Eşinizin çalışmasına izin verir misiniz?

izin verirmisiniz

• Evet

Oy: 105 43.8%
  • hayır

Oy: 135 56.3%

• Kullanılan toplam oy
    240
  • Anket kapatılmış .

islamveinsan

Doçent
s.a

Kardeşim haklı; bugün müslüman gibi çalışacağı kaç yer var ?
İslam dan taviz vererek, Allah ın emrine muhalefet ederek rızasını kazanacağını düşünmek, aklını abisinin cebine koyanların işi, yada şeytanın kefesine ...

Kadın ın yeri evidir, Bediüzzamanda öyle diyor, evlerine dönmeliler...
Selametle..

dré@m

...uzaklarda...
Web sitesi
www.ihvan-forum.com
mesela kardeşlerim ben bir ilköğretimde öğretmenlik yapıyorum.ve okuldaki arkadaşların çoğu bayan..ve herkes kendi işiyle meşgul.sürekli çocuklarla uğraşıyosun.böyle bir ortamda eşim de isterse ilerde inşallah çalışmak isterim ben :)

islamveinsan

Doçent
S.a

Kalbin rahat mı ?
Vicdanın bişeyler fısıldıyor mu ?
Tavizler örtüyle başlamadı mı ?
Razı mı ? Mevla...?

Selametle...

halimselim

Paylaşımcı
benim sorunum değil onun sorunu ister çalışır ister çalışmaz. herkes kendi kararlarında hürdür.

gumus_Tesbih

Paylaşımcı
ben anlamıyorum bu bayanlardaki hırsı...
sınıf öğretmeniyim başörtülü bayan arkadaşlar var hizmet için çalışıyorlarsa zerre miktar hizmet yapamıyorlar, sadece onlara günahlar kalıyor(Kuran kursu öğretmenlerine ve vaize hanımlarımıza bir diyeceğim yok) çünkü etraftan çevreden büyük baskı var ...
çocukları kreşlerde kim olduğunu bilmediğin insanlar ilgileniyor. bir evladın birinci öğretmeni validedir.
bence bayanlar çalışmamalı böylece de işsizlik önlenmiş olur.
üstadımında dediği gibi "BAYANLAR MEDENİYETİ YOLDAN ÇIKARDI YUVALRINA DÖNMELİLER"(lemaat)

dré@m

...uzaklarda...
Web sitesi
www.ihvan-forum.com
S.a

Kalbin rahat mı ?
Razı mı ? Mevla...?

Selametle...

kalbim rahat değil:(

vicadım çok şey söylüyor:( eskiden olsa umursamazdım

mevlam da razı değil bunun da bilincindeyim...ahh örtü ahh..neyseki imam hatipler var.Rabbim'in izniyle imam hatip okullarında görev yapmak istiyorum ve bunun için de mücadele edecem inşallah

ibrahimi

Has Uşak
S.a

Kalbin rahat mı ?
Razı mı ? Mevla...?

Selametle...

aynı konu forumun gündem bölümünde de geçti örtü ile ilgili :)
ve aynı sözü bende söyledim.
her zaman taviz tavizi doğurur ;)
doğru birdir diye...
ALLAH razı olsun islam ve insan :)

malik ejder

Profesör
S.a

Kalbin rahat mı ?
Razı mı ? Mevla...?

Selametle...

yaaa bu sorulara şu soruları sorasım geldi...
-meydanı başkalarına bırakmakla senin kalbin nedurumda???
--yüreği temiz birisinin içi niye rahat olmasın??
--Örtüsünü omu açmak istiyorr?
--Mevlamın razı olup olmadığını Mevlama bırakmaya bir kerecik razı olsan..
--bazı yazılarını okuyorum maşallah herşeyin çözümü sende..kimsenin araştırmasına falan gerek yok sana sorsalar çözümler hazır dimi.
-benim seninle uzun tartışmalar gireceğimi düşünmeyesin ..çünki ben kendi fikirlerini söyleyenlere saygı duyarım..sırtını bir yerlere dayayarak ahkam kesenleri Mevlama havale ediyorum.

nur_Sahra

Asistan
ya hersey örtü degil bunu anlayalim hepberaber lütfen dinimiz basörtüsüyle bitmiyo bugün binlerce kisi bunu örf ve adet olarak takiyo bilincsizce takiyo bilincsiz takincada basörtüsü bi anlam tasimiyo..!! fakat insan islami arastirdigi vakit basörtüsünü daha bi sevkle tasiyacaktir....

ve konuyla ilgili sunu söylemek istiyorum günümüzde bi bayanin esini, evini, cocuklarini ihmal etmeyerek günahlardan tamamiyle sakinarak calisabilecegi bir ortam yok!! dünya mali icin dinimizden taviz vermeye hic gerek yok kuru ekmek yerim yinede dünya mali icin calismam kadin yuvasindan sorumludur!!

"Erkegin cihadi ALLAH yolunda savasmaktir!! Kadinin cihadi ise kocasinin yaninda olup ona destek vermesidir..."

zerefşan

sustum...
meydanı başkasına bırakmak derken...
işte bu düşünceyle başlıyoruz taviz vermeye ve gerisi geliyor çorap söküğü gbi....

hep demişimdir.....
erkek çalışacak evine ekmek getirecek..hatunda o ekmeği yetirecek....

