Plajdaki kadınlara 'kapanın' broşürü...

Mugalata

Kıdemli Üye
mizah sitesi zaytung'un konuyla ilgili esprisi de mealen şöyle: "olaydan sonra cemaat mensuplarından itirazlar yükseldi; "neden hep aynı kişiler gidiyor?"

:)

Mugalata

Kıdemli Üye
zaytung ateistlerin girdiği bir site.

kapısında öyle mi yazıyor? :)

zaytung özellikle ilk döneminde zekice esprilere yer veren, basit ve sulu mizaha yer vermeyen bir siteydi. ama tabii tekrara alıştı ve biraz bozuldu. onun dışında iyidir.

Yahayy

Kıdemli Üye
@lafons7275

biraz daha açayım. Psikoloklar buna 'tükenmişlik sendromu' diyorlar. İngilizcesi BURN OUT SYNDROM= YANDIM BİTTİM KÜL OLDUM sendromu.. Tasavvuf bu duruma hâl diyor. Söversin sayarsın, hiç bir kutsalın kalmaz.. İnsanız daa..

İmam-ı Rabbani'nin Mektubat'ını nerenizle okuyorsunuz siz kuzum? Mektubat 445. mektupta der ki; tarikat küfrü tahakkuk etmedikçe, hakikat İslâm'ı ile müşerref olunmaz.

Tarikat küfrü nedir hocalarına sor anlatsınlar sana. Tabi biliyorlarsa. Mektubatçı Bayram Hoca'dan sonra bu işleri bilen de kalmadı ki kapıda..

Gerçi kapıda şeriatperest insan yetiştirildiği için bu mektupları fazla okumazlar. Ama lafa gelince O 1000 YILIN MÜCEDDİDİ diye mimik yaparlar.. Yazıklar olsun..

Geçen sene bir hoca efendiyle tartışıyorum. Hakikati susturacak laf bulamayınca Molla Kâsım damarı kabardı muhteremin. Ne dese iyi?; 'Mektubatı tercüme etmekle hata ettik' demesin mi? Bu cümlenin, kendisini ehli tarik gören birinden gelemsi ilginç değil midir? Bunun üzerine kendisine şunu söyledim; Ta Hz. Ebubekir'den günümüze kadar gelen bu yol, sizin elinizde kapanacak! Kapanma sebebi işte senin bu kurduğun cümlenin içinde sırdır. Ama anlamanı beklemiyorum..

Şeriatın devlet kapısı niçin kapandıysa tarikatın kapısı da aynı sebepten kapanır. Burayı iyi anla!

Son 40 yıldır bütün tarikatlerin son şeyhleri ahirete postalanıp, kütür kütür kapıları kapanıyor. Bunun sorumlusu müridler değildir. Son şeyhlerin kendisidir. Onlar da müridlerine kabahat bulup dururlar. Hass...ir diyeceğim geldi. Ulan servetin iflası o serveti miras alanın kabahatidir. Kabahati kendinde arasana! Neyin yanlış gittiğine baksana! Yooo, hepisi dosdoğru yaşadığının sımsıkı bilincinde. Hiç yanlış yaparlar mı? O miras benim sırtımda değil senin sırtında.. İşte gene geldik yüzleşme mevzusuna. Son 300 yıldır hiç yapmadığımız şu kendimizle yüzleşme var ya. Bizi her sahada her şeyimizle bitiren şey işte bu marifetin kaybolmasıdır. Onu diyorum işte..
Bu anlattıklarınız hangi dine mahsus unsurlar?

Gerçi İmam-ı Rabbani de yaptığı şeyin İslamla alakası olmadığını bildiği için senin de söylediğin gibi bunların tevhidi imanla, İslamla alakası yok, biz önce güzel bi şirke küfre buluşalım sonra bize iman daha lezzetli gelsin babında bir sürü hezeyan sarfetmiş, sen de paylaşmışsın zaten.

