Kanaat önderleri ve İslam alimleri hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bîdâr

Aktifleşmemiş
o kadar cok sey istiyorsunda ne diye parantez icerisinde hakikat haric diyorsun?

bu nasil bir mantikdir yahu,ben istedigime soylerim ama siz bana hicbirsey soyleyemezssiniz

isde bu dusunce tarzindan siyrilmadiginiz muddetce ortak bir noktada bulusulmasida cok zordur.....

ben o grup hakkında bu forumda yazı bile yazmadım...

ben rahatsızlıklarımı diLe getirdim..Buyrun sizde Getirin..

Ne yani bir de cemaat liderleri peygamber mi de eleştirilemez....

..

eleştiriLmesin demedik...uslubunca ve herkez haddini bilerek eleştirsin dedik...

İyi Okuyunuz...

Enes

İhvan Forum Üye
evet lütfen bu konuyu dağıtmayalım...

yaralı25 in yazısına bir yorum:

hakikat hariç derken: sizin için hakikat olan başkası için hakikat dışı olabilir

ve sizin için hakikat dışı olan başkaları için hakikatin ta kendisi olabilir...

bizim istirhamımız bu kategorizeleştirmeye varmadan başkalarının hakikatlerine saygı duyulmalı ve kırmızı görmüş boğa gibi saldırılmamalı...

evet lütfen konuya dönelim...

konu dışı cevap haklarımızı özelden kullanabiliriz...

saygılarımla...

Sinner

"Suskun, Hüzün-Bâz..."
Her insan bir kere aynı görüşte olamaz. En güzeli tartışmada ölçüyü korumaktır. Hiç tartışılmasın diyecekseniz forum kapansın gitsin...

İşte kardeş bizde bundan bahsediyoruz..

diyoruz ki tartışılan konular, fikirler dönüp dolaşıp aynı yerlere gelmesin..

birileri başka birilerinee nefret ve kin besliyor diye onların açıklarını aramasın..

Sofuoglu

Ordinaryus
hakikat Gurubu ile burda herkezLe hemfikiriz..Ki ben o grup hakkında bu forumda yazı bile yazmadım...

ben rahatsızlıklarımı diLe getirdim..Buyrun sizde Getirin..

yaw birbaskasi rahatsizligini dile getirince feryadi figan edip istemiyorum diye siraliyorsunuz,
sonra cikip ben rahatsizligimi dile getiyorum diyorsunuz,su celiskiden kurtulun hele once bi....

burda herkesle hemfikiriz dedigin kimlermis senin

once kendi adina konus,bak bende birbaskasida,alicede bu herkese dahilse,baskasinin adina konusma hakkini kendinde bulma

neyse burasi meydan muharebesine donmeden:),konuyu dagitmadan ben kacayim

size kolay gelsin

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
Gönüller birlik için çarpmadı mı daha çok Ahkâm keseriz. Ama saygı zorunludur birşeyler için....

parya

.Nar-ı ATEŞ.
Bir yöneticinin yaptığı uyarı yazısı bile buralara kadar geliyorsa, Yöneticilere Allah yardım etsin.

elmnightmare

Profesör
eleştiriLmesin demedik...uslubunca ve herkez haddini bilerek eleştirsin dedik...

İyi Okuyunuz...
İyi de eleştirenlere cevap ne oluyor bir alimin yanlışını buraya getirip assak hemen hakaretler gırla gider...Vay Efendim sen onun seviyesinde misin? Sen kim oluyorsun falan da filan da....Ya da katlanabilecekler mi?
Diğer forumlarda çok yaşadık bunları adamlar hataya cevap bulmuyorlar beni eleştiriyorlar...Ya bırak seni beni....Burada hata var düzelt bu hatayı ya da bana izahını getir...Başka bir şey istemiyoruz...
Bizim eleştirilerimizi kendinizi geliştirmek adına kullanın...
NOT:Burada biz siz derken direk ne şahsımı ne de şahsınızı kastediyorum...

Enes

İhvan Forum Üye
:ltf:

burada atışmayalım...

