Kanaat önderleri ve İslam alimleri hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cevher man

Üye
bence herkes kendi görüşünü rahatça söyleyebilmeli,ama kimseye hakaret etmeden,kırmadan ,dökmeden söylemeli düşüncesini.Karşıdaki arkadaşta aynı hoşgörü ile dinlemeli ve oda fikrini söylemeli.Değişik fikirler olmadan olmaz,herkes aynı düşünemez.Herkesin bir düşünme şekli vardır,karekteri vardır.Kendine uygun düşünceyi sonuçta arar bulur.Hele samimi ise sonuçta gerçek yolu bulur.Bulamayanada ne söylesen boştur.

Gülzar-ı İrfan

..............
BUNDAN SONRA BU FORUMDA İMAM RABBANİ- BEDİÜZZAMAN - MAHMUR USTAOSMANOĞLU - FETHULLAH GÜLEN - ALİ HAYDAR EFENDİ - SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN- MEHMED ZAHİT KOTKU - GÖNENLİ MEHMET EFENDİ - ALİ RAMAZAN DİNÇ EFENDİ - VE AKLIMA ŞUAN İSİMLERİ GELMEYEN HERHANGİ BİR İSLAM ALİMİNE SATAŞAN LAF ATAN ONUN HİZMETLERİNİN ZERRESİ KADAR HİZMET ETMEDEN OTURDUĞU YERDEN DELİKANLILIK YAPAN UYARI ALMADAN BANLANACAK VE SİTEDEN UZAKLAŞTIRILACAKTIR...

Köpek ağzı değdi diye deniz suyu kirlen mez ya...

KARDEŞLİĞİMİZE ZARAR VERİCİ MESAJLARINIZA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ...

İSTER SİYASİ OLSUN İSTER BAŞKA BİR AMAÇ İÇİN OLSUN BU ŞAHISLARIN AYAKLARI ALTINDA TOZ OLAMAYAN EHLİYETSİZ İNSANLARIN FİKİRLERİ BİZİM GÖZÜMÜZ DE TOZ TANESİ KADAR DEĞERLİ DEĞİLDİR...

İHVAN FORUM BUDUR...

:clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2:

:good[1]: Allah razı olsun kardeş ihvan forumda bu tarz düşüncelerin yeri olmaması gerek...bu kadar değerli zatlar hakkında görüş bildirirken lütfen biraz olsun EDEP......Gerçi diğer alimler diye belirtmişsin ama MAHMUT SAMİ RAMAZANOĞLU Hz.,MUSA TOPBAŞ EFENDİ ve OSMAN NURİ TOPBAŞ EFENDİYİ DE ismen belirtelim mi........ALLAHA EMANET OLUN KARDEŞLERİM.......

Allah razı olsun hem bu dunya hem ebedı dunya (saadet) hak pesınde kosanların barınacagı mekanlarmıs vesselam

Nikbin

Tevekkeltü Allah
Web sitesi
muvahhide.blogspot.com
Allah razı olsunn yaaa..
çok şükür..
bu gibi bilip bilmeden birşeyleri ispatlamaya çalışan ara bozucu bir kaç insanın, çok bilmişlik taslamalarına verilebilecek en güzel cevabı vermişsiniz..
aklınıza fikrinize sağlık..

"Yüce Rabbim her daim yar ve yardımcımız olsun..
Sevdiği ve razı olduğu kullarının arasına bizleride dahil eylesin..
Büyüklerimizin şefaatinden ve himmetinden bizi uzak etmesinn.."

AMİNNNNN....