Allah aşkına şunları İslâmdan gibi anlatmayın, he yok mü'minin imamanını diri tutma ve Allah tasavvurunu dimağında sürekli en kuvvetli hali ile hissetmesi ise amaç, buyrun 'vesile' arayalım ve paylaşım. Tabi bunların hepsi Kurâni daire içinde olmak kaydı ile, tefekkür, ihsan, ihlas, tasadduk, iyi ahlak, kaliteli insan olma... Bunları konuşalım.
Yoksa sonuç belli, "biz birilerinin köpeği oleceğiz,! ", biz Allah'tan isteyeceksek bir takım aracılar vasıtaları ile isteriz diyen bir hezeyan ordusu çıkar başımıza kendini fırka-i naciyenin, naciyesi görür.

ubeyd_el_turki

Doçent
Tartışılan hale bak !!!

"Sizden biri bir kötülük gördüğünde, gücü yetiyorsa eliyle düzeltsin. Yetmezse diliyle düzeltsin. Onu da yapamazsa, hiç olmazsa kalbiyle buğz etsin. Fakat bu, imanın en zayıf mertebesidir." (Tirmizi, Fiten, 11)

Hadis-i Şerif'i KEMALİZM dinine mi geldi Budizmemi Yahudiye mi ?

Şaşılacak şey ki bir Mü'min nefsini,aşağılanmayı küfredilmeyi göze almış, bir kötülüğü engellemek için çaba sarfetmiş, kalkıp onun tarikatı şeyhi şeceresi sorgulanır olmuş ? Üstelikte bu yaşında...

"Yöntem yanlış" diyen bedbaht sen hangi hadis-i şerif'i veyahutta ayet-i kerimeyi delil gösterdinde yöntem yanlış diyorsun ?
Yöntem de gavur selaniklinin uyduruk kelimesidir, üslub veya tarz diyemedin mi ? Tabii onu bile bilemez isen hadis-i şerifi nereden bileceksin ?

Raks edenler Hz.Ömer RA'i görünce nasıl dağılıp kaçtılar ? Bileniniz var mı ?
Demekki Raks edenlerin arasına bile dalmakta bir beis yoktur.O zaman İslam güçlü idi, raks edenler dağıldı...Bugün ise İslam zayıf...Müslümanlar halen 2.sınıf görülmektedir.Üstelikte İslam'ın Şiarı bir kıyafetle onların arasına gitmeyi göze almış.

Kalbini bilemeyiz bunu ne için yaptı ? Ancak "biz zahire göre hüküm veririz"...O zahirde ise ilk verilen hadis-i şerife ELİYLE müdahale eden bir mü'min görülüyor.

Ayrıca Milliyet biraz önce bir haber yayınladı ki Müftü de çok kızmış bu işe...O müftüye de yazdım burayada yazıyorum...

Ey Müftü Senin işin sadece Cenaze kıldırmak ölü yıkamak mı ? Senin işini bir mü'min yapıyor, ne diye hayıflanıyorsun ?
Sen desene "ben kafirleri ürkütmekten çekiniyorum , benim halim yukarıdaki hadis-i şerifin en zayıf halidir, ben ancak uzaktan onlara buğz edecek mertebedeyim"....Sen bunu bile diyemezsin Müftücük...

lafons7275

Kıdemli Üye
Tartışılan hale bak !!!

"Sizden biri bir kötülük gördüğünde, gücü yetiyorsa eliyle düzeltsin. Yetmezse diliyle düzeltsin. Onu da yapamazsa, hiç olmazsa kalbiyle buğz etsin. Fakat bu, imanın en zayıf mertebesidir." (Tirmizi, Fiten, 11)

Hadis-i Şerif'i KEMALİZM dinine mi geldi Budizmemi Yahudiye mi ?

MaşaAllah, la kuvvete illa billah...

Forumda daha aktif olmalısın.

Hakperest

Kıdemli Üye
Bir kişinin bile HARAMDAN uzaklaşmasına vesile olsa ne mutlu o kardeşimize... Allah razı olsun. Her babayiğidim diyen bu nasihatı edemez...

Nefs-i emmaresine esir olmuş olana ise nasihat hem acı gelir hem de nasihatı sebeb edip işlediği yasaktan kaçmaz... Faydasız.

Bizim bir ahbabımız var. El ele gezen gençleri bir kenara çekip, utandırmadan yaptıklarının yanlış olduğunu, helal olanı istemeleri gerektiğini anlattığını gördüm pekçok kez... Tesir alanlar oldu, aldırmayıp el ele gezmeye devam edenleri...

