Kanaat önderleri ve İslam alimleri hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
biraz değişiklikle yönetimdeki arkadaşlara aktardığım cümleyi tekrarlamak istiyorum.

İhvan... yoruyor birbirini... Halbuki gerçek kardeşler , can parçalarını yormaz bu kadar. Ve destek olur en sağlamından... Akabinde bir Sevgisi vardır.. çünkü buranın adı İHVAN 'dır..

ve Vicdanlarımıza yöneltmemiz gereken bir soru ;

Aksi İhvan mı ola ki ?!

UBEYDUN

Ordinaryus
üretmek yerine tüketmek tercih ediliyor
yönetim iyileri teşvik için ne yapıyor
yada yönlendiricilik özelliği varmı
tabi sürekli bağlanamadığım için kaçırıyor olabilirim

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Güzel bir konuya değinmişsiniz.
"muhalefet nefistendir" buyurmuş büyükler :)

Her kim olursa olsun, yada hangi tarikat, cemaate bağlı olursa olsun "at gözlüğüyle bakmaktan vazgeçmedikçe ve -en doğrusunu ben biliyorum- düşüncesi yıkılmadıkça daha çok tartışmalar olur ihvanlar arasında.

Bazen öyle çok ciddi meselelerde, öyle pervasızca şeyler yazılıyorki, okuyan müslüman şu soruyu soruyor "yahu ben gayrimüslim miyim?"

Bunlara yüzlerce örnek verebiliriz. Tarikat, mezhep, başörtüsü, şeriat, sünnet v.s.

Birbirimize "ihvan" diyorsak, bu sıfatı Kur'an-ı Kerim'den alıyorsak, Kur'an-ı Kerim'in kendisine bahşedildiği Efendimiz (sav) sünnetinden çıkmamak kaydıyla, cemaat içerisinde birlik ve dirlikle durulabilir ancak.

Tekrar söyleyecek olursak, herkes önce nefsine iğneyi, çuvaldızı da başkasına batırsın (bu lafım yönetime değil :) )

Saygılar cümleten.

manifesto

Yasaklı
Doğrusu Enes Hocam son bir kaç haftadır ne oluyor pek bilmiyoruz
Ama iyi şeyler olmuyordu sanırım

Forum ortamında gereksiz tartışmalar ve polemikler olabiliyor.
Bize düşen bundan olabildiğince kaçınmak

Ama bunu yaparken de nette bulunduğu süre zarfında üyeyi olabildiğince forumda tutmanın da yolu kesilmemeli.

ihvan can sıkıcı ve monoton bir yer de olmamalı kanımca

Bundan sonra her şey daha güzel olsun inşallah.

Sofuoglu

Ordinaryus
Değerli üyelerimiz...

Son bir kaç haftadır yönetimce müşahade ediyoruz ki;

Forumda belli fikirler arasında guruplaşmalar ve bu guruplaşmalar neticesinde nefret derecesinde çatışmalar yaşanmaktadır...

Belli başlı ve aklı başında görünen bazı üyelerimiz bu durumu körüklemekte ve yangına körükle gidilmektedir...

Kişisel tercihlerin bolca polemik ve tartışma konusu olduğu bu neredeyse karşılıklı kılıç çekmelerin yaşandığı savaşlar forumumuzun hem imajına hem huzuruna ciddi rahatsızlıklar vermektedir...

Dahası:

Bu tarz muhabbetlerin ve kısır çatışmaların sabotajcı olmayan hiçkimse içinn hiçbir yararı yoktur...

Bu puslu hava sadece dişini bilemiş kurtlara yarar...

Şimdi bu sisi dağıtmak yerine bunu beslemekte daha fazla beslenmesine razı olmayarak bu sisi dağıtmak için didinmek te bizlerin elinde...

Lütfen evet lütfen artık çocukca davranarak birbirimizin fikirleri ile savaşmak yerine bütün cephelerde üstelik manevi ve milli değerlerimize saldıran savaşta saflarınızı belirleyin...

