Erdoğan'a Mısır'da Tepkiler Devam Ediyor

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Şu belgeli yazıyı oku yalan fırtınası diye karartmana karşı biraz fikir edin düşmanını tanı ki dostunu seçesin tarihini bilip aldanmayasın güzel kardeşim buyur inşaALLAH:

Bu bir yahudi oyunumu?

Gecenin bir yarısında Roger Garaudy’nin bir kitabını okuyup, nihayete erdirmeye çalışayayım derken, Garaudy’nin bir siyonist mecmuadan(dergiden) yapmış olduğu bir iktibas beni hayretler içerisine soktu.

‘Yok artık, bu kadar mı olur!’ derken de gözlerimi ovuyordum bu okuduğum gerçek mi diye.

Yazıyı bir kez daha okuyup te’yid ettim ve bu yazı, 1982 yılında Kivunim(Yönelişler) adındaki bir Kudüs(Jerusalem) merkezli siyonist dergi tarafından dercedilmiş. Bu dergideki yazı, 33 senelik bir zamanın üzerini örttüğü tozları taşıyor.

Bu makaleyi okumamın zamanlaması da çok ilginç ki tam da Mısırdaki ve Libyadaki intifadaların yaşandığı günlere denk geldi.
Bu durum ayrı bir mecra teşkil eder ve tevafukla izah edilmez…
Bu yazıyı okuyacak olan arkadaşlardan evvelâ şunu istirham ederim;
Bu yazıyı okurken, 2002 yılından beri vuku bulan hadiseleri, Iraktaki katliamları, Şii-Sünni Çatışmalarını, Lübnan’daki Hristiyan-Müslüman çatışmalarını, Ortadoğudaki anarşizm ve sâir aklınıza ne geliyorsa, bu yazıyı okuduğunuz esnada bu vak’aları zihninizde pürdikkat tasavvur ediniz. Ediniz ki tüm bunlar bir yahudi kehanetinin mi mahsulüdür? Tüm bunlar hangi hükûmetin veyahud modelin(!) başa gelmesiyle vâki oldu?

Bu arada, yazıda Sudan’dan da bahsedilmiş. bir ay evvel Sudan’da çıkan silahlı çatışmalar neticesinde ülke fitne kazanına döndü ve Hristiyan-Müslüman kutuplaşması tahakkuk etti. Amerikan ve Yahudi lobilerinin demokrasi tellâllığı ve isnadı sayesinde ülkede referandum yapıldı. Referandum propagandasındaki demokrasi vaadlerinin getirdiği galeyan sayesinde Güney Sudan bölündü. Sudan’daki bazı etnik gruplar ise bunu fişeklerle ve danslarla kutladı. Bu haber ise medya’ya pek yansıtılmadı.

Bu yazıdaki mâna kuvvetini ferasetinize ve takdirinize bırakıyorum…

“Merkezde yer alan gövde olması bakımından Mısır, özellikle Müslümanlar ile Hristiyanlar arasındaki giderek sertleşen çatışmalar göze alınırsa, şimdilik bir kadavradır. Bu ülkenin ayrı coğrafi eyaletlere bölünmesi, bizim Batı cephesi üzerinde, 1990′lı yıllar için siyasi hedefimiz olmalıdır.

Böylece Mısır bir kere parçalandıktan ve merkezî iktidardan yoksun bırakıldıktan sonra, Libya, Sudan ve diğer uzak ülkeler aynı çözülmenin içine gireceklerdir. Yukarı Mısır’da bir Kıptî devletinin kurulması ve daha az öneme sahip bölgesel kimliklerin oluşturulması, barış anlaşması yüzünden şimdilik geciktirilmiş, fakat uzun vadede kaçınılmaz olan bir gelişmenin anahtarıdır.
Dış görüşünüşüne rağmen, Batı cephesi Doğu cephesinden daha az problem çıkarıyor. Lübnan’ın beş eyalete bölünmesi…

Arap dünyasının bütününde meydana geleceklerin müjdesini veriyor. Suriye ve Irak’ın etnik veya dinî kıstaslar bazında belli bölgelere ayrılması, uzun vadede, İsrail için öncelikli gaye olmalıdır. Bunun birinci safhası ise, söz konusu devletin askerî güçlerinin imha edilmesidir.

