Erdoğan'a Mısır'da Tepkiler Devam Ediyor

spesifik

آزادی قید و بند
islami ölçülerle alakalı temelleri atıyoruz
filiz vericek inşallah
2080 yılını bekleyin
hatta Allah utandırmasın birkaç yıl içinde filistin israil konularında ciddi gelişmeler bekliyoruz.
yeterki bu kefere uyanmasın:)

Bu mesajı kaçırmışım,ömür yeterse bakalım :)
2080...daha çok uyutulacağız yani,yazık...

spesifik

آزادی قید و بند

ömür ne ki.
siz zaten uyuyorsunuz:)
programın içindeyim ben nasıl uyucam merak ettim:)

Yahu 2080 yılında bir asırlık yaşa giriyoruz sizi bilemem artık tabi yaşarsak,
Kimin uyuduğunuda Allah bilir,inceden bir taş geldi kafama ama ah şu saygı :)
Madem uyanıksınız efenim bizi de uyandırıverin bir zahmet.

Muminaga

Yeni
@veri
@Büşra Betül
ha gayret günlük ortalama mesaj sayınız 15-16
çıkın çıkın 150-160 civarına

veri

Yasaklı
Yahu 2080 yılında bir asırlık yaşa giriyoruz sizi bilemem artık tabi yaşarsak,
Kimin uyuduğunuda Allah bilir,inceden bir taş geldi kafama ama ah şu saygı :)
Madem uyanıksınız efenim bizi de uyandırıverin bir zahmet.
osmanlı kurulduğunda 600 yıl yaşatılacak denilse eminim yukardaki mesajı verirdin
mahabad hayırdır mesaj iyidir forumun reytingini artırıyoruz :)

spesifik

آزادی قید و بند

Milli döğüşçü kardeşlerimizin kullandıkları sözler o kadar çiğ ki yazdıklarıher satırda kendini gösteriyor.

@Yeni-OSMANLI nın tespitleri çok yerinde ve doğrudur.

Siyonistleri herşeye gücü yeten, herşeyi yapmaya müktedir, ancak Allahtankorkulduğu kadar onlardan korkulması gerektiği şeklinde korkunç bir saplantı yayılmaktadır. Adeta siyonistlerin eğitiminden geçirilip türkiyeye gönderilen insanlardan söz ediyoruz.

israil mahalle muhtarı seçimlerini bile belirliyor saplantısını yayılması

İsrail o kadar muktedir ki paranoyakları bile antisiyonist gibi gösterebilir.

Soğukkanlılıkla, akılla, bilgiyle, planla, projeyle, kalkınmayla,gelişmeyle, teknolojiyle, güzel ahlakla, VE SABIRLAA çalışırırsan ne korkuya ve korkutmaya gerek kalır ne de saplantılı paranoyak fikirler üretmeye gerek kalır.

ACİZLER VE ZAVALLILARIN KULAĞINDA YANKILANAN HER ÇITIRTI VE GÜRÜLTÜ KIYAMET ALAMETİDİR. [mahabad :) ]

siyonistleri herşeyden sorumlu gösterince:

1- onları herşeyi yapmaya gücü yeten, herşeye kadir ve muktedir olarak propagandasını yapmış olursun.

2- kendi hatalarını ve sorumluluklarını gözden uzak tutmak için hemen her olumsuz olayda mutlaka kendini sorgulamadan düşmanını sorumlu tutarsın.

3- Sudan'da beşir'in sorumlu olduğu katliam olmasaydı sudan'ın bölünmesi ya hiç gerçekleşmeyecekti, yada daha geç bir zamana ertelenmiş olurdu. en azından ilerde sonucun farklı bir noktaya evrilmesi bakımından zaman kazanılmış olacaktı. Demek ki Sudan'ın bölünmesinde senin sorumluluk payın israilinkinden kat kat fazla. demek ki sudan'da israil bayrağının sallayanlar arasında seninde kırılasıca ellerin var.

4- ister öyle ister böyle 11 eylül olayları afganistanın işgaline gerekçe oldu. Saddamın kuveyti işgali Irak'ın işgalini batı nezdinde meşru kıldı.
Burgiba'nın yolsuzlukları ve halkın perişan hali Tunusta ayaklanmayı zorunlu kıldı,
ve peşi sıra halk ayaklanmalarına ilham vermiş oldu. Burda kusur ve hatalar zincirini görmezden gelip Kuzey afrikada yönetim değişikliklerini ABD ve israil sağladı diyenler, islam ülkelerinde yaşayan paranoyak neslinin var olduğu anlamına gelir.

Türkiyede hem paranoyaklığa hemde acizliğe dair bir örnek

1. saplantı : ABD 60 adet fantom uçağının bakım ve onarımını yaparsa normal,israil yaparsa a-normal oluyor?

2. acizlik : 60 adet fantomun onarımı askeri antlaşma ile olur. (öyle liberman ustaa sana 60 fantom gönderiyorum ne zaman teslim edersin? kaç para istersin? muhabetiyle teslim edilmez.) ve bakım parası (liberman usta yaz deftere ilerde öderim muhabetiyle ise hiç ama hiç olmaz.)
böyle 60 tane uçak bakımı onarımı işi için anlaşma lazım anlaşma kimi kandırıyorsunuz siz. bal gibi israille anlaşma yaptınız. dürüst olun kıvırmayın..
ben-biz israil ile anlaşma yapmadı(k)m diyenler köküne kadar yalanatıyor. ACİZLİĞE BAKALIM ŞİMDİ : "mecburen" "başka çare olmadığıiçin" ifadeleri özenle vurgulanıyor. acziyete ve perişanlığa bak.

