Levlâke rivayeti ve Nur-u Muhammedî meselesi

fakiri

Kıdemli Üye
Ey Munkirler !
Hadis veya Kutsi Hadis konusuna sizin tek bildiğiniz kelime "UYDURMA" kelimesidir !
Başkaca hiç bir şeyden zerre kadara haberdar değilsiniz !
Bunu böylece bilin ve cehâletinizi de örtmeye bu kelimenin asla yeterli olmayacağını kafanıza sokundiyoruz !

fakiri

Kıdemli Üye
Eğer, bir yazıya-bilgiye "UYDURMA" kelimesini yapıştırıp o bilgi veya yazı uydurma oluyorsa-olursa; ol zaman bizler de siz munkirlerin yazılarına "UYDURMA " deriz olur- biter !
Nasıl, işinize geliyor mu?

lafons7275

Kıdemli Üye
Ey Munkirler !
Hadis veya Kutsi Hadis konusuna sizin tek bildiğiniz kelime "UYDURMA" kelimesidir !
Başkaca hiç bir şeyden zerre kadara haberdar değilsiniz !
Bunu böylece bilin ve cehâletinizi de örtmeye bu kelimenin asla yeterli olmayacağını kafanıza sokundiyoruz !

Kullarıma söyle: (İnsanlara karşı) en güzel sözü söylesinler. Çünkü şeytan aralarını bozar. Çünkü şeytan insanın apaçık bir düşmanıdır.

lafons7275

Kıdemli Üye
Eğer, bir yazıya-bilgiye "UYDURMA" kelimesini yapıştırıp o
bilgi veya yazı uydurma oluyorsa-olursa; ol zaman bizler de siz munkirlerin yazılarına "UYDURMA " deriz olur- biter !
Nasıl, işinize geliyor mu?

Kullarıma söyle: (İnsanlara karşı) en güzel sözü söylesinler. Çünkü şeytan aralarını bozar. Çünkü şeytan insanın apaçık bir düşmanıdır.

Yahayy

Kıdemli Üye
Birazdan lafzen mevzuu, manen sahihtir iddiası gelecek, normaldir :)

Demedim mi?
Birazdan lafzı mevzuu, manası sahihciler gelecek.

Soruyorum tekrar ne buyurdu Allah hadisi kutsi de, diyorsunuz ya, Allah böyle buyurmamış olmamasına rağmen adına sözler üretenleri aklamaya çalışmak hiç içinizde bir şeyler sızlatmıyor mu?

Herşeye rağmen biz yine de kulu ve imanlısı olarak Allah'a kulak verelim, yine yazıyorum bunu Allah peygamberine söylüyor, uyanın.

Ali Fikri Yavuz Meâli

İsra:

73.Az kalsın seni bile, sana vahy ettiğimizden başkasını bize iftira edesin diye, fitneye düşüreceklerdi ve o takdirde seni dost edineceklerdi.

74. Eğer biz sana sebat vermemiş olsaydık, sen onlara az bir şey meyledecektin.

75.O takdirde, dünya ve ahiret azabını iki kat olarak sana muhakkak taddıracaktık. Sonra bize karşı kendin için hiç bir yardımcı bulamıyacaktın.

lafons7275

Kıdemli Üye
Soruyorum tekrar ne buyurdu Allah hadisi kutsi de, diyorsunuz ya, Allah böyle buyurmamış olmamasına rağmen

Allahın her buyurduğu Kuranın içinde midir?

Bir soruyla devam edelim, " Kuran disinda Allah Peygamberle iletisime gecmis midir?" yani Kuran disinda vahiy almis midir?

Diyanet Meali:
66.3 - Hani peygamber eşlerinden birine, gizli bir söz söylemişti. Fakat eşi o sözü (başkasına) haber verip Allah da bunu peygambere bildirince, peygamber bunun bir kısmını bildirmiş, bir kısmından da vazgeçmişti. Peygamber, bunu ona (sırrı açıklayan eşine) haber verince o, "Bunu sana kim bildirdi?" dedi. Peygamber, "Bunu bana, hakkıyla bilen ve hakkıyla haberdar olan Allah haber verdi" dedi.

Diyanet Meali:
8.7 - Hani Allah size iki taifeden birini, o sizindir diye va'dediyordu. Siz de güçsüz olanın sizin olmasını istiyordunuz. Oysa Allah, sözleriyle hakkı meydana çıkarmak ve kâfirlerin ardını kesmek istiyordu.

Diyanet Meali:
8.9 - Hani Rabbinizden yardım istiyor, yalvarıyordunuz. O da, "Ben size ard arda bin melekle yardım ediyorum" diye cevap vermişti.

1.ayette, Allah peygamberine eslerinin konusmasini kuran disinda haber vermis oldugunu, 2.ayette muslumanlarin her iki topluluktan birinin ele gecireceklerini, 3.ayette ise muminlerin Bedir savasi oncesi yaptiklari dualara karsilik Allah'in bin melek ile yardim edecegini va'detmis ve bu 3 hadise, lutfen buraya dikkat, yasandiktan daha sonra gecmis zaman kullanilarak hatirlatilmistir.

fakiri

Kıdemli Üye
Bu mevzular gayr-ı muslimleri ilgilendirmiyor !

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Dedi: Seyhime imdat ettim benzin depom doldu.

Dedim: Delilin nedir?

Dedi: Inanacaksin, buna delil aranmaz.

Dedim: Inanmiyorum.

Dedi: Sen munkirsin ve arkamda namaz kilmadi.

Bu muhatap oldugum zat FAKİRİ olmasin...

Hikaye ile bir sey delillendirilebilir mi?

:). :). :)

fakiri

Kıdemli Üye
1548013]Dedi: Seyhime imdat ettim benzin depom doldu.
Dedim: Delilin nedir?
Dedi: Inanacaksin, buna delil aranmaz.
Dedim: Inanmiyorum.
Dedi: Sen munkirsin ve arkamda namaz kilmadi.
Bu muhatap oldugum zat FAKİRİ olmasin...

Hikaye ile bir sey delillendirilebilir mi?

:). :). :)[/QUOTE]

Yiğit olan, sözünde durur ! Bizi muhatab kabul etmediğini ve mesajlarımızı artık görmediğini
söyleyene bakın ! İşte bunlar bu derecede, böyle yamuk insanlardır !

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Yooo sizinle ben her zaman konusurum bir sey bildiginiz de yok ama size akilli olmayi farkli kelimelerle ogretmeye kalktigimda 5, 10 gun falan ceza aliyordum ama simdi nefsimi tezkiye ettim tamam mi canim? :). :). :)