıcı Atatürk'e karşı yapılan saygısızlıklar ve Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındakı 5816 sayılı kanunun istismar edilmesine fırsat verilmemelidir.
28 Şubat 1997 tarih ve 406 sayılı MGK Kararı'nın Eki'dir.

-Fitneye sebebiyet vermemek icin hertürlü tedbiri almak...cihaddan önce cihaddir....
-Hak ve gercek yol üzerinde olmak zanniyla kafirlerin serlerine maruz kalmak,yahud onlara avci olmakla dini-mübini onlara av yapmak FITNEDIR.

( ismail Cetin hocaefendinin ölcüler kitabindan alinti)

AKP nin hatasiz kusursuz oldugunu savunan yok zaten.Bu konuda sp liler kadar asiriya gitmeyiz,gerekirse elestirirz fakat cöpe atmayiz.

Yazari Seyyid Abdullah Cemalettin (r.a.) olan "islamda idare ve siyaset" kitabinin 97. sayfasinda (kadi Beyzavi (r.a.) den naklediyor)

az bir kötülük icin hayri terk etmenin bir kötülük oldugunu,dolayisiyla hayri cok olan seyin aranip bulunmasinda yararlar olacagi yaziyor.

ismail cetin hocaefendinin "ölcüler" kitabinin ISLAMDA SIYASET bölümünde
"Ehlinden baskasina is ve idareciligi vermek haramdir" diyor.

Kitabin bir baska bölümünde kisaca su tesbiti var:

-fitneye alet olabilecek olanlari yani kendisinden intikam aranilan ve cok düsmani olanlari is basina getirmek caiz degildir cünkü böyleleri intikamci olmasalar dahi,gayrilarinin onlardan intikam almasindan fitne kapisi acilabilir...

-idarecilikten anlayan üstün zeka sahibi ,mesleginde becerikli olmasi gerekiyor...

Altini cizdigim ölcülerde zaafiniz var,hatalisiniz,kusurlusunuz,bu apacik ortada.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
nasıl unuturum seni:)
hatalarını savunan kaç kişi var burda

sorun burda ağbi değil sizsiniz
beni iyi takip etseydiniz burdaki her üye ile takıştığımı bilirdiniz

ağbinin battığı mesajları olmuştur bir özürle ordan çıkmasını da çok iyi biliyor
nadir üyelerden:)

gerçi seninle bir iki tartışmamızda da evet sen haklısın demiş ama özür dilememiştin:)
bilmem anımsar mısın

Benim seni haklı bulduğum konu olduğunu sanmıyorum :)
Nereden uyduruyorsun bilmiyorum ama çok fazla asılsız cümleler kuruyorsun daha doğrusu kurgulayıp aslı astarı varmı yokmu demeden kendine göre cümleler icat ediyorsun ilginç bir karakterin var!

agbi

Yasaklı
SALİHA KALEM veya ERCAN TEKİN e cevaptır.

VARAN 1 Bölümün

1 nci Şıkkına cevap

Agbi alıntı
çok haklısın
AKILLI olana 4 SİYASİ YENİLGİYE UĞRAMAZ.
Erbakan gerçekten AKILLI adam ama akıl teorilerini pratiğe dönüştüremeyen malesef.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=90669&p=866753&viewfull=1#post866 753
Yorumum: Burada agbi hem akıllı adam 4 kere siyasi yenilgi almaz diyor Erbakanı kastediyor hemde hemen altına Erbakan akıllı ama akıl teorilerini pratiğe dönüştüremedi diyor.
Bu iki ayrı cümlesindeki çelişkilere baktığımızda Erbakanı 4 yenilgi ile açıkça suçladığı ortaya çıkıyor.
Bu suçlama Milli Görüş aleyhine bir tenkittir!

ERBAKAN haşa Peygambermidir Hata yapmıyacakmı Hata yı dile getirmek ALEHTE midir.ALEHİNE midir ?

Hadi bana HATA olmadığını ispat edebilirmisin ?

