Erdoğan'a Mısır'da Tepkiler Devam Ediyor

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
ercan kardes,su yazdiklarini insanin hic okuyasi gelmiyo.
Bu tarzin gercekten cok itici,nefret ettirici,cok yanlis bir tartisma metodun var,benden söylemesi...

Son yazini kisaca gözden gecirirken sultan babanin milli-gazeteye sahib ciktigindan bahsetmissin.
Sultan baba harun yahyayada sahib cikmisdir.
"Harun Yahya bizdendir." demis
http://www.youtube.com/watch?v=4rBWkxfuals

nasilki onun böyle söylemesi harun yahyanin yanlislarini dogru yapmayacagi gibi milli gazetenin ve milli-dövüscülerin yamukluklarini görmemezlikten gelmemizi gerektirmez.

Yeni Osmanlı, bende senin çifte standartçılık yapmanı doğru bulmuyorum.
Milli Görüşçülere Mahabad ve sen ağzınıza geleni sövüp dururken itici olmuyorsunuz da benim sizin işinize gelmeyen nefsinize ağır gelen cevaplarım tabiki itici olur. Elbette dost acı söyler düşman yalan söyler.

Sultan Baba r.a Milli Gazeteye olan hizmetini Harun Yahya ile bağlamanda bir o kadar abesle işgaldir.
Milli Gazetede dün yazıyorsa bugün başka birşey yazmıyor.
Dün siyonizm yandaşı değildiki bugün siyonizmin yandaşlığını yapsın?
Milli Görüşün en büyük özelliği ise 42 yıldır mevcut anlayışını değiştirmeden yoluna savrulmadan devam etmesidir.
Ves'selam

Muminaga

Yeni
Fazla uzatmayacağımçocuksu sataşmalarını es geçiyorum yoksa nefsin pek bir saldırgan!
[/QUOTE]
Bu senin dertlerini kağıda dökmenin uzatılmamış hali mi?
Oysa bugüne kadar en uzun ve hakaretvari cümlelerinin en preslenmiş hali bu yazıda duruyor. Bir hayli uzatmış olduğun halde fazla uzatmayacağım ifadesini: seni aslında kaale almıyorum anlamında mı kullanıyorsun? görünen o ki pekte fazla kaale alıyorsun :D
Sen var ya hani o aklını yitirip, yel değirmenlerine savaş açan don kişot romanında anlatılan sözde kahramana çok uygun düşüyorsun. Don kişot yel değirmenlerine karşı mızrağıyla hücuma geçerken ağzından salyalar akıtıp küfür hakaretler savurmayı da ihmal etmiyor. Yazdığın her mesajın başında, ortasında, sonunda anormal, itici, densiz ifadelerle doludur. Mesajların ya ordan burdan aşırma alıntılar, ya da küfür ve kibir tantanaları… .”çocuksun” “ külhanbeyci”, “siyonist uşağı medyadan otlayan” ve daha binlerce niteleme. Olmadığın zamanlar ise panço yokluğunu hissettirmiyor.
Akparti fanatikliğinden dolayı konuları detayları birbirine işine geldiği gibi dolandırıp dolandırıp bunlardan birşeyler çıkarmaya uğraşıyorsun[/QUOTE]
Ben AK parti fanatiğiysem sende saadet fanatiğisin. İşine geldiği gibi dolandırıp dolandırıp bir yerlere çekme konusunda sen varken bize söz düşüyor mu?
Görende birşeyleryazıyor bu okuyalım sanacak neyse sabır inşaALLAH
Uzatmadan tane tane yazıp seninle bu konudaki mevzuyu kapatıyorum.[/QUOTE]
Bu mesajım, senin hakaretlerine bire bir cevap niteliğindedir. Ancak diğer mesajlarım ise görüş ve düşüncemi belirtme amaçlıdır. Görenlere, okuyanlara düşüncelerimi beğendirmek zorunda hissetmiyorum kendimi. Diğer mesajlarımı okuyanlar doğru veya yanlış kişisel düşüncemi açıklama gayretii çinde olduğumu görür. Kişiler benim düşüncelerime katılır veya katılmaz. eğer katılmazsa kendi fikirlerini açıklar. Ama senin tarzınla baştan sona kibir ve hadsizliğe başvurursa elbet karşılık verilecektir.
Türkiye'deki gayrimüslimlerin fitne amacıyla öldürülerek isyan çıkartma çabalarına karşı en ufakbir lafım varmı yazılarımı iyi oku tamammı?[/QUOTE]
Türkiye’deki gayri müslimlere yönelik saldırılarda bulunularak, Türkiye’nin içişlerine, güvenliğine, birliğine, bütünlüğüne karşı yabancı devlet ve istihbarat ajanlarının provaktif oyunlarına imkan ortam sağlanıyor.
Senin, en azından aleni bir şekilde saldırganlara sahip çıktığını iddia etmedim.
Senin, papaz ve keşişlere yönelik saldırılara arka çıktığını iddia etmedim.
Ama şunu açık söylüyorum. Siyonistler, emperyalistler, rum ve ermeni unsurlar bizim yaptığımız hatalardan yararlanıyor. Biz hata yapmazsak siyonisti emperyalisti, haini, teröristi vız gelir.
Trabzon, Hatay ve Malatya’daki provaktif eylemlere değinmemin amacı,senin tezlerine karşı örneklerle cevap vermek idi. Diyorsun ki 1982 yılında bir Siyonist dergi uzun vadeli bir program belirlemiş. Mısır’ı bölelim. Şurayı burayı istediğimiz şekilde çeki düzen verelim. şeklinde planlar yapmışlar.
Evet Siyonist boş durmaz, bölmek parçalamak için gece gündüz çalışır. Siyonizm Mısır’da bir karışıklık çıkarıp arkasından,Mısır’ı bölme aşamasına geçme planı yapar mı? YAPAR.
PEKİİ biz Müslümanlar olarak bu planın gerçekleşmesi için katkı veriyorsak eğer, ASIL SUÇLU KİMDİR?
El-Kaide isimli bir terörist örgüt var. Daha 3 gün önce Rabbani’yi de katl etti. Ömer El Beşir isimli bir devlet başkanı var. Sırpların Müslümanlara karşı uyguladığı katliamın kapsam ve vahşet bakımından bire bir aynısını Sudan’daki Hıristiyanlara uyguladı. Sırbistan katliam yapmasının faturasını bölünerek-parçalanarak bedelini ödedi. Sudan’da aynı şekilde darfur katliamının bedelini ikiye bölünerek verdi.

