Levlâke rivayeti ve Nur-u Muhammedî meselesi

Yahayy

Kıdemli Üye
Biz sanki illa bu mudur dedik?

Buyur hocanın videosu ortada

Hocanın dediklerinin yanlış olduğunu ikna edici şekilde ispat edin ...

Biz de size "Haklısınız; bu kudsi hadis değilmiş" diyelim

İspat ettiniz de yok mu dedik...
Neyini İspat edeyim, neyini çürüteyim mübârek.
Allah adına şöyle dedi denen bir sözü, "Allah demedi ama" diye açıklamaya çalışıyorsunuz.
Bu balık baştan kokmuş, kendisi çürük zaten biz neyini çürütelim.

Siz bunu pekala biliyorsunuz ki, bunlara he he denilip yularları bırakılsa, Hz İsa 'nın rableştirilmesi Peygamber AS 'ın rableştirilmesi yanında sıfır kalır, herşeyin farkındasınız, bizi zaten kandıramazsınız da bari kendinizi kandırmayın.

Verda

Gales
Allah'a ve peygamberlerine iman eden ve peygamberlerinden hiçbirinin arasında ayırım yapmayan kimselere gelince, işte onların yarın kendilerine mükafatlarını vereceğiz. Allah, bağışlayıcıdır, merhamet sahibidir.

Nisa/152

Bu ayet nasılda bugüne haykırıyor!

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Fakiri Bey sen yamuk musun degil misin ona sen karar ver, 4 arkadasi kendime yasakli kilmistim simdi de 4'ne serbestlik verdim,

Bunda ne yamukluk var ki anlamadim?

Sabredecem sen ve digerleri sebebiyle ceza almayacagim,

Anladin mi beyefendi?

:). :). :)

adams77

Kanalizasyoncu
benim itikadım şu, Allah'ın yarattığı mahlukların sayısını Rabbim bilir ama bu yarattığı mahlukların içinde en üstünü Hz. Peygamberimizdir. sav.

Ben bu şekilde inanıyorum.

Eğer inancım yanlış ise bana Kurandan sen delil getir.

Yahu bu şekilde bir inanma olur mu? Böyle olsa idi herkes inanırdı dilediği gibi yaşardı :) söze değil öze bakılır.

sadece ve sadece kitabı oku delil ve kanıt kendin olursun

lafons7275

Kıdemli Üye
Allah'a ve peygamberlerine iman eden ve peygamberlerinden hiçbirinin arasında ayırım yapmayan kimselere gelince, işte onların yarın kendilerine mükafatlarını vereceğiz. Allah, bağışlayıcıdır, merhamet sahibidir.

Nisa/152

İşte bu elçiler; bir kısmını bir kısmına üstün kıldık. Onlardan, Allah'ın kendileriyle konuştuğu ve derecelerle yükselttiği vardır.

Ayetleri mi dövüştüreceğiz yoksa ayetlerin arasını mı bulacağız?

lafons7275

Kıdemli Üye
Fakiri Bey sen yamuk musun degil misin ona sen karar ver, 4 arkadasi kendime yasakli kilmistim simdi de 4'ne serbestlik verdim,

Bunda ne yamukluk var ki anlamadim?

Sabredecem sen ve digerleri sebebiyle ceza almayacagim,

Anladin mi beyefendi?

:). :). :)

Bu davranışını da

:clap2:

kilicarslan

Kıdemli Üye

"Muhammed, başka değil, sadece bir elçidir; ondan önce de nice elçiler gelmiştir."

"Fesubhanallah! Ben beşer peygamberden başka bir şey miyim?"

"De ki Allah’ın dilemesi dışında ben kendime bile bir fayda ve zarar verecek durumda değilim."

"De ki: ‘Ben başka değil, tıpkı sizin gibi bir insanım. Bana; Tanrınızın bir tek tanrı olduğu bildiriliyor. Artık ona karşı dürüst olun ve ondan bağış dileyin."

"De ki, ben de tıpkı sizin gibi bir beşerim. Bana, ilahınızın bir tek ilah olduğu bildiriliyor. Artık kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa hemen iyi bir iş yapsın ve Rabbine ibadette kimseyi ortak etmesin."

"Biz seni şahit, müjdeci, uyarıcı; Allah’ın izniyle O’na çağıran, etrafını aydınlatan bir kandil olarak gönderdik."

"Ey Resûl! Rabb’inden sana indirileni tebliğ et. Eğer bunu yapmazsan O’nun elçiliğini yapmamış olursun."

"Sana ölüm gelinceye kadar Rabbine ibadet et."