Suriye’nin etnik yapıları, kendisini parçalanmaya hazır hâle getiriyor. Suriye’nin deniz sahili boyunca bir Şiî devleti, Halep’te ve Şam’da birer Sünnî devleti kurulabilir. Her halükârda Huran’la birlikte Ürdün’ün kuzeyinde -belki de bizim Golan’ımız üzerinde- kendi devletini oluşturmaya ümid eden bir Dürzî kimliği de ortaya çıkabilecektir… Böylece bir devlet, uzun vadede, bölge için bir barış ve emniyet garantisi olacaktır. Bu bizim rahatça gerçekleştirebileceğimiz bir hedeftir.

Petrolce zengin ve iç mücadelelerin pençesindeki Irak, İsrail’in çizgisindedir. Onun dağılması bizim için Suriye’ninkinden daha önemlidir, zira Irak, yakın vadede İsrail için en ciddi tehlikeyi temsil etmektedir.”

Kivunim, Kudüs, sayı 14, Şubat 1982, s. 49,59.

Hazırlayan: Erman KESER

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
3- "Gelelim Arap Baharı adı verilen ülkelerde, ABD'nin tertibiyle liderleri değiştirilmiş ve değiştirilmekte olan Mısır, Tunus, Libya gibi ülkelerin,
tabi tabi,hersey abd nin tertibiyle,siyonistlerin izniyle oluyor...
yalana bak...
Siyonistlerden korktugunuz kadar Allahtan korkun biraz.

"Ilımlı İslam"

al sana Ilımlı İslam örnekleri:

Erbakan Hoca'nın oğluna ve kizina saraylarda Havai fişekli muhteşem düğünler düzenlendiginde bu Ilımlı İslam degilmiydi?

Size göre asla hata yapmayan "büyük Allah dostu", "emirül-müminin" Erbakanin kizi basini light islam modeli olan "sıkma baş" tarziyla örttügünde neredeydiniz?
elif-erbakan-amerika-turkiye-nin-basini-yiyec-2709133_o.jpg

baskalarinin örtünme sekilleriyle ugrasip onlara light islam damgasi vurmadan önce tekbir giyimin kurulmasina alet olan kimdi anlat bakalim?

istersen önce kendi kapinin önünden ise basla...

iste "light islam" tesettür anlayisi:
erbakan-aile.jpg

Mücahid fatih erbakan:
Untitled-11ASDSAD1.jpg

Gelelim laiklik meselesine:

Laiklikte esas olan,inanç özgürlüğü...halkin inancina göre yaşamasının güvence altına alınması...
Laik sistemde kanun adamlarının görevi halkin dini inancina saygi göstermek,temel insan hakkının kullanılmasını sağlamak

Zamaninda erbakanda buna benzer aciklamalarda bulunmusdu...

Ayni görüsü simdi erdogan savunuyor diye kendisini yerden yere vururuyorsunuz...peki madem bukadar karsiydiniz bu tarz laiklik anlayisina erbakan bu sözleri söylediginde neredeydiniz?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Yeni Osmanlı geç bu işleri !
Kimi kandırıyorsun sen?
Erbakan hocamızın laiklik çıkışı Türkiye'de inanç özgürlüklerine rejime aykırı şekilde müdahale edildiği içindir.
Bari laiklik adını ağzınızdan almıyorsunuz bu tanıma göre inancından dolayı insanlara müdahalede bulunmayın çağrısıdır!

Bunu anlamayacak kadar da aptal değil insanlarımız.
Bunu Tayyip Erdoğan devrimler yaşamış ve yeni yönetimlere hazırlanan İslam coğrafyasınıa yaptığı ziyaretlerde tebliğ etmesimi doğru yoksa İslam anayasası tebliğ etmesimi doğruydu?

Erbakan hocanın laiklik çıkışı Türkiye'deki inananları korumak içindi peki Tayyip Erdoğan Mısır'daki müslümanları korumak içinmi Laiklik çağrısında bulundu?
Yapmayın ya Mısır'da tağuti bir sistem gitmiş Tayyip Erdoğan başka bir tağuti sistemle devam edin diye tebliğlerde bulunuyor.

Sizde laikçi müslüman gibi sırf Tayyip Erdoğan böyle dedi diye ucuz savunmalara geçiyorsunuz ve üstelik bunu Erbakan hocaya mal edecek kadarda zayıflaşıyorsunuz.
Yazık diyorum vallahi yazık!