Demek ki siyonistin plan yapması tek başına bir anlam ifade etmiyor. Eğer ona yardım eden VEEE kendini anti-siyonist gibi gösteren hainler olmazsa Sudan devleti ikiye bölünmeyecekti. Senin siyonizme karşı çıkma derecen 10 üzerinden 10 kabul edelim. El-Kaidenin siyonizme karşı mücadele ediyor görüntüsü de aynen senin oranında 10 üzerinden 10. Ama hareket tarzınız, mantığınız, dünyayı okuma tarzınız bire bir aynıdır. Türkiye nato içinde kaldığı sürece bölünme-parçalanma riski % 50’dir. Siz milligörüşçüler saadetçiler siyonizme karşı olduğunuzu söyleyenler ise Nato’dan çıkma taraftarısınız. Nato’dan ayrıldığımız günden başlayarak 2-3 yıl içinde kesinlikle bölünüp parçalanırız. Akla sahip olmadığınız içinde bu formulu-problemiç özme dirayeti ve idrakinden yoksunsunuz. SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLER ÜLKELERİNİN İŞGAL ATINA ALINMASINA SEBEP OLUYORLAR, SİZİN GİBİ HAREKET EDENLER ÜLKELERİNİN BÖLÜNÜP PARÇALANMASINA ÖNCÜLÜK EDİYORLAR. İşte papaz ve keşişleri öldüren el,s izin aklınızla ortak çalışan
zihniyettir.

Ama okuduğunu peksanmıyorum yada rayından çıkmış nefsinle okuduysan eğer elbette birşey anlamazsın.[/QUOTE]
Senin kibir ve suizanlarından yaka silkiyorum artık. Görmediğin halde haşa kendini ilah zannedip her şeyi gören duyan bilen tavrından nefret edilir ancak. Nerden biliyorsun okumadığımı?, veya okuyup ta anlamadığımı? kehanet buyurmuşlar gibi ifade etmelerinden gına geldi.. Yok be sen hayatta düzelmezsin
Bu ortadoğudaki halkhareketlerinin perde arkasında siyonizmin olduğunu yazıyoruz sende bunlara''yalan hikaye'' bunlar diye karartmaya yelteniyorsun.[/QUOTE]
Bak, bak bak.halk hareketlerinin arkasında Siyonizm var olduğunu yazıyormuş da bunlara hikaye diyormuşum.
Siz değil miydinizHüsnü Mübarek için : Yahudilerin Siyonistlerin adamı diyenler.
Siz değimliydiniz? H.Mübareğe Firavun diyen?.
Müslüman mısır halkı Yahudi-siyonist uşağı mübarek rejimini devirdi. Ama siz saadetçilerin anlayışına göre : Siyonistler ortadoğuda en yakın adamlarından Mübareği devirmek için mısırlı Müslümanlara haydi aslanlarım dedi ve mısırlı Müslümanlar Siyonist efendilerine başüstüne deyip siyonizme hizmet ettiler değil mi?
Kim bir cümle içinde10 tane tutarsızlık sergileyebilir? Tabi ki sizler.
Yaw hiç sıkılmaz mısınız?Bir taraftan Mısırlı Müslüman Kardeşler iyidir-şöyledir-böyledir diyorsunuz,diğer taraftan ortadoğudaki halkhareketlerinin perde arkasında siyonizmin olduğunu söylerken mısırdaayaklanmanın başını çeken ihvanları Siyonizmin perde arkasındaki gücü olarak işaret edip eleştiriyorsunuz?Şimdi diyecek ki bizim cambaz : yok ben Müslümankardeşleri siyonizmin perde arkasında hizmet edenler olarak ifade etmedim.
BUNU İNKAR EDEMEZSİN ÇÜNKÜ YUKARDAKİ ALINTI SANA AİTTİR.

Karıştırdığım hiçbir şey yok. Mısırda Kıptiler neyse, Türkiyede Hıristiyan unsurlarda o’dur. Bir ülke nasıl karıştırılır sorusuna cevap aranırken eğer ihtiyaç duyulursa dünyanın diğer birucunda yaşanmış veya yaşanmakta olan olaylar dahi irdelenir, ders alınacak noktalar varsa bunlar gündeme getirilir.. Kıptilerin kilisesini bombalayıp 21 kıpti hıristiyanı öldüren kafa ile malatya’daki katliam olayı etki-tepki meselesi bakımından birbirinin devamıdır. Almanya ve İtalya Türkiyedeki misyonerlere yönelik saldırılara karşılık kendileri de yaptırım uygulamaya başladılar. Ondan sonra ciyak ciyak bağırmaya başladık. Vay efendim Hıristiyanlar bize haçlı seferi başlattılar. Pkk de hain saldırılarını gerçekleştirir ondan sonra operasyon yapıldığında da ciyak ciyak bağırır : faşist devlet kürtleri imha ediyor diye.
Hayretsin benim bukonulara bir yorumum olmadığı halde sana yaptığım telkinler yerine farklıkonuları önüme getirip duruyorsun. Benim sana olan eleştirilerim ortada vesenin buraya getirdiklerinde ortada...
Ben senin öfkenle yazıp çizdiğin şu nefsi yazılarından zerre birşey anlamıyorumkarmançorman birşeyler yazıp duruyorsun sadece yazıyorsun ya laf olsun gibi![/QUOTE]
Hade get işine, benim yazdıklarımdan birşey anlamamış mış :) yani olabilir. İdrak ve algı sorunun varsa bilemem. Anlamadığınısöylediğin yazılarımdan gayet iyi anladığını yukarda bazı ifadelerinde çok netgörebiliyorum. Bi anladım, bi anlamadım ayakları. Anlasan da anlamasan da ben yüzüne üflüyorum. Nezle olman yetiyor bana:)
Yukarıdaki gibi bazı cümlelerinde müthişçarpıtmalara ve iftiralara yeltenmişsin yani rayından çıkmış nefsini yinekontrol edememişsin.[/QUOTE]
Yukarda hangi cümlede çarpıtma ve iftirada bulunmuşum?
Yeri gelmişken sorayım : sen nefis terbiyeciliğine mi soyundun bu kez? Sen önce kendi nefsini terbiye et. Beni tahrik edip sonra nefsimi terbiye etme cüretin, terbiyesizlikten başka bir şey değildir
Benim Milli Gazete dışında diğer tümmedyaya siyonist uşağı dediğimi gösteren bir yazımı getirsene Mahabad![/QUOTE]
Getirsem kabul edecek misin? Ama yok bir kulp bulacaksın. Ne kahinim nede sihirbaz ama senin en derin damarlarına kadar çözmüşüm seni. Gözün üstünde kaşın var desem bile bir itiraz yolunu ararsın. Milli gazete dışında diğer tüm medya organlarını Siyonist uşağı olarak nitelediğini buraya alıntılamak çok kolay iş. Ama ben bundan ne kazanacağım? Evet ben bilgisiz olduğum halde başkalarını bilgisizlikle suçlayan, hakaret etmekten başka bir marifeti olmayan biriyim diyecek misin?
Benim Milli Gazete dışında diğer tüm medyaya siyonist uşağı dediğimig österen bir yazımı getirsene Mahabad! Gücün yetiyorsa getirde görelim ki aslagetiremezsin çünkü sen ancak iftira ediyorsun .
AL SANA SİYONİST UŞAĞI MEDYA YAZIN
Kendine ait kurgularini siyonist usagi medya organlarindan besleyip forumda otlatiyorsun sonrada gelip nasil otlatiyorum diye külhambeyci tavirlara giriyorsun[/QUOTE]
@Debreli ye ait bu alıntıda ?
1- şu gazete ve tv kanalları siyonist medya uşağıdır.Şu gazete ve tv kanalları ise siyonist medya uşağı değildir. şeklinde bir ayrım var mı?
2- Debreli nin tek doğru yazan, siyonizme karşı mücadele eden tek yayın organı olarak propaganda ettiği veya övdüğü ve aynı zamanda kendisi de milli görüşçü ve saadet partili olduğunu deklare etmiş biri olarak milli gazeteyi siyonist uşağı medya dışında tuttuğu herkes tarafından bilinmektedir.
Peki Milli gazete dışında kalan ve genel bir ifade olan siyonist uşağı medya organlarından tabirinin içinde ayrı tutulan gazete ve tv ismi debreliye ait alıntıda var mıdır?
Bu saatten sonra kalkıp YOK BEN ÖYLE DEMEK İSTEMEDİM diyerek beni iftiracı olarak suçlamaya hakkı var mı?
Saadetçilerin sürekli bir biçimde "bizim dışımızda kalan herkes siyonizme hizmet etmektedir şeklinde sık sık vurgulamaları da bilindiğine göre, geriye anlaşılamayan ne kalıyor ?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Mahabad adlı üyeden alıntı
Sen var ya hani o aklını yitirip, yel değirmenlerine savaş açan don kişot romanında anlatılan sözde kahramana çok uygun düşüyorsun.
Don kişot yel değirmenlerine karşı mızrağıyla hücuma geçerken ağzından salyalar akıtıp küfür hakaretler savurmayı da ihmal etmiyor.
İçine düştüğün seviyesizlik daha önce de dediğim gibi seni kontrolden çıkarmış.
Bu forumda yaptığın birçok gaflara karşılık birçokda hakaretlerinde ise adeta zıvanadan çıkmışsın.
Ama kızmıyorum sana cahilliğine veriyorum.

