Referandumda ne oy vereceksiniz?

Referanduma ne oy vereceksiniz?

• Evet diyeceğim

Oy: 88 83.8%
  • Hayır diyeceğim

Oy: 2 1.9%
  • Sandığa gitmeyeceğim

Oy: 15 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    105

cahid

Kıdemli Üye
Öyleyse sana bir akıl vereyim.
Bu Referandumda sadece ve sadece iki seçeneğin var.
Ya yeni duruma "evet" diyerek yeni tağuti(!) durumu destekleyeceksin ya da "hayır" diyerek ya da "hiçbirşey demeyerek" eski tağuti durumu destekleyeceksin.
Seçim senin...
Reddettim demekle peynir gemisi yürümüyor. Mevcut konjonktürde reddetmek demek fiili olarak mevcut olanı desteklemek demektir.
Sana kolay gelsin...

Reis peki oy kullanarak mevcut anayasayı dolaylı da olsa harfiyyen kabul etmiş olmuyor musun? Ondan mes'ul değil misin sence? Mâide Sûresi'nde geçen âyetlere tezat teşkil etmiyor mu?

İbrahim Tevhidi

Profesör
Web sitesi
www.rebeze.com
Öyleyse sana bir akıl vereyim.
Bu Referandumda sadece ve sadece iki seçeneğin var.
Ya yeni duruma "evet" diyerek yeni tağuti(!) durumu destekleyeceksin ya da "hayır" diyerek ya da "hiçbirşey demeyerek" eski tağuti durumu destekleyeceksin.
Seçim senin...
Reddettim demekle peynir gemisi yürümüyor. Mevcut konjonktürde reddetmek demek fiili olarak mevcut olanı desteklemek demektir.
Sana kolay gelsin...

referanduma katılım oranı diye bir şey var, genel seçim değil ki bu girmezsem karşı tarafa yarar diyeyim :)

ayrıca biz bunu harici bir tutumla, yapmıyoruz bu islamın özüyle alakalı devrimci bir tutumun sonucudur, oy veren kafirdir falan dediğimz falan yok yani bu boykot asılmaya giden mahkumun oturma eylemi yapması gibidir ... Ama şerefiyle ölecektir ...

mersin

Üye
Evet diyerceğim. 100 senedir dine karşı çıkanlar yönetti bir adım ileleme olmadı. Hayır verenler siyasi düşünmesinler. Evet oyu ile devlet içinde devlete hayır diyeceğim, diyeceğiz.

reis

Kıdemli Üye
cahid ve İbrahim Tevhidi;

Ortada fiili bir durum var ve o fiili durum aynen bizim dediğimiz gibidir.

Yani Referandumda takla da atsanız, amuda da kalksanız kısaca ne yaparsanız yapın, ya "yeni durumu" ya da "eski durumu" destekleyeceksiniz.

Üçüncü bir seçenek yoktur...

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
seçmen olmayı ve oy kullanmayı reddediyorum,şu güne kadar demokrasi çatısı altında oy kulllanmadım,kullanmam,kullanmanın günah olduğu görüşünü tabi olarak-yani delillerine binaen kabul ediyorum-heleki BEŞERi bir anayasaya evet demekten allaha sığınırım benim anayasamın belirleyicisi bir beşer olmadı,olamazda...OY KULLANMAYACAĞIM,SANDIKTAN ÇIKAN EVET VE HAYIRLARI ÖNEMSEMİYORUM,ZİRA HALK OYU ÖYLESİNE KULLANIYOR,SÖMÜREN ÜLKELER OYLAR İLE OY'UN OYNUYOR,şöyleki değişiklik büyük ülkelern istediği kadar istenilen alanda yapılmıştır yapılır
akllimalmadi.gif
yapılmazsa bir başka sömüren ülke istemediği içindir...
akllimalmadi.gif

|SEÇKiN|

Profesör
Daha manyakları için önceki yorumlara bakınız...
ben de evet demeyi neredeyse imanın 7.şartı kabul edecek zihniyetin şeriate olan inancından şüphe ediyorum...
Evet, her konuda zuhur edecek "manyaklar" mutlaka bulunuyor ve hepte zuhur ediyorlar...
Böyle bir zihniyet yok ama böyle yorumlayan bir zihniyet var evet :)

hiç kimseyi tekfir etmediğim halde, sadece "imanından şüphe ederim" diye masumane bir görüş belirttiğim halde, manyaklıktan kurtulamadık! ben hiç kimseye "patates din'li" falan yakıştırmasını da yapmadım...