3.paranoyaklık : abd türkiyeye israile git başvur dedi. emredersiniz dedikgittik mecburen ve başka çare olmadığı için israile başvurduk. KENDİLERİ SÖZKONUSU OLUNCA MECBUR KALDIK,

BAŞKALARI SÖZ KONUSU OLUNCA = sizi GİDİ İSRAİL UŞAKLARI SİZİ
kardeşin mesajına sansür uygulamış olmuşuz,ilgililer için alıntıladım
Dua ile..

spesifik

آزادی قید و بند
mesajıma sansür uygulayamazsınız :)
alınganlık yapmış oluyorsunuz.
neyse
Fıtrat ...
Herkes bu konuda mahir,
hangi konuda mı?
Cümleleri istediği manada yorma konusunda,
Bende bu maharetten nasipsiz kalmayayım dedim,alındım :)

Sorun yok kardeşim,selametle derken konudan ayrılmıştım forumdan değil
Konudan da çıkamadık...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

Milli döğüşçü kardeşlerimizin kullandıkları sözler o kadar çiğ ki yazdıklarıher satırda kendini gösteriyor.

@Yeni-OSMANLI nın tespitleri çok yerinde ve doğrudur.

Siyonistleri herşeye gücü yeten, herşeyi yapmaya müktedir, ancak Allahtankorkulduğu kadar onlardan korkulması gerektiği şeklinde korkunç bir saplantı yayılmaktadır. Adeta siyonistlerin eğitiminden geçirilip türkiyeye gönderilen insanlardan söz ediyoruz.

israil mahalle muhtarı seçimlerini bile belirliyor saplantısını yayılması

İsrail o kadar muktedir ki paranoyakları bile antisiyonist gibi gösterebilir.

Soğukkanlılıkla, akılla, bilgiyle, planla, projeyle, kalkınmayla,gelişmeyle, teknolojiyle, güzel ahlakla, VE SABIRLAA çalışırırsan ne korkuya ve korkutmaya gerek kalır ne de saplantılı paranoyak fikirler üretmeye gerek kalır.

ACİZLER VE ZAVALLILARIN KULAĞINDA YANKILANAN HER ÇITIRTI VE GÜRÜLTÜ KIYAMET ALAMETİDİR. [mahabad :) ]

siyonistleri herşeyden sorumlu gösterince:

1- onları herşeyi yapmaya gücü yeten, herşeye kadir ve muktedir olarak propagandasını yapmış olursun.

2- kendi hatalarını ve sorumluluklarını gözden uzak tutmak için hemen her olumsuz olayda mutlaka kendini sorgulamadan düşmanını sorumlu tutarsın.

3- Sudan'da beşir'in sorumlu olduğu katliam olmasaydı sudan'ın bölünmesi ya hiç gerçekleşmeyecekti, yada daha geç bir zamana ertelenmiş olurdu. en azından ilerde sonucun farklı bir noktaya evrilmesi bakımından zaman kazanılmış olacaktı. Demek ki Sudan'ın bölünmesinde senin sorumluluk payın israilinkinden kat kat fazla. demek ki sudan'da israil bayrağının sallayanlar arasında seninde kırılasıca ellerin var.

4- ister öyle ister böyle 11 eylül olayları afganistanın işgaline gerekçe oldu. Saddamın kuveyti işgali Irak'ın işgalini batı nezdinde meşru kıldı.
Burgiba'nın yolsuzlukları ve halkın perişan hali Tunusta ayaklanmayı zorunlu kıldı,
ve peşi sıra halk ayaklanmalarına ilham vermiş oldu. Burda kusur ve hatalar zincirini görmezden gelip Kuzey afrikada yönetim değişikliklerini ABD ve israil sağladı diyenler, islam ülkelerinde yaşayan paranoyak neslinin var olduğu anlamına gelir.

Türkiyede hem paranoyaklığa hemde acizliğe dair bir örnek

1. saplantı : ABD 60 adet fantom uçağının bakım ve onarımını yaparsa normal,israil yaparsa a-normal oluyor?

2. acizlik : 60 adet fantomun onarımı askeri antlaşma ile olur. (öyle liberman ustaa sana 60 fantom gönderiyorum ne zaman teslim edersin? kaç para istersin? muhabetiyle teslim edilmez.) ve bakım parası (liberman usta yaz deftere ilerde öderim muhabetiyle ise hiç ama hiç olmaz.)
böyle 60 tane uçak bakımı onarımı işi için anlaşma lazım anlaşma kimi kandırıyorsunuz siz. bal gibi israille anlaşma yaptınız. dürüst olun kıvırmayın..
ben-biz israil ile anlaşma yapmadı(k)m diyenler köküne kadar yalanatıyor. ACİZLİĞE BAKALIM ŞİMDİ : "mecburen" "başka çare olmadığıiçin" ifadeleri özenle vurgulanıyor. acziyete ve perişanlığa bak.

3.paranoyaklık : abd türkiyeye israile git başvur dedi. emredersiniz dedikgittik mecburen ve başka çare olmadığı için israile başvurduk. KENDİLERİ SÖZKONUSU OLUNCA MECBUR KALDIK,

BAŞKALARI SÖZ KONUSU OLUNCA = sizi GİDİ İSRAİL UŞAKLARI SİZİ
...knock out...

Muminaga

Yeni
Şu belgeli yazıyı oku yalan fırtınası diye karartmana karşı biraz fikir edin düşmanını tanı ki dostunu seçesin tarihini bilip aldanmayasın güzel kardeşim buyur inşaALLAH:
Bu belgeli yazı dediğin şeyi henüz sen buraya alıntı yapmadan önce analizini dün ben yaptım. hemde senin mesajından 4 saat önce. demek ki sizler okuduğunuz halde anlamadığınız şeyi biz okumadan anlıyoruz.
Şimdi cevap ver söyle bakalım feraset kimde var mış?

