Mezarlıkta Ölüye Kuran okumak ! Mehmet Okuyan

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
cq3859kjgkcg76n6x.jpg

cq3844apm58zrjmy1.jpg

çelebiler

Kıdemli Üye
Bir düzeltme yapayım, senin zannettiğin gibi benim yazdıklarım gazalinin sözleri değil peygamberimizin sözlerinin kaynağı olarak gazalide yer almasıdır. Tıpkı buhari müslimde yer alması gibi. Umarım anlamışsındır.

Ben birşey zannetmiyorum senin yazdıklarına göre yazıyorum.

Ayeti anlayalım dediğimizde önümüze hadis koyuyorsun ayeti örtüyorsun.Hadis yazana tutmuş gazali nin sözlerini yazmışsın şimdi de onlara hadis diyorsun.

İşine gelen sözü din diye kabul ediyorsun.Anlattıklarından bu anlaşılıyor.

adams77

Kanalizasyoncu

Şimdi orada yatan benmiyim :) kendimi bir tuhaf hissettim

güzeldi... bunu arşive alıyorum...

Kuran bana okunsun diye inmedi değil mi!!! Ben okuyup rüşde ereyim doğru yolu bulayım diye indi.... yani bu kuran bana bir kılavuz benim okuyup yolu bulmam gerek...

İsra - 9 Şüphesiz, bu Kur'an, en doğru yola iletir ve salih amellerde bulunan mü'minlere, onlar için gerçekten büyük bir ecir olduğunu müjde verir.

Herkes kendi kuran 'ını okur ve hesabını verir...Nasıl ki başkasının yerine namaz kılmaz başkasının adına da kuran okunmaz..

lafons7275

Kıdemli Üye
Ben birşey zannetmiyorum senin yazdıklarına göre yazıyorum.

Ayeti anlayalım dediğimizde önümüze hadis koyuyorsun ayeti örtüyorsun.Hadis yazana tutmuş gazali nin sözlerini yazmışsın şimdi de onlara hadis diyorsun.

İşine gelen sözü din diye kabul ediyorsun.Anlattıklarından bu anlaşılıyor.

çelebiler nasılsın? Oruç nasıl gidiyor? Oruçluyken en çok seni ne zorluyor?

çelebiler

Kıdemli Üye
cq3859kjgkcg76n6x.jpg

Şunu yazsan daha güzel olur.Hem yazsan hem anlasan en güzeli olur.

"Ölülere işittiremezsin."
Ben okuyabildiğim kadar okudum.Bana Kuran okumayın.

Kendinize okuyun.

Vasiyetimdir @adams77 hatırlatırsın akrabalara.

cq3844apm58zrjmy1.jpg

Şunu yazsan daha güzel olur.Hem yazsan hem anlasan daha güzel olur.

"Ölülere işittiremezsin."
Ben okuyabildiğim kadar okudum.Bana Kuran okumayın.

Kendinize okuyun.

Vasiyetimdir @adams77 hatırlatırsın akrabalara.

Ahter

Kıdemli Üye
Kitabı tarih kitabı yapıp tamamını nesh ederek elinize aldığınız Buhari , Muslim vs vs gibi hadis kitapları ile dinin temelini oluşturuyorsunuz sonrada kuranı anlama metodolojisinden bahsediyorsunuz!!! önce kitap nedir Kuran nedir öğrenmelisiniz daha sonra Tevrat ile İncil 'in farkına varıp hayatınıza almalısınız ama size göre bu kitaplar nesh oldu hükmü kalktı yahu ne büyük bir söz ediyorsunuz böyle diyerek farkındamısınız acaba!!!

Hani derler ya mahkemede görüşürüz...

Kitabı tarih kitabı yapıp tamamını nesh ederek elinize aldığınız Buhari , Muslim vs vs gibi hadis kitapları ile dinin temelini oluşturuyorsunuz sonrada kuranı anlama metodolojisinden bahsediyorsunuz!!! önce kitap nedir Kuran nedir öğrenmelisiniz daha sonra Tevrat ile İncil 'in farkına varıp hayatınıza almalısınız ama size göre bu kitaplar nesh oldu hükmü kalktı yahu ne büyük bir söz ediyorsunuz böyle diyerek farkındamısınız acaba!!!

Hani derler ya mahkemede görüşürüz...

Ağzı olan ve eli klavye tutan serbestçe atış yapabiliyor...Bunlardan biride adams 77 namli üye..Kuranın tamamının mensuh yapıldığı gibi abuk subuk konuşarak kendi tezini bu çürük temele oturtmaya çalışıyor..adams 77 kuranın tamamının mensuh olduğunu sen nerede okudun ? Rüyandamı gördün? Sen ayık mısın?Ne dediğinin farkındamısın?Ayıbdır ramazanda bile yalan söylemekten utanmıyorsun? Günah!!

.Suyutl, el-itkan/ Ulıimi'l-Kur'ôn. s.29-30. da mensuh ayetleri 20 olarak zikreder.

