Mustafa İslâmoğlu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
hocam karşı tarafı mat etmek için asla tartşmam
samimi olmanda fayda var
ehli sünnet anlayışının düşünce planında kader sorunu yok
tevvekkül anlayışı bile yeter

bu tüm Müslümanların bildiği basit gerçektir

h

Tamam o zaman, ne senin, ne benim ne de İSLAMOĞLU'nun bir problemi vardır o zaman...

Anlaştık...

Ortada bir şey yokmuş...

Selamlar...

Darul_Beka

Profesör
Tamam o zaman, ne senin, ne benim ne de İSLAMOĞLU'nun bir problemi vardır o zaman...

Anlaştık...

Ortada bir şey yokmuş...

Selamlar...

tamam o zaman islamoğluna ulaşırsan mutabık olduğumuz bu fikri ulaştır :)
hocam de fikirsel olarak ehlisünnetin kader anlayışında bir sorun yok
ne uğraşıyorsunuz kader inkarı ile

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
tamam o zaman islamoğluna ulaşırsan mutabık olduğumuz bu fikri ulaştır :)
hocam de fikirsel olarak ehlisünnetin kader anlayışında bir sorun yok
ne uğraşıyorsunuz kader inkarı ile

Demediği nereden biliyorsun..?

Günümüz algısını örnek veriyor, bir,

Bir de, "kadercilik"e bir karşı çıkış var daha da yoktur...

:)

Darul_Beka

Profesör
Demediği nereden biliyorsun..?

Günümüz algısını örnek veriyor, bir,

Bir de, "kadercilik"e bir karşı çıkış var daha da yoktur...

:)

hocam kadercilik ehli sünnet anlayışında yok
İslamoğlu var olduğunu iddia edip hepten kaderi inkar ediyor
problem orda

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
hocam kadercilik ehli sünnet anlayışında yok
İslamoğlu var olduğunu iddia edip hepten kaderi inkar ediyor
problem orda

Tamam da, çimentodan, çakıldan, demirden çala çala hırsızlık ekseninde bina diken birinin deprem sonrasındaki, "Kader" cevabı nereden neş'et etti..?

Ahter

Kıdemli Üye
Aslında Mustafa İSLAMOĞLU doğruyu ifade eder, siz neden önyargılı olarak onu kendinize düşman görüyorsunuz..?

Ne demiş:

"Kadercilik müşriklerin ortak özelliğidir..."

Ve yazsını bu cümlesini merkeze alarak ifadelendirmiş...

Doğru yazmış ve doğru da demiş...

Mesela:

Müslüman olup da "kadercilik" oynayan var mı bizim mahallede...?

Yok değil mi..?

Yoksa sıkıntı nerede diye sorabilir miyiz..?

Mustafa islamoğlu düşmanımız neden olsun..Onun kader anlayışının mutezili olduğunu söylüyorum.
Onun İmam eşariye çatmasının sebebi, eşariyi okuduğundan değil, Abduhu okumasındandır..Yani Eşariyi aslından orijinalinden okuma zahmetine katlanmadan, hazır yemek bulmuş biri gibi, Abduhun Eşari yorumunu, kendi yorumu gibi bizlere aktarıyor..

hirahos

Kıdemli Üye
İslam'ın aslına nazaran bin tane yanlışı olan birinin bile seveni, takip edeni, tesirinde kalanı var. Allah'tan direk ilim alıyorum, peygamberim, Peygamberle denkim diyenin bile inananı var. Vatan hainlerinin, Peygamberden emir alıyorum diyen bozguncuların dahi...

İlim kalktı cihandan. Alimler arifler gizlendiler. Alimlik satanlar piyasayı tuttu. Yolu seçmek, dini yaşamak, istikamet (sıratal müstakim) sahibi olmak çetinleşti. Bid'ate kapılmak, dalalete düşmek kolaylaştı. Allah cümlemizi muhafaza buyursun... Amin.

