Eşinizin çalışmasına izin verir misiniz?

izin verirmisiniz

• Evet

Oy: 105 43.8%
  • hayır

Oy: 135 56.3%

• Kullanılan toplam oy
    240
  • Anket kapatılmış .

malik ejder

Profesör
meşru işlerde çalışmasında bir beis görmüyorum...burada biraz kadın erkek ayrımı hisseder gibi oldum ..kadınlarda kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmeli bence...
kadınlarda haklarını arayabilmeli..kendileri ile ilgili kararlar verilirken kararı başkaları vermemeli..

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
meşru işlerde çalışmasında bir beis görmüyorum...burada biraz kadın erkek ayrımı hisseder gibi oldum ..kadınlarda kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmeli bence...
kadınlarda haklarını arayabilmeli..kendileri ile ilgili kararlar verilirken kararı başkaları vermemeli..

Meşru iş derken neyi kastediyorsunuz?..Şu ahirzaman devrinde kadınların dinlerinden taviz vermeden çalışabileceği doğru düzgün bir iş kaldı mı ki?
Kimsenin erkekleri üstün gördüğü yok kardeşim...Allah indinde herkes eşittir..Ancak kadınlarımızın (mecburi ve %100 helal işler haricinde) calışması kendilerine eziyettir.Hem dünya hem de ahiret saadetleri için..
Üstad Bediüzzaman Hazretleri " kadınlar yuvalarından çıkmış, beşeri baştan çıkarmış..yuvalarına dönmeli.." buyurarak kadınların mutlu olacağı yerin yuvaları olduğunu ispatlamıştır..

Keşke erkeklerimiz Aydanur ablanın dediği gibi bu konuda titiz olsa da kadınları çalıştırmadan onları harama sokmadan ailelerini yönetseler...

MaADa

Paylaşımcı
?????

ArkadaŞlar Bayanlarin DiŞari ÇiktiĞinda Ne Kadar Zorluklarla Ve GÜnahlarla BoĞuŞtuĞunu BİlmİyormuŞ Gİbİ Bİde ÇaliŞmasina İzİn Verİrdİm Dİyİp Duruyorsunuz.... BU NASIL ZİHNİYET ANLAMIYORMM.. BURDAN EŞİME GÜVENİYORUM DİYENLEREDE ANLAM VEREMİYORUM...ÖĞRETMENLİK DIŞINDA HİÇ BİR MESLEĞİ UYGUN GÖRMÜYORUM... SİZCE ORTALIĞIN BU KADAR ALLAK BULLAK OLMASINA SEBEB ŞEYLERDEN BİRİSİ DE BAYANLARIN ÇALIŞMASI DEĞİL Mİ?? BENCE BURDA ŞU DAUYI ETMELİYİZ ALLAHU TEALA AHİR ZAMANDA KİMSEYİ KİMSEYE MUHTAÇ ETMESİN... ÇOKKK SİNİRLENDİMMM :wallbash[1]: :wallbash[1]: :wallbash[1]:

tevafuk

Üye
ALLAH c,c selami rahmeti uzerinize olsun kardeslerim KURAN hadis fikih ne diyorsa onu derim hanimin yeri neresiyse orda olsun hanim kalmak istiyorsa

_sibel_

Üye
siz söyleseniz de söylemeseniz de kadınlar iş dünyasın da artık bunu kimse engelleyemez çok cüz-i engellemeler olabilir artık kıyamete yaklaşıyoruz...

gumus_Tesbih

Paylaşımcı
bayanlar yuvalarına dönmeli

Kadınlar Yuvalarından Çıkıp Beşeri Yoldan Çıkarmış; Yuvalarına Dönmeli

اِذَا تَاَنَّثَ الرِّجَالُ السُّفَهَاءُ بِالْهَوَسَاتِ { اِذًا ترَجَّلَ النِّسَاءُ النَّاشِزَاتُ بِالْوَقَاحَاتِ

Mimsiz medeniyet, tâife-i nisâyı yuvalardan uçurmuş, hürmetleri de kırmış, mebzul metâı yapmış. Şer'-i İslâm onları

Rahmeten dâvet eder eski yuvalarına. Hürmetleri orada, rahatları evlerde, hayat-ı ailede. Temizlik zînetleri.