"şüphe etmek" sübjektif bir yargıdır, kişileri ilzam etmez... dünyevi, şahsi ve nefsi konularda hüsn-i zan esastır, kabul; lâkin, bazı mevzular var ki, kişilerin davranışlarından sezgisel bir tedai elde edersiniz. buna şüphe derler, ve herkes bu durumlarda şüphesinde özgürdür. eğer siz, şüphe ettiğiniz şahsın kimliğini değil de, davranışını şüphenize konu edinerek beyan ederseniz, bunun kimseye zararı olmayacağı gibi, -herhalde- şüphenin sahibini de manyak konumuna sokmaz... asıl ona manyak diyenler oturup düşünmeliler, terettüp eden kul hakkının doğuracağı sonuçları...

ben diyorum ki, bu referandum seçimlere falan benzemez, falan partiyi, filan partıyi tutmak veya yermek değildir. bu referandum rejimi tağutileştiren yüz yıllık bir zulmün tasfiyesi demektir. üzerinde, binlerce mütesettir ve afife kardeşimizin, imanı yüzünden işinden, ekmeğinden edilen memur, subay vb. mü'min kardeşlerimizin gözyaşından, ahından koca bir dağa dönüşmüş vebali vardır. uzun yıllar önce urfa'da bir otelin 9. katından atılarak intihar ettiği süsü verilerek öldürülen binbaşı muttalip yıldırım arkadaşımdı. sadece onun ve arkada bıraktığı dul eşi ve yetimlerinin çektiği acılar bile bir müslüman için bu kokuşmuş, karanlık ve zalim despotların saltanatının yıkılması için "EVET" demeye kifayet eder.

din kardeşleri bu kadar zulüm ve acı çekmişken bu durumun devam etmesini istemek hangi aklın, hangi imanın kıyısında yazar? nasıl olur Allah ve Resulunun yolunda olduğunu iddia eden biri bu hain, aşağılık zalimlerin saltanatının devamına rıza gösterebilir?

buna rağmen yine de tekfir etmeksizin sadece bir şüphe izharında bulunmak bir müslüman için en tabii bir hak değil midir?

gidecek bu asrın nemrut ve fir'avunlarına, ebu cehillerine yardımcı olacaksınız, sora gidip bir din kardeşinizi "manyaklıkla" itham edeceksiniz!

bu mudur?!

reis

Kıdemli Üye
leylinur;

Anladık, "senin" Anayasa'n Kur'an...
Peki o Anayasa'yı tatbik edip hayata kim geçirecek? Melekler mi, yoksa (haşa) Allah mı?
HAYIR!..
Anayasa Kur'an da olsa, onu tatbik edecek ve hayata geçirecek olan yine BEŞER'dir, İNSAN'dır.

Bak, döndük dolandık yine gelip BEŞER'e dayandık...

Tarih de Kur'an adına hüküm tatbik eden öyle zalimler gelip geçti ki, ne siz sorun ne de ben anlatayım...

İbrahim Tevhidi

Profesör
Web sitesi
www.rebeze.com
cahid ve İbrahim Tevhidi;

Ortada fiili bir durum var ve o fiili durum aynen bizim dediğimiz gibidir.

Yani Referandumda takla da atsanız, amuda da kalksanız kısaca ne yaparsanız yapın, ya "yeni durumu" ya da "eski durumu" destekleyeceksiniz.

Üçüncü bir seçenek yoktur...

Yeni durum, eski durum diye bir şey yok üstad

Değişen bir şey de yok, bu tanrısı mamon olanların iktidar mücadelesinden daha fazla bir şey değil...

reis

Kıdemli Üye
"Yeni durum", "Eski durum" diye birşey olmasaydı bugün İhvan gibi yerlerde biraz zor yazardın...
Bu sadece küçücük bir misaldir... Durumların farkedilmesi için...

KFK

İhvan Forum Üye
gidecek bu asrın nemrut ve fir'avunlarına, ebu cehillerine yardımcı olacaksınız, sora gidip bir din kardeşinizi "manyaklıkla" itham edeceksiniz!

bu mudur?!

Seni yanlış anlamış olabiliriz ve buna binaen manyaklıkla suçlamış olabiliriz.Yazı dili her zaman sarih olmuyor malumundur.Fakat bizim sana tepkimiz,söylemini radikal söylem olarak algılayışımızdandır.Seninle farklı tarafta değiliz.Sen niye bizi karşı tarafa yerleştirdin? Oyumuzu niye firavunlara,nemrutlara attın? Bak bu noktayı anlayamadım...

|SEÇKiN|

Profesör
Seninle farklı tarafta değiliz.Sen niye bizi karşı tarafa yerleştirdin? Oyumuzu niye firavunlara,nemrutlara attın? Bak bu noktayı anlayamadım...

