Plajdaki kadınlara 'kapanın' broşürü...

Verda

Gales
Soma'ya da gitmişlerdi biraz da kendilerine dönseler..

Yetim

Kısıtlı Erişim
Düşünün
Meyhaneye gidiyorsunuz, adam çilingir sofrası kurmuş, siz de karşısına geçip içki içmek haramdır diyorsunuz. Adam size ne cevap verir, en iyi ihtimalle "hadi lan ordan, işine bak der" Bu tarz şeyleri provokasyon sebebiyle daha yuvarlatılmış şekilde yapmak daha iyi.

Peki meyhanedeki adama kim nasıl ( tebliğ yapacak )sahip çıkacak yada mini etekliye ?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici

Bunu burada açıkça yazmam doğru değil ama bu beyin mensubu olduğu cemaate bağlıyım ve kendilerini eleştiriyorum. Tutum YANLIŞ. Hayatında sadece plajda bacaklarını açan birçok kadın var. Bu kadınların çoğu da namazlarına özen göstermeye çalışan kadınlar. Şimdi bu durumda nasıl sağlıklı bir tebliğ yapılabilir? Bir insana tam günahı işlediği esnada tebliğ yapmak nasıl bir ters etkiye sebep olur, farkında mısınız? Böyle bir şeyi nasıl savunabilirsiniz? Ruh halinden anlamak gerekir, eşref saatini bulmak gerekir. Ancak böyle bir tebliğ amacına ulaşabilir. Bu kadar net.
Çok güzel söyledin. İşte bizimkilere bunu anlatamıyorum. Şeriatperest dediğim zaman bütünüyle bu tavrı kastediyorum. Yanlış anlaşılıyorum. Evet, şeriatı put haline getirmek en büyük tehlike.. O put haline dönüştürüldüğü için bizzat Allah gene o putu kırmıştır. Biz sanıyoruz ki şeriat niğmeti elimizden alındı. Hayır bilakis put haline gelen bir şey vardı o kırıldı. Bu noktayı göremiyoruz.

İnce ruh nerede? Gaye nedir onu unutmuşuz! Şeriati yaşamakta ki gaye Rızaullah'tır, şeriatin kendisi değil.

Başın kapatılması gaye değil. O başı Allah için kapatmak noktasına çekebiliyor musun ona bak sen. Her işin başı muhabbetle başlar. Muhabbet ve sevgiden sonra pişmanlık gelir. Pişmanlıktan sonra ihlasla amele başlanır. Amel şeriattir. Bu yol haritasını tersinden tatbik edemezsin. Önce sevdireceksin.

@Lafons7274 sana soruyorum. Plajda gezen ve kahramanlık yaptığını sanan eleman çarşaflı hanımına niçin o tebliği yaptırmıyor? İnce ruh sahibi olsaydı bunu düşünebilirdi ama şeriat gözüne perde olmuş bu inceliği göremez.. Yaptığı tavırla insanları kendinden tiksindirdiğinin farkında mıdır acaba? Psikoloji bilse anlardı bunları.

Beni en çok kahreden şey, bu şeriatpereset tavrın tasavvuf içinden çıkması. Hadi vahhabi zihniyetinden gelse anlarımda bu nasıl oldu ona şaşırıyorum..

Efendinin görmüş olduğu bir rüya beni hala meşgul eder. 80'li yılların sonunda İsmailağa'ya komünistler bomba yerleştirirler. Maneviyatta Efendi Baba bunu haber eder. Niye böyle oldu diye sorulunca Efendi Baba şu cevabı verir; Evladım Mahmut, siz benden sonra terazinin şeriat kefesini ağır bastırdınız, tarikat kefesi hafifleşti ondan bu oldu. Tarikate ehemmiyetinizi artırın!

Ama malesef bu anlaşılamadı. Hala anlaşılmıyor..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Sen bana birşey sorma, sen hadisleri hayatından çıkarttığını söyledikten sonra seni tatmin edecek hiçbir cevap bulamam.
İftira atıyorsun. Hayatımdan hadisleri çıkarttığımı nerede yazmışım söyler misin?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
melamiliğe geçişini anlattığın uzun bir yazı vardı, orada söylemiştin.
Kuzum melâmilik ayrı bir tarikat değildir. Herhangi bir müridde tezahür eden bir haldir..

Melâmiliğin tekkesi olmaz, şeyhi de olmaz. Şeyhi olmaz derken 'ben MELÂMİ şeyhiyim' diye mürit toplayan sahtekarları kastediyorum. Böylelerini de gördüm ondan diyorum.

Her tarikatta tezahür edebilen bir hâlin müsktakil şeyhi olabilir mi ya hu? Gelip geçer bir haldir o kadar..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
@lafons7275

biraz daha açayım. Psikoloklar buna 'tükenmişlik sendromu' diyorlar. İngilizcesi BURN OUT SYNDROM= YANDIM BİTTİM KÜL OLDUM sendromu.. Tasavvuf bu duruma hâl diyor. Söversin sayarsın, hiç bir kutsalın kalmaz.. İnsanız daa..

İmam-ı Rabbani'nin Mektubat'ını nerenizle okuyorsunuz siz kuzum? Mektubat 445. mektupta der ki; tarikat küfrü tahakkuk etmedikçe, hakikat İslâm'ı ile müşerref olunmaz.

