Erdoğan'a Mısır'da Tepkiler Devam Ediyor

spesifik

آزادی قید و بند
Benim vereceğim öneriyi kim dikkate alır ki :)
Herkes her durumdan memnun görünüyor..

Allah dünya ahiret güzellikleri nasip etsin diyelim.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
secimleride öyle cok "demokratik " kabul etmeyin

secimlerden önce akp ye tehlike olabilecek olan bütün partilere al atildi ( artik bu el kime aitse !? ) . Yazicioglu cinayete kurban gitti , saadet kendi icinde ikiye bölündü , chp de malum skandal ile degisti .

türkiyede siyasi dalda akp ye tehlikeli olabilecek kimse kalmadi/ yok

veri

Yasaklı
ruhunu hakka teslim etmis olan birini bu kadar yerden yere vurmanin kimseye bir faidesi yok !
28 subati erbakana mal etmek ayni , capulcular istanbula girip yagmalama ve katl eylemine baslamasini , zamanin Padisahi II.Abdülhamiti suclamaya benzer .
Abdülhamit´in sucsuz oldugunu gösteren tarih ,bir gün erbakanin yaptigi herseyi halkimiza ve islamiyete hizmet icin yaptigini gösterecek .

28 şubat erbakan ı bahane edip çıkarmadılar mı
gereken tedbirleri alıp niye mahkemeye vermedi sorumluları
tarihin ne dediği önemli değil canı yanan insanlarız biz hesap sorduk sorucaz. ahirette bizimle hesaplaşıcak tarihle değil.
vebiz onu suçlu ilan ediyoruz.

veri

Yasaklı
Benim vereceğim öneriyi kim dikkate alır ki :)
Herkes her durumdan memnun görünüyor..

Allah dünya ahiret güzellikleri nasip etsin diyelim.
o zaman susmak gerekir madem öneriniz yok öneriniz olsa da tutarlılığı kabul görmesi başka
sol zihniyet de halkı beğenmez:) illa batıdaki gibi birilerini öldürmek mi tepki göstermek anlamıyorum.

secimleride öyle cok "demokratik " kabul etmeyin

secimlerden önce akp ye tehlike olabilecek olan bütün partilere al atildi gizli bir el tarafindan ( artik bu güc kimse !? ) . Yazicioglu cinayete kurban gitti , saadet kendi icinde ikiye bölündü , chp de malum skandal ile degisti .

türkiyede siyasi dalda akp ye tehlikeli olabilecek kimse kalmadi/ yok
hangi seçim.
akp tek başına maalesef
alternatifi üretecek biri vardı onu da partinizden attınız

Mahpeyker

Kıdemli Üye
@veri
bakin akp nin tek basina olmasinda haklisiniz ama
Kurtulmusu attiniz degil , iki tarafda kiskirtildi ve parti bölündü
e malum kurtulmusta gercekten erdogana rakip olabilecek kabiliyet ve sahsiyet var .
izin verilmedi ama
bu demokratik degil "tek partililik - diktatörlük "

28 subat olayina gelince :
daha öncede demistik yine söylüyoruz , o zaman erbakanin cektiklerini yakinlarindan baska kimse bilemez .oyuna getirildi ve eli kolu baglandi .
gercekleri bilmeden kabullenmek zor olsa da , feraseti acik olan kimseler bunu anliyabilirler .

ama ölmüs birisini iki de bir kötülemeden elinize ne geciyor ? bunu anlamis degilim

spesifik

آزادی قید و بند
Devlete sahib çıkıyordunuz akp nin iktidarından niye rahatsızsınız o zaman,
alternatif sunacak biri vardı attınız derken kurtulmuşumu kast ettiniz.
Açıkcası seçim zamanı bende pek beğenmiştim konuşmalarını ama beklediğim gibi çıkmadı.
Biz diyoruz ki madem her şeye eywallah diyorsunuz bari ahiretinizi kurtarın.
Geçenlerde-ki baya oldu-bir milletvekili çocuğunun okulda andımızı okumasını istemiyordu,aleviler din dersi zorunlu olmasın diye ayaklanabiliyor,biz menfaat peşinde bir arpa boyu yol alamıyoruz.