üyeliğini iptal ettiğiniz arkadaş benim iş arkadaşım.o nu tanı saydınız böyle konuşmazdınız.ne ALLAHA(C.C) ne peygamberimize (sav) en ufak söylediği kötü bir sözü bulamazsınız.arkadaşımızın anlatmak istediği .yapılması gereken tevhidi bir yol izlemek yani kuran ve sünnte göre bi hayat yaşamak.alim dediğimiz o muhteremler muhakkaki devirlerinde yaşamışlardır.ALLAH onlardan razı olsun.mekanları cennet olsun.ilmi eserleri varsa yine yararlanalım fakat peşlerinden şucu bucu gurup gurup ayrılmak bizleri helake götürür. biraz kuran okuduysanız bunla ilgili cok ayetvar acıkca görürdünüz.
tabi olmamız gereken en büyük veli olarak ALLAHU teala kuranı kerimde kendini göstermektedir.o na sığınan sapıtmaz.ona tabi olan şaşırmaz.ona tabi olan korkmaz ona tabi olan parcalanmaz bölünmez şucu bucu gurup gurup ayrılmaz dağılmaz.
buradaki aslında bir yere bağlanmadaki zaviyetimiz bizlerin cehaletinden acizliğimizden kaynaklanmakta.kuranı (ALLAHIN )kelamını okumamakta veya onu okuyup manasıyla amel etmemekten ileri gelmektedir.manası ile cok uzaktayız.hakikat ne dir.. manası ile amel etmekdir.
kendisini öldürmekte olduğu adamın yüzüne tükürmesi üzerine kılıcını indiren hazreti ömer nerde .şimdiki bizlernerdeyiz. ALLAH ve rasülüne hiç bir söz söylemeyen tabi olunacak yegane istikameti ALLAH ve rasülünü şehadet parmağı ile gösteren bir kişiyi nasıl üyeliğini iptal edersiniz.ki hatta sapık bir yolda olsa dahi bunu yapmamanız gerekirdi.peygamberimize birkişinin. hidayet bulması güneşin üzerine doğduğu herşeyden daha sevimli gelirdi .bu arkadaşımız tevhidi bir yola cağımaktacümlemizi..işte bu birkez daha hakikatten ne kadar uzak olduğumuzu göstermekte.eğer gercekten gayeniz ALLAH rızası ise o arkadaşın üyeliğini devam ettirin .eğer siteniz ve trajı ise nediyeyim.diyeceklerim bunlar eğer gerçekten iman etmiş kimseler iseniz beni cooooooook iyi anlarsınız.

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
Enes iyi bir adminmsin ...
Çabuk çabuk bunu kismeye demem...
Allah senden razı olsun...

H

hiç

Guest
sihirliyol34 üzerine söylediklerim...
biraz sesi çıkmayagörsün hemen gönderiyorsunuz...kesinlikle tarafsız degilsiniz....nur cemaatinin sempatizanlarının mı bu site..?

fatıma1

Doçent
bence herkes kendi görüşünü rahatça söyleyebilmeli,ama kimseye hakaret etmeden,kırmadan ,dökmeden söylemeli düşüncesini.Karşıdaki arkadaşta aynı hoşgörü ile dinlemeli ve oda fikrini söylemeli.Değişik fikirler olmadan olmaz,herkes aynı düşünemez.Herkesin bir düşünme şekli vardır,karekteri vardır.Kendine uygun düşünceyi sonuçta arar bulur.Hele samimi ise sonuçta gerçek yolu bulur.Bulamayanada ne söylesen boştur.

açıkcası kardeşime katılıyorum... şirk doktorunun (alimler hakkında söylediklerini okumadım ama,onlara laf atmakta kimsenin haddine değil)rabıta hakkında söylediklerinin çoğuna katılıyorum........ki bende bu kardeşimin art bir niyet taşıdığı kanaatinde değilim.. ve açıkcası diğer üyelerinde uslupları tasvip edilir cinsten değildi..........Rabbim kararınızdan hayırlı sonuçlar çıkartır inşaallah........