Erdoğana Mısırda Tepkiler devam ediyor diye konu açmışsınız. Peki Erdoğana karşı Mısırda artan tepkileri gösterenlerin listesi yok mu diye sormuşum.
Mısırda Erdoğana tepki verenlerin sıraya girdiği şeklinde bir yanılsamaya yol açan konu başlığı ile konunun içeriğinde hiç bir açıklama ve isim olmayışı ile ilgili tutarsızlığı gösterip yalan fırtınası ifadesini kullandım.
Sen @Debreli efendi senin gibi 10 taneyi yanyana koysak göstereceğin feraset rezervini ben tek başıma karşılarım.

Erdoğan'ın, Mısır'da yaptığı laiklik vurgusu ile ilgili sözlerinin mutlaka geri planında bir amaç vardır.
Hem içte hem dışta kendisine karşı tepki göstereceklerin bilincinde olarak hatta Türkiyedeki oy tabanını riske etmek pahasına önemle Erdoğanın laiklik vurgulamalarında vermek istediği bir mesajın var olduğu apaçıktır.

Erdoğanın ne tür mesajları olabileceği konusuna gelince...
Lübnan'da sayılarının ne kadar olduğunu bilemediğim ama Lübnan siyasetinde önemli bir güç olarak ABD ve İsrail çıkarlarına uygun hareket eden Hıristiyan Falanjistleri mutlaka duymuşsunuzdur. İsrailin eski genelkurmay ve başbakanlarından Ariel Şaron'un Lübnan'da israil işgal kuvvetleri komutanı olduğu dönemde Hıristiyan Falanjistler eliyle Filistinli Mültecilerin barındığı Şabra Şatilla mülteci kamğında büyük bir katliam yaptırılmıştı.
Aynı plan ve projeler Mısır'da Kıpti Hıristiyanlar aracılığıyla aşama aşama yerine getirilmeye çalışılmaktadır. Mısır nufüsünün % 10'una tekabul eden Kıptileri uyandırmak ABD ve İsrail ile bağlarını güçlendirmek maksadıyla neo-selefi, vahhabi güç odağı olan El-Kaide terör örgütü eliyle Kıptilere ait bir kiliseye bombalı bir saldırıda bulunulmuş, 21 kıpti hıristiyan öldürülmüştü.
Mısır'da Mübarek sonrası yeni yapılanma süreci ve iktidar mücadelesine doğru hızlı bir gidiş vardır. Muhakak ki iç ve dış güçler bu iktidar mücadelesinde mevziler kazanma yoluna gideceklerdir. Bu süreçte Müslüman Kardeşler hareketini de belli bir çizgiye oturtmak veya çizgisini tehlikeli noktalara kaydırmak senaryoları da uygulanıyordur. Aynı zamanda Kıpti Hıristiyanları kullanarak Mısır üzerinde uluslararası baskı, komplolar oynandığı gibi, kıptiler üzerinden Lübnan ve Sudan'da uygulandığı gibi iç çatışmalar çıkarılarak Mısır'ın birliği tehlikeye sokulmak istenecektir.

Özelde Ortadoğu genelde tüm İslam ülkelerinde ellerinde taşeron örgüt ve yandaşlar bulundurmak konusunda % 100 başarılı olan ABD ve İsrailin ekmeğine yağ süren açıklamalar, akıldan ve mantıktan yoksun suçlamalar, El-Kaide usulu tahriksel manevralar ABD ve İsrailin işini kolaylaştırmak demektir.
Mübarek rejimini devirmek için Tahrir Meydanında çeşitli sağ-sol farklı siyasi fraksiyon ve görüşleri temsilen geniş yığınlar yer almıştı. Halen Mısır Geçici Konseyinde bu güçler kendilerini temsil edecek kadrolar bulunduruyorlar. Bu süreçte Mısır'da iç dengeleri karıştıracak şekilde batıyı tahrik edecek konuşmalar yapmak Mısır'a yapılabilecek en büyük kötülüktür.
Mısır'a laikliği önermekle laiklik gelmez, laiklik ve dinsizlik mısıra el-kaide anlayışıyla kiliseleri bombalama sonucunda gelebilir.
Mısıra laiklik ve dinsizlik, vahhabilerin akıl dışı tutum ve davranışlarıyla gelebilir.

şunu herkes bilir ki, ağacın kurdu ağaçtan olmazsa dışardan kimse o ağacı deviremez.
Mısırda kıptileri ayaklanmaları için bir yerlerden kışkırtma ve tahrikler gerçekleşmesi gerekiyor.

el-kaide bir kiliseyi basıp 21 kıpti hıristiyanı öldürttüyor. El -kaide kim?
Sudan devlet başkanı dayfur'da binlerce hıristiyanı öldürtüyor. Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir kim?
her ikiside müslüman ve her ikiside siyonizme karşı olduklarını söyleyenlerin en önde gidenleri..
demek ki sudan'ın bölünmesi ve ilerde mısır'ın bölünmesini sağlayacak olanlar anti-siyonist olduklarını söyleyen kişi ve kurumların bizatihi kendisi.
siz siz olun, başkasından asla korkmanıza gerek kalmaz. sağlam kale düşmanın saldırısına uzun süre dayanır. sağlam kale inşa eden sağlam plan-proje üretiyor demektir.
Siyonistler Sudan'ı böldüler, Siyonistler Mısır'ı bölecekler
eee bunları bilmeyen müslüman varmı?
ama bilerek veya bilmeyerek siyonistlerin ekmeğine yağ süren, siyonistlerin işlerini kolaylaştıranların kendilerini anti-siyonist maskesi altında nasıl gizlediklerini herkes bilmiyor.
mesela bu forumda
nato'nun libyayı işgalini durdurmak için nato'ya savaş açılmasını isteyen saadetçi yok mu?
milli görüşçülerin Türkiyenin nato'dan çıkmasını bas bas bağırdıklarını ama bizim nato'dan çıktığımız an israilin nato'ya alınacağını hemen arkasından israile tek bir mermi sıktığımızda kanada'sından avustralya'sına 25-30'a yakın ülkenin başımıza üşüşeceğini bilmeyen varsa insan diye sokağa çıkmasın. İsrailin tam istediği şeyler milli görüşün ideolojik sayfalarında mevcuttur. Öyle kahrol israil diyerek israil kahrolmuyor wessellam.
aklın yoksa söylediklerimi anlamazsın. söylediklerime karşı çıkacağını biliyorum, çünkü akıl yok.
aklı olmayan ben anti-siyonistim demesin çünkü gerçek anti-siyonistlerin ayakları altında dolaşarak mücadelemize engel oluyorlar.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
şunu herkes bilir ki, ağacın kurdu ağaçtan olmazsa dışardan kimse o ağacı deviremez.
Mısırda kıptileri ayaklanmaları için bir yerlerden kışkırtma ve tahrikler gerçekleşmesi gerekiyor.

