Plajdaki kadınlara 'kapanın' broşürü...

lafons7275

Kıdemli Üye
Daha rehberin ne olduğunu bilmeden insanlara ne tavsiye ediyorsun?

Onların Allah’ı bırakıp da taptıkları putlar, şefaat hakkına sahip değillerdir. Ancak bilerek hakka şahitlik edenler şefaat edebilir. (Zuhruf 86)

Ancak bilerek hakka şahitlik edenler şefaat edebilir.

Dün de bu ayeti sana büyük büyük yazdım ama hiç oralı olmadın.

Kimmiş Kuranı gizleyen anladın mı şimdi?

Kimmiş kafir?

Kafir kimmiş?

çelebiler

Kıdemli Üye
Onların Allah’ı bırakıp da taptıkları putlar, şefaat hakkına sahip değillerdir. Ancak bilerek hakka şahitlik edenler şefaat edebilir. (Zuhruf 86)

Dün de bu ayeti sana büyük büyük yazdım ama hiç oralı olmadın.

Kimmiş Kuranı gizleyen anladın mı şimdi?

Kimmiş kafir?

Kafir kimmiş?

Allah'ın ayetlerini cımbızlayıp gizlemeye güzel bir örnek olmuş bu uydurdukların.

lafons7275

Kıdemli Üye
Ayetleri bile çarpıtmaktan korkmuyorsun.

O’nun izni olması müstesna, şefaat edecek yoktur. (Yunus 3)
Onlar, Allah’ın razı olduğu kimseden başkasına şefaat etmezler. (Enbiya 28)

O gün, Rahman’ın kendisine izin verdiği ve sözünden hoşnut olduğu kimselerden başkasına şefaat fayda vermez. (Taha 109)

(O gün) Rahman (olan Allah)’ın katında bir ahd almış olan kimseden başkaları şefaat etme hakkına sahip olamayacaklardır. (Meryem 87)

Allah’ın huzurunda şefaat fayda vermez. Ancak izin verdiği kimseninki müstesna! (Sebe 23)

Göklerde nice melekler vardır ki, Allah dileyip izin vermeden ve razı olmadan önce onların şefaatleri hiçbir fayda vermez. (Necm 26)

modest

Paylaşımcı
İyi de ne zaman başlayacan cennet yapmaya. Hadi başla artık.

Herkez ederi kadar! Benim gücüm kendime yetiyor. Varsa cennet isteyen takip eder. Beğenmeyen olursa kendi cennetini kurar ben takip ederim.

Dünya'ya geldik birkere bulunduğun süre içersinde zaten inşa ediyorsun,ediyoruz. Cennet'mı cehennem'mi hasat zamanı gözükür.

adams77

Kanalizasyoncu
Herkez ederi kadar! Benim gücüm kendime yetiyor. Varsa cennet isteyen takip eder. Beğenmeyen olursa kendi cennetini kurar ben takip ederim.

Dünya'ya geldik birkere bulunduğun süre içersinde zaten inşa ediyorsun,ediyoruz. Cennet'mı cehennem'mi hasat zamanı gözükür.

lafson hacı bu dünya hasatına bakıyor... bankaya yatırdığı paralara güveniyor... :) kıldı namazı , tuttu orucu verdi zekatı gitti kabe ye eee kelimei şehadet ettime oldu sana ehli sünnet müslüman aldımı hasatı sen bosadams77 'nin kardeşimisin der şimdi sana slogan yerini bulur....

lafons7275

Kıdemli Üye

Hasat zamanına kadar sus o zaman. Zaten gücün anca kendine yetiyormuş.

lafson hacı bu dünya hasatına bakıyor... bankaya yatırdığı paralara güveniyor... :) kıldı namazı , tuttu orucu verdi zekatı gitti kabe ye eee kelimei şehadet ettime oldu sana ehli sünnet müslüman aldımı hasatı sen bosadams77 'nin kardeşimisin der şimdi sana slogan yerini bulur....

boşadams77 yarın oruç tut.