Siyonizm hakkındaki yorumlarını okudum en son tamamladığın cümlende Nato'dan çıkarsak hemen parçalanacağımızı belirtmişsin.
Bu Nato'dan çıkmayı bizim istediğimizi belirtmişsin ve aklımızın bunu almadığını nitelemişsin.
Bak Mahabad sen Milli Görüşe hangi gözle bakıyorsun bilmiyorum ama Milli Görüş uyduruk projelere sahip bir programa sahip değildir. İç ve dış politikalarında kendisine ait plan ve programlara sahip köklü bir harekettir.
Doğrusu Nato konusuna gelirsek biz İslam Natosundan yanayız siyonizmin Natosundan değil. İşte burada bizi anlamadığın noktada burası.
Biz İslam Natosu kurmayı hedeflediğimiz için siyonizmin Natosundan hayır gelmeyeceğinden de emin olduğumuz için bu görüşe sahibiz. İnşaALLAH anlatabilmişimdir.

Hüsnü Mübarek konusunda şunu bil ki Siyonizmi bir kere daha bu vesile ile tanımadığını öğrenmiş oldum ve üzüldüm.
Siyonizm yıllarca hizmetinde nice İslam devletlerinde işbirlikçi liderleri beslemiştir. Zamanları doluncada acımadan çöpe atmışlardır. Bunun nice örnekleri var sen daha iyi bilirsin.

Diyorsun ki Mısır, Libya, Sudan ve diğerler İslam ülkelerindeki bölünmelerin sebepleri mevcuz zorba yönetimlerdir.
Çok haklısın bu zorba yönetimler halkı çok ezdiler ve bıktırdılar çok zulmettiler sana yüzde yüz katılıyorum. Ancak şu bir gerçek ki siyonizmin kolluk kuvvetleri üzerlerinde İsrail üniformalarıyla o İslam ülkelerine gidip ulu orta isyan çıkarıyor değil. Böyle birşey yok.
İslam ülkelerine çöreklenmiş kukla diktatör yönetimler ve yanlarındaki siyonist finansörler ve bürokratlar bu bölünmelerde lobi, halkı kışkırtmalar, liderleri hatalara sevkedecek tahriksel organizasyonlarla kukla yönetimlerin ipleri çekmeye meşrulaştırma çabaları bahsettiğin hatalar zincirinin daha detaylı tanımıdır bunu özellikle yazıyorum ki siyonizmin isyan çıkartma ve kukla,rejim ve devrim yapma kabiliyetine dair gözlemlerimizden fikir edinmeni diliyorum.

Mahabad adlı üyeden alıntı
Milli gazete dışında diğer tümmedya organlarını Siyonist uşağı olarak nitelediğini buraya alıntılamak çokkolay iş.
Bu yorumunda ise Milli Gazete dışındaki tüm medya organlarını siyonizmin uşağı olarak belirttiğimie dair söylemini ispatlayabileceğini yazdığın halde ispata gidememen hatandan geri dönemediğini gösteriyor.
Neyse yine sana kızmıyorum gençliğine veriyorum.

O kadar uzun yorumlarla kendini yormana da gerek yok.
Ben seni seviyeli yazana dek sabırla bekleyeceğim ne zaman nefsini kontrol ederek terbiye sınırlarını aşmadan yazarsan o zaman dilersen seninle sayfalarca dolusu dolu dolu yazışırız.
Ama emin ol bu halinin vahimiyetini bilsen sen bile kendinden uzak durmayı tercih ederdin.
Nefis terbiyecisi ben değilim ama nefsin artık o kadar çıldırmış olmalı ki seni pek çok yolda yanlış yerlere sokup duruyor.
Bu haline şahit olan bir müslüman olarak sana nefsinin içine düşürdüğü vahim hali söylemek boynumun borcudur ta ki önlem alasın kontrol edesin diye yazıyorum.
Asla nefsinin hoşuna gidecek lafları benden bekleme.
Benden nefsine ağır cevaplar göreceksin çünkü Allah'a yeminler olsun ki sadece Allah rızası için yazıyorum hiçbir dünyalık menfaatim yoktur.
Ves'selam