Ordu surlara dayanmış bazıları hala meleklerin cinsiyetini tartışıyor...

Bu bağlamda surlarımıza kast edenleri düşünmek yerine hala basit işler peşinde koşmaya devam edilirse forumun selahiyeti için gereken bütün yaptırımların uygulanacağını bildirmek isteriz...

Zira biz meleklerin cinsiyetinin tartışıldığı meclis olmak istemiyoruz.. bunun yerine manevi birlik için didinen kişileri ağırlayan bir meclis olmak istiyoruz...

Saygılarımızla...

İhvan Forum Yönetimi
Adına
Enes Ali

eger boyle kisiler varsa,kimler gruplasiyorsa, kimi tesbit ettiyseniz ozelden tek tek uyarin,

ne bu boyle muhtira gibi tehdit vs. ediyorsunuz

bu sekilde bir yazi yonetime hic yakismamis,

hem sizin icin onemsiz olan bir konu birbaskasi icin onem arzeden bir konudur,

bu yazi ile asil siz fikirleri asagiladiginizin farkinda degilsiniz herhalde....

kusura bakmayin ama ozelden uyarmak yerine boyle genele binayen asilan yazilarda sadece gosteris ve reklam vardir(siz ihtiyacimiz yok diyeceksiniz elbet) .....

bol bol tesekkuru alip eneleride tatmin etmekden oteyede gecmez vesselam

selametle

UBEYDUN

Ordinaryus
üretmek yerine tüketmek tercih ediliyor
yönetim iyileri teşvik için ne yapıyor
yada yönlendiricilik özelliği varmı
tabi sürekli bağlanamadığım için kaçırıyor olabilirim

diye sormuştum

sonraki kayıtsızlıktan kardeşliğin edebiyatının yapıldığını gördüm

Enes

İhvan Forum Üye
eger boyle kisiler varsa,kimler gruplasiyorsa, kimi tesbit ettiyseniz ozelden tek tek uyarin,

bu yazi ile asil siz fikirleri asagiladiginizin farkinda degilsiniz herhalde....

kusura bakmayin ama ozelden uyarmak yerine boyle genele binayen asilan yazilarda sadece gosteris ve reklam vardir(siz ihtiyacimiz yok diyeceksiniz elbet) .....

selametle

su-i zannınız için ben de size teşekkür ediyorum...

biz ortaya bir taş attık artık kim kafasını altına uzatırsa onun başı yarılır...

bu kadar açık ve net...

fikirleri aşağılamıyoruz bilakis fikirlerin aşağılanmasını fikirlerin çatışma unsuru olmasını önlemek için çaba sarf ediyoruz...

evet kesinlikle reklara ihtiyacımız yok... öyle ya da böyle bu tarz reklamlara hiç ihtiyacımız yok... reklam vermek istesek karşılığı ne ise öder bir gazeteye ya da siteye reklam veririz böyle kendi evimizde kendi reklamımızı yapmayız...

saygılarımla...

Enes

İhvan Forum Üye
diye sormuştum

sonraki kayıtsızlıktan kardeşliğin edebiyatının yapıldığını gördüm

Bu başlığı sabote etmek yerine yapılanlara bakın...

forumu yönetenler ve yönetilenler diye ikiye ayırmak yerine size düşeni yani ihvan olmayı deneseniz daha doğru ve akıllıca olmaz mı?

kareşliğin edebiyatını yapıyoru evet...

ama kardeşlik eebiyatı üzerinden rant peşinde değiliz!

Sinner

"Suskun, Hüzün-Bâz..."

selametle

değerli görüşleriniz için teşekkür ediyorum..

Lâkin;

Özelden uyarılmadıklarını nereden biliyorsunuz ? lütfen zann da bulunmayın..

selametle..

