Kanaat önderleri ve İslam alimleri hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rahmetx

Üye
Web sitesi
www.sifadogalurunler.com
ALLAH cc sizden razı olsun..ki Bu en büyük dualardan biridir. Bunlar ümmetin kafasını bulandırmaktan başka bildikleri yok.

Enes

İhvan Forum Üye
Burası Ali babanın çiftliği değil -2-
Irkların öne sürümü ile ilgili önemli açıklama...

Değerli üyeler son günlerde forumda ırksal anlamda bir tartışmanın ve bir ikilemin yaşandığını görüyorum...

Bu nedenle bu hususta önemli birkaç hususa değinmek istiyorum...

• İhvan forum türk kardeşliğini yada kürt kardeşliğini yada arap çerkez laz ingiliz vb. herhangi bir ırk kardeşliğini tesis etmeye çalışmaz...
  • ihvan forum temelde ortak kimlik olarak "müslüman" lığı alarak bir kardeşlik tesisi arayışı içindedir...
  • Irkçılığın hertürlüsünün lanetlendiği bir dinin mensupları olduğumuzu unutmadan ırksal hiçbir "üstünlük" arayışına forum içinde asla izin verilmez...

Buna göre gerek konu ve mesajlarınızda olsun gerekse imza ve avatarlarınızda olsun ırklarınızı ön plana çıkarıp başka ırklardan kendi ırkınızı üstün görmeniz kesinlikle yasaktır...

Irkçılık kokan başka ırkları küçümseyen mesajlar ve konular silinecek imza ve avatarlar kaldırılacaktır... bununla da kalınmayıp forumdan süreli yada süresiz uzaklaştırma cezası verilecektir...

Bu konuda hasas olmanızı diliyor saygılar sunuyorum...

Enes

İhvan Forum Üye

Değerli üyeler son günlerde forumda ırksal anlamda bir tartışmanın ve bir ikilemin yaşandığını görüyorum...

• İhvan forum türk kardeşliğini yada kürt kardeşliğini yada arap çerkez laz ingiliz vb. herhangi bir ırk kardeşliğini tesis etmeye çalışmaz...
  • ihvan forum temelde ortak kimlik olarak "müslüman" lığı alarak bir kardeşlik tesisi arayışı içindedir...
  • Irkçılığın hertürlüsünün lanetlendiği bir dinin mensupları olduğumuzu unutmadan ırksal hiçbir "üstünlük" arayışına forum içinde asla izin verilmez...

Buna göre gerek konu ve mesajlarınızda olsun gerekse imza ve avatarlarınızda olsun ırklarınızı ön plana çıkarıp başka ırklardan kendi ırkınızı üstün görmeniz kesinlikle yasaktır...

Irkçılık kokan başka ırkları küçümseyen mesajlar ve konular silinecek imza ve avatarlar kaldırılacaktır... bununla da kalınmayıp forumdan süreli yada süresiz uzaklaştırma cezası verilecektir...

Bu uyarıların yeniden gündeme gelmesi icap etmiştir...

zebih

Kıdemli Üye
BUNDAN SONRA BU FORUMDA İMAM RABBANİ- BEDİÜZZAMAN - MAHMUT USTAOSMANOĞLU - FETHULLAH GÜLEN - ALİ HAYDAR EFENDİ - SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN- MEHMED ZAHİT KOTKU - GÖNENLİ MEHMET EFENDİ - ALİ RAMAZAN DİNÇ EFENDİ - VE AKLIMA ŞUAN İSİMLERİ GELMEYEN HERHANGİ BİR İSLAM ALİMİNE SATAŞAN LAF ATAN ONUN HİZMETLERİNİN ZERRESİ KADAR HİZMET ETMEDEN OTURDUĞU YERDEN DELİKANLILIK YAPAN UYARI ALMADAN BANLANACAK VE SİTEDEN UZAKLAŞTIRILACAKTIR...

KARDEŞLİĞİMİZE ZARAR VERİCİ MESAJLARINIZA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ...

azizim, kardeşliğe zarar gelmemesini istiyoruz değil mi? o halde bu isimlere yukardaki isimlerle beraber ibni teymiye, seyyid kutub gibileri de ekleyeceğiz.

şahıs eksenli laflaşmaların hepsi fitnedir, kavgadır...

bütün şahıs eksenli yazışmaların topyekun forumdan kaldırılmasını taleb ediyorum ...

sevgilerimle

Enes

İhvan Forum Üye
sevgili üstad bütün isimlerin tek tek zikredilmesi mümkün değildir... ondan dolayı isimlerden sonra şöyle devam etmişiz:

VE AKLIMA ŞUAN İSİMLERİ GELMEYEN HERHANGİ BİR İSLAM ALİMİNE SATAŞAN LAF ATAN ONUN HİZMETLERİNİN ZERRESİ KADAR HİZMET ETMEDEN OTURDUĞU YERDEN DELİKANLILIK YAPAN UYARI ALMADAN BANLANACAK VE SİTEDEN UZAKLAŞTIRILACAKTIR...

bu yeterince açıklayıcıdır sanırım...

talebinize katılıyorum bu konuda bir çalışma yapacağız inş.

baglum

Üye
azizim, kardeşliğe zarar gelmemesini istiyoruz değil mi? o halde bu isimlere yukardaki isimlerle beraber ibni teymiye, seyyid kutub gibileri de ekleyeceğiz.