Hepsinden zoru, insanlara gittiği yönü anlatmak. Anlatamıyorsun. Anlamak istemiyor. Nuh As.'ın kavmi gibi kulaklarını parmaklarıyla kapatıyorlar. Ne diyellim... Biz yine de vazifemizi yapalım:

İslamoğlu'nun yüzlerce itikadi hatası var. Taklid ve takip edilmemesi gereken biridir. Her sene üzerine yenilerini ekliyor. Alimler arifler dediler ki, itikad hatası olan ömür boyunca ibadet etse de, farz üzerine nafileler ekleyip dursa da kurtulamayacak.. İtikad hatası, onun bütün amellerini iyiliklerini boşa çıkaracaktır. Tüccar, malı kârı dükkana yığıp yığıp duruyor ama dükkanın içine hırsızı koymuş! :) O hırsız, o malı, o kârı orda bırakır mı?... Vah bu tüccarın gece gündüz emeklerine! İslamoğlu'nun ağzına bakan, onun sözünü kabul eden; bir değil yüz hırsızı dükkanına koyuyor, haberi yok....

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Mustafa islamoğlu düşmanımız neden olsun..Onun kader anlayışının mutezili olduğunu söylüyorum.
Onun İmam eşariye çatmasının sebebi, eşariyi okuduğundan değil, Abduhu okumasındandır..Yani Eşariyi aslından orijinalinden okuma zahmetine katlanmadan, hazır yemek bulmuş biri gibi, Abduhun Eşari yorumunu, kendi yorumu gibi bizlere aktarıyor..

Abduh ile Eşari arasındaki fark nedir..?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
İslam'ın aslına nazaran bin tane yanlışı olan birinin bile seveni, takip edeni, tesirinde kalanı var. Allah'tan direk ilim alıyorum, peygamberim, Peygamberle denkim diyenin bile inananı var. Vatan hainlerinin, Peygamberden emir alıyorum diyen bozguncuların dahi...

İlim kalktı cihandan. Alimler arifler gizlendiler. Alimlik satanlar piyasayı tuttu. Yolu seçmek, dini yaşamak, istikamet (sıratal müstakim) sahibi olmak çetinleşti. Bid'ate kapılmak, dalalete düşmek kolaylaştı. Allah cümlemizi muhafaza buyursun... Amin.

Hepsinden zoru, insanlara gittiği yönü anlatmak. Anlatamıyorsun. Anlamak istemiyor. Nuh As.'ın kavmi gibi kulaklarını parmaklarıyla kapatıyorlar. Ne diyellim... Biz yine de vazifemizi yapalım:

İslamoğlu'nun yüzlerce itikadi hatası var. Taklid ve takip edilmemesi gereken biridir. Her sene üzerine yenilerini ekliyor. Alimler arifler dediler ki, itikad hatası olan ömür boyunca ibadet etse de, farz üzerine nafileler ekleyip dursa da kurtulamayacak.. İtikad hatası, onun bütün amellerini iyiliklerini boşa çıkaracaktır. Tüccar, malı kârı dükkana yığıyor ama dükkanın içine hırsızı koymuş! :) O hırsız, o malı, o kârı orda bırakır mı?... İslamoğlu'nun ağzına bakan, onun sözünü kabul eden; bir değil yüz hırsızı dükkanına koyuyor, haberi yok....

İSLAMOĞLU'nun öbür dünyada kurtulamayacağını nereden bildin..?

Allah'ı falan şeyhe elbise yapan cennete girmeyecek mi..?

O giriyorsa İSLAMOĞLU neden girmesin...

Onu da geçtik, böyle "KESİN" bir bilgiyi nereden aldın, Allah'tan mı?

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Videoyu izlemedim ama izlesem de farketmez....

Bu gibi derinlikleri koklamadan ona buna çamur atmak ancak cahillerin işidir...

Video paylaşanlar da öyledir...

Senin yaptığın büyük cahilliği hiçbir yerde göremeyiz.Videoyu izlemeden yorum yapıyorsun çünkü.Konuyu bilmiyorsun ama sürekli konuşuyorsun.Diğer konulardada aynısın bir dilini tut susda alim sansınlar.

Sana sürekli bir çok konuda anlayacağın şekilde cevap yazdık.Seninde bize karşı hiçbir ilmi cevabın olmadı.Sen sürekli konuşuyorsun fakat boş konuşuyorsun.Hep aynı pencereden bakıyorsun.Çoğu konuyu doğru anlayıp bildiğini sanıyorsun.Sana açık söylüyorum birşey bildiğin yok.