el-kaide bir kiliseyi basıp 21 kıpti hıristiyanı öldürttüyor. El -kaide kim?
Sudan devlet başkanı dayfur'da binlerce hıristiyanı öldürtüyor. Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir kim?
her ikiside müslüman ve her ikiside siyonizme karşı olduklarını söyleyenlerin en önde gidenleri..
demek ki sudan'ın bölünmesi ve ilerde mısır'ın bölünmesini sağlayacak olanlar anti-siyonist olduklarını söyleyen kişi ve kurumların bizatihi kendisi.
siz siz olun, başkasından asla korkmanıza gerek kalmaz. sağlam kale düşmanın saldırısına uzun süre dayanır. sağlam kale inşa eden sağlam plan-proje üretiyor demektir.
Siyonistler Sudan'ı böldüler, Siyonistler Mısır'ı bölecekler
eee bunları bilmeyen müslüman varmı?
ama bilerek veya bilmeyerek siyonistlerin ekmeğine yağ süren, siyonistlerin işlerini kolaylaştıranların kendilerini anti-siyonist maskesi altında nasıl gizlediklerini herkes bilmiyor.
mesela bu forumda
nato'nun libyayı işgalini durdurmak için nato'ya savaş açılmasını isteyen saadetçi yok mu?
milli görüşçülerin Türkiyenin nato'dan çıkmasını bas bas bağırdıklarını ama bizim nato'dan çıktığımız an israilin nato'ya alınacağını hemen arkasından israile tek bir mermi sıktığımızda kanada'sından avustralya'sına 25-30'a yakın ülkenin başımıza üşüşeceğini bilmeyen varsa insan diye sokağa çıkmasın. İsrailin tam istediği şeyler milli görüşün ideolojik sayfalarında mevcuttur. Öyle kahrol israil diyerek israil kahrolmuyor wessellam.
aklın yoksa söylediklerimi anlamazsın. söylediklerime karşı çıkacağını biliyorum, çünkü akıl yok.
aklı olmayan ben anti-siyonistim demesin çünkü gerçek anti-siyonistlerin ayakları altında dolaşarak mücadelemize engel oluyorlar.

...tebrikler

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Mahabad cok fazla yüksekten ucuyorsun fazla havalanma yüksekten ucanlarin düsüsü agir olur
Yazdigin yazilarin tutarli yani olmadigi gibi bilgiden daim mahrum kaliyor!
Kendine ait kurgularini siyonist usagi medya organlarindan besleyip forumda otlatiyorsun sonrada gelip nasil otlatiyorum diye külhambeyci tavirlara giriyorsun
Cok acele ediyorsun ve bilmeden yaziyorsun!
Senin bilgi ilim daragacinin ne derece dar oldugunu ve icinde bulundugun taassupla bu eksik yönünü alim kiyafetine soktugunu cok gördük !
Sirkin ne oldugunu bilmeden Öngüt mantigiyla insanlari sirkle suclayip durmanla kendi gösterdin
Taasubundaki hircinligini ise milli görüscüleri budistlere benzetmekle gösterdin
Gelelim diger nefsinle yazdigin yorumlarina
Misirdaki tepkilerin listesini istemissin hani zaten inkar edeceksin ya yokusa sürme mantigi seninki
Tabi siyonist odakli medyada Misir'lilarin tepkisini görmezsin ama arastirma agin kuvvetliyse Misir basinini takip et listeyi oradan tut
Müslüman kardeslerin verdigi tepki milyonlarca müslümani temsil eder
bir aliminde bu konu rahatsizlik verdiginden reddiye vermistir ama senin pasa gönlün olsun diye yarin Misira gidip liste tutarim :)
Siyonist dergideki makaleyi önceden inceledigini ve ne demek istedigini okumadan bile anlayacak ferasete sahip oldugunu elindeki feraset teraziyle ölctügünü yazmissin
Yahu ne anladin bakiyim sen ? Laf olsun diye yazma !
Sende feraset varsa ümmet bitmis demektir neuzubillah....!
O makalede arap cografyasinda siyonizmin ic isyanlar cikartarak israilin menfaatine hizmetinde daha rahat kontrol altinda tutulacak yönetimlerle asama kaydedilmek istendigi yaziyor sende diyorsun ki yok böyle birsey yalan diyormusuz!
Hem siyonistler cok önceden bu plani yapmis oldugu belgeli hemde islam cografyasindaki isyanlari abd'nin destekledigini ve isyanlarda abd ve israil bayraklarininda tesekkür amacli kutlamalarda müslümanlar tarafindan sallandigini gördük!
Ve ferasetine göre böyle seyler yok öylemi?
Bu isyanlarin ardinda siyonizm var dedigimizde bizi diktatörlerden yana olmakla bile suclayanlar oldu!
Yazik taassubundan dolayi gözlerini karartanlara
Biz asla zalimden yana olmadik
Diktatörlerin rejimini d
esteklemedigimiz gibi amerika ve bati kaynakli hicbir siyonist hareketide desteklemeyiz
Kuran ve sünnete dayali devlet yönetimlerini destekleriz
Misir konusunu haksiz oldugunuz halde cok uzattiniz
BOP ESBASKANI GöRevini yapiyor Amerikanin islam cografyasina kontrolü kolay laik+gülen devlet modelini yayma projesini Bop askina esbaskanina vermesi sizleri cok terletti ve eminim yormustur
Türkiyeye natonun füze savunma sistemi israilin korumaligi icinde Bop projesinin diger adimi oldu
RABBIM GOREMEYENLERI UYANDIRSIN