Aradaki milyonlarca farka rağmen Erbakan hocanın rejimde müslümanlar ezilmesin diye kamuoyu oluşturması nerede Erdoğan'ın Mısır'da taze bir yönetimle İslami yönetiem geçirilmeyi bekleyen Mısır halkına Laiklik çağırısı nerede?

Erbakan hocamız 41 yıllık siyasi yaşamının hangi safhasında İslam ülkelerine Laikliği önermiş işte burada kıyasa girersen o zaman doğru yaparsın ama böyle birşey olmadığı için gelip burada Tayyip Erdoğan'ı savunmak için ter dökeceğinize taassuplarınzından bir an önce kurtulun ve hakkı hak sahibine teslim edip batıldan da uzak durun!

İslam coğrafyasındaki siyonizm etkisini halen çözemediniz ona yanıyorum başka birşeye değil.
Allah hidayet versin

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
1982 tarihine ait siyonist dergisinde islam cografyasinda kabuk degisimi siyonizmin asli hedefi oldugu belirtiliyor ve sende yeni osmanli bunu göremiyorsun!
Sudan'in bölünmesinde güney kismindaki Sudanlila r yeni devlet kutlamalarini yaparlarken yeni Sudan bayraklarini ellerinde sallarken diger ellerinde ise israil bayraklari salliyorlardi!
Ya Libya'da ?
Kaddafi diktatörünü deviren Libyalilarin ellerinde yeni bayraklarini sallarlarken amerikan bayraklarida sallamiyormuydu?
Hey gidi hey!
Bu isyan dalgalanmasini Abd ve Ab desteklemedimi?
Her yol siyonizme cikiyor ama halen siyonizmi ve etkisini anlayamadiniz.
Türkiye ise siyonizm tarafindan bu yolda resmen kullaniliyor tabi birgün anlarsaniz bunu degistirecegiz
Milli Görüse yaptiginiz düsmanliklardan siyonizmi tanimaktan mahrum kalmissin
Erbakan hoca ömrünü sizlere bu deccalizme karsi müslümanlari birlige cagirarak islam alemini düsmanina karsi suurlandirmaya ömrünü adadi ve halen sizler deccalizmin oyuncagi siyasetleri yapip uyanamadiginiz gibi Erbakan hocaya deccalizme karsi durdugu icin tas atip duruyorsunuz
Bu is nasip isi nasibiniz varsa hakki hak bilip hakka sarilirsiniz, batilida batil bilip batildan sakinirsiniz

veri

Yasaklı
yineliyorum islam nizamı sadece semavi dinlerin topraklarında yaşamasına izin verir o da bedel karşılığı...diğer dinlerin hiç birini kabul etmez...islam putperestliği kaldırmıştır...bunu laiklikle nasıl birleştirirsiniz:thinking:.ayrıca veri islam sana göre bana göre işi değildir...ortak paydamız var kuran ve sünnet..."....Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir"nisa 59

bilmediğim konularda konuşamam bilmiyorum diye sizi bu konuda haklı da çıkarmaz.:)
problem siz ortak paydalarımızı kabul etmiyor tam tersi faşist modeller gibi sizin kabullerinizi dikte etmeye çalışıyorsunuz.

Fıkıh ile kelam alimi bir olamaz.
Fıkıhta mutlak müçtehid ya da mesele de müçtehid makamına sahip bir kişinin hükmü uygulanabilir,hakkı olmayan alimin görüşü benimsenemez.
Yani her bilgi sahibi alim olabilir,belli konu olsun bir çok konu olsun.
Ama islami hayatta özellikle fıkıhta selahiyet sahibi olmak şart,kitaplarda geçer.
Yani @veri abi kelam alimlerini hüccet(delil) gösteremeyiz.
O yüzden farklı oluyor alimler,rahmetide bu minvalde aranır...
Eğer her alimin içtihad yetkisi olursa mutlak müçtehidliğin anlamı olmaz,her kafadan din anlayışı çıkar ortaya,muhkemlerde ayrılık olmamalı.Laiklik,demokrasi,tesettür,içki,kumar,faiz vb gibi...
alimler tabii ki bir olmaz ama aynı soruna farklı açılardan tavsiyelerden bulunabilirler
namazında hata yapan birine fıkıh bir usul gösterir
tasavvuf vb. ilim ise bu hatanın oluşmaması için başka bir usul gösterir.
kelamsız fıkıh olmaz kelam ilmindeki mezheplere de bağlıyız diğer ilimdeki çeşitli yorumlara da.