Allah Teala, başta günahkar nefsim olmak üzere bütün Müslümanlara, İslam'ı anlamak ve yaşamak nasip etsin. Amin. Vekil olan O'dur. O yardım etmese, hiç kimse yaşayamaz.

kadınların örtünmesi ile erkeklerin gözlerini haramdan çekmeleri aynı şiddettedir

bilhassa başı sarıklı bir müslümanın çıplaklar arasında gezmesi

bu emirleri hafife almaya bir nedendir

haramdan sakındırırken harama girme doğru değildir

Verda

Gales
Sayin Hakperest şunu mu söylemek istediniz ' Kaş yapayım derken göz çıkarmak' :D

elbiss

Ordinaryus
İslamiyette vazifiyet tebligleri vardır..bu tebligleri bilmeden işin esasiyetini başlığı atan dahi bilemez...

Türkiye de İslamiyet tam özüyle anlaşılır bir durumda olamadığını görebiliyorum ...Bu durum izah yöntemlerde bile bakış açısını bir anda negatife çektiğini hissedebiliyorum...Oysaki İstanbulda Beyoglunda Hristiyanlık için broşür dagıtanlar olabiliyor yada İstanbul taksimde dağıtılan Hristiyanlık broşürleri..

Dinlere karşı olduğum için değilde İslamiyeti öcü gibi görmemenizi istediğim için....İslamiyette vazifiyet hali için müslüman kardeşine 3 kez uyarıda bulanabilirsin bunu yapmazsan günün modern şartlarında broşür dagıtıp dagıttığın brışürlerde bilgilendirme sunabilirsin fakat şu önemli İSLAMİYET te dinde zorlama yoktur bunu her kim yapıyorsa kesinlikle yanlıştır...İslamiyette ÇAGRI vardır İslamiyette izabet haline dogru sukun haline ÇAGRI yapılır ötesi olmaz..Bu İslamiyetin öz görevleridir

Dedelerimizin o plajlarda serinleme hakları vardır sakallı olabilir yani bunda bir sorun yok...çünkü en temel İNSAN YAŞAM HAKLARINI kullanmakta kalkıp fotograflarını çekip islamiyete yanlış eski tez imajlar vermek oldukça dogru değil ...

Aynı şekilde Plajdakilerinde hayatlarını istedikleri şekilde yaşama hakları vardır o yüzden İslamiyet üzere yaşayan insanlarında şunu bilmesi gerekir ki sen 3 kez uyarını söylediysen yada broşürünü verdiysen kenarda durmalısın zorlama yapmamalısın...

Bana kalırsa enerjiyi daha olumlu daha dogru yerlerde kullanmak daha dogru diye düşünüyorum...Bu konuda Hocaların müritlerine ayrı bir ders verip bilgilendirmeleri aydınlatmaları gerektiği kanısındayım..

Öyle.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Adamların istedikleri yerde tebliğ yapma hakkı yok MU ?

Milletin donsuz denize girme hakkını savunanlar bu insanlarında tebliğ yapma hakkına saygılı olması gerekir. İslam dünyasına dalan haçlılardan İslama geçenler çıktığı gibi günahkarların arasına dalanların da etkilenmesi mümkündür. Evli olanlar giderse sorun kısmen çözülür. Bu insanlara birilerinin haramı helali anlatması lazım. Usul tartışılabilir ama bu gerçek tartışılmaz.

Yahayy

Kıdemli Üye
Şimdi buradaki amaç tam olarak nedir?
Buraya gelen insanların Allah'ın bu davranışı yasakladığını bilmediklerini varsayarak mı tebliğ ediyoruz.
Daha doğrusu ne tebliğ ediyoruz?
Buradaki insanların kendilerini bu yasakla muhatap kabul ettiklerini nerden biliyoruz, iman ettiklerini mümin olduklarını biliyoruz da mı bu yasakları hatırlarına getirmek için mi örtünün diyoruz?
Yoksa biz islam ülkesi olduk, uyarıyoruz bu davranışlara son verin yoksa gereğini yapacak gücümüz var mı diyoruz?
Mesela Resulullah medine'ye yerleştiğinde orada yaşan Hristiyanların evlerini dolaşıp şarap içmeyi kesin filan demiş midir?
Önce iman etmelerini arzulamış, bu tür uygulamaları toplumun geneli müslüman olup güce eriştikten sonra idareci vasfıyla mı yapmıştır?

