Soralım öğrenelim en azından düşünelim!!!

adams77

Kanalizasyoncu
@lafons7275 @redyellow @Ahter @hirahos @Son.Fedai @alanyali07

Formumuzun güzide bilgili arkadaşlarına sormak istiyorum..

Allah rızası için yardımlarını talep ediyorum inşallah yardımcı olacaklardır.

Nuh Suresi 23.ayet "Ve dediler ki: Kendi ilahlarınızı bırakmayın; bırakmayın ne Vedd'i, ne Suva'ı, ne Yeğus'u, ne Ye'uk'u ve ne de Nesr'i."

Ayet gayet açık kendi ilahlarınızı bırakmayın diyor. Diyor diyor da peki bu Vedd , Suva , Yeğus , Ye'uk ve Nesr nedir ne değildir. Bunların tanımını yada ne olduklarına dair beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Şimdi den Allah razı olsun..

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com

Nuh Suresi 23.ayet "Ve dediler ki: Kendi ilahlarınızı bırakmayın; bırakmayın ne Vedd'i, ne Suva'ı, ne Yeğus'u, ne Ye'uk'u ve ne de Nesr'i."

Ayet gayet açık kendi ilahlarınızı bırakmayın diyor. Diyor diyor da peki bu Vedd , Suva , Yeğus , Ye'uk ve Nesr nedir ne değildir. Bunların tanımını yada ne olduklarına dair beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Şimdi den Allah razı olsun..
Soruyu sorarken bile büyüklenerek soruyorsun

Sen git önce bakış açını değiştir de gel

adams77

Kanalizasyoncu
Soruyu sorarken bile büyüklenerek soruyorsun

Sen git önce bakış açını değiştir de gel

Genelde böyle oluyor nedense :) soruya cevap ver beni aydınlat ki benimde bakış açım değişsin güzel kardeşim..

Büyüklenme dediğin senin bakış açın gel bir de buradan bak bakalım büyükleniyormuyum....

adams77

Kanalizasyoncu
Evet büyükleniyorsun

Sen bana bakma güzel kardeşim abuk subuk yazıyorum işte bilirsin İslam Hoşgörü 'yü içinde barındır kusurları örtmede yarışalım hoşgörülü olalım cahilliğime ver beni aydınlat ki bende bilgi sahibi olayım..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Şark kurnazlığı yapma, madem ayet gayet açık o zaman ne diye insanları İMTİHANA sokmaya kalkıyorsun?

Sen bana bakma güzel kardeşim abuk subuk yazıyorum işte bilirsin İslam Hoşgörü 'yü içinde barındır kusurları örtmede yarışalım hoşgörülü olalım cahilliğime ver beni aydınlat ki bende bilgi sahibi olayım..

Çok doğru!!!

adams77

Kanalizasyoncu
madem ayet gayet açık o zaman ne diye insanları İMTİHANA sokmaya kalkıyorsun?

Senin oradan yine uçak geçiyor galiba :) arıza kaydını aldım hemen teknik sorumlu arkadaşları size yönlendiriyorum. Size en kısa zaman okuma ve anlamayı gösterecekler...

adams77

Kanalizasyoncu
Cevabını bildiğin soruyu neden soruyorsun

Nereye varmak istediğin açık...

Cevabı bildiğimi söylemedim nereden çıkardın verecek cevabınız olsa idi uzatmaz yazardınız!! var mı bir cevap buyur yaz yoksa buyur sus

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Cevabı bildiğimi söylemedim nereden çıkardın verecek cevabınız olsa idi uzatmaz yazardınız!! var mı bir cevap buyur yaz yoksa buyur sus

AYET ÇOK AÇIK diye yorumlayan deden miydi?

Çocuk gibisin.

Geyik yapacaksan adam gibi sohbet edelim, geyik yapalım, espri yapalım vs. diyerek konu aç, AYETLERİ pis emellerine alet etme.

adams77

Kanalizasyoncu
AYET ÇOK AÇIK diye yorumlayan deden miydi?

Çocuk gibisin.