Muminaga

Yeni
Kibirli ve kendini beğenmişlik edalarını, nazlarını bir tarafa bırakırsak
geriye akıl ve ferasetini ortaya koyduğun bir şey kalmıyor.
vah haline :)
hele kuzey afrikadaki halk ayaklanmalarını israil tezgahladı, planladı türünde zırvalara karşılık, peki müslüman kardeşleri israil mi kullanmış oldu ? soruma verdiğin acaip cevapları okuyunca durumuna üzüldüm. israil uniformasıyla gidip orda ayaklanmaya kalkmaz mış :D
yaw uniforma ile oraya gidip kışkırtma iç karışıklık çıkardığını iddia eden mi var? tahrir meydanını dolduranlar cübbeli sarıklı müslüman kardeşler değil miydi diye soruyorum.
kuzey afrikadaki ayaklanmaları siyonistler 1982 de planladı diyen sensin.ve kuzey afrikadaki ayaklanmalar israilin işine yarıyor diyen sensin.
bu durumda kuzey afrikadaki ayaklanmaları siyonistler planladı ve müslüman kardeşler gerçekleştirdi sonucu çıkıyor..
vah zavallı vah..
bi de kalkıp siyonizmi iyi biliyoruz cakaları satıyorsunuz. yazıklar olsun, bu kadar da saptırma ve çrpıtma ve bilgisizlik ve tutarsızlık olur mu?
hadi yoluna marş marş. bi daha siyonizmi biliyorum ayaklarına yatma. el aleme madara olursunuz.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Mahabad seviyesizleşen yorumlarını gördükçe hayal kırıklığına uğruyorum.

Tek cümleyle seni bu saptırmalarından men ederim.

Mısır ve diğer İslam coğraflarındaki diktatör rejimlerden bunalan, zulüm gören müslüman halk bu isyanlara zaten hazırdı ve siyonizm bu coğrafyada hedeflerine uygun rejimlerin kimyalarında oynamalara giderken zorba rejimlerden bunalan müslüman halkta İslami adaletle yönetilmeyi hedefleyen hareketlerini gerçekleştirdiler.

Tabi bu isyanlarda mücadele verenlerin birçoğu değişecek diktatör rejimlerinin yerine işbirlikçi yönetimlerin geleceğinden habersiz.

Rabbim c.c. siyonistlere bu aşamada fırsat vermesin diye dua ediyorum.

Bu kadar ince yorumları dahi değerlendiremeyecek kadar öfkeli ve terbiye sınırlarını aşmış vaziyette yazıp duruyorsun.
Doğrusu sen ancak bu halinle taassubun zirvesinde olabilirsin!

Siyonizmi senden daha iyi biliyorum oyunu oynarak siyonizmin işgallerinde siyonist yönetimli ülkelerle müttefiklik yapan akparti iktidarının gözü kapalı bayraktarlığına girişmende bir o kadar gaflet ölçüsü değilmidir?
Ben sana ne yazıyorum sen bana ne yazıyorsun?
Allah rızası için yazmadığın apaçık!

Muminaga

Yeni
1-
Hem siyonistler cok önceden bu plani yapmis oldugu belgeli hemde islam cografyasindaki isyanlari abd'nin destekledigini ve isyanlarda abd ve israil bayraklarininda..
2-
Mısır ve diğer İslam coğraflarındaki diktatör rejimlerden bunalan, zulüm gören müslüman halk bu isyanlara zaten hazırdı
1 NOLU ALINTIDA : siyonistler kuzey afrikadaki ayaklanmaları çok önceden planlamışlar
2 NOLU ALINTIDA : Mısır ve diğer İslam coğraflarındaki diktatör rejimlerden bunalan, zulüm gören müslüman halk bu isyanlara zaten hazırdı.
1 nolu alıntıya göre siyonistlerin hazırladığı planı Mısır'daki Müslüman kardeşler ve bu islami yapı dışında kalan diğer islami cemaat ve örgütler uygulamaya koymuşlar. Yani @Debreli ye göre; Müslüman kardeşler (tenzih ederim) israil uşağı..
2 nolu alıntıda ise halk ayaklanmaları israil planı dışında Mısır ve diğer İslam coğrafyalarındaki Müslümanların dikta rejimlerden bunaldığı ve baskı-zulüm gördüğü için isyana dünden hazırdı.

Kim söylüyor bunları peki?:D

2-
Bu kadar ince yorumları dahi değerlendiremeyecek kadar öfkeli ve terbiye sınırlarını aşmış vaziyette yazıp duruyorsun.
Debreli, yani namı diğer siyonist uzmanı, saadetçi, milli görüşçü ve aynı zamanda milli görüş sitesinden kovulmuş bir zat :)

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Mahabad Müslüman kardeşler Hüsnü Mübarek rejimini devirmek için uzun yıllar mücadeleler verdiler.
Sen Mısır'ı iyi takip edememişsin demek ki de burada bilgi eksikliğin tekrar gün yüzüne çıktı.
Müslüman kardeşler hareketinin mensupları Mısır'daki halk ayaklanmasına en başında çok temkinli yaklaştılar.
Hemen balıklama atlamadılar tabiri caizse! Bu isyan hareketini başlatanlar Müslüman kardeşler değildir.
Müslüman kardeşler sadece isyan hareketine H.Mübarek rejimini devirmek maksatlı destek vermişlerdir.
Tabi Mısır'daki müslümanların temennileri İslam anayasası olacak bir düzendir. İnşaallah burada siyonizm Mısır'a çelme takamaz diye de dua ettim yine ediyorum.

Son cümlenin ilkinde evet milli görüşçüler siyonizmi iyi bilirler ve tepkilerini daima bu şeytan örgütüne koymuşlardır bunda haklısın ama son cümlende ise şahsıma kişisel bir sataşmada bulunmuşsun.
Sanki piyasada bir tane milli görüş sitesi var ve bende oradan engellendim öylemi? Bir milli görüş sitesinde sizin gibi kendini bilmezlere daha çok sabredilsin diye uzun zamandır tebliğ ettiğim için engellendim ve diğer bir milli görüş sitesinde ise adminlik yapıyorum.Üstelik piyasadaki hiçbir milli görüş sitesi genel merkeze resmiyetle bağlıda değildir sahipleri bireylerdir. Yani bir birey seninle anlaşamazsa seni evine almaz bizimlede tebliğ konusunda anlaşamadılar evlerine almamayı uygun buldular ama başka bir milli görüş siteside gel bize adminlik yap dedi ve adminlik yapmaya çalışıyorum inşaALLAH.
Yani sırf kişisele saldırmak amacıyla düştüğün seviyenin hali içler acısı. Fikrini ilmin bilgin varsa paylaş öyle sıkıştığında kişisele saldırmakla bu yolda çok zarara uğrarsın kimsede seni dinlemez bazılarını dinlemedikleri gibi!

