Mustafa İslâmoğlu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AlpBilge

Yasaklı
Yüce Olan Allah'tır

Dokunulmazlık ve ulaşılmazlıkların en tehlikelisi, kutsallık zırhıyla kaplanmış dokunulmazlıktır. İnsanoğlunun en eski zaafıdır, sevdiklerini kutsal bir dokunulmazlık zırhıyla kuşatmak. bu bir kaçış psikolojisidir. Bu bir yabancılaşma problemidir. Hatta kendi kendini aldatma hastalığıdır. Sadece seveni zehirlemez sevileni de zehirler!

Kendini, sevdiği kişinin dokunulmaz ve ulaşılmaz yalanıyla kandıran kişi, kandıracak başka zavallılar aramaya başlar!

Bunların derdi Allah'ın ali ismine hakkıyla iman edememiş olmalarıdır!

Niye?

Allah en sevdiğiniz olması gereken bir zat değil mi!

İnsanın en büyük sevgiyi, en büyük olana vermesi hakkı değil mi?

Tüm sevgileri bana verin demiyor onu söyleyeyim.

"Sen sevdiğini doğru yola iletemezsin fakat Allah dilerse doğru yola iletir" ayeti aslında sen hidayete ermemiş olan birisini bile sevebilirsin, diyor -bu ayetin bir rivayette Ebu Talip için indiği söylenir-

"İman edenlerse, en çok Allah'ı severler!"

En büyük sevgiyi verdiğimiz Allah dokunulmaz değilse, sen nasıl insanı dokunulmaz, ulaşılmaz kılıyorsun!

Sana ne oluyor da, ne haddine düşmüş de, sen, Allah ulaşılabilirken, senin sevdiğin efendi, şeyh, hoca, üstad ulaşılamaz oluyor!

Allah'tan kork!

Allah bile insana şahdamarından yakınken, insan nasıl ulaşılamaz olur!

Ey talip!

Kelam ve Kur'an'ın peygamber tasavvurları arasında bir bağ var mı?

Bir düşünün!

Yani Kur'an, peygamberleri hatalarıyla bizim önümüze seriyor, peygamberleri dahi.

Ama sen şimdi, onun büyüğü hakkında diyorsun ki, hatta en insaflısına hata edebilir mi diyorsun, edebilir diyor, söyle bir tane diyorsun, yok!

Veya söylüyorsun bir tane hatasını, seninle dövüşmeye başlıyor, hani hata edebilirdi?

Dolayısıyla burada Allah aşkına bir düşünün, klasik kelamın sunduğu peygamber tasavvuruyla, Kur'an'ın sunduğu tasavvurun farkına bakar mısın!

Peki müslüman neden bu konu da Allah'ın koyduğu kıymete kanaat etmez!

Bu kıymetle neden yetinmez!

Kendini aldattığı gerçeğinden kaçmak, kendine söylediği yalanla yüzleşemediği için diye düşünüyorum.

Bir de yalanlarını, dinin hakikatiymiş gibi anlatanlara ne demeli!

Bu olmaz bir illettir! Bu illetin ilacı Allah'ın 'ali' ismine imandır!

Yüce olan Allah'tır!

Ulu olan Allah'tır!

İman edeceksiniz kurtulacaksınız!

Yoksa bir yalandan bir yalana, taştan taşa çalarlar adamı!

Ondan sonra ahirette ne olur biliyor musunuz?

Kur'an söylesin!

"O, Allah bile şah damarından kuluna yakınken, kulları aşırı yücelten, onların Allah katında kendisini kurtaracağını düşünen adam, durumun hiç de söylediği inandığı gibi olmadığını ahirette, mahşerde gördüğünde, can sıkıntısından dişlerini elinin kemiğine geçirecek, nasıl canı sıkılacaksa? Ve diyecek ki keşke Rasul'ün gösterdiği yolu tutsaydım, Rasul'le birlikte bir yol tutsaydım, keşke falanca adamı rehber önder edinip de, beni o kurtaracak, onun arabasına binersem kurtulurum, demeseydim, diyecek!"

