Soralım öğrenelim en azından düşünelim!!!

adams77

Kanalizasyoncu
Bende kendim ettim kendim buldum parçasını kendime hedaye edeyim ne edem...

Eyvah Eyvahhhhh

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ne kötü! hiç bir tartışma sağlıklı yürümüyor. adams gayet güzel bir konu açmış ve soru sormuş. ama cevaplar sadece gırgır ve geyik.

fikriniz yoksa kalabalık etmeyin. varsa da yazın.

bu şekilde laf kalabalığı yapmakla, konuyla ilgili fikriniz olmadığını göstermiş oluyorsunuz.

Sayın arkadaşım:

Bir insan gelir bir konu açar, gayet normal.

Bir şey bilmiyordur, bilgi sahibi olmak istiyordur, şu konudaki bilgi nedir diye sorar, bu da normal.

Ama bir insan İSİM VEREREK ADETA DALGA GEÇER GİBİ, ADETA BAZI KİŞİLERİ SINAVA ALIYORMUŞ GİBİ davranıyorsa bu anormaldir ve bu sebeple de tepki verdik.

Bir şey öğrenecekse neden isim veriyor, benim şöyle bir sorum var, bilen varsa sevinirim der geçer, doğru olan bu değil mi?

Mesela benim ismimi yazmış, benim burda BİR KERE BİLE FETVA VERDİĞİM görülmüş mü?

Burda kalabalık eden biz değiliz.

adams77

Kanalizasyoncu
Ama bir insan İSİM VEREREK ADETA DALGA GEÇER GİBİ, ADETA BAZI KİŞİLERİ SINAVA ALIYORMUŞ GİBİ davranıyorsa bu anormaldir ve bu sebeple de tepki verdik.

Güzel abicim bu senin ön yargın Allah kalplerin özünü bilendir benim böyle bir niyetim olmadı asla olmazda ben sadece uzun zamandır forumda yazmanın verdiği arkadaşlık ortamına sığınarak espritül bir yaklaşım ile soru sordum tamam yanlış anlaşıldım olabilir sonra düzelttim soruyu yine devam eden etti yani şimdi ben bir eşeklik ettim diye bunu farklı noktalara çekmenin yada uzatmanın bir manası var mı?

Burası forum ortamı burada sınav değil değişik görüş ve fikirleri duymak ve incelemek için buradayız.

Artık uzatmanın bir manası yok

Selametle

çelebiler

Kıdemli Üye
Güzel abicim bu senin ön yargın Allah kalplerin özünü bilendir benim böyle bir niyetim olmadı asla olmazda ben sadece uzun zamandır forumda yazmanın verdiği arkadaşlık ortamına sığınarak espritül bir yaklaşım ile soru sordum tamam yanlış anlaşıldım olabilir sonra düzelttim soruyu yine devam eden etti yani şimdi ben bir eşeklik ettim diye bunu farklı noktalara çekmenin yada uzatmanın bir manası var mı?

Burası forum ortamı burada sınav değil değişik görüş ve fikirleri duymak ve incelemek için buradayız.

Artık uzatmanın bir manası yok

Selametle

Kimsenin bir şeyini bırakmaya niyeti yokmuş demek ki.

adams77

Kanalizasyoncu
Kimsenin bir şeyini bırakmaya niyeti yokmuş demek ki.

Neden bıraksın ki bir neden yada amaç yok!! Sorgulamadan yada araştırmadan neyi öğrenebiliriz ki..

Sonuç ortada gürültü patırdı geri dönüşü olmayan bir yoldayız ve çok ciddi sonuçlar doğuracak hayatı yaşıyoruz. Ciddiye alıp gerekli özeni göstermeliyiz.

adams77

Kanalizasyoncu
Evet bilgisi olan değişik fikirlere ve görüşlere sahip arkadaşların konuya dair paylaşımlarını bekliyorum.

adams77

Kanalizasyoncu
53-18. Andolsun, o, Rabbinin en büyük ayetlerinden olanı gördü.
53-19. Gördünüz mü-haber verin; Lat ve Uzza'yı.
53-20. Ve üçüncü (put) olan Menat'ı(n herhangi bir güçleri var mı)?
53-21. Erkek (evlat) sizin, dişi O'nun mu?
53-22. Eğer böyleyse, bu, çarpık bir paylaşmadır.

Ayetlere dair paylaşımda bulunacak arkadaşları bekliyorum.

modest

Paylaşımcı
Ilah nedir ,hayatımızdaki yeri nerdedir ,ne işe yarar, kaçtane ilah vardır, iyisi kötüsü varmıdır?

adams77

Kanalizasyoncu
Ilah nedir ,hayatımızdaki yeri nerdedir ,ne işe yarar, kaçtane ilah vardır, iyisi kötüsü varmıdır?

Şüphesiz Allah 'tan başka ilah yoktur ama sonuçta uydurma ilahlar yani ellerimiz ile yapıp işte ilahlarımız dediğimiz Para , mevki , menfeat vs vs gibi hayatın içindeki güçler var.