yo, haşa!
ben sizi nemrutlar, firavunlar tarafına koyar mıyım hiç!
yanlış anladınız, ama bir fikir beyan ettim diye manyaklıkla suçlayanlara demek istedim ki, o söylemin arkasında bu mantık var demek istedim, sizin hayır demeyeceğinizi biliyordum zaten...
ben hiçbir kardeşime böyle çirkin bir benzetmede asla bulunmam kardeşim, yanlış bir intiba bıraktıysam özür dilerim, hakkınızı helal edin.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Duha, yuvarlak cevâb nedir yuvarlamak nedir bilmeyiz.Allâh'ın ilmini senin aklından üstün gördüğümüz için de Allâh'a îmân etmişiz ve güvenmişizdir.Allâh, kendi hükümleri ile hükmetmeyen kişi ya da sistemlere kâfir diyorsa, bizim onlara taraf olmamız beklenemez. Sizin bakış açınız o kadar dar ki, olayı CHP ve AKP olarak düşünüyorsunuz. Siz Allâh'ın düzenini kurmak için bir çaba sarf etmeyin, bedavadan kurulmuş şerr siyâseti üzerinden aklınızca siyâset yapmaya çalışın. Allâh size, Kur'ân'a dayanan bir düzen kurmazsanız cehennemliksiniz demiyor, bu uğurda çaba sarf edin, cihâd edin diyor. Siz hâlâ mevcûd düzenin üzerinizde mutlak hâkim olduğu zannıyla yazıp, bu düzenin hiç değişmeyeceğini sanarak yazıyorsunuz. Ben oy vermeyerek, Allâh'ın partisine oy vermiş oluyorum. İsterse CHP iktidar olsun, bu benim değil, mevcûd siyâsî düzenin değişmeyeceğini zanneden ehl-i zilletin sorunudur.

Bir daha cevâb yazmayacağım buraya ve söylediklerimi de anlamadığınızı ve hattâ umursamadığınızı düşünüyorum.

Bunları yazman normal, geçmiş yazılarımı okumamışsın. Eğer vaktin olursa Duha'nın sayfasına girip yazdıklarımı okuyabilirsin.

Okusaydın şunu görecektin: Ucu ecnebilerin elinde olan ,İslam'a muhallif şu siyasette Adalet-i Mahz mümkün olmadığı için ehven olana oy verdiğimizi ikaz ediyorum. Yani zararı en az olana. Mücadelenin ehveni muhafaza ile birlikte adalet-i mahza ulaşmak olması lazım geldiğini defalarca söyledik. Adalet-i mahzı istiyoruz. Şeriat için bin ruhumuz olsa feda ederiz.

Evet, şu deccale ait kaideleri tağut olan siyaseti istemiyoruz. Kur'ani siyaset istiyoruz.

Deccalist şu siyasette "Ya bizdensin ya onlardan " diyen, meleği şeytan, şeytanı melek ilan eden zihniyete karşı mücadele etmek, mühim bir cihad görüyorum. İşte AKP ve AKP'liler bunu yapıyorlar. Şu deccalist siyaset için kardeşi kardeşe küstürüyorlar. Benim dindar kardeşim "hayır" dediği için ona düşman olmamı istiyorlar. Vurma mı istiyorlar?
Evet, ehvene oy vermeyen kafir olmaz. Adalet-i mahzı istemeyen ise kafirdir.

Onlara göre iki insan var: AKP'li ise Müslüman değilse, CHP'li tabir-i diğer ile ya Kafir veya münafık.

cahid

Kıdemli Üye
Anayasada değişecek maddeleri ve yeni hallerini lütfen biryerlerde gören varsa ekleyebilir mi? Yorumsuz olacak ama... Sadece madde madde..

Kimya

İhvan Forum Üye
evet oyu vereceğim...

reis

Kıdemli Üye
Bunları yazman normal, geçmiş yazılarımı okumamışsın. Eğer vaktin olursa Duha'nın sayfasına girip yazdıklarımı okuyabilirsin.

Okusaydın şunu görecektin: Ucu ecnebilerin elinde olan ,İslam'a muhallif şu siyasette Adalet-i Mahz mümkün olmadığı için ehven olana oy verdiğimizi ikaz ediyorum. Yani zararı en az olana. Mücadelenin ehveni muhafaza ile birlikte adalet-i mahza ulaşmak olması lazım geldiğini defalarca söyledik. Adalet-i mahzı istiyoruz. Şeriat için bin ruhumuz olsa feda ederiz.

Evet, şu deccale ait kaideleri tağut olan siyaseti istemiyoruz. Kur'ani siyaset istiyoruz.

Deccalist şu siyasette "Ya bizdensin ya onlardan " diyen, meleği şeytan, şeytanı melek ilan eden zihniyete karşı mücadele etmek, mühim bir cihad görüyorum. İşte AKP ve AKP'liler bunu yapıyorlar. Şu deccalist siyaset için kardeşi kardeşe küstürüyorlar. Benim dindar kardeşim "hayır" dediği için ona düşman olmamı istiyorlar. Vurma mı istiyorlar?
Evet, ehvene oy vermeyen kafir olmaz. Adalet-i mahzı istemeyen ise kafirdir.

Onlara göre iki insan var: AKP'li ise Müslüman değilse, CHP'li tabir-i diğer ile ya Kafir veya münafık.
Kimse kusura bakmasın ama ben bu arkadaşa "Çüşş" demek zorundayım. Bu "Çüşş"ün cezası neyse boynumuz kıldan incedir. Lakin Galile'nin "ama yinede dünya dönüyor" dediği gibi diyelim..
Yine de "Çüşş"...