benim alimlerin arasındaki rahmetten kastım fıkıhçılarla fıkıhçılar diğer ilimdekiler le de aynı dalı paylaşanları kastediyorum
hac da çeşitli ekollerin en kolaylarını kullanıyoruz
abdest alırken bozarken
veya namazkılarken
kimi alimler 4 eşliliği hak görürken
kimi alimler bu hakkı kısıtlayan hükümler koyarlar
liste uzuyor böyle.
pardon en altta laiklik demokrasi tesettür içki falan demişsin :)
faizin ne olduğu zaten karışık
içki konusunda bile bir bütünlük islam dünyasında mevcut değil.
laiklik ve demokrasi ise kusura bakmayın ama dini anlamda bir endişemiz mevcut değil.

veri

Yasaklı
yineliyorum islam nizamı sadece semavi dinlerin topraklarında yaşamasına izin verir o da bedel karşılığı...diğer dinlerin hiç birini kabul etmez...islam putperestliği kaldırmıştır...bunu laiklikle nasıl birleştirirsiniz:thinking:.ayrıca veri islam sana göre bana göre işi değildir...ortak paydamız var kuran ve sünnet..."....Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir"nisa 59

1982 tarihine ait siyonist dergisinde islam cografyasinda kabuk degisimi siyonizmin asli hedefi oldugu belirtiliyor ve sende yeni osmanli bunu göremiyorsun!
Sudan'in bölünmesinde güney kismindaki Sudanlila r yeni devlet kutlamalarini yaparlarken yeni Sudan bayraklarini ellerinde sallarken diger ellerinde ise israil bayraklari salliyorlardi!
Ya Libya'da ?
Kaddafi diktatörünü deviren Libyalilarin ellerinde yeni bayraklarini sallarlarken amerikan bayraklarida sallamiyormuydu?
Hey gidi hey!
Türkiye ise siyonizm tarafindan bu yolda resmen kullaniliyor tabi birgün anlarsaniz bunu degistirecegiz
Erbakan hoca ömrünü sizlere bu deccalizme karsi müslümanlari birlige cagirarak islam alemini düsmanina karsi suurlandirmaya ömrünü adadi ve halen sizler deccalizmin oyuncagi siyasetleri yapip uyanamadiginiz gibi Erbakan hocaya deccalizme karsi durdugu icin tas atip duruyorsunuz
Bu is nasip isi nasibiniz varsa hakki hak bilip hakka sarilirsiniz, batilida batil bilip batildan sakinirsiniz
siyonistlerin islam dünyasındaki anarşi ve dikta rejimlerinden faydalanmaya çalıştığı ve bunu bir nebze başardığı herkesin malumu
lakin tayyip gibi akp gibi partiler siyasetçiler olsaydı bunu başaramazlardı
görmüyor musunuz halk artık hükümetten değil devletten memnun bu memnuniyet gittikçe artıyor
sizin döneminizdeki devletten nefret oranı tavana yükselmişti.
sizin saçma ve hatalı politikalarınız yüzünden ve sizin yol açtığınız azınlık hükümetleri sayesinde

burda kaddafi esad gibi zalimleri mi destekliyorsun yazıklar olsun sünni kardeşlerimi öldürmek için bahane arayanlarla işbirliği ha
yazık ya paritinize yardım geliyor diye sesiniz çıkmaz çok yazık

erbakan gülen in ne zaman ayağına gidip yalvardı söyler misin?
niye aralarındaki mesafeyi kaldıracak adım atmadı
nasıl bi islami birlik anlayışıdır.
ben erbakan ın zararını ama faydasını görmemiş biriyim
faydasını gören varsa buyursun faydasını anlattın

spesifik

آزادی قید و بند

alimler tabii ki bir olmaz ama aynı soruna farklı açılardan tavsiyelerden bulunabilirler
namazında hata yapan birine fıkıh bir usul gösterir
tasavvuf vb. ilim ise bu hatanın oluşmaması için başka bir usul gösterir.
kelamsız fıkıh olmaz kelam ilmindeki mezheplere de bağlıyız diğer ilimdeki çeşitli yorumlara da.