EVET Teori bilgilerini Pratiğe dönüştüremedi

SİYONİZMİN Türkiye kollar ile SİYASİ ORTAKLIK yaptı Kotku Hz leri onu Erbakan ı ne sebeblerle SİYASİ hayata hazırlamıştı İlk mücadelesi DEMİRELLE değilmi idi İst.Ticaret odasında Haydar Efendi Sami efendi Duaları ve çevresi ile bu konuda desteklemedimi ERBAKAN ı

HADİ Buyrun cevaplayın.

ERBAKAN demek Milli Görüş müdür Erbakan ın hatalarını söylemek dile getirmek MİLLİ GÖRÜŞ alehine düşüncemidir.

Madem bu kadar iyi biliyorsunuz evet bölüm bölüm karşılıklı istişare edelim.

Lütfen kimse girmesin bu karşılıklı münazaraya artık sıkıldım ben bu konularda Saliha Kalem Ercan TEKİN in düşünce yapılarını burada okumanız için tekrar açılımını yapıcam.

Not: Şimdi Büromdan çıkmam gerek cevabınızı okuyunca cevap vericem konu dağılmasın diye VARAN 1 inizden başladım Yalnız ALLAH katında yemin et Saliha Kalem misin yoksa Ercan TEKİN misin ? Bak ne söylersen inanırım ama ALLAH katında yemin edeceksin unutma.

Ercan TEKİN ile yalnızca ikimizin girebileceği bir konu istiyorum imkansızsa İsme açık bir konu istiyorum lütfen kimse girmesin.

SİYASİ TEMELLİ MİLLİ GÖRÜŞ çü olan Ercan TEKİN e MİLLİ GÖRÜŞ ün Siyaset üstü kişiler üstü olduğunu anlatmak istiyorum

veri

Yasaklı
Benim seni haklı bulduğum konu olduğunu sanmıyorum :)
Nereden uyduruyorsun bilmiyorum ama çok fazla asılsız cümleler kuruyorsun daha doğrusu kurgulayıp aslı astarı varmı yokmu demeden kendine göre cümleler icat ediyorsun ilginç bir karakterin var!
@Azimli de öyle diyordu
yazdıkların duruyor bak:)

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
İbn-i Abbas (r.a.) Hazretleri´nden naklen (hadis uzun oldugu icin kismen alintiliyorum) :

Resullullah (s.a.v.) Efendimiz seytana sordu :

- Sana göre ihlas sahibi olan muhlis kullar kimlerdir ?

Bu suale İblis şu cevabı verdi :

- Bilmez misin ya Muhammed bir kimse ki , dirhemini ve dinarını sever... O , Allah için bir ihlasa sahip değildir. Bir kimseyi görürsem ki ; dirhemini dinarını sevmez ; övülmekten, medhedilmekten hoşlanmaz. Bilirim ki o, ihlâs sahibidir... Hemen onu bırakır kaçarım. Bir kul malı ve övülmeyi sevdiği sürece , kalbi de dünya arzularına bağlı kaldığı müddetce o , size vasfını yaptığım kimseler arasında bana en çok itaat edendir. Bilmez misin ki ; mal sevgisi , büyük günahların en büyüğüdür. Bilmez misin ki ya Muhammed , baş olma sevgisi yine büyük günahların en büyükleri arasındadır.

Maalesef Erbakan hocada bu baş olma hastaligina yakalanmisdi ve övülmekten hoslanirdi.insanlarla dolu salonlara gittiginda oralardaki "erbakan erbakan,mücahid mücahid" gibi sloganlarindan hic rahatsiz olmazdi,itiraz etmezdi,nereye giderse tezehuratlarla karsilanirdi,hicbirzaman buna itiraz ettigine sahid olmadim.Halbuki ihlas sahibi bir müslüman övülemten hoslanmaz,iste bu sebebden dolayi kendini bir halt sanmaya basladi,bu durum enaniyete,kibre sebeb oldu,herseyi kendinden bilmeye basladi,kendi disindakileri suursuz,akilsiz,ferasetsiz sanmaya baslayinca "biz hakki temsil ediyoruz,bize biat gerekli,biz cihad emiriyiz,digerleri pataes dininden,siyonist usagi,isbirlikci,batil,cehennemlik" gibi en hassas dini kavramlari kullanmaya basladi.