çelebiler

Kıdemli Üye
O’nun izni olması müstesna, şefaat edecek yoktur. (Yunus 3)
Onlar, Allah’ın razı olduğu kimseden başkasına şefaat etmezler. (Enbiya 28)

O gün, Rahman’ın kendisine izin verdiği ve sözünden hoşnut olduğu kimselerden başkasına şefaat fayda vermez. (Taha 109)

(O gün) Rahman (olan Allah)’ın katında bir ahd almış olan kimseden başkaları şefaat etme hakkına sahip olamayacaklardır. (Meryem 87)

Allah’ın huzurunda şefaat fayda vermez. Ancak izin verdiği kimseninki müstesna! (Sebe 23)

Göklerde nice melekler vardır ki, Allah dileyip izin vermeden ve razı olmadan önce onların şefaatleri hiçbir fayda vermez. (Necm 26)

Çok söyledik ama anlamazlıktan gelmeye devam ediyorsun.

Kiyamet gününde hiçbir kimsenin bir başkasına şefaat edemeyeceğini bildiren ayetleri okumuyorsun.

O ayetleri okuduğunda Allah'ın kimseye izin vermediğini görüp efendilerinin şefaat edemeyeceğine inanasın gelmediği için mi bu ayetleri görmüyorsun?

lafons7275

Kıdemli Üye
Kiyamet gününde hiçbir kimsenin bir başkasına şefaat edemeyeceğini bildiren ayetleri okumuyorsun.

Okuyorum ve sonrasını da okuyorum:

Senin okuduğun kısım sadece şurası:

Onların Allah’ı bırakıp da taptıkları putlar, şefaat hakkına sahip değillerdir.

Ben ise okumaya devam ediyorum:

Ancak bilerek hakka şahitlik edenler şefaat edebilir. (Zuhruf 86)

Anladın mı aramızdaki farkı?

Şimdi kimmiş Allahın ayetlerini gizleyen kafiiiiirrrrr?

modest

Paylaşımcı

Slogan uydu ağıza kolay nefse artı verecek cinsten.
Hayrını görsün ne diyelim. Biz kimsenin üzerine bekçi değiliz. Bizde olan onda da var.

adams77

Kanalizasyoncu
anlıyon da işine gelmiyor. Bu sıcakta eşşşşek nefsine söz geçiremiyorsun.

bırak bu slogan vari konuşmaları sözleri tüketiyorsun birazdan sıkışacaksın sinyali geliyor...

Hacı abi kuran 'a göre siz anlamıyorsun ki zaten oruç bir kavramdır ve öyle bir basit bir kavramda değil taklit taklit de bir yere kadar yani ha ha has olmaz hep adamın için kuşku düşmeye dursun yer bitirir bilmiyormusun... araştır sorgula hele taklit ettiğin ne kadar doğru beee

lafons7275

Kıdemli Üye
Hacı abi kuran 'a göre siz anlamıyorsun ki zaten oruç bir kavramdır

Ben demiştim anladığını ve işine gelmediğini. Oruç bir kavrammış. Yesinler senin anlayışını. Adam gibi arkadaş bu sıcakta nefsime oruç tutturmak zor geldi diyeceğine kavramlara sarılarak orucu kıracan di mi?

Sonra da cennete girecen di mi?

Çooook beklersin.

modest

Paylaşımcı
Hasat zamanına kadar sus o zaman. Zaten gücün anca kendine yetiyormuş.

boşadams77 yarın oruç tut.

Rahatsızlık vermek istemem konuşurkende bunlar gelip,Geçici dünyalık atışmalar. Hasat zamanı konuşursam hiç bitmez ona göre.

Hacı bu akşam rusya ya gidiyem. Biryer buldum tam bizlik beş saate beş vakit namaz üç saat te açkalma var. bunu bari yapak'ta boş adamlık'tan kurtulak..