Mesela Antalya sahiline gidip Ruslara, Almanlara da bu şekilde tebliğ yapılmalı mıdır?
Yoksa sadece Türk milletine mi özeldir?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Şimdi buradaki amaç tam olarak nedir?
Buraya gelen insanların Allah'ın bu davranışı yasakladığını bilmediklerini varsayarak mı tebliğ ediyoruz.
Daha doğrusu ne tebliğ ediyoruz?
Buradaki insanların kendilerini bu yasakla muhatap kabul ettiklerini nerden biliyoruz, iman ettiklerini mümin olduklarını biliyoruz da mı bu yasakları hatırlarına getirmek için mi örtünün diyoruz?
Yoksa biz islam ülkesi olduk, uyarıyoruz bu davranışlara son verin yoksa gereğini yapacak gücümüz var mı diyoruz?
Mesela Resulullah medine'ye yerleştiğinde orada yaşan Hristiyanların evlerini dolaşıp şarap içmeyi kesin filan demiş midir?
Önce iman etmelerini arzulamış, bu tür uygulamaları toplumun geneli müslüman olup güce eriştikten sonra idareci vasfıyla mı yapmıştır?

Mesela Antalya sahiline gidip Ruslara, Almanlara da bu şekilde tebliğ yapılmalı mıdır?
Yoksa sadece Türk milletine mi özeldir?

Hayır onlara şu mesajı veriyoruz. Sarıklı sakallı bir derviş olmaya çalışanları denizin kenarında görünce haklarında suizan eden @CENGİZHAN sizi böyle çırılçıplak görünce kimbilir ne yapar diye hatırlatmada bulubuyoruz. :D

Yahayy

Kıdemli Üye
Hayır onlara şu mesajı veriyoruz. Sarıklı sakallı bir derviş olmaya çalışanları denizin kenarında görünce haklarında suizan eden @CENGİZHAN sizi böyle çırılçıplak görünce kimbilir ne yapar diye hatırlatmada bulubuyoruz. :D
Ee siz suizan yapmamış mı oluyorsunuz böylece?

Yahayy

Kıdemli Üye
Ya da önce yapanlar suçlu, sonra suizan yapanlar suçlu olmuyor mu?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kuşun, insan elinden gelecek yeme bakması gibi gavurun üreteceği teknolojiye bakıyoruz..

Petrol bitip bize yem atanlar bu diyardan çekilince birbirimize kalacağız ya! 'iiiiinnnnşallah' diye o güne sevinen adam; sana gün doğacak sanıyorsun ya! sana diyorum. Trajikomik sevincinin tarifini bana yapar mısın lütfen?

Neye inanıyorsun? Şeriat devletini kuralım, islamı(!) yaşıyalım o zaman Allah bereketini verecektir, diye inanıyorsun ya. Ütopya bu ya! Göreceğiz. Koşa koşa kurduğun şeriat devletinde yerin altını kazmadan, madenleri işlemeden, ekip biçmeden bereket gelmediğini göreceksin. Ama sen milletin amelini gözetlemekten bütün bu işleri yapmaya vakit bulamıyacaksın. Çünki bereketin nereye sırlandığını anlamamışsın. Göreceğiz. Açlık gelecek (artık yem atan da yok)! Kontrolü elinde tutan sen, bu açlık ve kuraklığın sebebini gene amel-iman zaafına yorup baskıyı iyice arttıracaksın. Göreceğiz. Gene bereket gelmeyecek. Sen bir günah keçisi bulursun! Allah adına çok müslüman kanı akıtacaksın, göreceğiz. Hep diyeceksin ki; ya Rab islamın yaşanması için elimden geleni devlet otoritesi olarak yapıyorum, niye hala bereket yok, diyeceksin ve hatta ''NİYE?'' dedim diye de korkup gene tövbe edip totaliterliğin dozajını artıracaksın. Oysa o NİYE var ya o NİYE.. Aaaah işte o niye çok kıymetli ama o mecradan korkup gene kaçacaksın. Saniyenin 1000 de 1'i kadar sana uğrayan o NİYE'yi bile günah sayıyorsun ya! Güya tövbe ediyorsun. Bütün bunları göreceğiz. İşte Mehti bu manzaranın üstüne gelecektir. İflası icraatıyla onaylanmış bozuk İslam Anlayışı'nın üstüne. Yepyeni, taptaze, eskisini lanetliyen, yenisine gün gibi açık, mollaların fetvasından uzak, hocaların ağzında tutsakken alınmış. Hürriyetine kavuşmuş ve halkın tefekkür iklimine, asli vatanına verilmiş İSLAM ANLAYIŞI..