Bir ara saadet partisinde erbakana isaret maksadiyla "sensiz olmaz" sloganiyla secim kampanyasi yapilmisdi.
"Sensiz olmaz" yani erbakansiz olmaz anlaminda yani.
Cok iyi hatirliyorum,saadet partisinin toplantilarinin birinde erbakan kürsüye cikip konusmaya basladiginda elestirileri siralarken sira cözüm yollarina geldiginde oda "sensiz olmaz" dedi,yani kendini kastetti.
Bunu görünce tuhafima gitmisdi.
Sanki kendini begenmislik vardi.Bu huy hosuma gitmiyordu.

Kibir,enaniyet,gurur,bas olma ve liderlik gibi hastaliklara herkes yakalanmaz fakat yakalananlar bundan kolay kolay kurtulamazlar,bunun yolu tarikat terbiyesidir.
Özellikle nefsi levvame mertebesini gecip ötelere varmak tek basina cok zordur,bu yollari asmis bir mürsidin kontrolu gerekliidir
Bu yoksa seytanin hilelerine kanabilir,seytanin "sen su oldun,sen bu oldun,sen cok büyüksün,alimsin" gibi sinsi yaklasimlarina yenik düsebilir.

Yukarda naklettigim ayni hadisin devaminda yaziyor:

İblis anlatmaya devam etti :

- Ya Muhammed , bilmez misin ? Benim yetmiş bin tane çocuğum var. Bunların her birini bir başka yere tayin etmişimdir. Sonra , o her çocuğumla birlikte yine yetmiş bin tane şeytan vardır.

- Onların bir kısmını ulemaya gönderdim.

- Bir kısmını gençlere yolladım.

- Bir kısmını da , meşayihe saldım.

- Bir kısmını da ihtiyar kadınlara musallat ettim.

- Gençlere gelince , aramızda hiçbir anlaşmazlık yoktur. Onlarla gayet iyi geçiniriz.

- Çocuklara gelince , onlarla da bizimkiler istedikleri gibi birlikte oynarlar.

- Bizimkilerin bir kısmını da abidlerin başına dert ettim. Bir kısmını da zahidlerin.

- Onlar bunların yanına girer ; halden hale sokarlar. Bir tepeden öbürüne , hep dolaştırıp dururlar. Öyle bir hal alırlar ki ; başlarlar , sebeplerden herhangi birine sövmeye...

- İşte , böylece onlardan ihlası alırım. Onlar bu halleri ile yaptıkları ibadeti , ihlassız yaparlar gayrı... Ama bu hallerin farkında olmazlar.

Erbajkanda bu oldu düsüncesindeyim.
Mehmet zahid efendinin vefatindan sonra taruikatin basina esad cosan hazretlerine vefasizlik yapmasi tarikatten düsdügüne isarettir.
Herthangi bir tarikata bagliligi varmiydi buda mechul.
Mevcut tarikatlarin neredeyse tümümün erbakani elestirmesi hicbirine bagli olmadiginin delili olsa gerek.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
siyaset sahasında cihad yapsada cihaddan önce cihad olan sartlar ihmal edilmez.

Baskumandanin savasa cikmadan önce emri altindakilere
-neyin helal neyin haram oldugunu bildirmesi...
-kefis ile mücahedeye agirlik vermesi...
-nItikad,takva,helal ve haram ilimlerinin tahsili ve tatbiki konusunda dini ilimleri tahsil etmesi
-Fitneye sebebiyet vermemek icin birlik beraberlik,istisare,ittifak,güclenmek,kuvvetlenmek gibi hertürlü tedbiri almasi,
-ve emri altindakilere tüm bunlari vasiyet etmesi

cihaddan önce cihaddir...