:ltf:

konuya dönelim...

elmnightmare

Profesör
İşte kardeş bizde bundan bahsediyoruz..

diyoruz ki tartışılan konular, fikirler dönüp dolaşıp aynı yerlere gelmesin..

birileri başka birilerinee nefret ve kin besliyor diye onların açıklarını aramasın..
Tamam güzel kardeşim...Haklısın...Ama yapılan bir eleştiriyi de kimse düşmanlık hasebiyle algılamasın... Varsa izahı yazsın yeter ki kinini kusmasın...

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Konuyu kişiselleştirmek istemiyorum.. öncelikle bunu belirtmek isterim.... -farkında olmadan bunu yaptıysam özür dilerim-

ama forumda bazı insanlar var ki, sanki kasıtlı bunu yapmaya ve ihvan kardeşliğine zarar vermeye çalışıyorLar..

kimisi çıkıyor bizi dinden afaroz ediyor, başka biri geliyor sizin bildikleriniz yanlış herşeyi ben bilirim diyor...

aslında bizim itirazımız bunadır...

yoksa tabiki forumda fikir ayrılıkları olacak, tabiki bana göre doğru olan ona göre yanlış olacak... ama insan bunu diğerinin yüzüne vurmak için didinmemeli, sırf benim dediklerim olsun diye efor sarf etmemeli...

arada kabullenebilmeli yanlış bildiklerinin olduğunu...

sürcü lisan ettiysek affola...

selametle...

ummuhan

Kıdemli Üye
İlk yazıyı üzerine alan, başını taşa uzatan çıkmayacaktır acıların admini nafile beklemeyin :O
Kardeşlik birlik omak aynı düşünceyi paylaşmak aynı çizgiden gitmek değildir, insanlar ve karakterleri farklı farklıdır; farklılıkların olması da fıtrattandır ve çok normaldir... Aynı yöne gidiyor ve aynı amaca çalışıyor olmaktır önemli olan, ve her ne olur ise olsun (yanlış, hata ve haramlarda uyarmak her mü'min üzerine farzdır zaten) ben doğrudayım o yanlışta, ben hizmet ediyorum o nafile uğraşta, ben en iyi öndere (ki tek önder Rasulallah s.a. dir kimse unutmasın) sahibim o nunkisi komik , biz daha iyi kazanıyoruz, onlar zavallı, biz....... onlar, biz.. onlar... biz! biz !.....ben... BEN savaşı oluyorsa durum vehametini sergilemiş de, çoktaan, çözüm peşine düşmüş lmalıyız... birlikte.
BEN den vazgeçebilir isek şayet gerisi gelecektir...
hem de muhtırasız, uyarısız :)
hem de kolayca biiznillah :)

türkü

Kıdemli Üye
konu açma sınırı getirin günlük her bölümde 5 konu mesela, kalite çıtasınızı yükseltin biraz,dingonun ahırına döndü diye feryat figan edileceginize yönetimce sınırsız özgürlük verilen forumunuzu derleyin toparlayın..
ama bizde de yok ki o kadar ilim diyorsanız bir hoca alın yönetime :D
gayet ciddiyim
aynaya baksın herkes.

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
Basit şeylerle sınırlandırma yapmak bir çözüme ulaştırmaz, ilk önce zihniyetlerde olan düşünceler önemlidir ve ona göre şekillenir çoğu şey.. İllaki bu zihniyeti değiş denildimi patlak verir..

Derdi maişete düşmeden , kemal-i erkan ile Birbirine bakmayı bilmeli insan ...

Ne zamanki kişiler anlayış tarzını değiştirip sınırını genişletir, O zaman sorunlar kolayca aşılır.