Tarikat küfrü nedir hocalarına sor anlatsınlar sana. Tabi biliyorlarsa. Mektubatçı Bayram Hoca'dan sonra bu işleri bilen de kalmadı ki kapıda..

Gerçi kapıda şeriatperest insan yetiştirildiği için bu mektupları fazla okumazlar. Ama lafa gelince O 1000 YILIN MÜCEDDİDİ diye mimik yaparlar.. Yazıklar olsun..

Geçen sene bir hoca efendiyle tartışıyorum. Hakikati susturacak laf bulamayınca Molla Kâsım damarı kabardı muhteremin. Ne dese iyi?; 'Mektubatı tercüme etmekle hata ettik' demesin mi? Bu cümlenin, kendisini ehli tarik gören birinden gelemsi ilginç değil midir? Bunun üzerine kendisine şunu söyledim; Ta Hz. Ebubekir'den günümüze kadar gelen bu yol, sizin elinizde kapanacak! Kapanma sebebi işte senin bu kurduğun cümlenin içinde sırdır. Ama anlamanı beklemiyorum..

Şeriatın devlet kapısı niçin kapandıysa tarikatın kapısı da aynı sebepten kapanır. Burayı iyi anla!

Son 40 yıldır bütün tarikatlerin son şeyhleri ahirete postalanıp, kütür kütür kapıları kapanıyor. Bunun sorumlusu müridler değildir. Son şeyhlerin kendisidir. Onlar da müridlerine kabahat bulup dururlar. Hass...ir diyeceğim geldi. Ulan servetin iflası o serveti miras alanın kabahatidir. Kabahati kendinde arasana! Neyin yanlış gittiğine baksana! Yooo, hepisi dosdoğru yaşadığının sımsıkı bilincinde. Hiç yanlış yaparlar mı? O miras benim sırtımda değil senin sırtında.. İşte gene geldik yüzleşme mevzusuna. Son 300 yıldır hiç yapmadığımız şu kendimizle yüzleşme var ya. Bizi her sahada her şeyimizle bitiren şey işte bu marifetin kaybolmasıdır. Onu diyorum işte..

nefahtü

Kıdemli Üye
sevdirerek tebliğ edilir göz çıkararak değil...
özendirilerek anlatılır itici gelerek değil.

Bir hanım hele ki mayolu bir yerde buna maruz kalıyorsa kanımca taciz ediliyor..

ramazan_17

Yasaklı
bu tebliği her babayğit yapamaz..ALLAH CC bin kere razı olsun bu din kardeşimden...

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
dağıtan sadece çocuk olsaydı
sanki daha isabetli olur du

bataklıkta olana el atmasını bilmek gerek
meyhanedekinin yolu camiye düşmüyor sa
hocanın imamın güzel bir uslubla oraya gitmesi gerek

modest

Paylaşımcı
Bidaki gelişinde sopa ile gelmez inşallah! Gelirmi gelir gidişat bunu gösteriyor :D

haftaya da bir hanım ablamız erkekler bölümüne gitsin !! şalvar,entari,sarık dağıtsın da eşitlik olsun.

dostluk

Kıdemli Üye
harama girilecekse farz terk edilir..yanlışmıyım..biz fıkıhta bunu öğrendik..

bu çocuğun ve skalı cbbelinnin işi ne orda..f.g cilerde bi zamanlar genel eve gidip gül dağıtıyordu..ordaki bayanlara güya islamı sevdiriyorlardı.

lafons7275

Kıdemli Üye
Şu sıradan bir konu bile kimin müslüman kimin müslüman görünümlü gevur olduğunu çok açık ortaya koyuyor.

zulk@rneyn

Profesör
şöyle olsaydı, böyle olsaydı gibi eleştiriler çok anlamsız,
amcamız Allah c.c. rızası na niyet etmiş, çıkmış yola ...
Allah niyetini kabul etsin.
İnşeAllah bu çalışmalarından ve hizmetinden dolayı Allah c.c. kendisinden razı olmuştur.

Hakperest

Kıdemli Üye
islam denge ve orta yoldur
tebliğin tıkandığı ve çevremiz bu tür kadınlarla sarıldığında böyle tebliğ sözkonusu olabilir belki
ancak aynı kadınlara daha uygun şartlarda ulaşma imkanımız vardır
dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmamak gerek

kaldı ki örtünme hükmünün mahremiyetini bu durumda zaten tebliğ ettiğini söyleyen zat orda bulunmakla çiğnemiş durumda

hirahos

Kıdemli Üye
Bir kişinin bile HARAMDAN uzaklaşmasına vesile olsa ne mutlu o kardeşimize... Allah razı olsun. Her babayiğidim diyen bu nasihatı edemez...

Nefs-i emmaresine esir olmuş olana ise nasihat hem acı gelir hem de nasihatı sebeb edip işlediği yasaktan kaçmaz... Faydasız.

Bizim bir ahbabımız var. El ele gezen gençleri bir kenara çekip, utandırmadan yaptıklarının yanlış olduğunu, helal olanı istemeleri gerektiğini anlattığını gördüm pekçok kez... Tesir alanlar oldu, aldırmayıp el ele gezmeye devam edenleri...

Allah Teala, başta günahkar nefsim olmak üzere bütün Müslümanlara, İslam'ı anlamak ve yaşamak nasip etsin. Amin. Vekil olan O'dur. O yardım etmese, hiç kimse yaşayamaz.