"De ki, ben de tıpkı sizin gibi bir insanım. Bana, tanrınızın bir tek tanrı olduğu vahyediliyor."

"De ki: Ben peygamberlerin ilki değilim; benim ve sizin başınıza gelecekleri bilmem; ben ancak bana vahyolunana uyarım; ben sadece apaçık bir uyarıcıyım."

"De ki: Doğrusu ben (kendi başıma) size ne zarar verme ne de fayda sağlama gücüne sahibim. De ki: Gerçekten (bana bir kötülük dilerse) Allah’a karşı beni kimse himaye edemez, O’ndan başka sığınacak kimse de bulamam. Benimkisi yalnız Allah’tan olanı, O’nun gönderdiklerini tebliğdir o kadar."

"De ki: Ben size, Allah’ın hazineleri benim yanımdadır, demiyorum. Ben gaybı da bilmem. Size, ben bir meleğim de demiyorum. Ben, sadece bana vahyolunana uyarım."

"
De ki: Ben kendim için bile Allah dilemedikçe hiçbir şeye kadir değilim: Ne fayda sağlayabilirim, ne de gelecek bir zararı uzaklaştırabilirim. Şayet gaybı bilseydim elbette çok mal mülk elde ederdim, bana hiç fenalık da dokunmazdı. Ama ben iman edecek kimseler için sadece bir uyarıcı ve bir müjdeleyiciyim."

-----

Hz. Peygamber (sav) hakkindaki yukardaki ayetler acik ve net olarak ortada.
Ayetlerde anlatilanlarla sufilerin anlattiklari örtüsüyormu Allaha askina?

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Neyini İspat edeyim, neyini çürüteyim mübârek.
Bak kardeşim

Hoca diyor ki "Mevzu hadis şu demektir" Eğer mevzu hadis o demek değilse ispatla

Hoca diyor ki "Bir hadiste Adem AS tevbe ederken...." eğer bu hadis sahih değilse, böyle birşey yoksa yok de ispatla

İspatlayamıyorsun, sadece sabit fikirli olduğunuz için ispatsız delilsiz "Hadis uydurmadır" diyorsunuz

lafons7275

Kıdemli Üye

"Muhammed, başka değil, sadece bir elçidir; ondan önce de nice elçiler gelmiştir."

"Fesubhanallah! Ben beşer peygamberden başka bir şey miyim?"

"De ki Allah’ın dilemesi dışında ben kendime bile bir fayda ve zarar verecek durumda değilim."

"De ki: ‘Ben başka değil, tıpkı sizin gibi bir insanım. Bana; Tanrınızın bir tek tanrı olduğu bildiriliyor. Artık ona karşı dürüst olun ve ondan bağış dileyin."

"De ki, ben de tıpkı sizin gibi bir beşerim. Bana, ilahınızın bir tek ilah olduğu bildiriliyor. Artık kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa hemen iyi bir iş yapsın ve Rabbine ibadette kimseyi ortak etmesin."

"Biz seni şahit, müjdeci, uyarıcı; Allah’ın izniyle O’na çağıran, etrafını aydınlatan bir kandil olarak gönderdik."

"Ey Resûl! Rabb’inden sana indirileni tebliğ et. Eğer bunu yapmazsan O’nun elçiliğini yapmamış olursun."

"Sana ölüm gelinceye kadar Rabbine ibadet et."

"De ki, ben de tıpkı sizin gibi bir insanım. Bana, tanrınızın bir tek tanrı olduğu vahyediliyor."

"De ki: Ben peygamberlerin ilki değilim; benim ve sizin başınıza gelecekleri bilmem; ben ancak bana vahyolunana uyarım; ben sadece apaçık bir uyarıcıyım."

"De ki: Doğrusu ben (kendi başıma) size ne zarar verme ne de fayda sağlama gücüne sahibim. De ki: Gerçekten (bana bir kötülük dilerse) Allah’a karşı beni kimse himaye edemez, O’ndan başka sığınacak kimse de bulamam. Benimkisi yalnız Allah’tan olanı, O’nun gönderdiklerini tebliğdir o kadar."

"De ki: Ben size, Allah’ın hazineleri benim yanımdadır, demiyorum. Ben gaybı da bilmem. Size, ben bir meleğim de demiyorum. Ben, sadece bana vahyolunana uyarım."