EbuMahir

Asistan
üyeliğini iptal ettiğiniz arkadaş benim iş arkadaşım.o nu tanı saydınız böyle konuşmazdınız.ne ALLAHA(C.C) ne peygamberimize (sav) en ufak söylediği kötü bir sözü bulamazsınız.arkadaşımızın anlatmak istediği .yapılması gereken tevhidi bir yol izlemek yani kuran ve sünnte göre bi hayat yaşamak.alim dediğimiz o muhteremler muhakkaki devirlerinde yaşamışlardır.ALLAH onlardan razı olsun.mekanları cennet olsun.ilmi eserleri varsa yine yararlanalım fakat peşlerinden şucu bucu gurup gurup ayrılmak bizleri helake götürür. biraz kuran okuduysanız bunla ilgili cok ayetvar acıkca görürdünüz.
tabi olmamız gereken en büyük veli olarak ALLAHU teala kuranı kerimde kendini göstermektedir.o na sığınan sapıtmaz.ona tabi olan şaşırmaz.ona tabi olan korkmaz ona tabi olan parcalanmaz bölünmez şucu bucu gurup gurup ayrılmaz dağılmaz.
buradaki aslında bir yere bağlanmadaki zaviyetimiz bizlerin cehaletinden acizliğimizden kaynaklanmakta.kuranı (ALLAHIN )kelamını okumamakta veya onu okuyup manasıyla amel etmemekten ileri gelmektedir.manası ile cok uzaktayız.hakikat ne dir.. manası ile amel etmekdir.
kendisini öldürmekte olduğu adamın yüzüne tükürmesi üzerine kılıcını indiren hazreti ömer nerde .şimdiki bizlernerdeyiz. ALLAH ve rasülüne hiç bir söz söylemeyen tabi olunacak yegane istikameti ALLAH ve rasülünü şehadet parmağı ile gösteren bir kişiyi nasıl üyeliğini iptal edersiniz.ki hatta sapık bir yolda olsa dahi bunu yapmamanız gerekirdi.peygamberimize birkişinin. hidayet bulması güneşin üzerine doğduğu herşeyden daha sevimli gelirdi .bu arkadaşımız tevhidi bir yola cağımaktacümlemizi..işte bu birkez daha hakikatten ne kadar uzak olduğumuzu göstermekte.eğer gercekten gayeniz ALLAH rızası ise o arkadaşın üyeliğini devam ettirin .eğer siteniz ve trajı ise nediyeyim.diyeceklerim bunlar eğer gerçekten iman etmiş kimseler iseniz beni cooooooook iyi anlarsınız.

Hz. Ali r.a. ile savasan ve muslumanlari katleden ve kendilerinden baska butun muslumanlari sirk ile kufur ile suclayanlar ve canlarini mallarini kendilerine helal goren haricilerde sozde tevhidi bir yola cagiriyorlardi. Ama Hz. Ali ve diger sahabeler onlara gereken cevabi verdiler. Bu sozunu ettigin sahislarda harici zihniyetini gunumuzde yasatmaya calisanlardir. Biz onlari tekfir etmeyiz ama onlar kendileri gibi inanmayanlari muslumanlar olarak gormezler ve sirk damgasini yapistirirlar. Boyle insanlarin hadlerini asmadikca ve samimi olduklari muddetce sadece forumda kalmasina izin verilmelidir. Aksi taktirde bu tur kisiler forumda barindirilmamalidir ki forum yoneticileride gerekeni yapmislardir...

dayi

Profesör
Fitne olmadan Muhapet doğmaz diye duymuştuk..yani illaki birileri karşı görüşte olacak..zıtların birlikteliği..ki...sohpetullah doğsun..durduk yerde hiç bişey olmaz..Kemalat için bazı tecellileri yaşamamız gerekmezmi..birisi diyor benim Şeyhim GAVS..diğeride diyor hayır benimki..bir diğeride diyor hiç birinizinki..

Kardeşlerim..hayat dümdüz yaşanmaz..bu forumda,yada günlük yaşantınızda KABUL KAPILARINIZ AÇIK OLSUN..kimseyi reddetmeyin..o sevmeyip,hakaret ediyo Alimlere dediğiniz her kimse...onun rızkını veren bişey demiyor rızkını veriyor..siz ''O''nun yerine,hemde rızkını siz vermediğiniz halde o kişiye buğuz ediyorsunuz..olmadı işte bu..HALİLİM dediği İBRAHİM Efendimize neden sitem etmişti Rabbisi..hatırlayın..isterse mecusi olsun buğuz ederek değil..kibari kelam bir dille ikna ederek...neyse..biz misafiriz burada ...ev sahibinin işine karışmış olmayalım yinede..fakat uzun zamandır forumlarda yazar çizerim..forumdan bir kişiyi banlamak onu SANALDA idam etmek demek..buda sinkaflı sözlerin neden olduğu bir infazdır..demekki yönetim bir kaç sinkaflı söz gördü..forumun EMİRLERİNE uyacağız..her toplulukta olduğu gibi buradada seçilmiş EMİRLERİMİZ var..:)
HU..