Geyik yapacaksan adam gibi sohbet edelim, geyik yapalım, espri yapalım vs. diyerek konu aç, AYETLERİ pis emellerine alet etme.

cımbızcı :) ayet gayet açık kendi ilahlarınızı bırakmayın diyor. Ayeti gayet ciddiye almış arkadaşda bana tirip atıyor hışş deliganlı kendine gel haddini bil elinde klavye var diye her dilediğini yazamasın dikkat etmiyor isen yada anlamıyor isen sorun senin bana yılışma bari edebinle sus adam sansınlar...

adams77

Kanalizasyoncu
Kaaleye alınacak birisi değilsin

Alabilecek kapasinten olmadığını görmek istiyor isen buradan bakabilirsin...

Ortada bir ayet var gayet açık ilahlarınızı bırakmayın diyor ve ilahları sıralıyor peki bunlar nedir ne değildir.

Buyur cevap var mı? var mı buyur hadi klavye senin hemen saldırı modu yapacak neyiniz var ki?

kişisel saldırıdan başka

adams77

Kanalizasyoncu
Gürültü patırdı yapmayalım susmakta ERDEM 'liktir cevap veremiyorsanız bari susun ERDEM 'liğinizi görek büyük adamlar.....

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Alabilecek kapasinten olmadığını görmek istiyor isen buradan bakabilirsin...

Ortada bir ayet var gayet açık ilahlarınızı bırakmayın diyor ve ilahları sıralıyor peki bunlar nedir ne değildir.

Buyur cevap var mı? var mı buyur hadi klavye senin hemen saldırı modu yapacak neyiniz var ki?

kişisel saldırıdan başka
Kardeşim

Milletin işi var gücü var

Uğraştırma milleti, niyetin nedir açıkça söyle de sonuca gidelim.

adams77

Kanalizasyoncu
Kardeşim

Milletin işi var gücü var

Uğraştırma milleti, niyetin nedir açıkça söyle de sonuca gidelim.

Tamam kardeş madem ayetten bir habersin çekil kenara dinlen bir kahve iç (__)? buyur kaç şeker istersin...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
cımbızcı :) ayet gayet açık kendi ilahlarınızı bırakmayın diyor. Ayeti gayet ciddiye almış arkadaşda bana tirip atıyor hışş deliganlı kendine gel haddini bil elinde klavye var diye her dilediğini yazamasın dikkat etmiyor isen yada anlamıyor isen sorun senin bana yılışma bari edebinle sus adam sansınlar...

"Ayet gayet açık" ise uzatmana da gerek yok, konu açmana da gerek yok, İNSANLARI imtihan eder edasıyla ukalalık yapmana da gerek yok.

GEYİK bölümü forumun başka yerinde.

adams77

Kanalizasyoncu
"Ayet gayet açık" ise uzatmana da gerek yok, konu açmana da gerek yok, İNSANLARI imtihan eder edasıyla ukalalık yapmana da gerek yok.

GEYİK bölümü forumun başka yerinde.

Bence sussan iyi olacak ayet açık ilahlarınızı bırakmayın diyor... soruda bu ilahlar neler , bir bilgin var mı bu ilahlar hakkında açık ve net olan ilahlarınızı bırakmayın demeleri neden bırakmayın diyorlar neden bu isimler sayılıyor bunları nasıl ilah edinmişler ne fayda ve yarar görüyorlar ki bu ilahları bırakmak istemiyorlar bence sussan iyi olacak gürültü patırdı yaparak eline ne geçiyor aslı GEYİK yapan sensin daha soruyu anlayamamışsın cart curt ediyorsun ayet açıkmış biz ayet kapalı mı diyoruz... Asıl ukalalığı yapan sensin çok şey bildiğini göstermek için insanlara abuk subuk konuşma diyorsun varsa bilgi açıkla ayeti bu kadar lami cimi yapacağınız bilse idim seni etiket etmezdim...

Burası bir forum değişik görüş ve fikirleri almak imtihan değil!! sen bunu böyle algılıyor isen senin bildiklerinde bir sorun var çünkü cevap veremiyorsun KAÇACAK yer arıyorsun!!! bari edebinle kaç olmaz mı?

tekrar ediyorum ayet net olarak ilahlarınızı bırakmayın diyor ve sıralıyor sen bilgin var açıklaman var ise buyur bu ilahları nasıl neden niçin bırakmak istemiyorlar yada bunlar neler? Görüşün varsa yaz yoksa saldırma sus