Mustafa İslamoğlu

garip70

Ordinaryus
Sayın Mustafa İslamoğlucular... Öncelikle sevgilerimle;

Yanlış anlamayın niyetim sizi kızdırmak değil. Sadece merak benimkisi...

Şeyhlere mürşitlere kızıyorsunuz yeni bir din getiriyorlar onu putlaştırıyorlar diye... Sonra da Mustafa İslamoğlu'nu şeyhiniz yapıyorsunuz. Onun sözlerini paylaşıyorsunuz. Bak güzel güzel paylaşmışsınız onun sözlerini... Kur'an yetmiyor mu size...????

ALI25

Kıdemli Üye
Arkadaşlar! Bu bir biyografi konusudur.Eleştirilerinizi ayrı bir konu açarak yapabilirsiniz.Konu dışı mesajlar silinmiştir. Bilginize.
Burda bu tenkid edilmezse nerde edilecek ki ve bunun icin de özel tekrar bir konu mu acilsin diyorsun?.

ALI25

Kıdemli Üye
Benim acindan bu kisi sakat ve yaramaz bir kisidir vede siia gibi kimseden de bir farki yoktur ve bunada bir ehli sünnet gözüylede bakmiyorum.

ALI25

Kıdemli Üye
Bir kere bunu da sirada koysak kimbilir kacinci olur buna sira gelene kadar ve bilmiyorum kac numara da olur.

ALI25

Kıdemli Üye
en ağırını açdım dayanamadılar kapadılar forumdaki yöneticilerin bazılarının hocası dayanamıyorlar kapatıyorlar
Vallah ne diyeyim böyle kimselere de bir söz diyecegim son da bize de durduk yerde bu kisi icin de ceza verecekler diye ve ben ne yapayim buna böyle bakanlar da var ise sayet ve bu kimseyede hak ettigini diyeceksin.

ALI25

Kıdemli Üye
Benim hocam diye dedigim kimsinin de hata veya yanlis olsa derim ve onu da savunacagima tenkid ederim müslümanlik ve insanlik da bunu gerektirir ve ilim de ilmi ile amil olmak da iste bu olur kisacasi biiznillah.

ALI25

Kıdemli Üye
Türkiyede böyle var olan insani ne olarak görüyorlarsa ve bir baska ifade ile hangi seviye görüp kabul ediyorlar vede görende sanir ki bu kisi adeta bir ulema sinifindanmis gibi ve öylede olsa oysa ki öyle de degildir ve ulema dan birisi olsa ondan önce de cok ulemalar geldi hemde ilim de ne kadar derindiler.

AlpBilge

Yasaklı
Bana, en ufak bir teşekkür borçlu olduğunu hisseden, dünyanın herhangi bir tarafında beni dinleyen, benden, ilmimden istifade eden, öyle düşünen bir kardeşim varsa, bu kardeşlerimin tamamına açık davet de bulunmak istiyorum!

Roma senatörü öyle bir sloganı bayraklaştırmış ki: 'Kartaca Yıkılacak'

Kartaca yıkılıncaya kadar akşama kadar bunu söylemiş.

Bizim 'Kartaca yıkılacak' anonsumuz 'Uydurulmuş Din Yıkılacak' olmalı.

Uydurulmuş Din Yıkılacak!

Uydurulmuş Din yıkılmadan, bu beladan kurtulamazsınız.

Dışarıdaki düşmandan kurtulursunuz bakın, ondan kurtulamazsınız demiyorum,asıl düşman içinizde olur!

Uydurulmuş Dinden kurtulmadan, içinizdeki hainlerden kurtulamazsınız!

Uydurulmuş Dinden kurtulmadan tefrikadan kurtulamazsınız!

Uydurulmuş Dinden kurtulmadan strateji üretemezsiniz!