Her şeyi de birilerine iğnelemek hiç mantıklı bir yaklaşım değildir.

türkü

Kıdemli Üye
takke düştü kel göründü yukarıda da aşagıda da..
ama yukarıya bakıyı herkes ermiş332 :crying:
dalokay da neküne? :confused1:

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Olgun kelimeler girmiyor, ilerisi kapalı.
Önüne örmüş duvarı, kelamlar pek fiyakalı!
Koyulmuş tabela kalplere , içeri giriş yasak
Zorlama şiirlerle aşılmaz, belli ki de çıkmaz sokak!

ummuhan

Kıdemli Üye
İlk yazıyı üzerine alan, başını taşa uzatan çıkmayacaktır acıların admini nafile beklemeyin :O
Kardeşlik birlik omak aynı düşünceyi paylaşmak aynı çizgiden gitmek değildir, insanlar ve karakterleri farklı farklıdır; farklılıkların olması da fıtrattandır ve çok normaldir... Aynı yöne gidiyor ve aynı amaca çalışıyor olmaktır önemli olan, ve her ne olur ise olsun (yanlış, hata ve haramlarda uyarmak her mü'min üzerine farzdır zaten) ben doğrudayım o yanlışta, ben hizmet ediyorum o nafile uğraşta, ben en iyi öndere (ki tek önder Rasulallah s.a. dir kimse unutmasın) sahibim o nunkisi komik , biz daha iyi kazanıyoruz, onlar zavallı, biz....... onlar, biz.. onlar... biz! biz !.....ben... BEN savaşı oluyorsa durum vehametini sergilemiş de, çoktaan, çözüm peşine düşmüş lmalıyız... birlikte.
BEN den vazgeçebilir isek şayet gerisi gelecektir...
hem de muhtırasız, uyarısız :)
hem de kolayca biiznillah :)

sanırım anlatamadım
belki gerçekten ve hulus-u kalb ile okursunuz bir daha .....

zebih

Kıdemli Üye
genç yaşta böylesi bir olgunluk hakikaten takdire şayan... sizi ve şahsınızda ihvan-forum yönetimini tebrik ediyorum.

babasının sofrasında yemek yiyen kardeşlerin hepsinin birbirini sevmesi, birbiri ile iyi geçinmesi beklenmeyebilir; ama hiç birinin o sofradan sevmediği kardeşini kaldırmaya, uzak tutmaya hakkı yoktur.

Kabe'ye kim secde ve tavaf için geliyorsa o, Allah'ın sofrasına davetli demektir.

bu minvalde,

Kabe'de her görüşten, klik, cemaat ve hizibden müslümanları bir arada gördüğümüzden, hiçbirinin yekdiğerine Kabe'ye giriş yasağı koyamayacağı şuuruyla, bakış açınıza katıldığımı ifade etmek istedim sevgili ali'ce...

türkü

Kıdemli Üye
biri bizi kurtarsın deniliyor ya hep,bazıları da o "birileri" siz olun deniyor muhalefetle..
kurtarılmayı bekleyen de, yürüyen de şaşkın belkim
kimse bilmiyor aslında bu ümmet nasıl toparlanır..
kuyrugumuzun peşine dönüyoruz erdi332 :D
işte öyle bişi..
bak ne güzel anlaşamıyoruz de mi?:crying:

üstad niye araya giriyon yaw..alla alla..

bi husben

Kıdemli Üye
genç yaşta böylesi bir olgunluk hakikaten takdire şayan... sizi ve şahsınızda ihvan-forum yönetimini tebrik ediyorum.

babasının sofrasında yemek yiyen kardeşlerin hepsinin birbirini sevmesi, birbiri ile iyi geçinmesi beklenmeyebilir; ama hiç birinin o sofradan sevmediği kardeşini kaldırmaya, uzak tutmaya hakkı yoktur.

Kabe'ye kim secde ve tavaf için geliyorsa o, Allah'ın sofrasına davetli demektir.

bu minvalde,

Kabe'de her görüşten, klik, cemaat ve hizibden müslümanları bir arada gördüğümüzden, hiçbirinin yekdiğerine Kabe'ye giriş yasağı koyamayacağı şuuruyla, bakış açınıza katıldığımı ifade etmek istedim sevgili ali'ce...

Kabeye giriş yasağı yok lakin burda var en ufak bir görüş ayrılığına tahammul edilmiyor bide buraya düşmek elinizde diye bir başlık var ınsanları buraya girmelerini engeleyenler insanları engellerken büyük bir zevkle o işi yaptıklarını görürsün sanki birisi aksi bir görüş bildirsinde onu siteden atayım anlayışı var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...