"haTTat"

Paylaşımcı
ya hersey örtü degil bunu anlayalim hepberaber lütfen dinimiz basörtüsüyle bitmiyo bugün binlerce kisi bunu örf ve adet olarak takiyo bilincsizce takiyo bilincsiz takincada basörtüsü bi anlam tasimiyo..!! fakat insan islami arastirdigi vakit basörtüsünü daha bi sevkle tasiyacaktir....
Dinle diyanetle alakası olmayanların söylediği bazı şeyler geldi aklıma yazdıklarınıza bakınca. Bazı türbanlı bayanları görüyorum daha bi güzel oluyorlar gibisinden birşeylerdi söyledikleri.(Daha farklıydı fakat yazamıyorum buraya.)
Evet tesettürü yalnızca başı örtmek olarak algılıyor bazıları, hatta sırf daha güzel görünmek için bile başını örten var.

ve konuyla ilgili sunu söylemek istiyorum günümüzde bi bayanin esini, evini, cocuklarini ihmal etmeyerek günahlardan tamamiyle sakinarak calisabilecegi bir ortam yok!! dünya mali icin dinimizden taviz vermeye hic gerek yok kuru ekmek yerim yinede dünya mali icin calismam kadin yuvasindan sorumludur!!
Katılıyorum haklısınız...
"Erkegin cihadi ALLAH yolunda savasmaktir!! Kadinin cihadi ise kocasinin yaninda olup ona destek vermesidir..."
Vesselam..

johncoffey07

Asistan
Bir bayan olarak izin mizin vermiyorum kardeşimm.Otursun evinde ev işlerine baksınn:))))

malik ejder

Profesör

başörtülü çalışan o kadar kadın tanıyorum,şimdi onlar taviz mi vermiş oluyor. çalışmasınlar mı yani kadın yuvasını mı bekleyip duracak.çalıştığı zaman yuvasını tamamen bırakıyormuş gibi bir izlenim veriyorsunuz!!!!!!!!!!!!!!!

nur_Sahra

Asistan
başörtülü çalışan o kadar kadın tanıyorum,şimdi onlar taviz mi vermiş oluyor. çalışmasınlar mı yani kadın yuvasını mı bekleyip duracak.çalıştığı zaman yuvasını tamamen bırakıyormuş gibi bir izlenim veriyorsunuz!!!!!!!!!!!!!!!

peki calisinca noluyo eline gecen ne oluyo bence sadece nefsi tatmin ediyo hem kariyer hem evlilik yapiyorum gibisinden!! gerek yok yani ben bu yüzden diyorum eger maddi yönden cok sknti cekiliyorsa calismasinda bi sakinca olmaz tabi aksi takdirde cokta gerek oldugunu düsünmüyorum kariyer yapildigi zaman esiyle fazla ilgilenemez, cocuklariyla, eviyle bu yüzden sorun olabilecegini düsünüyorum...

Vesselam..

malik ejder

Profesör
peki calisinca noluyo eline gecen ne oluyo bence sadece nefsi tatmin ediyo hem kariyer hem evlilik yapiyorum gibisinden!! gerek yok yani ben bu yüzden diyorum eger maddi yönden cok sknti cekiliyorsa calismasinda bi sakinca olmaz tabi aksi takdirde cokta gerek oldugunu düsünmüyorum kariyer yapildigi zaman esiyle fazla ilgilenemez, cocuklariyla, eviyle bu yüzden sorun olabilecegini düsünüyorum...

Vesselam..

Durumu tersinden erkek açısından düşündüğünüz zamankariyer yapildigi zaman esiyle fazla ilgilenemez, cocuklariyla, eviyle bu yüzden sorun olabilecegini düsünüyorum... mu dememiz gerekiyor.Yani erkekler çalışınca da sorunlar oluyor.!!!!!!!ne dersiniz.

nur_Sahra

Asistan
erkeklerin görevi bu onlar calisinca neden sorun olsunki erkeklerin calismasi sart evlerini gecindirmelerinde bi sakinca oldugunu sanmiyorum evde oturunca dahada sorunlar artar cocuklariylada isten geldigince hafta sonu ilgilenir o kadar sorun yok erkekler acisindan :) ama bayanlarin evinde esleriyle cocuklariyla ilgilenmesi cok daha önemli.....

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
erkeklerin görevi bu onlar calisinca neden sorun olsunki erkeklerin calismasi sart evlerini gecindirmelerinde bi sakinca oldugunu sanmiyorum evde oturunca dahada sorunlar artar cocuklariylada isten geldigince hafta sonu ilgilenir o kadar sorun yok erkekler acisindan :) ama bayanlarin evinde esleriyle cocuklariyla ilgilenmesi cok daha önemli.....

Sonuna kadar katılıyorum kardeşim...
Ahh Müslüman hanımlar bilinçli olsa Dindar erkekler onların hizmetkarı olur inanın..

Aileyi helalinden beslemek, onun haklarını korumak lazımdır. Hz. Peygamber, Hz. Ali’ye hitaben:“Seni, Hz. Fatıma’ya köle, O’nu da sana cariye veriyorum.” der. Erkeklerin hanımlarını sevmesi Hz. Peygamberin bir sünnetidir.
(Kaynak:http://www.ilkadimdergisi.com/204/ahmet_ugur_islamda_fazilet_ve_adab.htm)

sırlı

Üye
erkek olsaydım ben de izin vermezdim kadının yeri evidir

sarayzade

Üye
bir hanımefendinin yeri sadece kocasının yanıdır ve allah ın o kadın kocaya emanetidir.emanete hıyanet edenlerin vay haline.