Bilmiyorsan öğreneceksin sırf üste çıkayım diye binbir taklalara hakaretli tanımlamalara, maneviyatını zarara sokacak Öngüt çıkışlarına gerek yok. Ehlülllahın onaylamadığı kaideleri onaylıyor olmadan nefsi emmarenin sana şeyhlik tasladığının bir belirtisidir haberin olsun.
İnşaALLAH uzun kulaklı nefsi emmarene laf geçirip seviye noktasında düzgün yorumlarını okuyup cevaplarız.
Ves'selam

İslam coğrayasındaki halkın çile çektiğini, zulüm gördüğünü sende herkesde biliyor. Doğrusu sana ne garip geliyorda bu insanlar böyle bir rejime karşı fırsatını bulur bulmaz ayaklanacak kadar bunalmış olamazlarmı?
Yani bunları bile alay konusu yapıp sözde beni aşağılamaya ve hafife almaya uğraşıyorsun. Ne diyim sana? Ne yazsak sana göre yokuş!

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Sultan Baba r.a Milli Gazeteye olan hizmetini Harun Yahya ile bağlamanda bir o kadar abesle işgaldir.
Milli Gazetede dün yazıyorsa bugün başka birşey yazmıyor.
Dün siyonizm yandaşı değildiki bugün siyonizmin yandaşlığını yapsın?
Milli Görüşün en büyük özelliği ise 42 yıldır mevcut anlayışını değiştirmeden yoluna savrulmadan devam etmesidir.
Ves'selam

Milli-görüsün iyiliklerini savunsan birsey demiyecegim fakat sen Milli-Görüsün icindeki yanlislarida hak adina savunuyorsan buna sessiz ve tepkisiz kalmak mümkün degil...
Simdide Milli-gazeteyi hakli cikarmak icin sultan baba gibi Allah dostlarini istismar ettin ve ediyorsun...oysa sultan baba harun yahyayida övmüs...sende biliyorsunki harun yahyanin ehli-sünnete aykiri bircok görüsleri var.demmekki sultan babada yanilabilirmis...Harun yahyada yanilan milli-gazetede neden yanilmasin?

Bana milli-gazeteyi temize cikarmaya calisma.
Ben bu gazeteyi iyi biliyorum.milli-Görüscüleride cok iyi taniyorum.
Sizler samimi insanlar degilsiniz.
Particisiniz,grubcusunuz.
Afganistandaki fitneye alet olan Talibansa türkiyedede milli-görüs hareketidir cünkü takindiginiz grubcu at gözlüklü cok bilmis tavirlariniz ayni...
"sadece ben bilirim sadece ben anlarim ,sadece ben hakki temsil edebilrim sizler batilsiziniz,isbirlikcisiniz"
BEN BEN BEN...
Kendi grubunuzun partinizin gazetenizin vs menfaatinize ve lehine oldugu sürece olumlu gelismeleri sahiblenirsiniz...ama isinize gelmeyince görmemezlikten gelirsiniz...carpitma konusundada ustasiniz.

En güzel örnegini daha gecenlerde yasamadikmi?
Yillardan beri kuran kurslarindaki yas sinirlamasi sebebiyle atmadiginiz tas kalmadi,sürekli saldiri,sürekli atismalar...bu konuyu secim malzemesi bile yapdiniz.
Insanin "vay be,ne kadarda istiyorlar bu yasagin kalmasini,kalkarsa en cok sevinenlerde bunlar olur" diyesi geldi...ama gel görki yasak kalkinca haber gazetede verilmis olsada kayboldu,koybardiginiz yaygaranin yaninda haberi veris sekliniz acik ve net söylüyorum terbiyesizliktir,ahlaksizliktir,samimiyetsizliktir.
Üstelik bu yasagin ortaya cikmasinin sebebi sizinkilerin beceriksizligi olmusdu...buda ayri bir mesele...
Buna ragmen sanki suclu akp mis ve siyonizimmis gibi yutturmaya calisiyorsunuz...

Bu samimiyetisz hal ve hareketlerinizi HAK adina dini görüs adina savunmaniz ise ayri bir suc.Bu sebebden dolayi insanlari dinden imandan sogutuyorsunuz,insanlarin gercek hak yoldan,gercek milli-görüsden uzaklasmasina alet oldugunuz icin sizlere karsi Allah ömür verdigi sürece mücadele edecegime söz verdim.

Bu tür samimiyetsizlikleriniz sebebiyle kimse sizi sevmiyor,kimse dogru sözlülügünze inanmiyor.Destegin az olmasinin sebebi milli-görüscü gecinen ancak gercek milli-görüsden nasibini alamamis dengesizlerin samimiyetsiz ahlaksiz hal ve hareketleri olmasina ragm,en sizler sucu hep disarda aramaniz,siyonizimde surda burda aramaniz ise artik gülünc olmaya basladi!

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Yeni Osmanli icinde yaktigin hased atesini yelleyip yelleyip forumu dumanliyorsun insanlari adeta boguyorsun.
Uzun yazi yazmissin hic yorma kendini ihlassiz olan hicbirseyin hayri olmaz!

Milli Gazeteye deginmissin bos atmasyon yazipta kendine etme!
Harun Yahya son birkac yildir bu hale geldi 90li yillarda Harun Yahyada sorun yokken Sultan baba tarafindan övülmüstü.
Bu farklari bilmeden milli görüse düz vites saldirirsan vites kutunu bozarsin.
Milli Gazetenin size göre tek sucu emparyelizme ve isbirlikcilerine karsi dik durmasidir!

Hikem

Kıdemli Üye
Kimse benim takım da hata yapar deme erdemini göstermiyor...Erdoğanın Mısır ve Tunusta üzerine basa basa Laiklik ihracı talebinin, açıkbir fahiş hata olduğunu, Erdoğan takımı kabul etmiyor..Bir bildiği, hikmeti vardır demeye getiriyorlar....Demek daha çok yol almamız iktiza ediyor....

Ayrıca bizim ''Laz'' dan korkmasam onada bir iki kelamım var ama..nede olsa laz...üzerine gidilmesi sakıncalı olabilir...:)

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Harun Yahya son birkac yildir bu hale geldi 90li yillarda Harun Yahyada sorun yokken Sultan baba tarafindan övülmüstü.
Erbakani öven hocalar hep eski erbakani övmüslerdir.sana hep diyorum bunu,erbakan ve milli-görüs daha sonra tipki harun yahya gibi raydan cikmidir.harun yahya konusunda bunu fark etmissinde siyasi taassubmudur,beynin yikanmis olmasimidir nedir milli-görüs konusunda at gözlüklü asiri tutuculugun devam etmekte.
Allah islah etsin.

Ayrica eklemis oldugum linkteki video eski degil yeni.

Milli Gazetenin size göre tek sucu emparyelizme ve isbirlikcilerine karsi dik durmasidir!
Milli gazetenin tek degil bircok sucu var...bunlardan biri HAK adina olaylari carpitmasi,gercekci degil yani.yazdigi zaman sirf bardagin bos kismina bakiyorm,bunuda abartarak veriyor,dolu olan kismini görmemezlikten geliyor,neden? Cünküisinine gelmez,buna menfaatcilik ,istismarciliik denir,samimiyetin tam tersidir bu.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Erbakani öven hocalar hep eski erbakani övmüslerdir.sana hep diyorum bunu,erbakan ve milli-görüs daha sonra tipki harun yahya gibi raydan cikmidir.harun yahya konusunda bunu fark etmissinde siyasi taassubmudur,beynin yikanmis olmasimidir nedir milli-görüs konusunda at gözlüklü asiri tutuculugun devam etmekte.
Allah islah etsin.

