Plajdaki kadınlara 'kapanın' broşürü...

adams77

Kanalizasyoncu
yada şöyle bir soru sorsam ruh 'un mana ile olan bağlantısı nedir?

elbiss

Ordinaryus
yada şöyle bir soru sorsam ruh 'un mana ile olan bağlantısı nedir?

kalp bütün esas veri yeri orası ruhun baglantı noktası....Beyin düşünüp hareket ediyor ama aslında bunu isteyen kalp sevgiyi acıyı hüznü isteyen kalp vahşeti kini nefreti ihtirası isteyen kalp...kalp istiyor beyinde emri uyguluyor..

Hani derler ya kapleri taşlaşmış insanlar ne zalim insanlardır diye....herşey kalplerin temizliğinde biter ama buda iman ve inanç gerektirir...

Beyin düşünce ve mantıksal anlamda irade hükmün sahibidir fakat uygulamada son karar nokta yeri kalpltir..belki yazdıklarım bu ana kadar bize düşündüğümüzden çok farklı ama gerçekte Öyle diye tahmin yürütmeye çalışıyorum...

Merhamet kalpte başlar uygulama beyinde biter....Beyin bir proje tasarladığından onun uygunluğunu son olur notunu kalp verir hisler ve algı yöntemi ile....

Kalp nakli olan birinin başka kalp i almasıyla o kalpteki birimi oluyor denilirse valla orasını bende bilemem ama her beden için bir ruh olduğu kesin yani bedendeki kalp değişip başkasıda gelse bir şekilde ruh eski varlığını koruyabilir...ruh kalpe bana göre sadece yaşam pınarı için tutunuyor yani ruh bu dünyada yaşamak için kalp i aracı kullanıyor...

Düşünsene beyin ölümü olsa dahi kalp yaşadıktan sonra insan halen yaşıyor ama kalp çalışmayınca insan ölüyor...ruhunda tutunduğu yer beyin değil kalp...o yüzden insanların kalplerini temizlemeli ve arındırmalı diye çok kez bahsediliyor..sadece mantık yürütüyorum işin esasını ALLAH bilir..

Bunun yanında ruhta gizlenmiş birer karakter analizi var ki sanırım buda İnsandaki DNA zincirlerindeki gizli şifrelerde olabilir ruha karakter belirleyen...

ama düşündüğümde bedenin bir DNA sı var ise o zaman Ruh ondan bagımsız olur bence ruhun bir enerji DNA sı var Ruh görülemediği içinde bu enerjisi bilinemiyor biraz oldukça uçuk fikir ama gerçekte de ALLAH ın yaratıcı güzelliklerini muhteşem tasarımlarını görünce ALLAH ın bize DNA kodlarını bu kadar kolay verebileceğine ben şahsen inanamam çünkü ALLAH herşeyi en iyi bilendir sadece açığa çıkarmak istediğinde saklı olanı açar diye düşünüyorum....bence ruhunda bir DNA sı var işte esas kod burada R

Ruh kalpe tutununca vucuttaki olan DNA kodu ile RUH taki olan DNA kodu birbiriyle seçim noktasına geliyor işte bu karara insan cevap veriyor oda beyinden seçim yaparak ...

Düşünsene matematik test sınavındasın 4 seçenek var sen 2 seçenege kadar geldin 1 seçenek seçmen gerekli işte bu seçeneğin son seçimini beyin yapıyor ögrendikleri vasıtasıyla eğer kalp bu seçtiğin seçenege sezgi ve algı ile onay verirse o seçenek seçiliyor eğer kalp o seçtiğin seçenege onay vermezse diger seçeneği seçiyorsun bana kalırsa son karar mercih yeri yani onaylama yeri KALP diye düşünüyorum çünkü ruhun tutunduğu DAL diye düşünmekteyim....derin bir konu Dogrusunu ALLAH bilir diyelim.

Öyle.