Sofuoglu

Ordinaryus
elbetdeki bahsi gecen Alimlerin sahsina binayen hickimse edepsizlik yapamaz,buna zaten hakkida yokdur,
amma

Muslumanların biribrlerine karsı hukuklarından biri de din ve itikad konusunda birbirlerini uyarmak ve uyandırmaktır.
Bu hususta Nasreddin Hoca'nın yaptıgı gibi herkese mavi boncuk verilerek hosgorudede bulunulamaz.

yerine gore herkes edebince ve uslubunca dogru bildigini aktaracakdir,cemaat liderinin fikride tartisilir,seyhinkide ,birbaska aliminkide,
ama herkes elbetdeki haddini bilecek,burada birileri slogan agziyla cemaat propagandaciligi yaparsa elbetdeki karsit fikirlerde gorusunu bildirecekdir,

buna zemin hazirlayanlara vede herkese esit mesafede yaklasilmak umidi ile,

kufru edepsizligi kim yaparsa yapsin,bu yonetimden veya eski uyelerden dahi olursa ayni mesafede davranildigi surece maksadina ulasilir,aksi takdirde bu karar ile bir adim yol dahi katledilemez...

yerine gore fikrimi dogrularimi her daim soylemekden geri kalmam,sadece ve sadece Allah(c.c) rizasi dogrultusunda hareketi dustur edinirim,yoksa burda bulunmak veya bulunmamak o kadarda onemli olmasa gerek

ne diyelim hayirlisi olsun insaAllah......

surci lisan ettiysek affola

selametle

Enes

İhvan Forum Üye
Bu başlığı tartışma başlığı hale getirmeyiniz...

Konuyu kilitli duyuru haline getirmememizin sebebi görüşlerinize değer verdiğimizdendir...

Benim şahsıma hergün küfür ediliyor birgün çıkıp bu forum da "bana küfür etti" diye birini yayınlıyormuyum...

nizim nefsimiz köpektir önem verdikçe sadık gibi görünür ama asıl bizi azdıran yegane düşmandır...

biz burada nefsimiz için değil(Allah şahit) islam için bulunuyoruz... Zınar kardeşimin de bir yerde söylediği üzere burada kimseye şirinlik olsun diye durmuyoruz... Ben bazen forum yüzünden yapmam gereken işleri aksatıyorum... Neden?

biz istiyoruz ki müslümanlar birbirlerine sataşarak zaman geçirmesin dünya da müslümanların kan ağladığını görsün...

Biz istiyoruz ki internetin kirli ortamında gençlerimiz(biz de genciz yaşım 22) temiz bir ortamla vakit geçirsin...

Biz istiyoruz ki Diğer tarafta Allah bize -Dini anlatmak için zulümleri haykırmak için ne yaptınız diye dorduğun da sus pus olmayalım

Biz istiyoruz ki din alimleri hakkında cahil insanlar ahkam kesmesin...

Şimdi yasaklanan üyemiz sadece o ana denk gelen bir insan dı ilk yazı dada belirttiğim gibi o nun şahsında bu düşüncede olan herkese haykırdığımız düşüncemiz di...

Bediüzzaman gibi büyük alimleri eleştirmek ancak büyük alimlerin haddinedir... bir kaç kitap okumuş bir kaç internet sayfasında birkaç bilgi kırıntısı ile karşılaşmış insanların haddine değildir...

Evet bu forumu biz kurduk... Üyelerimiz yaşatıyor... Sorumluluk bize ait biz kendi sitemizde islam büyüklerinin yanlışları gibi başlıklara ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ...

dediğim gibi bu kime ters geliyorsa ÇEKİP GİDEBİLİR...

bu forum da tek başımıza kalsak(yönetim olarak) yine de bu böyle olacak...

Ek olarak lütfen direkt üye ismi ile konu açmayınız... uyarısız silinecektir...

