Secim.. Oy Vermek Küfür Mü?

lafons7275

Kıdemli Üye
bak yine ayni seyi yapiyorsun.

su anda is yerimdeyim ve zaman zaman musterilerimle ilgilenmek durumunda
kaldigimdan cevaplarim gecikiyor, hersesin altindan birsey arama huyunu birak artik

haklısın, hatamı düzelttim. Özür dilerim...

Kaptan

Mecra Yazarı
Evet burası önemli.

"Ameller niyetlere göredir." hadisi şerifi bütün muhaddislerce lafzen mütevatirdir. (umarım lafzen mütevatirin ne olduğunu biliyorsundur.)

Şimdi bu hadise karşı mısın önce onu duyalım sizden sayın kaptan?

ya konu dagiliyor lafons
onu da konusalim ama konu uzun oldugundan ve dagilacagindan geciyorum dedim
gecelim lutfen, taberinin tefsirine baktin mi?

lafons7275

Kıdemli Üye
ya konu dagiliyor lafons
onu da konusalim ama konu uzun oldugundan ve dagilacagindan geciyorum dedim
gecelim lutfen, taberinin tefsirine baktin mi?

Tamam sadece bu konu çerçevesinde kalmak koşuluyla kütübü sittedeki hadisleri kabul eder misin?

Kuran'a arz metodunu bu başlığa özgü bir süre kullanmasan olur mu?

Kaptan

Mecra Yazarı
adam bozuk plak gibi chp diyor yahu

yahu Allah 'ın kanun ve yasalarını işletmek için adım attın mı? Allah 'ın kanun ve yasalarının işlemediği meydan kimin olursa olsun

Allah 'ın azabından mı korkacağım yoksa başa geçecek olan partinin zulmünden mi? Kimse bana zorla kanun ve yasalarını dayatamaz çaktın köfteyi

beğenmiyorsan dik durarak göster.

%99 'u müslüman olan bir ülkede müslümanlar sandığa gitmese zaten demokrasi gerçekleşmediği için kimse başa geçemez hönk

selam et

helal olsun, budur

köfteyi cakacak ins. :)

yani adamsla bir konuda uyusacagimizi hic dusunmemistim :)

lafons7275

Kıdemli Üye
Allah 'ın azabından mı korkacağım yoksa başa geçecek olan partinin zulmünden mi? Kimse bana zorla kanun ve yasalarını dayatamaz çaktın köfteyi

helal olsun, budur

köfteyi cakacak ins. :)

yani adamsla bir konuda uyusacagimizi hic dusunmemistim :)

Okula çocuklarımızı göndermek kanunen mecburiyetinde miyiz?

Evet.

Kanunen kız erkek karışık halde ve de falancının ilkelerinin öğretildiği okullara çocuklarımızı göndermez isek hapis cezası da alacak mıyız?

Bu minvalde kaptan sen çocuklarını bu sistemin okullarına göndermek zorunda kalmadın mı?

Demek ki Kimse bana zorla kanun ve yasalarını dayatamaz ucuz sloganını bırakmalıyız.

Kaptan

Mecra Yazarı

Evet.

Kanunen kız erkek karışık halde ve de falancının ilkelerinin öğretildiği okullara çocuklarımızı göndermez isek hapis cezası da alacak mıyız?

Bu minvalde kaptan sen çocuklarını bu sistemin okullarına göndermek zorunda kalmadın mı?

Demek ki Kimse bana zorla kanun ve yasalarını dayatamaz ucuz sloganını bırakmalıyız.

Okulun konumuzla alakasi nedir?

Bak bu dedigin zaruret halinin gündemde olmasi ve kisinin baska bir tercih hakkinin olmamasi durumunda gecerlidir.
Acaba bugun sen ve diger oy vermeyi savunanlar, hangi tehdit ve zaruret hali ile karsi karsiyasiniz da iki kufurden birini
tercih etmek zorunda kaliyorsunuz? Hicbirini tercih etmemek gibi bir hakkiniz var, ya okul oyle mi?

adams77

Kanalizasyoncu

Evet.

değilim kardeşim zorunda değilim anlıyorsun mu? Senin gibilerin gerekli hassasiyeti göstermiyor olmasından kaynaklanan bir durum.

Birlik, Tevhid ehli olunsa %90 'ı müslüman olan ülkede seni kim hapse sokacak!! Seni gelip yakalayacak olandan senin gibi düşünüp bu sisteme oy veriyor. Sonra kusura bakma evet Allah 'ın emri var fakat ....

lafons7275

Kıdemli Üye

Bak bu dedigin zaruret halinin gündemde olmasi ve kisinin baska bir tercih hakkinin olmamasi durumunda gecerlidir.
Acaba bugun sen ve diger oy vermeyi savunanlar, hangi tehdit ve zaruret hali ile karsi karsiyasiniz da iki kufurden birini
tercih etmek zorunda kaliyorsunuz? Hicbirini tercih etmemek gibi bir hakkiniz var, ya okul oyle mi?

O okulu dayatan zihniyet şuanda bu ülkenin 2. partisi durumunda.

Sen oy vermemek ile o sistemi güçlendiriyorsun.

talib

Kıdemli Üye
Okumadım 13 sayfayı. Varsa ve zahmet olmazsa bir alıntı beklerim

adams77

Kanalizasyoncu
Çocuklarını tıpış tıpış falancının ilkelerinin öğretildiği okula yolla sonra zorunda değilim de.

Ha istekli gönderdiysen zaten müşrik olmuşsundur.

haklısın doğru söylüyorsun çuvaldızı batırma zamanı geldi.

Yahayy

Kıdemli Üye
Sistemin dayatmaları konusunda ne kadarına zorunluyuzmne kadarına değiliz kerterizini bireysel olarak nefsimizle mi veriyoruz.

Bir çok yol aynı kapıya çıkar bu haliyle.

spesifik

آزادی قید و بند

okula gitmeyenlerde var ceza falan da almıyorlar
oy vermeyenlere para cezası var dediler henüz bize gelmedi sen Kaptan aldın mı ceza hiç
hepsi fasa fiso ... oy konusunda sorumluluk diye diye Allah ın razılığını ikinci plana attıklarının farkında değiller
onlara göre oy vermeyen haram işliyor .. oy vermeyen bir avuç insan kaldı Türkiye de o nedenle etkili olmuyor
oysa şimdiki yöneticiler bu sistemin doğru olmadığının en büyük isbatı