Ayrica eklemis oldugum linkteki video eski degil yeni.

Milli gazetenin tek degil bircok sucu var...bunlardan biri HAK adina olaylari carpitmasi,gercekci degil yani.yazdigi zaman sirf bardagin bos kismina bakiyorm,bunuda abartarak veriyor,dolu olan kismini görmemezlikten geliyor,neden? Cünküisinine gelmez,buna menfaatcilik ,istismarciliik denir,samimiyetin tam tersidir bu.
Yeni Osmanli sana inanmiyorum!
Sana inanmayarak yaziyorum.
Diyorsun ki Erbakana zamanin alimleri övüyordu simdikileride yeriyor..
Hadi oradan be!
Erbakan hocayi alimlerin cogunlugu ittifakla ömrü boyunca sevmistirler .
Zamaninda Erbakani desteklediler o zaman hoca iyidi sonra bozuldugu icin alimler destegini cekti diyorsun!
Soruyorum sana mert cevap vereceksin Erbakan hoca siyasete basladigindan ölümüne kadar hangi görüsünü degistirdi veya yolundan cikti? Ispatlayarak gücün yetiyorsa göstereceksin! Yetmiyorsa burada ölmüs insanlarin ardindan haksizlik yapmayi sürdürmeyeceksin. Milli Görüsün kurucu alim heyetinden tek Mahmud efendi yasiyor ve kendiside Erbakan icin 'kardesim vatana ihlasla hizmet ettigine sahitim.' demistir.

Milli Gazeteyi karalayip durman savundugun isbirlikci partiyi isbirlikciliginden dolayi elestirmesindendir.
Tutarli belgen varsa kur'an ve sünnete aykiri bir haberciligini gösterde kuruSIKI atip durmamis olasin. Eger bulursanda gel beraber elestirelim ama bosa laf olsunda karalayalim diye yazipda yer kaplama olurmu?

Muminaga

Yeni
En güzel örnegini daha gecenlerde yasamadikmi?
Yillardan beri kuran kurslarindaki yas sinirlamasi sebebiyle atmadiginiz tas kalmadi,sürekli saldiri,sürekli atismalar...bu konuyu secim malzemesi bile yapdiniz.
Insanin "vay be,ne kadarda istiyorlar bu yasagin kalmasini,kalkarsa en cok sevinenlerde bunlar olur" diyesi geldi...ama gel görki yasak kalkinca haber gazetede verilmis olsada kayboldu,koybardiginiz yaygaranin yaninda haberi veris sekliniz acik ve net söylüyorum terbiyesizliktir,ahlaksizliktir,samimiyetsizliktir .
Üstelik bu yasagin ortaya cikmasinin sebebi sizinkilerin beceriksizligi olmusdu...buda ayri bir mesele...
Buna ragmen sanki suclu akp mis ve siyonizimmis gibi yutturmaya calisiyorsunuz...
Yukarda milli gazete ile ilgili gerçeklerin dile getirilmesine karşılık aşağıda verilen cevap Debreli nin konuları nasıl çarpıttığını, siyasi taassubunu, art niyetini yeterince ortaya koyuyor.
Hemen her ortamda bir 28 şubat uygulaması olan Kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasını siyasi malzeme konusu yaparak, miting meydanlarında, seçim konuşmalarında, milli gazete ve internetteki milli görüş sitelerinde sayfalarca, iri puntolarla kiyametler koparıp, AK parti kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasını uyguluyor diye bas bas bağırıp oy isteyen zevatlar, ak parti hükümetinin Kur-an kurslarında 12 yaş sınırlaması uygulaması yürürlükten kaldırıldıktan sonra milli gazetenin bir sayfasında kibrit kutusu büyüklüğünde bir haberle hem geçiştirip, hem siyasi taassubtan kaynaklanan ezikliğini icra edilmesinin eleştirilmesiyle,
milli gazetenin emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı dik duruşu arasında ne alaka var?

içerde eğri olan dışarda nasıl dik durur?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Bana ucuz laflarla yaptiginiz suclamalarla degil somut verilerle milli gazeteyi elestiri yapin diyorum halen elde var SIFIR !
Sizin bu bitmek tükenmez bilmeyen kin ve nefret cikislarinizin icini doldurmaya gücünüz yetmedigi icin mahabad gibi 0-6 yas seviyesindeki elestirilere elleriniz mahkum kalir.
Öyle seylerle Milli Gazeteye saldiriyorsunuz ki görende iftira haberleri yapip islama zarar veren bir medya organi sanar!
Mahabad kendin itiraf etmistin ihvanforum ve habervaktimden baska baska ve bir medya grubunu takip etmiyorum diye!
O halde yalan dedin bize ki takibinde bulunmadigin bir medya organi olan Milli Gazeteye sirf partici fanatikliginden saldirip duruyorsun!
Bu kadar ileri gitmeniz dogru degil, lütfen seviyeli ve düzeyli yazacaksaniz yazin!

Muminaga

Yeni
Mahabad kendin itiraf etmistin ihvanforum ve habervaktimden baska baska ve bir medya grubunu takip etmiyorum diye!
Habervaktim sitesinde bugünkü gazete başlıkları diye bir bölüm var. Gazetelerin sadece ilk sayfası okunabiliyor.
Milli gazete, kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasının yürürlükten kaldırılmasını nasıl karşılamış diye merak ettim.
Gördüm ki tam bir rezalet.

Debreli ele aldığımız konular hakkındaki görüşlerimizi, iddialarımızı tek tek cevaplayıp eğer biz yanlış aks ettiriyorsak sen doğrusunu kanıtlarıyla ortaya koymadığın halde agresiflik taslayarak, komplekslere girerek hakaretlerini dizmenle hangi gerçeği örtbas edebilirsin?

Debreli,
1-kur-an kurslarına 12 yaş sınırlaması uygulanmasının yürürlükten kaldırılmasını Milli gazete 2-3 cm lik bir haberle duyurması yalan mı?
2-saadet partili milli görüşçüler kur-an kurslarında 12 yaş sınırlaması ile ilgili uygulamayı ak parti aleyhinde kullanmıyorlar mıydı?

3-sizlerin bu siyasi taassupçu tavrınızı ifşa etmemize karşılık hakaretleriniz müslümanlığa uygun düşüyor mu?
debreli efendi direkt sorulara cevap ver, cevap verirkende agresiflik ve kompleksli davranma, hakaret etmeye de kalkışma

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Habervaktim sitesinde bugünkü gazete başlıkları diye bir bölüm var. Gazetelerin sadece ilk sayfası okunabiliyor.
Milli gazete, kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasının yürürlükten kaldırılmasını nasıl karşılamış diye merak ettim.