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
ulusal basın perinçek kafasıyla ulusal kaynaklarla iftralara devam

AKP Aydın milletvekili Mehmet Erdem, Kuyucak Postası gazetesine yaptığı açıklamada "Başbakan Erdoğan BOP eşbaşkanı değil, mazlumların lideridir. BOP eşbaşkanı iftirasını atanlar utanacak mı?" demişti. Erdem'in sözlerine cevap veren İşçi Partisi Aydın İl Başkanı İsmail Altuntaş, Tayyip Erdoğan'nın 34 farklı yerde BOP Eşbanı olduğunu itiraf ettiğini söyledi.
İşçi Partisi Aydın İl Başkanı İsmail Altuntaş, AKP Aydın milletvekili Mehmet Erdem'in Kuyucak postası adlı yerel gazetede yer alan "Başbakan Erdoğan BOP eşbaşkanı değil, mazlumların lideridir. BOP eşbaşkanı iftirasını atanlar ve yalan söyleyenler utanacak mı?" demecine cevap verdi.

Altuntaş, parti binasında düzenlediği basın toplantısında "Tayyip Erdoğan 34 farklı yerde BOP eşbaşkanı olduğunu kabul etti. İşçi Partisi olarak bu görüntüleri isterse verebiliriz" dedi.

Muminaga

Yeni
Senin boş lakırdı ve demogojiden başka marifetin var mı?
Yüksekten mi uçuyorum? Yüksekten uçuşum ve düşüşümyani her iki halde de zarar görecek olan sensin. Varsın olsun :)

Yazdığım yazıların tutarlılığı içinde boğuluyorsun. Farkında değilsin

Lübnan’daki Falanjistlerin varlığı ve bu varlık üzerinden emperyalist ve Siyonistlerin istediği gibi at oynatmalarına işaret etmiş olmam TUTARSIZLIK MI?

Mısır’daki Kıpti Hırıstiyanları tahrik ederek Emperyalist ve Siyonistlerin kucağına itmeye çalışılmış olunmasını deşifre etmiş olmam mı TUTARSIZLIK?
Kiliseye bombayı atıp 21 kıptiyi öldürerek kimin eline ne geçer?
O kanlı eylemi gerçekleştiren El-Kaide, israile uşaklık yapmaktan başka ne elde etmiştir?
Bu hususa dikkati çekmek mi TUTARSIZLIK?
Kendimi bildim bileli sizin gibi düşünmeyen herkesi ama herkesi bilgisizlikle suçluyorsunuz? Haşa nesiniz altı üstü bir insan değilmisiniz? Her beşer gibi bazen yanılgı, bazen yanlış yapmıyor musunuz? Kimin üretimisiniz? Hangi fabrikadan çıktınız? Peygamberlik öngörüsü, bilgi ve kapasitesine sahipsiniz de bunun biz mi idrakine kavuşamıyoruz? kendini beğenmiş varlıklar yani şeytanın kibirle kandırdığı mahluklar başkalarının akıl ve ferasetle ortaya koyduğu gerçekleri gizlemeye çalışırlar,

Sudan’da Ömer El Beşir yönetimi sağolmasın Sudan’ın bölünmesine tam bir Siyonist uşağı tutum ve davranışıyla hareket edip Darfur ve çevresini kan gölüne çevirip bir anda Sudan’ı dünyanın hedef tahtasına koydu. Aynı kişi İç ve dış güçlerin sahnede yer almaları için elinden gelen her şeyi yaptı. Madem Sudan’ın bölünüp parçalanmasında katkıları oldu o zaman bu durumdan ders çıkarmak gerekir. Ders çıkarmak aynı hatalara düşmemek ancak ve ancak feraset sahibi insanlara özgüdür. Ahmaklar gerçekleri görmezler,en önemlisi gerçeklerin ortaya çıkmasına engel olurlar.

@Debreli ’nin her zamanki halinden bir örnek = Kendine ait kurgularini siyonist usagi medya organlarindan besleyip forumda otlatiyorsun sonrada gelip nasil otlatiyorumdiye külhambeyci tavirlara giriyorsun (debrelinin sözleridir.)

Terbiyesizliliğin hortladı yine. Siyonist uşağı medyadan otlama külhanbeyci tavırlar sergileme ile suçlaman bir tespit değil uzun bir cümleden ibaret hakarettir. Milli gazete dışında her medya organını Siyonist uşağı olarak nitelemen bir eziklik ve aşağılanma duygusunun eseridir. 2 tane site okuruyum. İhvanforum ve Habervaktim bunlarda Siyonist medyanın uşağı oluyorsa senin terbiyesizliğinin suizanının önyargılarının ne kadar bozuk olduğunu gösterir.

Benim düşünceme göre 1- sözcü gazetesi 2- milli gazete bu ikisi de asparagas - uydurma haber ve çarpıtma konusunda birbirleriyle yarış içindedirler. Gazetenin bir odasında oturup Mısırda Erdoğana tepkiler çığ gibi büyüyor haberini üreterek ama haberin içeriğinde tek bir kişinin ismi ve açıklamasına yer veremeyerek uydurma haber ürettiğini kanıtlamış oluyor.