benim alimlerin arasındaki rahmetten kastım fıkıhçılarla fıkıhçılar diğer ilimdekiler le de aynı dalı paylaşanları kastediyorum
hac da çeşitli ekollerin en kolaylarını kullanıyoruz
abdest alırken bozarken
veya namazkılarken
kimi alimler 4 eşliliği hak görürken
kimi alimler bu hakkı kısıtlayan hükümler koyarlar
liste uzuyor böyle.
pardon en altta laiklik demokrasi tesettür içki falan demişsin :)
faizin ne olduğu zaten karışık
içki konusunda bile bir bütünlük islam dünyasında mevcut değil.
laiklik ve demokrasi ise kusura bakmayın ama dini anlamda bir endişemiz mevcut değil.

Kırmızıları yeniden okuyun yorumların bağlayıcılığı yoktur.
Mavi cümle tercihiniz saygı duyarız hükümle iştigalse sorun yok,
karışık olan faizin şekli,tevil ediyorlar ama faiz helaldir diyen yok :)
Dini anlamda endişe görmediğiniz laiklik ve demokraside algıdan kaynaklanıyor yoksa asli anlamda mubah sayan yok,menşei bozuk siz araç deyin,takiyye deyin.Biat bir rey olsa bile kaçırdığınız bir nokta beşeri nizama değil Peygambere verildi o biat,biz de ortada öyle bir durum olmadığı için saklıyoruz biatımızı...

Neşriyat ayırımı yapmayın inş,kaynaklardan okuyun görürsünüz,siz de kaynak verin okumanın zararı olmaz okuyalım,yargılarımızdan sıyrılalım.Ama önce hem fikir olmak lazım,hükümlerin bağlayıcılığı nasıldır,hangi hüküm tatbik edilir hangisi edilmez,kimin hükümlerine güvenilir kim hüküm çıkarma selahiyetine sahiptir.yoksa mesajlar savunma babında sürer gider...

veri

Yasaklı
hayırlı sabahlar efendim.
demokrasi cumhuriyet laiklik hakkında yeterince yorum deyin fetva deyin farketmiyor
bizim görüşü destekleyen yeterince alim mevcut.
biat sadece peygambere mi verildi sanmıyorum.
neşriyat ayırımı yapmak zorundayım çünkü cahil olduğumun farkındayım.
yoksa kafama göre o alim bu alim diye dönüp dolaşırım ve kaybederim.

spesifik

آزادی قید و بند
hayırlı sabahlar efendim.
demokrasi cumhuriyet laiklik hakkında yeterince yorum deyin fetva deyin farketmiyor
bizim görüşü destekleyen yeterince alim mevcut.
biat sadece peygambere mi verildi sanmıyorum.
neşriyat ayırımı yapmak zorundayım çünkü cahil olduğumun farkındayım.
yoksa kafama göre o alim bu alim diye dönüp dolaşırım ve kaybederim.

Peki efendim öyle olsun :)

Cahil tabirinizi bilmeme olarak alıyorum,herkesin her bilgiye sahip olmadığı elzemdir.

Size de hayırlı sabahlar,hayırlı işler olsun...

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Ya Libya'da ?
Hey gidi hey!

Allah razi olsun
aci da olsa cok dogru bir yazi

benimde günlerden beri aklima gelen su " demek ki BOP un gercek yüzü buymus .yani ortadogu da ki müslüman devletleri karistirmak ,zayiflatmak ve güya yeni islam rejimi olan laiklik safasatasi ile müslümanlari yeni bir esarete sürüklemek "

diyorumya iste kemalizm den kurtulduk ,erdoganizme dogru gidiyoruz .hic bir dini ve manevi icerigi olmayan ,yalanlarla süslenmis gizli "hizmetci" olan bir rejim .

ah su medya yok mu ahhh
almanlara bakiyorumda ,bilhassa libya konusunda cok daha uyanliklar bizim milletimizden .
bizimkiler "ah gaddafi -kafir gaddafi ,bilmem ne " diye isin icerigini bilmeden medyanin yankisini yapiyorlar .
gaddafinin halki ve ülkesi icin getirdiklerini hic arastirdik mi acaba ???
gaddafinin bilhassa somali ´nin bagimsiz bir devlet olabilmesi icin ciddi adimlar atmaya hazirlandigini biliyor muyuz acaba ?
sahsen ben gaddafinin ,saddam gibi hic bir zulmüne rastliyamadim yaptigim arastimalarda .
ülkesinde gayet demokrat bir rejim sürmüs .
kadinlar istedikleri egitimi alip ,basi acik calismislar -hic bir baski olmadan -tabii isteyende basi kapali calismis .