şahıs eksenli laflaşmaların hepsi fitnedir, kavgadır...

bütün şahıs eksenli yazışmaların topyekun forumdan kaldırılmasını taleb ediyorum ...

sevgilerimle

Ben de ibni teymiyeyi ve seyyid kutubu övücü forum konu ve yazışmaların kaldırılmasını istiyorum. Ayrıca yukarıda yazılan Fethullah Gülen Said Nursi vb.
Artık kimse hiç bir şahsiyeti övücü yada yerici konular ve yazılar yazmasın. Fitne çıkmaması için.

Fitne uykudadır. Fitneyi uyandırana Allah lanet etsin!) [İ.Rafii]
(Din, dünya menfaatine alet edilince, fitneler zuhur eder.) [A.Rezzak]

Enes

İhvan Forum Üye
Ben de ibni teymiyeyi ve seyyid kutubu övücü forum konu ve yazışmaların kaldırılmasını istiyorum. Ayrıca yukarıda yazılan Fethullah Gülen Said Nursi vb.
Artık kimse hiç bir şahsiyeti övücü yada yerici konular ve yazılar yazmasın. Fitne çıkmaması için.

Fitne uykudadır. Fitneyi uyandırana Allah lanet etsin!) [İ.Rafii]
(Din, dünya menfaatine alet edilince, fitneler zuhur eder.) [A.Rezzak]

talebiniz hiç gerçekçi değil...

dün biryerde de yazmıştım "güzellikler görecelidir" ve başkalarının güzelliklerine laf ederseniz sizin güzellikleriniz de ayaklar altına alınır... bu açıdan

ÇİRKİNLİK İÇİN DEĞİL GÜZELLİK İÇİN ÇALIŞALIM...

:ltf:

zebih

Kıdemli Üye

olay bu işte...

şahısları övenler

şahıslara sövenler

birinin sevdiğine diğeri aynı ortamda küfredebiliyorsa orada kavga olmaması imkansızdır.

bu gibi forum v.s ortamlarında bu kaçınılmazdır.

en doğrusu moderasyon getirilmeli bu gibi yazılara veya topyekun yasaklanmalı.

şahısları bertaraf et, keyfine bak...

hak ve hakikati söyle....

İslam dinini bilmek, bildirmek, yaşamak ve yaşatmak; yeryüzündeki Müslümanları hakim kılmak usulü havâdisle değil, ehâdisledir.

Şahsı övmekle değil, şahsiyeti bildirmekledir.

Riyâset ve siyâsetle değil, hizmet ve samimiyetledir.

Bunun için gazete ve mecmuaların, vaizlerin, hülasa tebliğcilerin vazifeleri; özellikle bu zamanda havâdis değil, ehâdisi bildirmektir.
......

......

Şu halde "İbn-i Teymiyye şöyle şöyledir, şu şunu yaptı, bu bunu yaptı" gibi dedikoduları bırakmak gerekir. Dört mezheb imamlarının, doğrusu müctehidlerin anlayışı ile Kur'an ve hadisin anlaşılması, öğrenilmesi, öğretilmesi şarttır.

Aksi takdirde hak ve hakîkat ortadan kaybolur. şahıslardan nefret, insanların gözlerini hakikati görmekten kamaştırır.

Nitekim Hazreti Ali radıyallahu anhu buyurur ki: "Hak ve hakikati kişilerde bilmeyin. Hak ve hakikati bilin, ona tabi' olan kişileri bileceksiniz."

Vesselam

ustaz ismail cetin rahimehullah

yazının tamamı için:

http://www.ihvan-forum.com/newreply.php?do=newreply&p=122200

baglum

Üye
Benim amacım birilerinin güzelliklerini kötülemek değil sadece insanlar bazı kimseleri sevmiyor olabilir. Kendi İslam anlayışına farklı geldiği için. Benim herkesten ricam İslamın adında birleştiği başta Peygamber Efendimiz(s.a.s.) ve Eshab-ı Kiram efendilerimizden veya Silsile-i Aliyye büyüklerimizden konuşalım.
Yoksa fitne çıkarmak isteyen ve bilmeden çıkartan arkadaşlarımız var.

Minhac_

Profesör
Vahhabi lafını küfreder gibi kullanan bir cemaatimiz vardı. Pek ihlaslılardı. İhlasları o kadar ileri idi ki, etini teşhir ederek geçinen kamu malı bir bayana kanallarında yaptırdıkları şov programının her bölümü için o günün parasıyla tam 40 milyar tl. ödemişler. Yine etini teşhir eden bir başka bayana da, “müthiş abi”leri cip hediye etmiş. Ve dahi hepsi de etini teşhir eden bayanların arasında gülümseyerek poz vermiş, vs. vs…

İş bu kanalın parası, “Sizin de bir televizyonunuz olsun!” kampanyalarıyla, gariban Müslümanlardan toplanmıştı. Evine aldığı koltuğun taksitini ödemekte zorlanan dar gelirli Müslümanım, “Benim de bir televizyonum olsun” diye, malum holdingin gazetesine yıllık abone bedelini peşin yatırmıştı.