Sofuoglu

Ordinaryus
su-i zannınız için ben de size teşekkür ediyorum...

biz ortaya bir taş attık artık kim kafasını altına uzatırsa onun başı yarılır...

bu kadar açık ve net...

fikirleri aşağılamıyoruz bilakis fikirlerin aşağılanmasını fikirlerin çatışma unsuru olmasını önlemek için çaba sarf ediyoruz...

evet kesinlikle reklara ihtiyacımız yok... öyle ya da böyle bu tarz reklamlara hiç ihtiyacımız yok... reklam vermek istesek karşılığı ne ise öder bir gazeteye ya da siteye reklam veririz böyle kendi evimizde kendi reklamımızı yapmayız...

saygılarımla...

bu mesajimda ne kadar bir sui-zan gozlemledi iseniz, sizin mesajinizda ayni sekilde sui zan icermekde...

Allah(c.c) sahitki sizin mesajinizdan zerre kadar uzerime alinmis veya ona mutabik yazmis degilim,

eger bu tur bir sorun varsa bunu ozelden kisilerle halletmenin daha isabetli ve selahiyetli olacagi kanatindeyim...

bu sekilde, "uslu durun agziniza aci biber surerim" tarzi yazilar hos durmuyor,
siz nasilki site icin hos olmayan bir durumu dile getirdiyseniz ayni sekilde bizde bunu dile getirmeye calisdik vesselam

tekraren surci lisan olduysa affola

manifesto

Yasaklı
Forum adına yöneticilik yapan arkadaşlar üyeler ile kişisel polemiklerden olabildiğince uzak kalmalı bence
Bunun için hem yönetici arkadaşların hemde üyelerin gayretli olması gerekir

İhvan yeni yetme bir forum değil bana sorarsanız ve her forumun kendi rengi ve formatı ve üslubu vardır.Bu forumları birbirinden ayıran renktir.
İhvanında bir rengi var ve olmalı

iş şu ki, artık fikirlerin özgürce ifade edilmesi sadece FİKİR statüsünde olan ifadeleri kapsamalı ve kota veya sınırlama veya tornadan geçirme eylemi olmamalı
Bu benim düşüncem ve böyle bir şeye ihvanda rastladığımıda söylersem haksızlık etmiş olurum

Enes

İhvan Forum Üye
Uyarmak bizim görevimiz... ve bazı aksaklıklara dikkat çekerek gerekli açıklamayı yapmak ta görevlerimiz arasında...

evet uslu durulmalı...

ya bu deve güdülecek ya da buradan gidilecek...

mesajınız yönetim açıklmasına yazıldığı için ben size cevap verdim yoksa şahsınızla fikrinizle mücadelenizle bugüne kadar hiçbir sorunum olmadı olmayacak...

çok zıt düşündüğüm insanlarla dahi ölçülü dostluğum olmuştur...

yalnız

bu uyarıyı empati kurarak okusanız böylesi bir sorun ortaya çıkmamış olurdu...

saygılarımla...

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Rahatsızlığımız var eLbet bizim...

beLkide rahatsız edenLerden biride benim...

Neden rahatsız oluyoruz..ve neden sivriliyoruz..

Bir konu açılıyor Serbest kursude...Konu Cip...

Umit meriç çipe binen kadınlara Laf etmiş...

Konu Nereye geliyor..

M.Fethullah GuLen Cemaatine....

Bir Konu açılıyor..saKaL bırakmak...

konu nereye geLiyor...

M.Fethullah GuLen...

Bir konu açılıyor..EvLenmek(bugunkunden bahsetmiyorum)

Konu nereye geliyor..M.Fethullah GuLen

Biz bunu istemiyoruz...

Bundan rahatsız oluyoruz...

ben nasıl kimsenin hocasına kanaat önderine Laf etmiyorsam Kimse de benim kanaat önderime Laf etmesin..

yanlış anLaşılmasın...Şimdi diyecek ki bazıları peygamber mi ki o insan eLeştiriLmesin..haşa..tabiki eleştirilsin..hataLar söyLensin..

ama uslubunca..Herkez Kelimeleri yazarken Haddini biLerek yazsın..

Gıpta damarım tahrik oluyor..

Ben Hiç bir cemaate(hakikak hariç) Laf etmeyip isLam adına koydukları taştan dolayı takdir ediyorsam...