milletin kafasını karıştırdılar,millette ne yapacağını bilemez hale geldi...

veri

Yasaklı
@veri
bakin akp nin tek basina olmasinda haklisiniz ama
Kurtulmusu attiniz degil , iki tarafda kiskirtildi ve parti bölündü
e malum kurtulmusta gercekten erdogana rakip olabilecek kabiliyet ve sahsiyet var .
izin verilmedi ama
bu demokratik degil "tek partililik - diktatörlük "

28 subat olayina gelince :
daha öncede demistik yine söylüyoruz , o zaman erbakanin cektiklerini yakinlarindan baska kimse bilemez .oyuna getirildi ve eli kolu baglandi .
gercekleri bilmeden kabullenmek zor olsa da , feraseti acik olan kimseler bunu anliyabilirler .

ama ölmüs birisini iki de bir kötülemeden elinize ne geciyor ? bunu anlamis degilim
onu bunu bilmem oyumu yine size vericektim 1996da pişman olmama rağmen
neyse sizin iç işiniz susuyorum.
28 şubatta erbakan da ekibi de suçludur bu tüm suç sizde anlamını taşımayacağı gibi hiç kabahatiniz olmadığı anlamını da taşımaz.
oyuna getirildi eli kolu bağlandı ile de zımmen kabul ettiniz sayılır.
mesele ölmüş birini konuşmak da değil.
bir hatayı tespit ve onlardan ders çıkarmak demektir.
hataları kabullenin kabullenmemek tekrar aynı hatayı yapabilirim demektir.

Muminaga

Yeni
iki tarafda kiskirtildi ve parti bölündü
bi taraf mübarek ramazan ayında iftar toplantısı düzenledi, diğer taraf haydut ve eşkiyalar gibi iftarı bastı.

bir taraf kongre sonucunda genel başkan oldu, diğer taraf Peygamber efendimize hakaret eden o zaman ki chp genel sekreteri önder sav'a giderek seçilmiş bir genel başkanı devirmek için senin üçkağıtçılık çetende staj yapmak istiyoruz kabul buyurmaz mısınız diye yalvardırlar. (siz isterseniz ricada bulunduk deyin) ve kayyuma devri üçkağıt oyunu tezgaha kondu.

hikayenin sonunda ne mi oldu?
kim kazanacak holiganlar

veri

Yasaklı
Devlete sahib çıkıyordunuz akp nin iktidarından niye rahatsızsınız o zaman,
alternatif sunacak biri vardı attınız derken kurtulmuşumu kast ettiniz.
Açıkcası seçim zamanı bende pek beğenmiştim konuşmalarını ama beklediğim gibi çıkmadı.
Biz diyoruz ki madem her şeye eywallah diyorsunuz bari ahiretinizi kurtarın.
Geçenlerde-ki baya oldu-bir milletvekili çocuğunun okulda andımızı okumasını istemiyordu,aleviler din dersi zorunlu olmasın diye ayaklanabiliyor,biz menfaat peşinde bir arpa boyu yol alamıyoruz.

milletin kafasını karıştırdılar,millette ne yapacağını bilemez hale geldi...

alevilerin bir halt yediği yok. ne ayaklanması imiş:) sünnilerden daha kuzu oldular
hatta cellatlarını seviyorlar ismet inönü chp sine tek sahiplenen onlar değil mi

akp den rahatsızlığım zaman zaman akıl dışı dış siyaset politikaları oldu.
ihh ya desteği özür konusundaki ısrarı.
ab yolunda ilerleme sağlayamaması
akp politikalarından çok tayyip politikalarına dönmesi gibi
ama alternatif yok
ahiretimi bırakın da ben düşüneyim.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
milli görüse bagli olmayan ve kendi iclerinde olanlara 100% hakim olmayan biri olarak söylediklerinize katiliyorum .
zaten yapilan hatalardan ders alindigini düsünüyorum .