Haşmetleri, hüsn-ü hulk; lûtf-u cemâli, ismet; hüsn-ü kemâli, şefkat; eğlencesi, evlâdı. Bunca esbab-ı ifsad, demir-sebat kararı

Lâzımdır tâ dayansın. Bir meclis-i ihvanda güzel karı girdikçe riyâ ile rekabet, hased ile hodgâmlık debretir damarları!

Yatmış olan hevesât, birdenbire uyanır. Tâife-i nisada serbestî inkişafı, sebeb olmuş beşerde ahlâk-ı seyyienin birdenbire inkişafı. Şu medenî beşerin hırçınlaşmış ruhunda, şu Sûretler denilen küçük cenazelerin, mütebessim meyyitlerin rolleri pek azîmdir; hem müdhiştir te'siri.

Memnu' heykel, Sûretler: Ya zulm-ü mütehaccir, ya mütecessid riyâ , ya müncemid hevestir. Ya tılsımdır: Celbeder o habis ervahları.

oyucesoy

Üye
Arkadaşlar Bende kolay kolay izin vermem.Tabi gerekmedikce Çünkü:
1-islama uygun bir iş yeri kolay kolay bulunmadığı için.Ben görüyorum iş yerlerinde baş örtülü olduğu halde erkek arkadaşlarıyla samimi ve laubali hareketlerde bulunmaları .Sanki kız arkadaşıymış gibi davranmaları.
2-Bir ailede iki eşde çalışıyorsa o evde huzur kalmaz,Çocuğunuza gerekli eğitimi veremez , istediğiniz gibi yetiştiremez ve sağlıklı bir şekilde büyütemessiniz .eşler olarak birbirinize yeterli zaman ayıramassınız.Yani hayatınız zehir olur.Ne için? birkaç lira daha fazla kazanalım diye sizce buna değermi?

dré@m

...uzaklarda...
Web sitesi
www.ihvan-forum.com
ben erkek olsaydım izin vermem biraz zor gibi olurdu ama..belli bir yaşa kadar eğer eşim de müsade ederse çalışmak isterim..ama emekli olana kadar çalışmaya hiç niyetim yok..ona göre de birisiyle evlenmek isterim :whistling[1]:

malik ejder

Profesör
Meşru iş derken neyi kastediyorsunuz?..Şu ahirzaman devrinde kadınların dinlerinden taviz vermeden çalışabileceği doğru düzgün bir iş kaldı mı ki?
Kimsenin erkekleri üstün gördüğü yok kardeşim...Allah indinde herkes eşittir..Ancak kadınlarımızın (mecburi ve %100 helal işler haricinde) calışması kendilerine eziyettir.Hem dünya hem de ahiret saadetleri için..
Üstad Bediüzzaman Hazretleri " kadınlar yuvalarından çıkmış, beşeri baştan çıkarmış..yuvalarına dönmeli.." buyurarak kadınların mutlu olacağı yerin yuvaları olduğunu ispatlamıştır..

Keşke erkeklerimiz Aydanur ablanın dediği gibi bu konuda titiz olsa da kadınları çalıştırmadan onları harama sokmadan ailelerini yönetseler...

ya kardeş seninle bir tartışmaya girsem iş uzar..kısaca şöyle diyeyim kadınların yapabileceği işlerde mesela..öğretmenlik,doktorluk (özellikle kadın doktorluğu)hemşirelik vb.
Birazda erkek egemen bir milletiz..kabul etsekte etmesek te..aynı işi erkek yaptımı farklı bakılır..kadın yaptımı çok daha farklı bakılır suçluluk oranı katmerlenmiştir. kadın haklarını falan savunmuyorum..ama şunu diyorum kadınlar kendi haklarını bulacak güçte yaratılmışlardır.

nur_Sahra

Asistan
ben evlendigim zaman sahsen calismayi düsünmüyorum evlilik zaten yeterince sorumluluk gerektiriyo kadinin yeri yuvasi kadin yuvasini korur gözetler erkek disariyi....

