Kapitalizm Ölüm Saçıyor

Ayaz594

Doçent
sizinde anlamadığınız islamın kendisine ait politikasının olduğu esas dediğiniz mülkiyette haram helal dairesi yoktur oysa islam ekonimi politikasında haram helal dairesi esaslardandır.liberalizmde liberallerin iyi güzel dediği olur...islamda ise şarinin iyi dediği iyi kötü dediği kötüdür...fayda ve zararın belirleyicisi şaridir...anlıyorda anlamamazlıktanmı geliyorsunuz:thinking:

şer-i hükümlerin liberalizme ne gibi bi manisi var inanın anlamış değilim.

Ayaz594

Doçent
liberalizmde şeri hükümlerin ne gibi bir yeri var bende onu anlamış değiilim :)

liberalizm ekonomi politikasıdır. E K O N O M İ !!! haram-helal, yasak vb. bunları ceza kanunu ile bi konu açıp tartışabiliriz. o zaman sizi desteklerim, bu ne biçim ceza kanunu şunu adam etmek gerek derim.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
liberalizm ekonomi politikasıdır. E K O N O M İ !!! haram-helal, yasak vb. bunları ceza kanunu ile bi konu açıp tartışabiliriz. o zaman sizi desteklerim, bu ne biçim ceza kanunu şunu adam etmek gerek derim.

o politikanın için islamın naslarını koyarsanız o liberalizm olmaktan çıkar islam olur,ayrıca islamın nasları tartışılmaz vesselam...

Ayaz594

Doçent
o politikanın için islamın naslarını koyarsanız o liberalizm olmaktan çıkar islam olur,ayrıca islamın nasları tartışılmaz vesselam...

islamı tartışan yok elbet. böyle birşeyden rabbime sığınırım. anlatmak istediğim içki içme,kumar oynama,eşcinsel olma bunları bu başlık altında tartışmak çok komik :D

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
:swoon:ben öyle düşünmüyorum konuyla birebir ilişkisi var diyorum:Cool: bu gün içerik açıklanmadan refendumdan bir anayasa çıktı insanlar içerisi bilmediler bilseler belki kabul etmicekleri çok şey vardı:thinking::confused1:...bu gün demokrasinin tam manasını insanlar bilseler hemen reddederler:thinking:..sizde liberalizm diye çıkıp insanara bir politika kabul ettirmek isterseniz bende içeriliğinisorgularım...sorgulattırırım..:Cool:bizim dinimiz bize yeter başka şeylere gerek yok :Cool:
selam ve dua ile....

Ayaz594

Doçent
[ı][sıze=3]:swoon:ben öyle düşünmüyorum konuyla birebir ilişkisi var diyorum:cool: Bu gün içerik açıklanmadan refendumdan bir anayasa çıktı insanlar içerisi bilmediler bilseler belki kabul etmicekleri çok şey vardı:thinking::confused1:...bu gün demokrasinin tam manasını insanlar bilseler hemen reddederler:thinking:..sizde liberalizm diye çıkıp insanara bir politika kabul ettirmek isterseniz bende içeriliğinisorgularım...sorgulattırırım..:cool:bizim dinimiz bize yeter başka şeylere gerek yok :cool:[/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]selam ve dua ile....[/sıze][/ı]

cahiiiiiiilllll :O içerik açıklanmadıda ne demek. Aylarca yeni maddeler tartışıldı, eskisiyle kıyaslaması yapıldı. O hukukçu çıktı, bu profesör çıktı tartıştı, sağır sultan duydu be

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
lüzümsuzluk yapma islama aykırı maddelerin hangisi söylendi ilan edildi ne demek istediğimi anlıyosun...neyse seni affettim küçüklüğüne?!:thinking: veriyorum:Cool:

Ayaz594

Doçent
lüzümsuzluk yapma islama aykırı maddelerin hangisi söylendi ilan edildi ne demek istediğimi anlıyosun...neyse seni affettim küçüklüğüne?!:thinking: veriyorum:Cool:

kimsenin affına ihtiyacım yok, o kadar cahilsinizki ANLAYAMADIĞINIZİ YORUMLAYAMADIĞINIZ HERŞEY İÇİN KOMPLO TEORİLERİ ÜRETİYORSUNUZ. o çalışmaların tamamını elimde 82 anayasası bizzat karşılaştırarak izledim. konuyla ilgili dinlemediğim hukukçu, profesör kalmadı. uyanık olun biraz. KENDİNİZİ SALAK YERİNE KOYMAKTAN VAZGEÇİN. İLLA HERKES SİZİ KANDIRCAK PEHH. KİMSENİN KİMSEYİ KANDIRDIĞI YOK, HERŞEY AÇIK VE NET BİR BİÇİMDE TARTIŞILDI VE ONAYLANDI.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
kimsenin affına ihtiyacım yok, o kadar cahilsinizki ANLAYAMADIĞINIZİ YORUMLAYAMADIĞINIZ HERŞEY İÇİN KOMPLO TEORİLERİ ÜRETİYORSUNUZ. o çalışmaların tamamını elimde 82 anayasası bizzat karşılaştırarak izledim. konuyla ilgili dinlemediğim hukukçu, profesör kalmadı. uyanık olun biraz. KENDİNİZİ SALAK YERİNE KOYMAKTAN VAZGEÇİN. İLLA HERKES SİZİ KANDIRCAK PEHH. KİMSENİN KİMSEYİ KANDIRDIĞI YOK, HERŞEY AÇIK VE NET BİR BİÇİMDE TARTIŞILDI VE ONAYLANDI.
tabi tabi görürsem söylerim :)
seçilmiş insanların seçilmiş konuları konuştuğu seçilmiş fikirleri sunduğu kapital/izmde siz kandırılmadığınızı düşünmeye devam edin...:Cool:
liberalizm ve islam ekonomisini birbirinden ayıklayamayarak ne kadar kandırılmadığınızı ispat ettiniz zaten :Cool:

veri

Yasaklı
tabi tabi görürsem söylerim :)
seçilmiş insanların seçilmiş konuları konuştuğu seçilmiş fikirleri sunduğu kapital/izmde siz kandırılmadığınızı düşünmeye devam edin...:Cool:
liberalizm ve islam ekonomisini birbirinden ayıklayamayarak ne kadar kandırılmadığınızı ispat ettiniz zaten :Cool:

dinler kişiler üzerine durur şu tüccar böyle davranmalı der.
ekonomik sistem yok veya başka bir sistem
günün şartlarına göre sistemler değişir.
siz daha islam ın ne olduğunu ne olmadığın bilmiyorken
kapitalizm gibi bir konuya hiç girmeyin.
copy yap. ile alim olunmuyor:)

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
dinler kişiler üzerine durur şu tüccar böyle davranmalı der.
ekonomik sistem yok veya başka bir sistem
günün şartlarına göre sistemler değişir.
siz daha islam ın ne olduğunu ne olmadığın bilmiyorken
kapitalizm gibi bir konuya hiç girmeyin.copy yap. ile alim olunmuyor:)
sen öyle sanmaya devam et,
yakında göreceksin...görecekler:Cool:
sonradan gözleriyle mekkenin feth olunduğuna şahit olunca:"bu kadarmı yanılmışız" diyen ebu süfyan ve karısı gibi,bu kadar mı yanılmışız dersiniz bende yaa malesef öyle derim:Cool:
ama Allah şahit ben size anlattım:Cool:

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
[sıze="3"]

kendisi kurtulmuş da sizi kurtamaya çalışıyor ya
allah akıl versin bu tiplere[/sıze]
dünyada aklederek kendimi kurtaran nizama teslim oldum...sende teslim olsan...huzur bulur kurtulursun...kafan bu kadar karışık olmaz :Cool:

veri

Yasaklı
Allah şahit sizin için akıl istedim.
ben de size anlattım.
ortada bir tarih yok kemikleriniz toprakla karışınca mı
olmayan bir tarih te olmayan bir olay için bu ne gurur kibir.
haklı olmak sizin için bu kadar mı önemli.
peygambirimizin davası haklılık davası mı idi.
hak davası mı.
veya ekonomik sistem davası mı:)

veri

Yasaklı
dünyada aklederek kendimi kurtaran nizama teslim oldum...sende teslim olsan...huzur bulur kurtulursun...kafan bu kadar karışık olmaz :Cool:

seni tanıyana kadar kafam karışıktı acaba dini bütün bir ülkede mi yaşıyoruz ülkemiz dine aykırı mı filan diye
sizin yalancı devlet anlayışınızı ve uyduruk ekonomik sisteminizi okuyunca
kafam rahatladı :)