bana göre tekrar iktidara gelmeleri cok zor .bunun olmamasi icin bütün tedbirlerin alindigi kanaatindeyim .( gizli gücler tarafindan )

türkiyede akli basinda islami ölcülerde bir iktidarin olusmasi konusunda , kendi tezim var .dogru da olabilir yanlis da .

spesifik

آزادی قید و بند

alevilerin bir halt yediği yok. ne ayaklanması imiş:) sünnilerden daha kuzu oldular
hatta cellatlarını seviyorlar ismet inönü chp sine tek sahiplenen onlar değil mi

akp den rahatsızlığım zaman zaman akıl dışı dış siyaset politikaları oldu.
ihh ya desteği özür konusundaki ısrarı.
ab yolunda ilerleme sağlayamaması
akp politikalarından çok tayyip politikalarına dönmesi gibi
ama alternatif yok
ahiretimi bırakın da ben düşüneyim.
Hz Ömerin aynaya bakması gibi hatırlatmak sadece,had sınırlarında inş.
Yine de peki siz düşünün.
Mavi marmarayla ilgili forumda geçenlerde rastlamıştım yorum yazmadım ,bakış açıları insanı böyle farklı noktalara götürüyor işte.
İhh sadece mazlum oldukları için o gemiyi yola çıkarı bir strateji gütmeden bunu bile yordular,
Müslümanlar bunu savunanların işlerine bile mani oldular,insanlar fark etmeden hakka çok giriyor..

veri

Yasaklı
islami ölçülerle alakalı temelleri atıyoruz
filiz vericek inşallah
2080 yılını bekleyin
hatta Allah utandırmasın birkaç yıl içinde filistin israil konularında ciddi gelişmeler bekliyoruz.
yeterki bu kefere uyanmasın:)

veri

Yasaklı
Hz Ömerin aynaya bakması gibi hatırlatmak sadece,had sınırlarında inş.
Yine de peki siz düşünün.
Mavi marmarayla ilgili forumda geçenlerde rastlamıştım yorum yazmadım ,bakış açıları insanı böyle farklı noktalara götürüyor işte.
İhh sadece mazlum oldukları için o gemiyi yola çıkarı bir strateji gütmeden bunu bile yordular,
Müslümanlar bunu savunanların işlerine bile mani oldular,insanlar fark etmeden hakka çok giriyor..
sanmıyorum.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
islami ölçülerle alakalı temelleri atıyoruz
filiz vericek inşallah
2080 yılını bekleyin
hatta Allah utandırmasın birkaç yıl içinde filistin israil konularında ciddi gelişmeler bekliyoruz.
yeterki bu kefere uyanmasın:)

bu kefere uyanmasin mi ? uyuyorlar mi sanki : )

hangi müslüman vataninin iyi olmasini istemez ?
insAllah olur .temennimiz ve dualarimiz bu yönden .lakin neticeye ulasmak icin cok cetin bir imtihandan gecirmesin Mevlam

veri

Yasaklı
bu kefere uyanmasin mi ? uyuyorlar mi sanki : )
hangi müslüman vataninin iyi olmasini istemez ?
insAllah olur .temennimiz ve dualarimiz bu yönden .lakin neticeye ulasmak icin cok cetin bir imtihandan gecirmesin Mevlam
uyanmaktan kastım bizim on yıldır yaptığımız bir iş mevcut öncesi de mevcut gerçi:) ama yoğunlaşma son on yıldı oldu.
birkaç yıl içinde programladığı gibi giderse güzel gelişmeler olucak inşallah

bir de şu ihh şu işi batırmasa idi:) başarsaydı işimiz hızlanıcaktı ama batırdı sonuçta:(

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
1.) Ben milli-görüscüyüm diyen hicbir insanin sözüne güvenmem.Defalarca yalanlarina , carpitmalarina ve karalamalarina sahid oldum.Bunlardaki siyasi hirs, ,hased, cekememezlik siyasi ahlaklarini bozmusdur,samimiyetlerine zarar vermisdir.
Bu yüzden ne derlerse desinler,asla ciddiye alinmazlar....