dünyanin en büyük su rezervini yaptirmis .buda hayranlik duyulacak kadar cok büyük ve ayri bir basari gaddafinin .

birde sunu sormasi gerekiyor halkimizin kendince ?
madem gaddafi bu kadar kötü ,zalim vs
neden hala libya´yi yüzde yüz alamadi NATO ve yardimcilari olan capulcular ???
hani libya halki cok merakliydi gaddafiyi basindan def etmeye ?

masal bunlar -hepsi siyonist güclerin elinde olan medyanin yalani .

senelerce anadolu halki icinde ayni masallari dinlemedik mi ?ne zaman kendi aklimizi kullanmaya basliyacagiz ?

ya gercekten halkimiz resmen ikiye bölünmüs durumda .biri ölesiye erdoganci digeri ise neoerdoganci .

ve simdi de sözde bati medyasi türkiye ve erdogani sanli atamiza benzeterek överek ,cahil halkin gögsünü kabartarak ,zihinlerde olusan sorulari örtme cabasinda .

isin gercegi o kadar vahim ve derin ki , az biraz caba sarf edip arastirma yapsa insan , siyonisterlin ucuk ve acimasiz zihniyetini anliyacak .

o kadar büyük oyunlar var ki !
hangi birisini sayacaksin .

eh kiyamet nasil kopacak ? mehdi nasil gelecek ?
bütün bunlar kiyamet alametlerinin en büyüklerinin göstergesi.

beni en derinden üzen ise,vatanimiz ve halkimiz ayni birinci dünya savasinda oldugu gibi pisi pisine büyük bir felakete dogru itekleniyor da halkimiz bunun farkinda bile degil !!!

veri

Yasaklı
yapmayın kaddafinin erbakan a yaptığını mı onaylıyorsunuz
veya batı bankalarındaki yüz milyarlarını mı savunuyorsun.
veya pakistandaki bazı gelişmeleri gammazlamasını mı

siyonist oyunlar var
tayyip topçu da olabilir bana ne
ben burda ne yapıcam veya ne yapabilirim.
iran rusyanın kucağında pakistan çin in kucaağında ülkemiz de bırakın abd nin kucağında kalsın:)
ne zararı var.
sanki bağımsız hareket edebilen bir ülkeyiz de tayyip bunu bozdu

siyonistlere en büyük hizmeti erbakan ve tayfası yapmıştır.
28 şubat a yol açarak en büyük ihaleleri o dönemde israil peşkeş çekmedik mi

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
yeni osmanlı konuyu sınırları dahilinde konuşsan...
veri demokrasi ile ilgili getirdiğin yazarların görüşlerini gördük hiç bir şeri delil yok ,diyer delilleride gördük şeri naslarla siz yinede istediğinizi alın hesaba günü belli olur netice.büşranın dediği gibi muhkem ve müteşaabihleri karıştırmamak lazım ki konu muhkemdir.ve söylediğiniz destekleyenler kesinlikle alim değil yazar ve yorumculardır.
velevki konu müteşabih olsa bile;
insanlar sorumludurlar mukallid olarak ictihada tabi iseler ictihat yetkisini usulde öğrenmeye,aksi taktirde büşranın dediği gibi her konuyu tartılırsınız ki ifadelerin ona götürmüş..
konunun aslına gelecek olursak;yeni osmanlı yahudi ve hristiyanlardan alınan bir bedel varmıdır?veri put pereslik kaldırılmamışmıdır islam tarafından...
bunlar laikliğe zıt değilmidir?!
ayrıca veri bilmediğini ilan ediyosun madem öğrenmeyede niyetin yok o zaman ne hüccetle yazıyosun:)

Mahpeyker

Kıdemli Üye
ruhunu hakka teslim etmis olan birini bu kadar yerden yere vurmanin kimseye bir faidesi yok !
28 subati erbakana mal etmek ayni , capulcular istanbula girip yagmalama ve katl eylemine baslamasini , zamanin Padisahi II.Abdülhamiti suclamaya benzer .