Ayrıca demişki tevrat ve incil hayatımıza alacakmışız!!Lafa bak!!!Sen alabilirsin ama bu abuk subuk kelamını başkasına satmaya kalkma müşteri bulamazsın...Peygamber aleyhisselam, madem tevrat ve incil nesh olmadı , neden ehli kitab denen zümreyi kendisine imana , islama davet etti? Kuran ehli kitabın elindeki kitabların tahrif edildiğini beyan etmiyormu?Sanki karşımızda müslüman elbisesi giymiş bir ehli kitab duruyor! Ehli kitabın , tevrat ve incilde tahrifat yok demesi en azından kendi içinde tutarlı olabilir , ya müslüman mahallesinde salyangoz satanlara ne demeli??

adams77

Kanalizasyoncu
Ağzı olan ve eli klavye tutan serbestçe atış yapabiliyor...Bunlardan biride adams 77 namli üye..Kuranın tamamının mensuh yapıldığı gibi abuk subuk konuşarak kendi tezini bu çürük temele oturtmaya çalışıyor..adams 77 kuranın tamamının mensuh olduğunu sen nerede okudun ? Rüyandamı gördün? Sen ayık mısın?Ne dediğinin farkındamısın?Ayıbdır ramazanda bile yalan söylemekten utanmıyorsun? Günah!!

.Suyutl, el-itkan/ Ulıimi'l-Kur'ôn. s.29-30. da mensuh ayetleri 20 olarak zikreder.

Ayrıca demişki tevrat ve incil hayatımıza alacakmışız!!Lafa bak!!!Sen alabilirsin ama bu abuk subuk kelamını başkasına satmaya kalkma müşteri bulamazsın...Peygamber aleyhisselam, madem tevrat ve incil nesh olmadı , neden ehli kitab denen zümreyi kendisine imana , islama davet etti? Kuran ehli kitabın elindeki kitabların tahrif edildiğini beyan etmiyormu?Sanki karşımızda müslüman elbisesi giymiş bir ehli kitab duruyor! Ehli kitabın , tevrat ve incilde tahrifat yok demesi en azından kendi içinde tutarlı olabilir , ya müslüman mahallesinde salyangoz satanlara ne demeli??

Nereden tutsam dökülüyor söylediklerin...

Kuran 'ı tarihsel bir kitap gibi okuyorsun ve surelerin çoğunu nesh ediyorsun bunu fark etmiyor isen fark etmek için çaba sarf et yada düşün abuk subuk cevaplar verme :) komik duruma düşüyorsun..

neyse bu sözlere ne desem boş adam daha ehli kitap kim onu bilmiyor :)

adams77

Kanalizasyoncu
Ruh nerede olursa okunan Kuran ona gidiyor ise o zaman mezarlığa gidip kuran okumak neden!!!

Her şeyi ruh duyuyor ise Ruh mezarlıkta mı bekliyor :) gelip bana kuran okusunlar diye?

Melekleri, onların yüzlerine ve arkalarına vurarak: 'Yakıcı azabı tadın' diye o inkâr edenlerin canlarını alırken görmelisin. Enfal 50. ayet ruhlarını alırız demiyor!! bizzat canlarını alırız diyor....

75-26. Hayır; can, köprücük kemiğine gelip dayandığı zaman,
75-27. 'Son müdahaleyi yapacak kim' denir.
75-28. Artık gerçekten, kendisi de bir ayrılık olduğunu anlamıştır.
75-29. (Ölüm korkusundan) Ayaklar birbirine dolaştığında;
75-30. O gün sevk, yalnızca Rabbinedir.

yine ruh yok :) can can

bu okunan Kuran 'ı duyacak olan ne!!! İnsan mı? Ruh mu? peki duyduğunda ne yapacak!!! hadi diyelim ruh duydu ee eyleme dökecek bir hayatı yok bir canı yok bir bedeni yok ne işine yarayacak acaba!!!

Ben işimi sağlama alayım bu dünyada okuyup öğreneyim ne olur ne olmaz ya duyarım ya duymam ya okurlar ya okumazlar ben kalbime yazayım da lazım olursa kendim okurum dimi :)

Yetim

Kısıtlı Erişim
Bence yanlış yaparsın, adam okumayın diyor, okuyarak adamı rahatsız etme.

Böylelerini gömün gitsin.

Hatta böylelerinin namazını dahi kılmadan göm gitsin kuran okunmayı istemiyorlarsa değilmi istemesinler..

çelebiler

Kıdemli Üye
Hatta böylelerinin namazını dahi kılmadan göm gitsin kuran okunmayı istemiyorlarsa değilmi istemesinler..

Allah mı istiyor "ölülere işittiremezsin" dediği Kitabını ölmüşlerinize okumanızı?

Hadislerde Allah Resulünün kabir ziyareti yaptığında Kuran okunduğuna dair bir rivayet var mı?

Bunlar yoksa neden dininizi uydurmalarla dolduranlardan hesap sormuyorsunuz?

Yoksa sizin için Allah'ın Kitabının manasının ve dininin bozulmasının önemi yok mu?