2.).Erbakan zamaninda laikligi neden savunduysa erdoganda bu sebebden dolayi savundu.Bu is tamamen siyasidir.Erbakan türkiyedeki rejimin serrinden korunmak icin bu sözleri söyledi,erdoganda dünyadaki rejimin serrinden emin olmak icin...ayni zamanda türkiyedeki laikleri kendi safina cekmek icin,cünkü türkiyedeki mücadele henüz bitmis degil,aksine yeni basliyor....Erbakan zamaninda acikca "biz seriat sistemini istiyoruz" demesine ne kadar erkense simdide ayni sekilde erkendir.Erbakan zamaninda ne kadar özgürse tayyibde simdi okadar özgür.
Evet,bencede kendisinden menfaat uman kirli gücler var,amaclari Tayyibi kullanmakda olabilir...ama Tayyib bunun farkinda,oda onlari kullaniyor ve arasira böyle cikislarda bulunuyor.

Kötüde yapmiyor bence cünkü böylece laiklik anlayisiyni tartismaya acmisidr:

-simdiye kadar laiklik dinsizlik anlaminda kullaniliyordu,tayyib buna yeni bir versyon getirdi ve "halkina esit mesafede yaklasan,dinine saygi gösteren,dini inancindan dolayi baski uygulamayan ve dini inancina hizmet eden bir devlet" anlayisni sundu.ne var bunda?
Bunun neresi islama ters?
TAYYIB OSMANLI modelini öneriyor,farkinda degilmisiniz?
Osmanli asirklarca bunu yaptida yanlismi yapti?

-ayrica farkli farkli mezheblerin ve dini anlayislarin,mezhebsizler gibi,neo-selefiler ve vahabiler gibi dini grublarin güclü oldugu misir gibi bir ülkede belli bir kesimin seriat anlayisini digerlerine dayatmanin sonucu catismadir.
Seriat diye yutturmaya calisdiklari Afganistan örnegi,somali örnegi bir yönetim sistemi gelirse halk yandı. Birak gayri müslimleri,bunlari gecelim,kendi müslüman halkina zulüm eder bunlar.
Kendi sapik yorumunu seriat diye yutturup isine gelmeyeni kesen,asan, ötekisini kafir ilan edip de canını ve malını helal kılan bir sistem gelecekse laiklik gelsin daha iyi.
Dikkatinizi cekerim,bu laiklik türkiye tarzi degildir.

3.)Siynizim dediginiz seyin elbette kirli planlari vardir,bunlari bilmeninde faydasi vardir ama bunlarda insandir, insanlardan olusan bir gücdür ve bunlari yenmeninde metodu vardir.
Hakimiyet kayitsiz sartsiz bunlarin elinde degildir
Bu konuyu dilerseniz baska bir zaman geliriz.

Muminaga

Yeni
tabi tabi,hersey abd nin tertibiyle,siyonistlerin izniyle oluyor.
yalana bak....
Siyonistlerden korktugunuz kadarAllahtan korkun biraz.. al sana Ilımlı İslam örnekleri:

Erbakan Hoca'nın oğluna ve kizina saraylarda Havai fişekli muhteşem düğünlerdüzenlendiginde bu Ilımlı İslam degilmiydi?

Milli döğüşçü kardeşlerimizin kullandıkları sözler o kadar çiğ ki yazdıklarıher satırda kendini gösteriyor.

@Yeni-OSMANLI nın tespitleri çok yerinde ve doğrudur.

Siyonistleri herşeye gücü yeten, herşeyi yapmaya müktedir, ancak Allahtankorkulduğu kadar onlardan korkulması gerektiği şeklinde korkunç bir saplantı yayılmaktadır. Adeta siyonistlerin eğitiminden geçirilip türkiyeye gönderilen insanlardan söz ediyoruz.

israil mahalle muhtarı seçimlerini bile belirliyor saplantısını yayılması

İsrail o kadar muktedir ki paranoyakları bile antisiyonist gibi gösterebilir.