YAZDIKLARINIZ DOĞRU DAHİ OLSA ONU ANLATMA YOLUNU İYİ BİLMENİZ GEREKMEKTEDİR...

SON OLARAK...

BİZ İSLAM BÜYÜKLERİNİ ÇOK SEVİYORUZ... ONLARIN HER HAREKETİ BİZE ALLAH'I VE YÜCE EFENDİMİZ İ HATIRLATIYOR... Biz onları egomuzu tatmin ediyorlar diye sevmiyoruz... biz onları Allah için Allah neferleri oldukları için seviyoruz...

BURADA KEMİK BULUNMAZ...

Hasan

Kardeşiniz
Kardeş bide kafa atıversen tam olcak .Yaşa sen.:D

amca

Profesör
Fitne olmadan Muhapet doğmaz diye duymuştuk..yani illaki birileri karşı görüşte olacak..zıtların birlikteliği..ki...sohpetullah doğsun..durduk yerde hiç bişey olmaz..Kemalat için bazı tecellileri yaşamamız gerekmezmi..birisi diyor benim Şeyhim GAVS..diğeride diyor hayır benimki..bir diğeride diyor hiç birinizinki..

Kardeşlerim..hayat dümdüz yaşanmaz..bu forumda,yada günlük yaşantınızda KABUL KAPILARINIZ AÇIK OLSUN..kimseyi reddetmeyin..o sevmeyip,hakaret ediyo Alimlere dediğiniz her kimse...onun rızkını veren bişey demiyor rızkını veriyor..siz ''O''nun yerine,hemde rızkını siz vermediğiniz halde o kişiye buğuz ediyorsunuz..olmadı işte bu..HALİLİM dediği İBRAHİM Efendimize neden sitem etmişti Rabbisi..hatırlayın..isterse mecusi olsun buğuz ederek değil..kibari kelam bir dille ikna ederek...neyse..biz misafiriz burada ...ev sahibinin işine karışmış olmayalım yinede..fakat uzun zamandır forumlarda yazar çizerim..forumdan bir kişiyi banlamak onu SANALDA idam etmek demek..buda sinkaflı sözlerin neden olduğu bir infazdır..demekki yönetim bir kaç sinkaflı söz gördü..forumun EMİRLERİNE uyacağız..her toplulukta olduğu gibi buradada seçilmiş EMİRLERİMİZ var..:)
HU..

Hiç kimse kusura bakmasın DAYI % 100 haklı.
Allah senden Razı olsun.
Kimse burası benim yerim benim kurallarım bu isteyen kalır isteyen gider diyemez.

Ha der derde kimlerin dediğini sanırım tüm site daha iyi biliyordur.

Hani eski bir yöneticimiz dedi ya Başı kapalı okumak isteyen Arabistana gider. Bence Ayni mantık.
Allahın rızkını verdiğine ben Laf edemem.

Allah RAZI OLSUN dayı.

Umarım Herkez Okur Ve anlar ve anladığı üzre amel eder.

Enes

İhvan Forum Üye
Kimse burası benim yerim benim kurallarım bu isteyen kalır isteyen gider diyemez.

Öyle mi?

kuralsızlık tartaftarısınuz yani...

hayır kardeşim kimse kusura bakmasın

İSLAM BÜYÜKLERİNE LAF SÖYLEMEYE BU FORUMDA ASLA MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR...

ben öylelerine hoşgörüde bulunmam...

bizim amacımız kardeşlik bizim amacımız herşeye çözüm bulmak değil...

XaberDar

Profesör
Alime laf attıysa bunun adı nankörlüktür. Kendi alimine laf atan adamdan ben ümidi keserim şahsen. Tabiki ıslahı mümkün olsaydıda edebince yazsaydı keşke. Sanıyorum gittikçe fazla azıtmışta ondan yasaklanmıştır. Benim tek üzüldüğüm nokta Byrocktar' ın yasaklanması. Gerçi tam olarak neden yasaklandığını bilmiyorum ama o anki sinirle argo kelimeler sarfetmiş sanırım.

Islah olmamız temennisiyle!...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...