Sana cevap versekde vermesekte pek bir anlamı yok.Cevap verincede dalgaya,hakaret başlıyorsun.Kendine bir çeki düzen ver.

Banada münafık demiştin ya yaz bakalım neremiz münafıkmış?Sözü söylüyorsun ama arkasında durmuyorsun.Korkaksın bu kadar basit.Çünkü vehhabi gibi gösterdin kendini yanlız kurancı çıktınYok başka şeye inanıyorum dersen çık söylede sana göre bin cevap yazalım.

AlpBilge

Yasaklı
Müslüman olmak bir gruba dahil olmak değil, bir duruşa sahip olmaktır. (Mustafa İslâmoğlu)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Senin yaptığın büyük cahilliği hiçbir yerde göremeyiz.Videoyu izlemeden yorum yapıyorsun çünkü.Konuyu bilmiyorsun ama sürekli konuşuyorsun.Diğer konulardada aynısın bir dilini tut susda alim sansınlar.

Sana sürekli bir çok konuda anlayacağın şekilde cevap yazdık.Seninde bize karşı hiçbir ilmi cevabın olmadı.Sen sürekli konuşuyorsun fakat boş konuşuyorsun.Hep aynı pencereden bakıyorsun.Çoğu konuyu doğru anlayıp bildiğini sanıyorsun.Sana açık söylüyorum birşey bildiğin yok.

Sana cevap versekde vermesekte pek bir anlamı yok.Cevap verincede dalgaya,hakaret başlıyorsun.Kendine bir çeki düzen ver.

Banada münafık demiştin ya yaz bakalım neremiz münafıkmış?Sözü söylüyorsun ama arkasında durmuyorsun.Korkaksın bu kadar basit.Çünkü vehhabi gibi gösterdin kendini yanlız kurancı çıktınYok başka şeye inanıyorum dersen çık söylede sana göre bin cevap yazalım.

Yorumumu aynen ithaf ediyorum...

El verdiğiniz bir "LA YÜS'EL" varsa hiçbir şey anlayamazsınız...

:) :) :)

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Yorumumu aynen ithaf ediyorum...

El verdiğiniz bir "LA YÜS'EL" varsa hiçbir şey anlayamazsınız...

:) :) :)

Çocukluk yapma.Ben sana münafıksın desem bunu kanıtlarım.Fakat sen bana münafık dedin hadi kanıtla.Ben sana münafık nedir diye sordum sende aynaya bak demiştin ya.

Hadi bekliyoruz.Sende ölçü yok ölçü ileri geriyi düşünmüyorsun.

Kaptan

Mecra Yazarı
Bu laflari edeceksin sonra gidip AKP (partiyi) destekleyeceksin.

Oldu mu simdi, oldu mu Islamoglu

11130138_10153151765352459_4188648505301756823_n.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
Yazik etmis, hic yakismadi, guvenmiyorum artik bunlara.

18487_10153150237052459_7604199753583710184_n.jpg

Aday'da olamadi zaten

10417548_10153151365077459_6071238303293653428_n.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
Bu anlamda iki tane din var bu kesin. Bir uydurulan din, bunun kitabı falan yok, insanlar bir şey yapmışlar, yaptıkları şeyin kitapta yeri olup olmadığına baktıkları yok, yaptıkları şeyi dinin içine dahil etmişler, 'bu dindendir' demişler, insanların bir şeyi yapıp dinin içine atma hakları yoktur.

Dinin sahibi Allah'tır. Biz dinin sahibi değil müntesibiyiz.
Biz İslam'a mensubuz, İslam bize değil, bu anlamda, bu din tamamlanmıştır. Kim bu dinin içine bu dinden olmayan bir şeyi sokarsa, 'Bu din tamamlanmıştır' diyen Allah'ı yalanlamış olur. Adet olarak yapsın, ama ibadet diye göstermesin.
Adet ibadetleşirse, ibadet de adetleşir. Unutmamak lazım, cahiller dinden iskonto yapar, cahil sofular da dine zam yaparlar. İkisi de bir.

M.Islamoglu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...