Soğukkanlılıkla, akılla, bilgiyle, planla, projeyle, kalkınmayla,gelişmeyle, teknolojiyle, güzel ahlakla, VE SABIRLAA çalışırırsan ne korkuya ve korkutmaya gerek kalır ne de saplantılı paranoyak fikirler üretmeye gerek kalır.

ACİZLER VE ZAVALLILARIN KULAĞINDA YANKILANAN HER ÇITIRTI VE GÜRÜLTÜ KIYAMET ALAMETİDİR. [mahabad :) ]

siyonistleri herşeyden sorumlu gösterince:

1- onları herşeyi yapmaya gücü yeten, herşeye kadir ve muktedir olarak propagandasını yapmış olursun.

2- kendi hatalarını ve sorumluluklarını gözden uzak tutmak için hemen her olumsuz olayda mutlaka kendini sorgulamadan düşmanını sorumlu tutarsın.

3- Sudan'da beşir'in sorumlu olduğu katliam olmasaydı sudan'ın bölünmesi ya hiç gerçekleşmeyecekti, yada daha geç bir zamana ertelenmiş olurdu. en azından ilerde sonucun farklı bir noktaya evrilmesi bakımından zaman kazanılmış olacaktı. Demek ki Sudan'ın bölünmesinde senin sorumluluk payın israilinkinden kat kat fazla. demek ki sudan'da israil bayrağının sallayanlar arasında seninde kırılasıca ellerin var.

4- ister öyle ister böyle 11 eylül olayları afganistanın işgaline gerekçe oldu. Saddamın kuveyti işgali Irak'ın işgalini batı nezdinde meşru kıldı.
Burgiba'nın yolsuzlukları ve halkın perişan hali Tunusta ayaklanmayı zorunlu kıldı,
ve peşi sıra halk ayaklanmalarına ilham vermiş oldu. Burda kusur ve hatalar zincirini görmezden gelip Kuzey afrikada yönetim değişikliklerini ABD ve israil sağladı diyenler, islam ülkelerinde yaşayan paranoyak neslinin var olduğu anlamına gelir.

Türkiyede hem paranoyaklığa hemde acizliğe dair bir örnek

Refahyol Koalisyonu döneminde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin teklifi üzerine 60 adet Fantom uçağının yenilenmesi tarihi gelince ABD, Türkiye'yi İsrail'e muhtaç etmek için "ben bu uçakların yenilenmesi teknolojisini İsrail'e verdim, bu yenilenmeyi ben yapmayacağım İsrail'e yaptırın" dediği için 60 adet Fantom uçağının yenilenmesi işlemi mecburen, başka çare olmadığı için Amerika'ya verilecek olan yenilenme bedeli İsrail'e ödenmek üzere 60 adet Fantom uçağının yenilenmesinin sağlanması yoluna gidilmiştir.
1. saplantı : ABD 60 adet fantom uçağının bakım ve onarımını yaparsa normal,israil yaparsa a-normal oluyor?

2. acizlik : 60 adet fantomun onarımı askeri antlaşma ile olur. (öyle liberman ustaa sana 60 fantom gönderiyorum ne zaman teslim edersin? kaç para istersin? muhabetiyle teslim edilmez.) ve bakım parası (liberman usta yaz deftere ilerde öderim muhabetiyle ise hiç ama hiç olmaz.)
böyle 60 tane uçak bakımı onarımı işi için anlaşma lazım anlaşma kimi kandırıyorsunuz siz. bal gibi israille anlaşma yaptınız. dürüst olun kıvırmayın..
ben-biz israil ile anlaşma yapmadı(k)m diyenler köküne kadar yalanatıyor. ACİZLİĞE BAKALIM ŞİMDİ : "mecburen" "başka çare olmadığıiçin" ifadeleri özenle vurgulanıyor. acziyete ve perişanlığa bak.

3.paranoyaklık : abd türkiyeye israile git başvur dedi. emredersiniz dedikgittik mecburen ve başka çare olmadığı için israile başvurduk. KENDİLERİ SÖZKONUSU OLUNCA MECBUR KALDIK,

BAŞKALARI SÖZ KONUSU OLUNCA = sizi GİDİ İSRAİL UŞAKLARI SİZİ