Şimdi o televizyon kimin oldu, biliyor musunuz? Bir rivayete göre ABD’deki Yahudi lobisinin, bir rivayete göre de İslam’ı terör, Müslüman’ı terörist ilan edip dünyanın her yerinde Müslüman avı başlatan Neo-Con’ların.

Bu holdingin gazetesinde “bir bilen” müstearıyla yazı yazan bir ‘rahmetli’ vardı. Orada, sadece ölen Müslüman önder ve alimleri değil, yaşayan Müslüman alimleri de “İngiliz ajanı” ilan eden yazılar döşenirdi. Hepsi de isabetsizdi. Çoğu iftira niteliğinde, bazısı da cehalet, gaflet ve hamakatten kaynaklanan yanlışlardı. Allah günahlarını affetsin. Dün “İngiliz ajanı” diye iftira ettiklerinin gittiği yere, Rabbin huzuruna gitti. Ama gariban müslümanın parasıyla kurdurduğu televizyonu, günümüzün İngiliz’i olan Amerika’nın “ajanlığına” soyundu. Torunu ise, Amerika’ya bağlılık yemini ederek ABD vatandaşı oldu.

Burada da bir holdign hakkinda konusulmus, islami bir olusum hakkinda bu da yasaklanmali o zaman öyle degil mi?

Ben holdingi tanimiyorum, ama adalet gerekli o zaman.

baglum

Üye
Burada kimlerden bahsedildiği açık. İnsanların hangi zorluklarla bunları yaptığının farkında olun.28 Şubat sürecinde İhlas Holding'in bütün malına el konuldu gizliden.
O zamanlar TGRT'yi bir paşa yönetiyordu. Sırf saf Anadolu insanını İhlastan soğutmak için yaptırıldı bunların hepsi. Bu işi başımıza açan da İbni Teymiyyeciler, Seyyid Kutupçulardır. Yine boş durmadılar o dönemde fitne çıkardılar. Olan yine masum inanmış insanlara oldu.

Enes

İhvan Forum Üye
:dik:

fitne uyarısı yapan konuda bile şahısları tartışıyorsunuz...

bu tutum yanlış...

bu bir uyarıdır... konuyu saptırmayın!!

Minhac_

Profesör
:dik:

fitne uyarısı yapan konuda bile şahısları tartışıyorsunuz...

bu tutum yanlış...

bu bir uyarıdır... konuyu saptırmayın!!

Alice ben bir örnek verdim. Madem ki sahislara takilinmayacak, o sahislar da direk veya indirek baska islami olusumlara laf atmasinlar. Bu durumda karsi taraf müdaafa pozisyonuna gececektir.

Yani elestiri olmayacak ise hic olmamali, hic kimse hakkinda olmamali.

Enes

İhvan Forum Üye
evet ama bu konuyu uzatmamak gerekiyor :)

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com

bu yazıyı tekrardan okursak iyi olur bence...
selametle...

Enes

İhvan Forum Üye
ihvan meydan muharebesi

Değerli üyelerimiz...

Son bir kaç haftadır yönetimce müşahade ediyoruz ki;

Forumda belli fikirler arasında guruplaşmalar ve bu guruplaşmalar neticesinde nefret derecesinde çatışmalar yaşanmaktadır...

Belli başlı ve aklı başında görünen bazı üyelerimiz bu durumu körüklemekte ve yangına körükle gidilmektedir...

Kişisel tercihlerin bolca polemik ve tartışma konusu olduğu bu neredeyse karşılıklı kılıç çekmelerin yaşandığı savaşlar forumumuzun hem imajına hem huzuruna ciddi rahatsızlıklar vermektedir...

Dahası:

Bu tarz muhabbetlerin ve kısır çatışmaların sabotajcı olmayan hiçkimse içinn hiçbir yararı yoktur...

Bu puslu hava sadece dişini bilemiş kurtlara yarar...

Şimdi bu sisi dağıtmak yerine bunu beslemekte daha fazla beslenmesine razı olmayarak bu sisi dağıtmak için didinmek te bizlerin elinde...

Lütfen evet lütfen artık çocukca davranarak birbirimizin fikirleri ile savaşmak yerine bütün cephelerde üstelik manevi ve milli değerlerimize saldıran savaşta saflarınızı belirleyin...

Ordu surlara dayanmış bazıları hala meleklerin cinsiyetini tartışıyor...

Bu bağlamda surlarımıza kast edenleri düşünmek yerine hala basit işler peşinde koşmaya devam edilirse forumun selahiyeti için gereken bütün yaptırımların uygulanacağını bildirmek isteriz...

Zira biz meleklerin cinsiyetinin tartışıldığı meclis olmak istemiyoruz.. bunun yerine manevi birlik için didinen kişileri ağırlayan bir meclis olmak istiyoruz...

Saygılarımızla...

İhvan Forum Yönetimi
Adına
Enes Ali

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...