Bunun için petrolün bitmesi şarttır. Hz. Peygamberin mağarada yaşadığı tefekkür üstüne inen Kuran!!! İşte yeni anlayış aynı çölün bedbaht ikliminde yaşanacak MUAHSEBE üstüne gelmek zorunda.. Muhasebe ise bedenlerde yaşanacak açlıktan sonra mümkün. Kendinle yüzleşmeye hazır mısın? Yemi önüne atılan dilenci kuşlar nasıl ki yeni vatan aramazsa sende mi öylesin? Yoksa bir öküz başının 1000 altına satıldığı açlık günleri gelince mi aklın başına gelecek? Ne desem boş değil mi? Çünki önüne yem atıldığı sürece rahatsın. Muhammed-i bir dert yok. Nerede ümmetim-ümmetim diyen o sevda? Olamaz çünki karnın tok. Doysun da nasıl doyarsa doysun! Sen kolanın içinde domuz kanı, jelibonun içinde jelatin aramaya devam et. Nasıl olsa tuzun kuru.. Genel çerçeveye bakmaktan korkuyorsun! Nefisler böyle işte..

İslam'ın yitirdiğimiz hakikatine muhtacız. Her dâim dış kabuğunu yenileyen o değişmez hakikat. İşte biz onu kaybettik. Kurtuluşumuz orada!!

cemaliii

Kıdemli Üye
lafons aynı resmi forumda biz paylaşsak cıbıldak hatun resmi paylaştın gevur oldun derdin (tartışanlara dedin zaten) fakat sen gayet rahat o resmi paylaşıyorsun.birde o sarıklı amcanın o cıbıldak hatunların arasında işi ne? o tebliğ yaparken,sende o resmi paylaşırken gözünüzü kapattınız mı yoksa:) dostundostu allah nefesine bereket versin.

çelebiler

Kıdemli Üye
lafons aynı resmi forumda biz paylaşsak cıbıldak hatun resmi paylaştın gevur oldun derdin (tartışanlara dedin zaten) fakat sen gayet rahat o resmi paylaşıyorsun.birde o sarıklı amcanın o cıbıldak hatunların arasında işi ne? o tebliğ yaparken,sende o resmi paylaşırken gözünüzü kapattınız mı yoksa:) dostundostu allah nefesine bereket versin.

İşin kutsallığını derecesi belli olsun diye o resmi koymuş olabilir."Bak mubarekler nasıl da başkaları için kendilerini fe da etmişler" gibi.

Belki de "benim gözüm öyle şeyleri görmez" imajı veriyordur "nee bikinili kadın mı varmış?? Hiç fark etmemişim."

ömerusta

Kıdemli Üye
bırakın bu işleri kendi ülkesinde düne kadar kızının baş örtüsünü bile kabul ettiremiyen zavallı insanlar tebliğ yapıyormuş tebliğ kafire yapılır
o kadınların ne suçu var niye onun başındaki erkeğe demiyor sunuz

hirahos

Kıdemli Üye
Alimlerden işittim:

İnsanlar hesaba çekildiğinde, bilmiyordum, nefsime ağır geldi, hastaydım vs. gibi mazeretlerde bulunmayacakmış. Diyeceklermiş ki: "Ya Rabbi, bana bunu böyle yapmam gerektiğini ya da ondan sakınmam gerektiğini kimse bana söylemedi; babam annem akrabam öğretmenim amirim vs. kimse bana emretmedi!"

Emr-i Bil marufun nehy-i anil münkerin kıymeti işte böylece ortaya çıkmış oldu.

Başkasını bırakalım da bildiklerimizi (başta kendi nefsimize ve bittabii yaşadıklarımızı) kaç kişiye anlatıp marufu emrettik? Kaç kişiyi yasaklardan sakındırdık? Muhasebe edelim.

Hatta, alimler yaşamadıklarımızı da nasihat edebileceğimizi söylemiştir. Din nasihattir. Nasihatle yaşanır, nasihatle yaşatılır...