Boyun büküp bizi yönlendirmesine müsade edip ona teslim olduğumuzda bize ihtiyacımız olanı veriyorsa kişisel menfeaatlarımızı karşılıyorsa dikkat edelim

modest

Paylaşımcı
He bi sen eksiktin sende geldin kadro tamamlandı. :)

Muhterem konuya cevap ver. Hep böyle yapıyorsunuz. :)

Ben kalede durarım ona göre :)

Uzun süredir bakmıyordum durum nedir diye bakam birazda serinleyim diyerekten uğradım. Gördüm ki herkez aynı soruların cevapları biliniyor yaşama adapte edilmiş kişisel takıntılarla serinlemeye devam ediliyor.

Felhasılı,
Bir iki soru soralım dedik belki öğrenir yada doğrular daha doğrular ile değişir diye...

adams77

Kanalizasyoncu
Para kimin elinde ise kim kazanıyor ise ona istediğini sunar. Para herkese eşitlik sunmaz. Para eşitliği ortadan kaldırır. Paranın bu gücüne teslim olup onu hayatından kullananlar işte bu noktaları sorgulamalılardır.

Kalıcı olmadığımız bu dünyada para ile istediğine ulaşbilirsin ama çıktığın bu yolculukta gittiğin yerlerde para geçmeyecek bu dünyada öğrenmen gereken Allah 'ın ayetlerini okuma kabiliyetidir. Her nereye gidersen git Allah 'ın ayetleri ile karşılaşacaksın ve eğer okumasını biliyorsan cennete girersin bilmiyor isen cehenneme işte kitap bizi bu noktalarda uyarıyor.

modest

Paylaşımcı
Şüphesiz Allah 'tan başka ilah yoktur ama sonuçta uydurma ilahlar yani ellerimiz ile yapıp işte ilahlarımız dediğimiz Para , mevki , menfeat vs vs gibi hayatın içindeki güçler var.

Boyun büküp bizi yönlendirmesine müsade edip ona teslim olduğumuzda bize ihtiyacımız olanı veriyorsa kişisel menfeaatlarımızı karşılıyorsa dikkat edelim

Kapitalizim için ilah desek doğrudur ozaman.

Allahtan başka ilah yoktur. Peki burda allah neyi ifade ediyor. Allah diyince ne anlamalıyız,nasil uymaliyiz ?

Desene makama,bir mevkiye gelenler zor bir durum içindeler ama inandıkları allah başka bir kavram olduğundan yaptiklarının farkında değiller yada olmak isteniyorlar.

modest

Paylaşımcı
Buyur meydan senin sor öğren ben sordum öğrendim.

Değiştirebileceğin tek şey kendindir.

Sordum sorumu hacı. Aldım cevabı az,çok varsa farklı bilgisi olan beklerim. Değiştirebilecegim tek şey kendim. Güzel,sevdim...

adams77

Kanalizasyoncu
Kapitalizim için ilah desek doğrudur ozaman.

Allahtan başka ilah yoktur. Peki burda allah neyi ifade ediyor. Allah diyince ne anlamalıyız,nasil uymaliyiz ?

Desene makama,bir mevkiye gelenler zor bir durum içindeler ama inandıkları allah başka bir kavram olduğundan yaptiklarının farkında değiller yada olmak isteniyorlar.

İbrahim peygamberin kıssası her şeyi açıklar her ne kadar doğruların içinde doğup büyüsek de bulunduğumuz toplumu ve işleyişini sorgulayıp , incelemeliyiz sonsuz doğruların içindeyiz ve her doğrusunun her zaman bir üst doğrusu vardır daima iyiyi daha iyi ile yer değiştirerek hayatımız ikame etmeliyiz.

Amaçsız bir yaşam ahirete iman etmeyen düşünce ve bakış bu dünyanın oyun ve eğlencesine dalar ve çok şeyin farkına varmaz belli bir kalıp içinden hayatını ikame eder.

adams77

Kanalizasyoncu
Sordum sorumu hacı. Aldım cevabı az,çok varsa farklı bilgisi olan beklerim. Değiştirebilecegim tek şey kendim. Güzel,sevdim...

Mülk Allah 'ın ise neden kira ödüyorsun? Allah 'tan başka ilah yok ise neden bu saydığın putları yıkmak için eline baltayı almıyorsun...

modest

Paylaşımcı
Mülk Allah 'ın ise neden kira ödüyorsun? Allah 'tan başka ilah yok ise neden bu saydığın putları yıkmak için eline baltayı almıyorsun...

Putun yıkılnaması için yasalar var. Bu yasaları bilinçli şekilde nasıl yıkabiliriz!

Yukarda dedikki değiştirebilecegimiz tek şey kendimi. O halde herkez kendi putları yıkmalı. Eğer kimse bunun için uğraşmaz ise mülk nasıl allahın olabilir?

Bir de durumu farkında olup sisteme ortak olmaya zorlanmak var. Buda düşündürücü...

adams77

Kanalizasyoncu
Putun yıkılnaması için yasalar var. Bu yasaları bilinçli şekilde nasıl yıkabiliriz!

Yukarda dedikki değiştirebilecegimiz tek şey kendimi. O halde herkez kendi putları yıkmalı. Eğer kimse bunun için uğraşmaz ise mülk nasıl allahın olabilir?

Bir de durumu farkında olup sisteme ortak olmaya zorlanmak var. Buda düşündürücü...

Cennete girmek kolay mı!! Taşına altına elini sokacaksın.