Medya organları verdikleri haberin ajansını, muhabirini kaynak ve delil göstererek,en önemlisi kaynağını ayrıntılarıyla birlikte verirler. kendi uydurdukları haber için ise bir kaynak gösteremezler, bu konu başlığında verilen haberde bu tarz uyduruk habere örnektir.
Milli gazete de dürüstlük ve doğru bilgilendirme alışkanlığı yoktur. Arşivinde 300 sayfalık bir kitap oluşturacak kadar “kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasını hükümete yıkma, faturasını hükümete çıkarma amaçlı haber ve yazı bulundururken” 12 yaş sınırlamasının yürürlükten kaldırılmasını ise bir kibrit kutusu büyüklüğünde önemsiz sıradan bir haber olarak lanse eden bir gazeteden dürüstlük beklemek hayalciliktir. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş misali Gazete neyse okuyucusu da o zihniyettedir.

Şirkin ne olduğunu çok iyi bilirim.
“sen refaha çalışmazsan patates dinindensin” diyen bir kişi
“sen refaha çalışmazsan hiçbir ibadetin kabul olmaz” diyen bir kişi Allahın koyduğu hükümlerin dışında parti-oy-sandık kriterlerine göre Müslüman tayin edip, kimin ibadetinin kabul edilip-edilmeyeceğinin Allah c.c kuvvet ve iradesi dahilinde iken, partiye verilecek oy ile Müslümanlık mertebesine ulaşılacağını zoomlayan kişi haddini aşarak ibadetin kapsamına sınırlama getiriyor.
“zekatınızı fakire vermeyin beytülmale(refah partisine) verin” hükmünü icat eden Zekatınızı fakirlere verin hükmünün üstüne çıkmaya çalışıyor. Bunlar Şirk değil de nedir?

Mısır’da Müslüman kardeşlerin Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdiğinibiliyoruz. Zaten bu konu başlığında yeniymiş gibi sunulmaya çalışılan haberbizimde bildiğimiz 3-4-5 gün önceki tepkinin yeniden pişirilmesinden ibarettir.Mısır’lı Müslümanlar Erdoğan’ın önerdiği laiklik mesajından korkmasınlar, Erdoğan’ın önermesiyle laiklikgelmez. Erdoğan ancak cürmü kadar yer yakar. Mısırlı Müslümanlar kendilerindenkorksunlar. Yapacakları veya yapabilecekleri hatalardan korksunlar. Evvvelakendilerine baksınlar. Erdoğan içinizde tehlikeli unsurlar var, yavaş gidin,dikkatli olun, Abdunnasır’dan beri devam eden Baasçı zihniyet başta olmak üzereçeşitli etnik ve dini unsurlar var, hemen yarın ilan edeceğiniz şeriat devletiile Mısır’ın tarumar, iç savaş, karışıklıklara kurban gidebileceği yönündemesaj vermiştir. 1- Bu mesajı anlamak için kapasite lazım 2- bu mesajı anlamakiçin evvela anlamaya çalışan insan olmaklazım. Siz her girişimine ayak koyan chp mantığıyla hareket ederseniz kiminne dediğini, ne demek istediğini anlamaya çalışmadan kararını çoktan vermiş yargıçlar gibi davranırsanız olacağı bu olur.

Sen laftan anlamazsınki..

Elin siyonistinin içkarışıklık çıkarma niyet ve amacını senden mi öğreneceğim? Siyonisti belki de senden iyi biliyor ve tanıyoruz. Mesela siz milli görşçüler hemen şimdi nato’dan çıkmamızı istiyorsunuz. Aynı şeyi Siyonist Yahudi devleti de istiyor.Dicle-Fırat havzası Büyük Siyonizm davasının en önemli hayallerinden biridir. Nato’dançıkalım taleplerini ifade eden her bir kişi ya İsrail ajanıdır ya da ahmaktır. Bu durumda senin bana Siyonizm tehlikesinden bahsetme selahiyetin-aklın olabilir mi? Çünkü ben seni en az İsrail kadar tehlikeli buluyorum. Trabzonda Hatay’da Malatya’da keşişi papazı öldürerek Müslümanlar ne kazanç sağlayabilir? Mısırda Hıristiyan Kıptilerin kilisesini bombalayıp 21 kıptiyi öldürmek mısır’a ne tür bir kazanç sağlayabilir?

Önce Nato’nun Libya’ya müdahalesine karşı çıkıp sonra niye çark ettik? Sen karşı çıksan da çıkmasan da, Libya’ya müdahale olacaktı. Eğer gücün yetiyorsa Nato’ya karşı savaş aç. Yoksa otur. Ve konuşma. Hadi Nato’ya savaş açtın kimin ekmeğine bal sürmüş olacaktın?

Ha dur seni öyle ciddiye alıp yazmıyorum bunu bil. Akıldan yoksunları bilgilendirme gibi bir görevi yapma zorunluluğundan hareketle davranıyorum. Belki böylece şartlanmış reflekslerini yumuşatırım.

Allah Müslümanları akıl ve izandan mahrum etmesin. Sabrı ve idraki nasip etsin. Gücünü ve kuvvetini toplayıp ayağa kalkan hastaların durumunu örnek göstererek ona şuur versin.Dört tarafımız düşmanlarla çevrili bu dünyada ancak dünden hazırlığını yapmış kişi ve devlerin ayakta kaldığını, gücünden fazla öten kişi ve devletlerin sesinin kısıldığı idrakini versin İnşAllah. Amin

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Fazla uzatmayacağım çocuksu sataşmalarını es geçiyorum yoksa nefsin pek bir saldırgan!
Akparti fanatikliğinden dolayı konuları detayları birbirine işine geldiği gibi dolandırıp dolandırıp bunlardan birşeyler çıkarmaya uğraşıyorsun
Görende birşeyler yazıyor bu okuyalım sanacak neyse sabır inşaALLAH
Uzatmadan tane tane yazıp seninle bu konudaki mevzuyu kapatıyorum.

Türkiye'deki gayri müslimlerin fitne amacıyla öldürülerek isyan çıkartma çabalarına karşı en ufak bir lafım varmı yazılarımı iyi oku tamammı?