Abdülhamit´in sucsuz oldugunu gösteren tarih ,bir gün erbakanin yaptigi herseyi halkimiza ve islamiyete hizmet icin yaptigini gösterecek .

spesifik

آزادی قید و بند
ülkemiz de bırakın abd nin kucağında kalsın:)
ne zararı var.

Abd güdümlü yaşadığımızın farkında olmakta bir erdem,kabul etmekte..
Zararları şimdi belli olmaz,ilerde ne olur göreceğiz.

Halk güdülmeye alışmış,sesini sadece ekonomide çıkarıyor,onu da ağzına bir kaşık bal sürülünce kesiveriyor ...

veri

Yasaklı
size göre şeri delil yok bize göre var burda anlaşamıcaz
yok diyene ne anlatıcaksın ki

bilmediğim konu vardır bildiğim konu vardır
bildiğim ile konuşur bilmediğimi de ifade etmekten çekinmem
ki bu sende yok bilmediğin çok konuda afalladın.

laikliği bırak ta biz düşünelim
neyin uyup neyin uymadığına

veri

Yasaklı
Abd güdümlü yaşadığımızın farkında olmakta bir erdem,kabul etmekte..
Zararları şimdi belli olmaz,ilerde ne olur göreceğiz.

Halk güdülmeye alışmış,sesini sadece ekonomide çıkarıyor,onu da ağzına bir kaşık bal sürülünce kesiveriyor ...

abd nin kucağında oturmak ve farkında olan ve ona göre hareket eden bir devlet ricali varsa sorun yok.
halk güdülmeye alışmış değil yapacağı bir şey olsa kıyameti koparır
yoksa susar sabreder.

spesifik

آزادی قید و بند

abd nin kucağında oturmak ve farkında olan ve ona göre hareket eden bir devlet ricali varsa sorun yok.
halk güdülmeye alışmış değil yapacağı bir şey olsa kıyameti koparır
yoksa susar sabreder.
sanmam kıyamet kopma evresi erdoğanın bildiği vardır hüsnü zannıyla rafa kaldırıldı bir dört sene daha,Bakın millet çil çil altınlarını bozdurdu hemde devlete teşekkür ederek kardalar ya,şimdide ufak ufak harcıyorlar para tükenince kıyameti görün :)

veri

Yasaklı
sanmam kıyamet kopma evresi erdoğanın bildiği vardır hüsnü zannıyla rafa kaldırıldı bir dört sene daha,Bakın millet çil çil altınlarını bozdurdu hemde devlete teşekkür ederek kardalar ya,şimdide ufak ufak harcıyorlar para tükenince kıyameti görün :)
halk ne yapıcak peki:) yapılacak birşey varsa önerin.
seçimde gereken dersleri her zaman vermiştir yapacak birşey
belediye seçimlerinde keza öyle
belediyeden ruhsat alma işlemlerinde yapmadığı yok çatıya çıkıp intihar eylemlerine kadar:)

12 eylül darbesine rağmen özal a oy verdi bu büyük cesarettir
12 eylül anayasasına hayır diyen ilin başına gelenleri bilmesine rağmen

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
bide bana diyosunuz cevap vermiyor diye :)
yazmışsınzı veri cevaop verir diye:)
hani cevaplar:
putperestlik kaldırılmışmıdır,kaldırılmamışmıdır,yahudi ve hiristiyanlardan bedel alınyormu alınmıyormu...semavi dinler dışındaki dinlere islam nasıl yakşlaşıyor?!
neyse
tebessüm sadakadır :)

veri

Yasaklı
bide bana diyosunuz cevap vermiyor diye :)
yazmışsınzı veri cevaop verir diye:)
hani cevaplar:
putperestlik kaldırılmışmıdır,kaldırılmamışmıdır,yahudi ve hiristiyanlardan bedel alınyormu alınmıyormu...semavi dinler dışındaki dinlere islam nasıl yakşlaşıyor?!
neyse
tebessüm sadakadır :)
sorularınız sorunlarınız ilgi alanım içinde değil
cevabını öğrenince nasılsa kabul etmicek
öğreneceğim bilginin de bana katkısı da olmuyacaktır ya
bb inadınıza devam