Soralım öğrenelim en azından düşünelim!!!

adams77

Kanalizasyoncu
Yok efendim fıkıh böyle,
Yok efendim sünnette bu var,
Yok efendim biz ilahiyatta bunu böyle okuduk,
Yok efendim Arapça'da bu kelime 20 ayrı anlama geliyor,
Yok efendim bu kelime aramice ya da süryanice,
Yok efendim Peygamber efendimiz bi seferinde şöyle demişmiş,
Yok efendim hocalarımız bu şekilde anlattı,
Yok efendim ben büyüklerimizden gördüm,
Yok efendim Büyük Alim Falanca bunu dedi...
Eee hani Kitap "mübin" di. 40 kafadan 40 ses gelince ben beşere mi Allah'a mı iman edeyim bana onu söyle.
1400 yıldır sadece bir kelimenin bile anlamında anlaşamayan, anlaştıkları kelimede bile ŞEKLİ farklılıklara iman eden.
Sırf ŞEKLEN farklı diye birbirine düşman olup kafa kesenler
Ya kelimenin anlamı ile oynayıp anlam saçmalığına rağmen iman eder ve saçmalık Allah'tan gelmiştir yargısı ile yolunu belirlersin ya da Allah'ın O kelimeye ne anlam verdiğini bulmak için çabalar ve doğruya erişirsin.
Bir kelime geçtiği her yerde aynı ve TEK bir anlam taşıyorsa,
Akla, mantığa uygunsa,
Hayata uygulanabilir ise,
Irk, dil, cinsiyet, coğrafya ayrımı olmadan da geçerli ise,
Her insan için aynı anlam taşıyorsa,
Allah'tandır.
Bu kriterler uymayan kelime anlamı sadece MEZHEP oluşturur. Başka da bir ŞEYe yaramaz.

adams77

Kanalizasyoncu
53-18. Andolsun, o, Rabbinin en büyük ayetlerinden olanı gördü.
53-19. Gördünüz mü-haber verin; Lat ve Uzza'yı.
53-20. Ve üçüncü (put) olan Menat'ı(n herhangi bir güçleri var mı)?
53-21. Erkek (evlat) sizin, dişi O'nun mu?
53-22. Eğer böyleyse, bu, çarpık bir paylaşmadır.

Ayetlere dair paylaşımda bulunacak arkadaşları bekliyorum.

Güncelleme

Hadi irdeleyelim

adams77

Kanalizasyoncu
Soralım öğrenelim tabi sormadan nasıl öğreneceğiz...

Kitabın bize anlattığı eski kavimlerin taptığı putlar gerçekten tahtadan , taştan , undan , şekerden vs vs miydi?

modest

Paylaşımcı
Mübarekler çarpılacaksınız. Atalarımızın tanrıları ile nasıl makara,kukara yaparsınız :)

Bu atalarımız da ne aptal insanlarmış be ya. Hiç insan kendi eliyle yaptığından medet umarmı. Akıl var mantık var insan bari içindeki kutsal gücten medet umar.

adams77

Kanalizasyoncu
Mübarekler çarpılacaksınız. Atalarımızın tanrıları ile nasıl makara,kukara yaparsınız :)

Bu atalarımız da ne aptal insanlarmış be ya. Hiç insan kendi eliyle yaptığından medet umarmı. Akıl var mantık var insan bari içindeki kutsal gücten medet umar.

Neyin işinde kutsal güç var? helvanın içinde vitamin , un , şeker olur başka ne olabilir çelebiler abi benim bilmediğim

çelebiler

Kıdemli Üye
Neyin işinde kutsal güç var? helvanın içinde vitamin , un , şeker olur başka ne olabilir çelebiler abi benim bilmediğim

Kırk çeşit baharat.Bahçede iyi giderdi ama kapitalizm bir bahçeyi daha sisteme dahil etmiş.

adams77

Kanalizasyoncu

Direnecek takadım kalmadı keşke her şey benim direnmeme bağlı olsa :) her yeri betona verdiler.

Hadi ben neyse o bahçedeki garibanlar ne olacak nere gidecekler ekmek elden su gölden geçiniyorlardı bahçeden başka bir yer bilmiyorlar ne yiyecekler ne içecekler nerede yatacaklar zor iş bee

çelebiler

Kıdemli Üye
Direnecek takadım kalmadı keşke her şey benim direnmeme bağlı olsa :) her yeri betona verdiler.

Hadi ben neyse o bahçedeki garibanlar ne olacak nere gidecekler ekmek elden su gölden geçiniyorlardı bahçeden başka bir yer bilmiyorlar ne yiyecekler ne içecekler nerede yatacaklar zor iş bee

O zaman betondan bahçe yapalım.