Debreli ele aldığımız konular hakkındaki görüşlerimizi, iddialarımızı tek tek cevaplayıp eğer biz yanlış aks ettiriyorsak sen doğrusunu kanıtlarıyla ortaya koymadığın halde agresiflik taslayarak, komplekslere girerek hakaretlerini dizmenle hangi gerçeği örtbas edebilirsin?

Debreli,
1-kur-an kurslarına 12 yaş sınırlaması uygulanmasının yürürlükten kaldırılmasını Milli gazete 2-3 cm lik bir haberle duyurması yalan mı?
2-saadet partili milli görüşçüler kur-an kurslarında 12 yaş sınırlaması ile ilgili uygulamayı ak parti aleyhinde kullanmıyorlar mıydı?

3-sizlerin bu siyasi taassupçu tavrınızı ifşa etmemize karşılık hakaretleriniz müslümanlığa uygun düşüyor mu?
debreli efendi direkt sorulara cevap ver, cevap verirkende agresiflik ve kompleksli davranma, hakaret etmeye de kalkışma

İnanın şu memlekete İslam kanunları gelse...
Bu adamlar gene sırf kıskançlık ve inat yüzünden gazetelerinin en ufak köşesine yazarlar...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

Debreli,

Bırak bu işleri kardeşim bir haber görmüşsün kendine göre yorumlamışsın ve sonra Milli Gazeteyi öcü kötü diye karalamaya uğraşıp duruyorsun işte ben senin bu tavrına anlam veremiyorum.
Yılların gazetesini gelmişsin kafana göre yerden yere vurmaya uğraşıyorsun yapma Allah aşkına yahu o gazetedeki maneviyatın tadını alamamışsın ne güzel alimler o gazetede ne güzel ilimlerle hergün müslümanlara dersler veriyorlar. Bir haberi kasti karalama kampanyan ile yerden yere vurmaya Yeni Osmanlıyla birlikte kalkışman edep dışı harekettir.
Ki ben Kur'an Kurslarına dair yapılacak iyileştirmeyi sonuna kadar desteklerim bu yüzden Akpartiye teşekkür ederim.
Zaten Milli Gazetedeki o habere baktım hiçbir rezalet göremedim?
Senin rezalet tanımın nedir onuda anlayamadım işte o haberin yer aldığı gazete manşeti:

d9d38ed515f11929d4f0b7f1913ed199.jpg

Kur'an Kursunda 12 yaş sınırı kaldırıldı
Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'da yapılan değişikle Kur'an kurslarına yaş sınırlaması getiren düzenleme yürürlükten kaldırıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'da yapılan değişikle Kur'an kurslarına yaş sınırlaması getiren düzenleme yürürlükten kaldırıldı. 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunda değişiklik öngören Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişikliğe göre, Başkanlığın yurt dışı faaliyetlerinde verimliliği artırmak, uluslararası düzeyde yapılacak şûra toplantılarını organize etmek, yurt dışı din hizmetleri bölgelerini grup ve sınıf esasına göre düzenlemek ve bu bölgelerde görevlendirileceklerin niteliklerini belirlemeye yönelik çalışmalar yapmak, yurt dışı din hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesine katkı sağlayacak altyapıya ve dini tesislere ilişkin iş ve işlemleri yürütmek, yurt içinde ve yurt dışında inceleme ve araştırmalar yapmak ve Diyanet İşleri Başkanı tarafından verilen diğer görevleri yürütmek üzere 40 ''başkanlık müftüsü'' atanabilecek.

Din hizmetlerinde etkinliği sağlamak amacıyla Başkanlık tarafından belirlenen yerlerde görevlendirilmek üzere ''başkanlık vaizi'' kadrosu ihdas edildi. Ayrıca, il ve ilçe müftülüklerine bağlı olarak taşra teşkilatında Başkanlıkça yürütülen hizmetlerin denetimiyle görevli ve en az dört yıllık lisans düzeyinde dini yüksek öğrenim mezunları murakıplar atanabilecek. Vaiz, Kur'an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım kadrolarından boş olanlara 657 sayılı Kanunun 86'ncı maddesi uyarınca yapılacak açıktan vekil atamalarında uygulanacak sınavla ilgili usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenecek.

Yurt dışı din hizmetlerinin müşavirlik ve ataşeliklerle karşılanamadığı yerlerde din hizmetleri koordinatörlükleri kurulabilecek ve buralara din hizmetleri koordinatörü atanabilecek.

Din hizmetleri koordinatörlüklerinin kurulacağı yerler, bu kadroya atanacaklarda aranacak nitelikler, bunların seçimi, görev süreleri, bunlara yapılacak ödemeler ve bu fıkranın uygulanmasına ilişkin diğer usul ve esaslar ilgili Bakanın teklifi ve Maliye Bakanlığının görüşü üzerine Bakanlar Kurulu tarafından tespit edilecek. Yurt dışı aylığı ise herhangi bir vergiye tabi tutulamayacak.
Kur'an kurslarında yaş sınırına yeni düzenleme

Kanun Hükmünde Kararname ile 633 sayılı Kanunun ek 3'üncü maddesinde yer alan ''İlk ve ortaöğretim kurumlarında okutulan zorunlu din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri dışında, Kur'an-ı Kerim ve mealini öğrenmek, hafızlık yapmak ve dini bilgiler almak isteyenlerden ilköğretimi bitirenler için Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Kur'an kursları açılır. Bu kurslardaki din eğitim ve öğretimi kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanuni temsilcilerinin talebine bağlıdır.

Ayrıca ilköğretimin 5 inci sınıfını bitirenler için tatillerde ve Milli Eğitim Bakanlığının denetim ve gözetiminde yaz Kur'an kursları açılır. Kur'an kurslarının açılış, eğitim öğretim ve denetimleriyle bu kurslarda okuyan öğrencilerin barındığı yurt veya pansiyonların açılış ve çalışmalarına dair hususlar yönetmelikle düzenlenir'' maddesi yürürlükten kaldırıldı. Kanunun geçici 13 üncü maddesinin altıncı fıkrasında yer alan ''Boşalan murakıp kadroları herhangi bir işleme gerek kalmaksızın iptal edilmiş sayılır'' cümlesi yürürlükten kaldırıldı. Yapılan değişikliğe göre, tarihi önemi olan camilerde görevlendirilmek üzere derecelerine göre 250 cami rehberi kadrosu da oluşturuldu.

http://milligazete.com.tr/haber/kur-an-kursunda-12-yas-siniri-kaldirildi-216215.htm

Manşetteki haberlere bakıyoruz gayet önemli haberler ve peki kur'an kursu haberi nasıl ilk sayfada yer almış Mahabadın dediği gibi 2-3 cmlik iddiasına bakıldığında tanıtımlı haber başlığı ile 15.sayfaya yönlendiriliyor.
Yazı 2-3 cmlik değilmiş değilmi?
Gazetenin şema şekline göre önemli haberler manşette büyük orta büyük ve küçük resimli kısa anlatımlı şekilde yayınlanarak diğer sayfalara detaylarıyla okunması için yönlendiriliyor. Yani Kur'an kursu haberide öyle bir yönlendirmede olduğunu Mahabad gözden kaçımırşsın!