Mahmut efendinin erbakan hoca icin yayinladigi taziye yazisinin
"...ulemâya ve meşâyıha son derece tâzimde bulunduğunu müşâhede ettiğim, Ehl-i Sünnet îtikadı ve fıkhı üzere istikamet içerisinde hassâten Nakşî tarîkatine bağlı kalma şerefiyle ömür sürmayesini rızâ-i Bârî ve tahsîl-i me'âlî uğrunda vakfettiğine şâhitlik ettiğim..."
bölümünde benim görebildigim kadariyla milli-görüs camiasina 3 mesaj var
1. ulemâya ve meşâyıha tâzimde bulunma mesaji...
2. Ehl-i Sünnet îtikadı ve fıkhı üzere istikamet içerisinde bulunma mesaji...
3. Nakşî tarîkatine bağlı kalma mesaji...

Simdi sana soruyorum,erbakan Hocanin 40-50 yillik siyasi hayatinda emri altindaki milli-görüscülere bu üc önemli mesaji sesli,yazili veya görüntülü olarak verdigine dair herhangi bir delilin varmi?
Yani Mahmut efendinin ve sizin cok önemsediginiz ve erbakan hocanin son derece titizlikle bagli kaldigini iddia ettiginiz bu degerlerimize ömründe birkerecik olsun vurgu yaptigina dair isbatin varmi?

Erbakan hoca ulemâya ve meşâyıha tâzimde bulunun,Ehl-i Sünnet îtikadı ve fıkhı üzere istikamet içerisinde bulunun ve Nakşî tarîkatine bağlı kalin mesajini vermismidir?

Suurdan bahsedersiniz,kendiniz disindakileri suursuzlukla damgalarsiniz,
basiret ve feraset sahibi olmaktan bahsedersinizmcok akilli oldugunuzu iddia edersiniz...

SUUR nedir biliyormusun?
SUUR Nefis terbiyesinde ilerledikce gercek ilham kalbe geldikten sonraki sezgi ve duygudur ve Allah teaklanin ahkamini icra eder...
AKIL nedir bilirmisin?
AKIL kalbi tüm kötülüklerden arindirdiktan sonra olusan nurani bir suurdur.,hak ile batil arasini ayuirdeden bu nurdur...

Bunlara erismenin yolu cihaddan önceki cihad olan nefsin terbiyesinden,tasavvuftan gecer.
Nefsin terbiyesi ve tasavvufun okulu tarikatlardir.
Milli-görüste idarecilik yapan kactane tasavvuf ehli var?
Bunca "Milli-görüscü" taniyorum,hicbiri tasavvuf ehli degil.
Cihad edebiyati yaparak suurdan akildan ferasetten ahkam kesenler nefis terbiyesinde yerinde sayiyorlar...
Isbatmi istiyorsun,git bölgendeki agd veya saadet partisi subelerinden birine ve kactanesi bir tarikata bagliymis arastir.
yazdiklarimin gercek oldugunu görürsün.

Tekrar ediyorum.Bu hareketi tarikat ehli kurdu,tarikat ehline bagli kalmaliydi fakat baglarini kopardi.

CÖKÜSÜN TEMEL SEBEBI BUDUR.

Bu hareketin tekrar düzelmesinin yoluda aslina dönmesinden gecer.
Yani kontrol tekrar tarikata verilmeli,cünkü isin ehli bunlar.
tarikata bagli olmayanlar nefsi emmarelerinin kalintilarindan kurtulamadiklari icin faydadan cok zarar vermekteler.

islam davasi mukaddestir.Bu dava sizin tekelinizde degildir.
Sizin tekelinizdeki siyasi hareketin bircok yanlislari var.Bir kismini izah etmeye calisdim.Foorum ortamlari uygun olmadigi icin senin buralara aktardigin yamuk yumuk bilgilere cevabsiz kalmasin diye ufak ekledim.Asil calismam devam ediyor,site calismalarim var...
Foruma ekledigim bilgiler delilsiz degildir.
Akli olan bunu görür.
Misal Emirül müminin oldugunu iddia eden bir "lider" o ülkedeki müslümanlari etkileyecek adimlari atmadan önce onlarla ittifak saglamali,o bölgenin ulemasiyla istisare etmeli.,hatta istisare kurtuluna bunlari dahil etmeli,müslümanlar adina hareket etmeden önce müslümanlarin ittifaki saglamali.Kimse kendi kafasina göre müslümanlari etkileyecek adimlari atamaz.
Buna delilmi istiyorsun.?
Bunun böyle yapilmadigini sende biliyorsun,olmayan birseyi nasil isbat edeyim?