"
De ki: Ben kendim için bile Allah dilemedikçe hiçbir şeye kadir değilim: Ne fayda sağlayabilirim, ne de gelecek bir zararı uzaklaştırabilirim. Şayet gaybı bilseydim elbette çok mal mülk elde ederdim, bana hiç fenalık da dokunmazdı. Ama ben iman edecek kimseler için sadece bir uyarıcı ve bir müjdeleyiciyim."

-----

Hz. Peygamber (sav) hakkindaki yukardaki ayetler acik ve net olarak ortada.
Ayetlerde anlatilanlarla sufilerin anlattiklari örtüsüyormu Allaha askina?

Sevgili arkadaşım kılıç şimdi bu ayetlere bakarak şunu diyebilir misin?

Muhammed de bir insan tıpkı firavun ve nemrud gibi.

Bu sözden tiksindin değil mi?

lafons7275

Kıdemli Üye
Ey iman edenler, seslerinizi peygamberin sesi üstünde yükseltmeyin ve birbirinize bağırdığınız gibi, ona sözle bağırıp söylemeyin; yoksa siz şuurunda değilken, amelleriniz boşa gider.

Verda

Gales
Yaratılmışların içinde Peygamberimizden daha üstünü varsa deliliyle bunu söylemenizi sizden istirham ediyorum.

Siz nasıl bi dünyada yaşıyorsunuz ya :D

İşte bu elçiler; bir kısmını bir kısmına üstün kıldık. Onlardan, Allah'ın kendileriyle konuştuğu ve derecelerle yükselttiği vardır.

Ayetleri mi dövüştüreceğiz yoksa ayetlerin arasını mı bulacağız?

Ayetleri biraz düşünerek okusaydın bu ayeti bu noktada getirmezdin bir kısmın diğerine üstünlüğü nedir sizce? hem dikkatli okursan burdaki ayette sadece peygambere yapmaya çalıştığın çıkarım da çoğul karşılıkla yerli bir olur biraz düşünün ya !

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Mesela ben sunu soyleyemem:

"Ben Hz Muhammed'i Hz İsa'dan daha cok seviyorum."

Fitratim el vermiyor.

Dolayisiyla butun Peygamberleri kendi donemleri icersinde Rabb'im ovmustur.

Selam olsun "Onlar"a sadik kalanlara...

lafons7275

Kıdemli Üye
bir kısmın diğerine üstünlüğü nedir sizce?

Kuran ile cevaplayayım:

Gecenin bir kısmında uyanıp namaz kıl, bu namaz, sana mahsustur ve farz namazlardan fazla bir namazdır. Umulur ki Rabbin, seni Makam-ı Mahmûd'a sâhip kılar.

Makamı Mahmud nedir arkadaşlar?

fakiri

Kıdemli Üye

Nisa/152
Bu ayet nasılda bugüne haykırıyor!

Verda'nım ! Atıyorsun, atıyorsun! Oturduğun yerden klavye ile birlikte atıyorsun !
Bu âyet-i celile; Yehûd ve Nasara'dan ehl-i kitabı, âhir zaman peygamberi Muhammed (S.A.)'e imana teşvik için sevkolunmuştur. Zira imanda muteber olan; cümle enbiyaya iman edip asla beyinlerini tefrik etmemek olduğunu beyan; Yehûd ve Nasara'nın imanları sahih olmadığını ve iman-ı sahih Muhammed (A.S.)'a iman etmekle olacağını beyan etmektir.

lafons7275

Kıdemli Üye
Ayrıca Peygamberimiz sav. için o da bizim gibi insandır diyen ayetlere, yeme içme olarak bizim gibi insandır şeklinde anlamalıdır. Yani melekler gibi yemekten içmekten münezzeh değildir.

Verda

Gales
Kuran ile cevaplayayım:

Gecenin bir kısmında uyanıp namaz kıl, bu namaz, sana mahsustur ve farz namazlardan fazla bir namazdır. Umulur ki Rabbin, seni Makam-ı Mahmûd'a sâhip kılar.

Makamı Mahmud nedir arkadaşlar?

Lafons daha fazla komikleşme lütfen..

Samimi olun biraz arkadaş bu nedir ya öncesinde hadisi reddet sonrada laf kalabalığı ile kotarmaya çalış!

Gerçi otorite kabul ettiğiniz kişilerin yakın tarihte yaptıklarına bakınca farklı olmamanız da normal olsa gerek..

lafons7275

Kıdemli Üye
Ayrıca içimizde hangimizin geçmiş ve gelecek günahlarının affedildiğine dair delili var?

Fetih 2:

Böylece Allah, senin geçmiş ve gelecek günahını bağışlar. Sana olan nimetini tamamlar ve seni doğru bir yola iletir.