Nur Cennet

Profesör
Ben Erkek Olsaydım Eşimin Çalışmasına İzin Verirdim Çünkü O Çalışmak İstiyor,Ekonomik Özgürlüğünü Kullanmak İstiyorsa Saygı Duyardım:O Ama Eğer Bulunduğu Ortam Dolayısıyla İçim Rahat Etmediyse Bi Türlü Düşünmek Gerek:whistling[1]:

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Ben eşimi çalıştırmazdım niye mi? Çünkü Onun Ekonomik özgürlüğünden daha önemli olan "Cennet"ini kaybetmemesi için:)

Nur Cennet

Profesör
Dilhuba Kardeşim Tamam Tabi Bakmakla Yükümlüsün Ama Eşiniz Size Destek Olmak Aile Bütçesine Katkısının Bulunmasını İstiyorsa Kötü Bi Şey İstemiş Sayılmas Ki:)
Bnm Bu Tarafı Savunmamın Sebebi de Allah Nasip Kısmet Etsin,Kendi Paramı kendim Kazanmak İsterim Eşlerin Böyle Davranması Pek Hoş Olmaz Ama Eğer Ortam Uygun Değilse Başka...:)

kul emir

Profesör
şuan için evli değilim ilerde olursa o zaman düşünürüm :) ama kendisine bırakırdım herhalde :) tabiki işin ne olduğuda önemli :(

Nur Cennet

Profesör
şuan için evli değilim ilerde olursa o zaman düşünürüm :) ama kendisine bırakırdım herhalde :) tabiki işin ne olduğuda önemli :(
Çok Güzel Düşünüyorsunuz Kardeşim
Mesela Biz O Kadar Okuyup Da Çalışamayıp,İnsanlara Hayırlı Yararlı İnsanlar Olmadığımızda Ne Değeri Kalır ki:( Bnce Bayanların Çalışması Çok Normal..Ama Ortam Uygunsa...:( :)

ibrahimi

Has Uşak
evet Nur Cennet uygun ortam olursa ;)
Şuanki uygun olabilecek ortamda diplomalı bütün bayanları almıyo sığmıyor ;)

malik ejder

Profesör
Ben eşimi çalıştırmazdım niye mi? Çünkü Onun Ekonomik özgürlüğünden daha önemli olan "Cennet"ini kaybetmemesi için:)

uveys kardeş ya şunu anlamıyorum biz niye kadınlarımıza güvenemiyoruz...
kadının çalışması ile cenetini kaybetmesi bağlantısını nasıl kurduğunu anlayamadım..ben aksini savunuyorum evine katkıda bulunarak cennetini kazanır diyorum,çoçuklarının rızkını helalinden kazanmasının neresi suç????

Nur Cennet

Profesör
uveys kardeş ya şunu anlamıyorum biz niye kadınlarımıza güvenemiyoruz...
kadının çalışması ile cenetini kaybetmesi bağlantısını nasıl kurduğunu anlayamadım..ben aksini savunuyorum evine katkıda bulunarak cennetini kazanır diyorum,çoçuklarının rızkını helalinden kazanmasının neresi suç????
Evet Anlatmak istediğim Buydu Kardeşim Tşkler...Ne Kadar Güzel Düşünüyorsunuz Umarım Bu Düşünceniz Hiç Değişmez:)
Bi De Şu Var Ki Kardeşimiz Karısına Tabiki Güvenir Ama İnsanlara Güvenemz Bu da Var...
Size Tşk Ediyorum Kardeşim Bu Düşüncenizden Dolayı:)