Ama okuduğunu pek sanmıyorum yada rayından çıkmış nefsinle okuduysan eğer elbette birşey anlamazsın.

Bu ortadoğudaki halk hareketlerinin perde arkasında siyonizmin olduğunu yazıyoruz sende bunlara ''yalan hikaye'' bunlar diye karartmaya yelteniyorsun.

Daha sonra konuları birbirine karıştırarak Kıptilerle asıl meseleyi birbirlerine karıştırıyorsun hemde Trabzon ile Malatya olaylarınıda birbirine karıştırıyorsun.

Hayretsin benim bu konulara bir yorumum olmadığı halde sana yaptığım telkinler yerine farklı konuları önüme getirip duruyorsun. Benim sana olan eleştirilerim ortada ve senin buraya getirdiklerinde ortada...

Ben senin öfkenle yazıp çizdiğin şu nefsi yazılarından zerre birşey anlamıyorum karmançorman birşeyler yazıp duruyorsun sadece yazıyorsun ya laf olsun gibi!
Milli gazete dışında her medya organını Siyonist uşağı olarak nitelemen
Yukarıdaki gibi bazı cümlelerinde müthiş çarpıtmalara ve iftiralara yeltenmişsin yani rayından çıkmış nefsini yine kontrol edememişsin.
Benim Milli Gazete dışında diğer tüm medyaya siyonist uşağı dediğimi gösteren bir yazımı getirsene Mahabad!

Gücün yetiyorsa getirde görelim ki asla getiremezsin çünkü sen ancak iftira ediyorsun . Çünkü senin dayanaksız kurguladığın ve karman çormanlaştırdığın yorumlarındaki manasızlığı ortaya çıkardığım için çok kızıyorsun. Hem külhambeyliliğe giriyorsun bunu dile getirincede beyefendi rolüne girerek beni hakaretçi göstermeye uğraşıyorsun.
Otlama tabirini nefsine hitaben dedim nefsinle kendini ayırt edememişsin kendini halen bir görüyorsun sen ile nefsini ayırt et.

Benim kendi nefsi emmarem yeryüzünün en aşağılık pislik kafir varlığıdır diyorum, senin nefsi emmarenede siyonizm medyasından beslenip otluyor dedim diye üzerine alıyorsun hemde hakaret diye, yapma kardeşim yahu yapma Allah aşkına nefsinle kendini ayırt edip bu hitapları değerlendir lütfen.
Senin şahsına en ufak bir lafım yok burada seni eleştirdiğim tüm tenkitlerim nefs-i emmarenedir sana değil.
Tabi kontrol edebilirsen o zaman beni anlayacaksın.

Senin o nefsin öyle bir nefis ki bu sitede Milli Görüşçüleri budistlikle suçlayabilecek kadar şaşırmış birine dönüştürmüş seni. Ama halen anlayamadın bu hatanı işte ona yanıyorum. Ne İslam alimi dinlersin nede ehil kimseyi ancak kafir nefsini dinlersin ki onu dinlersen doğru yapmayacağını bilmen gerekiyor olmalı neyse bende yazdım sen tercihini yapacaksın.

En çok kızdığım çıkışın ise merhum Erbakan hocamıza yaptığın terbiyesizlik olmuştur.
Merhum Erbakan hocayı Öngütçülük yaparak BİLMEDİĞİN BİR KAVRAM OLAN şirkle suçlama gafletine dahi düşen şahsının neresini dikkate alacağız Allah aşkına?
La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Natodan çıkmamızın bizim düşüncemiz olduğunu belirtmişsin mümkünse tüm siyonist oluşumlardan çıkalım.
Ha pardon sen Natonun siyonist bir oluşum olduğunuda bilmezsin.
İsrail siyonizmin bir teşkilatından bizim çıkmamızı istiyormuş emin ol bu konuda senin boyundan büyük algılayamazsın.

ihvanforum ve habervaktimden başka biryerden haberler almıyorum demeni hiç inandırıcı bulmuyorum ya tvlerede bakıyorsundur yada tvlere bakanlarla yaptığın sohbetlerde sana tvlerde gördüklerini anlatırlar, yada gazetelere bakıyorsundur yada gazete okuyanlardan birşeyler duyarsın ille sana ulaşır bundan kaçamazsın internette iki site dışında siteye girmiyorum demene inanasımda geliyor değil LÜTFEN bu konuda dürüst ol ve kabul et ki siyonizm etkisindeki medyalardan ille haberler alırsın kaçamazsın %90 dünyadaki medya organları siyonizm etkisindedir!

Bak Mahabad Milli Gazeteyi çok aşağılayıp duruyorsun çok fazla haksızlık yapıyorsun bu Milli Gazete en büyük önemi zamanın büyük alimlerinden Sultan Baba r.a verirdi inşaALLAH o sana bu gazetenin de kıymetini anlatır.
Aslında sen İsrailden çok Milli Görüşe düşmansın ya bu acımasız düşmanlıkların normal çünkü sen bizi İsrailden daha tehlikeli görecek kadar kendini aşmışsın.
Doğrusu sana ne laf anlatılır nede birşey.
Sana Allah c.c. hakkını vereceğinden eminim.
İnşaALLAH hidayetini nasip eder.