Uydurulmuş Dinden kurtulmadan, aklınızı başınıza alamazsınız vermezler çünkü!

Onun için İndirilmiş Din yükseğe çıkacak, Uydurulmuş Din batacak!

Başka çaresi yok!

Bunun için vereceğiz mücadelemizi

Sizi Allah rızası için, mücadelemize ortak olmaya davet ediyorum!

Rehberiniz Kur'an olsun!

Hiç kimseye boyun eğmeyin!

Allah'ın yarattığı kulları kendinize ilah edinmeyin!

Hiç kimse bu dinde otorite değildir. Allah'ın otoritesinin üstünde değildir!

Allah'ın Rasulü kıl değil akıl bırakmıştır!

Kıl pazarlayanlar, elbise pazarlayanlar, etek pazarlayanlar aslında size hakaret ediyorlar!

Kendilerini pazarlıyorlar!

Bir adam çıkmış, eğer ortada, Allah Rasulü'nün uçup kaçtığını anlatıyorsa, bilin ki şeyhine getirecek lafı.

Uydurulmuş dinle mücadeleyi, Kur'an aşkına, Allah aşkına yapın!

Bana çözüm söyleyin!

Zannediyor musunuz ki israili halledersek biz adam oluruz!

İçimizdeki yahudileri ne yapalım?

Eğer zaten içimizdeki yahudi sorunu olmasaydı Kur'an yahudilere 812 ayet ayırır mıydı?

UYDURULMUŞ DİN YIKILACAK!

Mustafa İslamoğlu

ALI25

Kıdemli Üye
Bir örnek verecegim bu konuda mustafa islamoglu da edip yüksel gibi bir benzerlik olarak tan.

AlpBilge

Yasaklı
11140054_1068484849847107_7378068066243805972_n.jpg

ömerusta

Kıdemli Üye
adını değiştir konuların güzel adın olmamış

AlpBilge

Yasaklı
HEPİNİZ BİRLEŞİN, ALLAH BANA YETER.

Seviniyorum biliyor musunuz?

Benim fikirlerim ne kadar tehlikeliymiş ya.
Bu kadar mı korkutuyor sizi?
Bu kadar mı alçalabiliyor musunuz!
Düşünün, dünyada ikinci bir örneği var mı ya?
Uydurulmuş dinin Selefisi, uydurulmuş dinin Sufisi,uydurulmuş dinini Paraleli,uydurulmuş dinin Şiası bana saldırıyor!
Uydurulmuş dinin Selefisi, Şii diye saldırıyor!
Uydurulmuş dinin Şiası da, Selefi, Vahhabi diye saldırıyor!
Uydurulmuş dinin Sufisi, hem Şii diye, hem de Selefi diye saldırıyor!
Yeryüzünde bir başka örneği var mı topunun toplanıp bir kişiye saldırdığı?
Elhamdülillah!
Demek ki bu toplumda, Kur'an mayası tutmuş.
Demek ki bu toplumda İndirilmiş Din'in mayası tutmuş!
Demek ki bu toplumda verdiğim mücadele boşa gitmemiş!
Ölsem de gam yemem!
Ben aynen Kur'an talebesi olmaya, vahyin yolunda yürümeye, uydurulmuş dinle savaşmaya devam edeceğim!
Hepiniz birleşin, hepiniz!
Ben 'Allah bana yeter' diyen bir mü'minim!
Allah bana yeter!

Mustafa İslamoğlu

Ahter

Kıdemli Üye
''Uydurulmuş dinin'' bütün fırkaları hatarlı, bir tek ''uydurulmamış dinin'' temsilcisi zatı alilleri hariç....''Herkes bana saldırıyorsa ben haklıyım'' demek, mantığın bütün kaidelerinin çöpe atılması kadar acib bir akıl yürütmedir.Mubarek olsun!

ALI25

Kıdemli Üye
Tasavvufculari ve tarikatcilari ele alip islersiniz vede onlar tenkid edersiniz sizlerin bu yaptigi nedir?.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...