Devletimiz ve Milletimiz düsmanlarimizin saldirisina ugrarsa onlara karsi cihad etmek öncelikli olarak o beldede yasayan topluma farz olacagi icin ittifak etmek ve birligi saglamak cihaddan önce farzdir.

YANI KIMSE KENDI BASINA KENDI KAFSINA GÖRE CIHAD EDEMEZ...
Böyle yaparsa anarsi dogar,hersey karman corman olur,nitekim türkiyenin durumuda böyledir.

Dolayisiyla sen bir beldede yasayan Müslümanlari temsilen hizmet edeceksen (cihad edeceksen) , bu hizmetten (cihaddan) birinci derecede o beldede yasayan müslümanlar sorumlu oldugu ve etkilenecegi icin onlari temsil eden cemaat,tarikat,teskilat,grub vs liderleriyle istisare etmen ve ittifaki saglaman gerekirki cihaddan önce cihad olan Birlik ve beraberlik saglanmis olsun.

Cihad emiri oldugun ve tüm müslümanlar adina hareket ettigini iddia ediyorsunuzzz,Böyle bir ittifak varmi?
YOK!
Omayan birseyin nesini isbat edeyim,hersey apacik ortada.YOK!!!

Bunun gibi daha birsürü örnekler verebilirim.

Milli-görüs teskilatlarinin kurulmasinda benimde emegim var.Bu teskilatlarda ehli-sünnete aykiri olan yanlislari bazi Allah dostlarinin aciklamalarini istismar ederek HAK görmek BATIL bir davranisdir.

sana göre milli-görüs HAK yolda,bana göre degil.
Aramizdaki ihtilaf budur.
Sen bu yanlislari hak adina savunursan islama ve gercek HAK yoluna iftira atmis olursun.

Milli-Görüs hareketi yanlis yönetiliyor,basarisiz,beceriksiz.BUNLARI HAKTAN BILMEK HAKKA IFTIRADIR,HAKKA ZARAR VERYOR,HAAKIN DOGRU TANINMASINA ENGEL OLUYOR!

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Yeni Osmanlı daha önce seninle bu konuları uzun uzadıya yazıştık ama sonuç sıfır
Çünkü senin fikir dünyan vahye değil aklına dayanıyor
Halbuki şuurlu müslümanın fikir dünyası vahye dayalı akılla yaşamaya dayanır sende biri eksik olduğu için siyonistlerden ödül alan siyasilerin peşinde gidersin sonrada Allah dostlarından alıntılar getirerek siyasette partilik haramadıra gelen manaları Milli Görüşe karşı ucuz metodlarla kullanmaya çalışırsın!
O Allah dostlarının kastı sizin gibi vahye dayanmayan siyasi particilik yapanlaradır sen işte orasını anlayamamışsın.
İspatı o Allah dostları haram olsa Milli Görüşü kurup desteklermiydi?
O Allah dostlarından hayatta sağ olan Mahmud efendinin Erbakan hakkında ''Erbakan kardeşim bu vatana ihlasla hizmet ettiğine şahidim.'' demiş. Haram olanla ihlas bir arada olurmu Cem yani Yeni Osmanlı kullanıcı isimli kişi aklını başına almayacakmısın?