Bırakın ben takdir etmelerini istemiyorum...

Ama Laf etmelerini istemiyorum...

onuda Bırakın Gölge etmesinLer..Başka ihsan istemiyoruz..

İstemiyorum ben açılan her konunun şahsiLeşip KişiseL atişmaya dönmesine...

İstemiyorum ben enesi kabarmış insanLarLa muhattap olmak...

istemiyorum yaşından dolayı ortada kuheyLan beyi gibi gezenLeri...

istemiyorum ben imaLı LafLar sözLer taŞLar...

İsimLerini zikrediyoruz suç oluyor..Zikretmiyoruz.. Neden imaLı konuşuyorsunuz diye uyarı alıyoruz..

ben Erdemi konu dışı yazı yazdını söyLediğim için uyarı alıyorsam bunu başKalarıda söyLeyince Cezası neyse çeksin istiyorum...

KOnu açıyoruz..Telefonda en çok Kiminle Konuşuyorsunuz diye...

Bi bakıyorum konu ticari mevzuya dönuşmuş..bambaşka Bir alana Kaymış...

ben Bunu istemiyorum...

Açıkca bazı uyeLere yazmaktan çekiniyorum...aman bana bulaşmasın misalinden..

Ve ben sıkıldım artık Tüm Bu olanLardan...

Verilecek bir ceza varsa bana...Ben Razıyım...

ama adil olunsun...Taraf Kollanmasın...

bir uyenin sıkıştığı bir yerde yöneticimizin gelip konuyu kilitLemesi gibi olmasın...
Sözumuz Budur..

Sürci Lisan Ettiysek affola...

Enes

İhvan Forum Üye
Sevgili manifesto

meramınızı ve yöneticilik yapmış bir insan olarak bize anlatmak istediğinizi çok iyi anlıyorum...

ihvan forum ihvan ca bir ortam oluşturma çabasında...

ihvan forum özgürlükçü bir tarzı kendisine şiar etmiş durumda

ihvan forum tüccar bir forumda değil...

ihvan forum sadece fikirlerin yani sizinde belirttiğiniz gibi "fikir" standardına uyan yazıların rengi ne olursa olsun serbestçe paylaşıldığı bir ortam...

ama ihvan forum asla

bir fikri dayatma forumu değil

bir siyasi reklam yapma forumu değil

bir rant mekanı değil

bir salt fikir forumu değil...

ihvan forum moda deyimle "merkez" forumu... yani hertürlü rengin bulunduğu gökkuşağı sevdalısı bir forum...

ihvan forum 1 milyon kişinin forumu da olsa 1000 kişinin forumu da olsa aynı çizgisini korumak için mücadele edecek bir forum...

biz kalitemizden ödün vermemk için böylesi bir açıklama yapıyoruz...

değerli üyelerimiz bundan rahatsızlık değil kimileri ders almalı kimileri de daha güzel bir ihvan forum oluşacak diye memnun olmalı değil mi?

manifesto

Yasaklı
yaraLi25 ; istemiyorum ben imaLı LafLar sözLer taŞLar...
Bazan istemediğin şeyler de olur hocam.Her zaman istediğin şeyleri karşında hazır olda istemek bencillik olur.
Her konu Muhterem Hocamıza geliyor ise bu çok ta önemli değil,konuşulsun

Zaten ihvan da İKNA ODALARI kurulmamalı.

Kimseyi ikna etmeye çalışmamalı.Böyle bir şeye de ayrıca ihtiyaçta yoktur bana göre

Sofuoglu

Ordinaryus
Uyarmak bizim görevimiz... ve bazı aksaklıklara dikkat çekerek gerekli açıklamayı yapmak ta görevlerimiz arasında...

evet uslu durulmalı...

ya bu deve güdülecek ya da buradan gidilecek...

mesajınız yönetim açıklmasına yazıldığı için ben size cevap verdim yoksa şahsınızla fikrinizle mücadelenizle bugüne kadar hiçbir sorunum olmadı olmayacak...