Allah Müslümanları akıl ve izandan mahrum etmesin. Sabrı ve idraki nasip etsin. Gücünü ve kuvvetini toplayıp ayağa kalkan hastaların durumunu örnek göstererek ona şuur versin.Dört tarafımız düşmanlarla çevrili bu dünyada ancak dünden hazırlığını yapmış kişi ve devlerin ayakta kaldığını, gücünden fazla öten kişi ve devletlerin sesinin kısıldığı idrakini versin İnşAllah. Amin
bu son cümlene de amin diyorum

Sana haber kaynağım dediğin habervaktimden bir yazı ekliyorum inşaALLAH okursun:
Herşey Basel'deki Siyonist Kongrede Başladı
İran’a saldırı, sadece, bölgenin enerji kaynaklarını kontrol altında tutma ya da İran’ın nükleer silah elde etmesini önleme amacını ötesinde olacaktır.
01 Temmuz 2008 / 12:09

16647.jpg

Zira, 111 yıl önce alınan '100 yıl içinde Arz-ı Mevud'un gerçekleştirilmesi' henüz gerçekleştirilemedi. Arz-ı Mevud için girişilecek bir savaş, bir anlamda var olma ya da yok olma anlamına geliyor.

HERŞEY BASEL'DEKİ SİYONİST KONGRE'DE BAŞLAMIŞTI
Basel'de 1897'de toplanan Birinci Siyonist Kongresi'nde alınan kararların başında 50 yıl içerisinde Filistin toprakları üzerinde İsrail devletinin kurulması, 100 yıl içerisinde de Türkiye'nin Güneydoğu'sunu da içine alan Nil'den Fırat'a kadar 'Büyük İsrail' devletinin kurulması kararlaştırılmıştı.

İLK KARAR ZAMANINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Amerika ve Avrupa'daki Yahudi sermayedarların çabası sonucu Birinci ve İkinci Dünya Savaşları öncesi ve sonrasında Filistin'e başlatılan göç ve ardından yine bu sermayedarların Batı'da kurdukları lobi sayesinde 50 sene içerisinde İsrail devleti kuruldu.

REFAH VE HİZBULLAH'IN ORTAYA ÇIKMASI
İlki başarıyla gerçekleştirilen Siyonist Kongre kararlarının ikincisi olan Arz-ı Mevud ya da vaad edilmiş topraklarda Büyük İsrail'in kurulması ise 1990'ların sonlarında gerçekleşmesi gerekiyordu. Ancak 2008'in ortasında olmamıza rağmen, henüz Büyük İsrail kurulamadı ve Mesih'in dünyaya dönmesi gecikti. Kimilerine göre, Türkiye'de ya da diğer Ortadoğu ülkelerindeki iç ya da dış siyasi gelişmeler, Birinci Siyonist Kongresi'nde alınan kararlarla yakından ilişkili. 1996'da Türkiye'de Refah Partisi'nin iktidara gelmesi, Lübnan'da Hizbullah'ın güçlenmesi gibi etkenler, birçok siyasi uzman tarafından Büyük İsrail'in kurulmasını engellediği ya da en azından geciktirdiği şeklinde yorumlanıyor.

PLAN GECİKTİKÇE, ENDİŞELER ARTIYOR
111 yıl önce alınan ve 100 yıl içinde gerçekleştirilmesi planlanan Büyük İsrail ideali, Siyonist Yahudileri endişelendiriyor. Zira, İsrail'in son dönemde ABD'ye İran'a saldırması konusunda yaptığı ve baskı ve yine kendisinin İran'a yönelik retoriğini sertleştirmesi, gecikmiş bir planın bir an önce gerçekleştirilmesi amacına da bağlanabilir.

PETROLLER VE NÜKLEER SİLAHLAR TEK BAŞINA AÇIKLAMIYOR
ABD ya da İsrail'in İran'a yönelik saldırı planı, tek başına bölge petrollerini kontrol altında tutma ya da İran'ın nükleer silah elde etmesini engellemeye yönelik bir çaba olarak açıklanamaz. Zira, İran şimdiye kadar Uluslar arası Atom Enerjisi ve Batılı devletlerle işbirliği yapmaya hazır olduğunu defalarca dile getirmesine rağmen, ABD ve İsrail'in tonu sertleşen tehditleri, Mesih'i bekleyen ve geciktikçe endişelenen Siyonist laik Yahudiler ile Siyonist dindar Yahudilerin 111 yıl önce alınmış bir kararı hayata geçirme çabasıyla açıklanabilir.

VAR OLMA YA DA YOK OLMA MÜCADELESİ OLACAKTIR
İran'a yönelik bir saldırı, bir anlamda tüm bölgeyi içine alacak bir Üçüncü Dünya Savaşı, hatta daha da ötesi, birileri için kıyamete kadar var olma, diğerleri içinse kıyamete kadar köle ya da yok olma anlamı taşıyacaktır. Arz-ı Mevud için bastıran ABD ve İsrail, bunu gerçekleştiremezse, Batı'nın temelini oluşturan Hıristiyan-Yahudi medeniyeti üstünlüğünü kaybedecek ve üstünlük yeniden İslam'a geçecektir. İran'a saldırı, var olma ya da yok olma anlamı taşıyor. Ancak yok olma riski bile İsrail'i planından vazgeçiremiyor.

(Mehmet Nedim Aslan – habervaktim.com)

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
ercan kardes,su yazdiklarini insanin hic okuyasi gelmiyo.
Bu tarzin gercekten cok itici,nefret ettirici,cok yanlis bir tartisma metodun var,benden söylemesi...

Son yazini kisaca gözden gecirirken sultan babanin milli-gazeteye sahib ciktigindan bahsetmissin.
Sultan baba harun yahyayada sahib cikmisdir.
"Harun Yahya bizdendir." demis
http://www.youtube.com/watch?v=4rBWkxfuals

nasilki onun böyle söylemesi harun yahyanin yanlislarini dogru yapmayacagi gibi milli gazetenin ve milli-dövüscülerin yamukluklarini görmemezlikten gelmemizi gerektirmez.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
şerleri hayra dönüştüren ancak ve ancak Allah azze vecellledir.mısırda kullanılan ifadeler ümmetin bilinçlenmesine yediden derin düşünmesine vesile olacaktır.HAK İLE BATILIN BİRBİRİNDEN AYRI OLDUĞUNUN FARKINDALIĞININ İLANI GÜNÜDÜR BUGÜN....