Sana tavsiyem kurguladığın fikir yapına uygun bulup parçaları birleştirerek alakasız konulara saldırı amaçlı eklediğin alıntılı cümlelerle yaptığın türlü çorbası şeklindeki şişkin mesajların amacına ulaşmıyor!
Çünkü insanlar senin gibilerini dinlemiyorlar
Sebebi katılaşan kalbinizdeki bozuk niyetlerinizin dillerinize küfür ve hakaretle dönmesi ve vahiysiz fikir yapınızla vahye yamamaya uğraştığınız siyasi bakışınızın tutuculuğunun olmamasıdır.
Buna göre Milli Görüşe düşmanlık etmen para etmiyor!
Sen kime düşmansın?
Mehdi a.s'mın amacını gerçekeştirmek için ahir zamanda en büyük reel adımı atan Milli Görüşe!
Mehdi a.s'mın kuracağı İslam birliğinin temellerini atan Milli Görüş hareketinin var oluş amacı vahip penceresinden yapılan hakkın hakimiyeti mücadelesi ve İslam birliğidir.
Ve sen gelmişsin bu harekete düşmanlık yapıyorsun sonrada Mehdi a.s'a ordu olacam dersin şimdi :)
Hayal dünyandan uyan artık vahyi yaşamına geçiremediğin siyasi fikir dünyan batıllara uşaklığa meyl eden bir dünya olduğunu ne zaman anlayacaksın!

Milli Görüş bir mezhep hareketi veya cemaat hareketide değil. Tüm İslam dünyasını ve İnsanlığın selameti için çalışan bir harekettir. Senin daralan dünya bakış açın maalesef bunu idrak edemediği için Milli Görüş içerisindeki çeşitliliği bir türlü anlayamıyorsun. Birde günümüz dünyasında öncelikler var. Yani siyonizmin başı ezilmeden fitnelerini yok edemezsin bunuda iyi araştır eğer zerre samimiyetin varsa görürsün!

Agbi sen üç şartımı kabul et seninle her türlü münazara yaparım gülüm.
Ancak sen o üç şartı kabul etmeden seninle vakit öldüremem kusura kalma!

1)Belgeye delile itibar edeceksin inkar etmeyeceksin.
2) Kişiler hakkında belgelendirilmemiş hiçbir iddiada bulunmayacaksın.
3) Hakaret, küfür ve aşağılamadan kaçınacaksın.
Kabul edersen kıymetli zamanımdan sana biraz ayırabilirim anlaştıkmı?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Bu hareketin gercek kurucusu olan Mehmet Zahid kotku hazretlerinin icazetli vekili diyorki:

"parti genel kurumu, tüm inananları ısındıracak, hepsini kardeşçe kucaklayacak vasfını yitirmiş görünüyor. İçte ve dışta pek çok kızgın ve küskün peyda etmiş. Dostça ve haklı ikaz ve tenkitte bulunanları dışlamış, karşısında olan iyi niyetli insanları suçlama ve karalama yoluna gitmiş, baştan beri daima adam harcamış; yani tüm müslümanlarla uyum içinde, dostça, halka halka çalışan, birleştirici, kavuşturucu, geliştirici çalışma yapamadığını fiilen göstermiş; senelerce onun salahını ve ıslahını, ümitlerini boşa çıkarmış, şimdi tam bir şahıs, saltanat partisi olmuş, kayd-ı hayât şartıyla başkanlık sistemini benimsemiştir.
Bunu hiç doğru bulmuyorum. Bu dava kimsenin şahsî malı değildir, hizmetliler gereğinde değiştirilebilmelidir; çünkü beşer kusurdan hâlî olamaz, rakipsiz, murakabesiz, meşveretsiz, alternatifsiz, hürriyetsiz bir çalışma tarzıyla başarıya ulaşılamaz."

http://www.iskenderpasa.com/A25FF411-8956-4C62-B528-8824B72EB7DE.aspx

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

@Azimli de öyle diyordu
yazdıkların duruyor bak:)

Getirde görelim sürekli uyduruk cümlelerle çamur at izi kalsın politikasından vazgeç
Şahsıma daha önce attığın ve altından kalkamadığın iftiralarını daha unutmadık ve halen akıllanmamışsın bu tür küçük işlerle insanlarla uğraşıp duruyorsun
Bu forumun önündeki en büyük engellerden biride senin bu art niyetli tavırlarındır bunu böyle bil
İnşaALLAH kendini bu konularda özeleştireye tutup düzeltirsin

veri

Yasaklı
İspatı o Allah dostları haram olsa Milli Görüşü kurup desteklermiydi?