Gazetedeki önemli haber sıralamasında Natonun ülkemize yerleştirilmesine onay verilen füze savunma sistemi ile ilgili haber, Saadet partisi genel başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak'ın İran gezisindeki kısaltılmış ve 5.sayfaya yönlendirilmiş haber, 3 çeçen mücahidinin şehit edilmesinin haberi ve yapılacak olası infazlara yönelik ciddi haber ve okulların açılması ilanı. Diğerleri küçük resimlerle kısa anlatımlı sayfa yönlendirmeli haberler.

Ey Mahabad! Senin bu katı düşmanlığın yine gerçek haline döndü. Sen bu kadar düştünmüde milli görüşün yayın organına saldırmak için böylesine ucuz şekillerde sataşıp duruyorsun veyl olsun sana veyl olsun.

İnşaAllah adil ve hakkaniyet içerisinde yazmayı denersin.
ves'selam

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
İnanın şu memlekete İslam kanunları gelse...
Bu adamlar gene sırf kıskançlık ve inat yüzünden gazetelerinin en ufak köşesine yazarlar...
Zehir atıp kaçma !
Kaçak gizemli sahte mürid !
Siz kim İslami kanunlar koymak kim.
Sizin lideriniz İslam ülkelerine Laikliği tebliğ ede dursun böyle olmayacak dualarada amin dersiniz.
Siz siyaseti kıskançlık olsun diye yaptığımızı iddia ediyorsunuz ya işte burası gayet komik.

Çünkü sizden öncekilere sizin desteklediğiniz partilerin yanlışlarını daha farklı eleştirmedik. Biz bu ülkenin başına gelen her partinin memlekete ve ümmete zararlı icraatlarını Allah için eleştirmeyi ibadet biliriz.
Ancak bu saldırılarını belki çocuklara yutturursun

Muminaga

Yeni
Bırak bu işleri kardeşim bir haber görmüşsün kendine göre yorumlamışsın
Senin düşüncelerine göre mi yorumlayacağım?, Peki sen kime göre yorumlar yapıyorsun. Kendini ne zanediyorsun, kimin ne diyeceğini, ne yapacağını senden mi soracaklar?
Adım Mehmet soyadımı da vereyim benim yerime saadet partisine kaydımı yap istersen, hatta benim yerime oyu sen ver. benim yerime yorumları sen yaz. başka bir derdin varsa söyle.
aklın yerinde mi senin? kendine göre yorumlamışsın da ne demek?
milli gazete işine geldiğinde sayfanın en üstüne kocaman puntolarla haber yapar, işine gelmeyince bir kenarda köşeye sıkıştırır, yada hiç değinmez.
Yılların gazetesini gelmişsin kafana göre yerden yere vurmaya uğraşıyorsun
yılların gazetesi olmakla kudsiyet mi kazanmış? yılların gazetesi gün gün okur sayısı bakımından eriyor
bunun bir sebebi olmalı değil mi. demek ki bizler gibi başkalarıda gazetenin zikzaklarını gördükçe soğuyor.

Bir haberi kasti karalama kampanyan ile yerden yere vurmaya Yeni Osmanlıyla birlikte kalkışman edep dışı harekettir.
Senin düşüncelerinin temeli bozuktur. sen görüşlerini hakaret üzerine inşa ettikçe o temellerin çatırdamaya, çatlaklar belirmeye devam edecektir.

Muminaga

Yeni
En çok kızdığım çıkışın ise merhum Erbakan hocamıza yaptığınterbiyesizlik olmuştur.
Erbakan’ın kendisi İslam dinine karşı terbiyesizliklerde bulunmuştur.

Erbakan'dan seçmeler =
sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. .

Müslümanın ibadetlerinin kabul edilip edilmeyeceğinin ölçüsü refah partisine çalışmaktan geçtiğini söyleyen kişi Allahın emirlerine ve hükümlerine, islami akaidelere karşı terbiyesizlik etmiş olur.
Refah bu ordudur. Bütün gücünle bu ordunun büyümesi için çalışacaksın. Çalışmaz isen patates dinindensin...Çünkü başka türlü müslamanlık olmaz. .
islamın ve imanın şartlarını yerine getirip, hatta kendi gücü ve kuvveti oranında islama hizmet ettiği halde sırf refah partisi ve erbakana kulluk etmediği için insanları islam dini mensubu olarak değil patates dininin mensubu olarak suçlayan İslam dinine karşı terbiyesizlik yapmış demektir.(patates dini :eek: da ne demekse artık)

.Karargaha danışılmadan yapılan faaliyetler tefrikadır.
Erbakan ve partisine göre : Müslümanın tefekkürü : acaba erbakan yanlış yolda mı yoksa doğru yolda mı şeklinde olmamalı. Kesin bir şekilde Peygamber efendimize biat ettiği ölçüde erbakana biat etmeli, karargaha (refah partisi ve erbakan) danışmadan kurban bile kesilmemelidir.

Bir müslüman, zekatını götürüp fakire veremez. Zekatını beytülmale, cihad ordusunun karargahına, ilçe teşkilatının başkanlığına verecektir..
Evet yanlış okumadınız. Erbakana göre Bir müslüman zekatını refah partisi dururken fakire veremez. Dinimizin emri bu doğrultuda mıdır? çevrenizde hocalar, alimler, mürşitler zekatınızı fakire mi verin buyuruyorlar yoksa, T.C.Laik yasalarına göre programını düzenlemiş bir partinin devletten aldığı hazine yardımına ek olarak fakirlere verilmesi gereken zekatın refaha erbakana veya refah kasasına mı verin diyor. Zekatınızı faikre vermeyin sözü İslama karşı terbiyesizlik olarak görmüyor musunuz?
Şuurla Refaha çalışan cennete gidiyor..
Dünyalık işleri halettiler, şimdide cennete parsel almış oldular, hemde öyle rötarlı sırat köprüsü, mahşer günü defteri kebirin açılıp iyi amelleri veya günahlarına göre Rabbimizin huzurunda hesap vermeden erbakanın talimatıyla ve kefaletiyle refaha çalışanlar hooop cennete.
İyi ama refahın iktidar olduğu 1995 seçimlerinde 18 milyon civarındaki cennetlik refahlılar, 2002 yılında 2-3 milyona düşmüş olmuyor mu?
Ya Rabbi günahlarımızı affet,