çok zıt düşündüğüm insanlarla dahi ölçülü dostluğum olmuştur...

yalnız

bu uyarıyı empati kurarak okusanız böylesi bir sorun ortaya çıkmamış olurdu...

saygılarımla...

neyse, farkli seylerden bahsediyoruz,

uslu durmayan varsa gerekeni yapin,
bakin sinner kardes ozelden uyarildigini bildirmis uyardiginiz halde hala ayni minvalde devam eden varsa,deveyi gudmelerini beklemeden bu diyardan goc ettirin,

bizim vurgulamak istedigimiz bunun bu sekilde genele binayen aktarilmadan ozelden halledilmesi seklindedir...

elbetde bizimde sizlerin sahsiyla ilgili bir sorunumuz yoktur olamazda elbet

selametle

kolay gelsin size

Enes

İhvan Forum Üye
Evet işimizi yapıyoruz yani...

reklam değil...

saygılarımla...

Sofuoglu

Ordinaryus

Ben Hiç bir cemaate(hakikak hariç) Laf etmeyip isLam adına koydukları taştan dolayı takdir ediyorsam...

o kadar cok sey istiyorsunda ne diye parantez icerisinde hakikat haric diyorsun?

bu nasil bir mantikdir yahu,ben istedigime soylerim ama siz bana hicbirsey soyleyemezssiniz

isde bu dusunce tarzindan siyrilmadiginiz muddetce ortak bir noktada bulusulmasida cok zordur.....

UBEYDUN

Ordinaryus
Bu başlığı sabote etmek yerine yapılanlara bakın...

forumu yönetenler ve yönetilenler diye ikiye ayırmak yerine size düşeni yani ihvan olmayı deneseniz daha doğru ve akıllıca olmaz mı?

kareşliğin edebiyatını yapıyoru evet...

ama kardeşlik eebiyatı üzerinden rant peşinde değiliz!
özür dilerim sizin kardeşliğinize layık olmak için çaba sarf edememekten dolayı
aynı empatiyi sizde göstermeli değilmiydiniz yada soruya cavab vermeyi denemeyi
özel hayatımda çalıştığım yerde dahi yöneticeden uzak durdum burada da öyle yapmamız gerekiyormuş her an azar işitebilme ihtimali üzerine

tekrardan özür dilerim

elmnightmare

Profesör
Forumda tartışmalar olacak...Tartışma olmazsa o zaman forum diye bir şey olmaz...

Ne yani çok komik bir fıkra yazılacak ve ardından herkes sırayla Çok komikmiş çok komikmiş diye yazı yazacak...Böyle olacaksa o zaman fıkra siteleri okunur gider...

Her insan bir kere aynı görüşte olamaz. En güzeli tartışmada ölçüyü korumaktır. Hiç tartışılmasın diyecekseniz forum kapansın gitsin...

Şahsen bir şeyi söyleyeyim mezhepsizlerle olan tartışmalarım olmazsa ben hadis şerhlerinin ne kadar önemli olduğunu öğrenemezdim. Hayatımda en büyük derslerden birini mezhepsizlerle tartışmaktan öğrendim.

Artık adamların fikirlerini çürütebiliyoruz ve de bazı forumlar da kardeşler bizden yardım istiyorlar kafalarına şüphe düştüğünde....

Ne yani bir de cemaat liderleri peygamber mi de eleştirilemez....

Yok benim cemaatime dil uzatılmışda falan da filan da...Cemaat yanlışsa neden eleştiremeyeceğiz...Belirtilen yanlışlar ayet ve hadisle mühürlü olmadıkça iddia etmiyoruz zaten...

Sonra kimse bize çıkıp da vay Efendim ayetlere hadislere kendiniz anlam yüklüyorsunuz demesinler bir de... Buyursunlar ilmi yeten ayetin açıklamasını ya da hadisin şerhini önümüze koysun susalım...

Kusura bakmayın yanlışlara susa susa Türkiye bu hallere geldi....
Neyse fazla uzattım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...