kimmiş onlar:)
kime göre Allah dostları
cebrail a.s vb. yollarla mı dost olduklarını bilmişler

milil görüşün ayakları hep böyle yukarda mıydı?
sürekli baş aşaağı düşüp durmanız bunun yüzünden mi?

veri

Yasaklı
Getirde görelim sürekli uyduruk cümlelerle çamur at izi kalsın politikasından vazgeç
Şahsıma daha önce attığın ve altından kalkamadığın iftiralarını daha unutmadık ve halen akıllanmamışsın bu tür küçük işlerle insanlarla uğraşıp duruyorsun
Bu forumun önündeki en büyük engellerden biride senin bu art niyetli tavırlarındır bunu böyle bil
İnşaALLAH kendini bu konularda özeleştireye tutup düzeltirsin

akıl bana değil zatıallerinize lazım.

gülen yahudilerli işbirliği yapar tu dersiniz
ihh ve sizin ekibiniz yapar yahudilerle işbirliği oh ne güzel dersiniz.
İnşallah milli görüş bir an önce akıllanır ve kendini fesheder.
böylesi dini mübin için daha hayırlı neticeler meydana gelir
bunca zaman ne yaptınız ki bundan sonra yapabilesiniz.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Yeni Osmanlı benle tartıştığın her konuda önüme bunları getirip duruyorsun
Birdefa Mehmet Zahit Kotku r.a kendi yerine damadını seçmemişti damadı kendisini seçti bunu öğren ilk başta!
Esad Çoşan'ın ilmi siyasette ehil bir şuura sahip olmaması İslam dünyasında ilk değil sonda değil.
Zira evladı Nurettin Çoşan'da en son MHP'ci olmuştu. Nerede şuur?

Mehmet Zahit Efendinin önderliğini yapıp kurdurduğu Milli Görüş davasının başına alimler ittifak ederek ilk önce Prof.Mehmet Emin ER hocaefendiyi getirmek istediler ama hocaefendi siyonizmi bilmediğinden kendisi kabul etmedi, Erzurum senetörü Prof.Dr.Lütfi Doğan'a vaziyefi tebliğ ettiler aynı mazeretle kabul etmediler. Erbakan hocaya teklif ettiklerinde Erbakan hoca birkaç kez teklifi geri çevirdi ama Mehmet Zahit efendinin ısrarı neticesinde sıkıntıyla iki büklüm haldeyken Erbakan bu ağır vazifeyi hocasının ısrarı ile kabul etmek zorun da kaldı yani Erbakan bu yola kafasına göre çıkmadı kafasına görede hareket etmedi
Ne kadar da çok iftiranız var
Bu davaya siyonistlerden çok sizler zarar verdiniz. Zaten siyonistler sizin bu arzulu düşmanlığınızı görünce iştahları sizin üzerinize pek de artmıştır.

Bu hikayeler sökmez!

veri

Yasaklı
erbakanla ilgili bu efsaneyi kim yuttu ki bu zamana kadar
erbakan ın neresi siyonizmle savaştı
ne yaptı bu zat
koca bir hiç

siyonizmin en büyük düşmanı ecevittir.
en büyük mücadele yi yapan yine ecevittir.

saliha kalem

Profesör
Veri siz hangi gezegendensiniz bilmiyorum ama dünyali olmadiqiniz kesin :)

Konuyu acanda pisman olmustur kesin

yazik yine üsüstüler konuya artik cikin icinden cikabilirseniz

veri

Yasaklı
konuyu açan kayboldu
siz hala burda cedelleşiyorsunuz:)

bu arada izmirliyim:)
tam karşımda sizin il binanız var
chp belediyesi ile yanyana:) duruyorlar

saliha kalem

Profesör
Adres verdiqiniz iyi oldu size dünyayi anlatacak hocalar yollayalim malum yabancisisiniz herhalde dünyamiza yeni tasindiniz :)

veri

Yasaklı
herhalde adresi alamadınız
izmir il binanız
yani il binasının yanındaki chp li konak belediyesi :)

adresi buldunuz mu?

chp li konak belediyesi ve milli görüş il binanız aynı noktada:) sanırım anlatamadım.