Mezarlıkta Ölüye Kuran okumak ! Mehmet Okuyan

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Sorunun cevabını Kuran'a göre vermenizi beklemiyorum.

İslam zannettiğiniz uygulama ve inançları Kuran ile sorgulayın sadece emin olun ramazanda yapacağınız en güzel şey bu olur.

Allah cc razi olsun. Biz de öyle yapıyoruz.

Kişilerin yaptığı nafile ibadetler, kişilerini bağlar :)

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
kardeş hep aynı noktayı koyuyorsun.... zaman çok şey ilaç oluyor bunu fark edebiliyorum artık... senin benim yok TEVHİD var artık insanları ellerini taşın altına sokup bildiklerini bir kenara bırakıp tekrardan bir şeyler yapması gerekiyor... bu böyle olmaz bölünmeler parçalanmalar devam ettikçe artık geriye eser bile kalmayacak....

Buyrun muhterem, meydan sizin, elinize vuran mı var ?

Kahramanmaraşta, Suriyelileri istemiyoruz diye üzerlerine yürümüşler yada eylem yapmışlar.

Buyur bakalım. Eylem yapan müslüman, karşıdaki müslüman.

Hadi, bul aralarını.

adams77

Kanalizasyoncu
Buyrun muhterem, meydan sizin, elinize vuran mı var ?

Kahramanmaraşta, Suriyelileri istemiyoruz diye üzerlerine yürümüşler yada eylem yapmışlar.

Buyur bakalım. Eylem yapan müslüman, karşıdaki müslüman.

Hadi, bul aralarını.

Acele etme kardeş bende insan 'ım gece gündüz çalışıyorum az kaldı bitecek sihirli değneği elime alınca bulacam aralarını komedi gibi soru soruyorsun yahu....

bende bir komedi yapayım bari bunca sene bu insanların arasını açtınız o bu şu dediniz işte insan olduklarını ve kardeş olduklarını unuttular sonuç ortada nerede bu gavslar , kutuplar , şeyhler peki

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Acele etme kardeş bende insan 'ım gece gündüz çalışıyorum az kaldı bitecek sihirli değneği elime alınca bulacam aralarını komedi gibi soru soruyorsun yahu....

bende bir komedi yapayım bari bunca sene bu insanların arasını açtınız o bu şu dediniz işte insan olduklarını ve kardeş olduklarını unuttular sonuç ortada nerede bu gavslar , kutuplar , şeyhler peki

Emin olasın, onlar olmasaydı şu anda Anadolu coğrafyasında değildin.

O mücâhidler vesilesiyle Cenab-ı Hak muzafferiyet nasip etti ki, nesilden nesile biz geldik.

Sünnet aşığı, Sultan Muhammed Alpraslan'ın, tasavvuf erbabı Alp-Erenlerini

Nizamiye Medreselerini kuran Nizamülmülkü taşlar olduk :)

Söylediğin o kadar garip ve şaşılacak derecede.

Peygamber Aleyhisselam zamanında da karışıklıklar çıktı, savaşlar oldu, daha ahirete intikal etmeden sahte peygamber çıktı.

Tövbe haşa, nerede bu Peygamber mi diyecektin ?

lafons7275

Kıdemli Üye
bunca sene bu insanların arasını açtınız o bu şu dediniz işte insan olduklarını ve kardeş olduklarını unuttular sonuç ortada nerede bu gavslar , kutuplar , şeyhler peki

İftira atma. İspatla.

Mahmud Efendinin olsun, Abdulbaki Efendinin olsun bir tane bölücü bir konuşmasını getiremezsin.

İğrençsin sen adams.

adams77

Kanalizasyoncu
Emin olasın, onlar olmasaydı şu anda Anadolu coğrafyasında değildin.

O mücâhidler vesilesiyle Cenab-ı Hak muzafferiyet nasip etti ki, nesilden nesile biz geldik.

Sünnet aşığı, Sultan Muhammed Alpraslan'ın, tasavvuf erbabı Alp-Erenlerini

Nizamiye Medreselerini kuran Nizamülmülkü taşlar olduk :)

Söylediğin o kadar garip ve şaşılacak derecede.

Peygamber Aleyhisselam zamanında da karışıklıklar çıktı, savaşlar oldu, daha ahirete intikal etmeden sahte peygamber çıktı.

Tövbe haşa, nerede bu Peygamber mi diyecektin ?

Yoksa sizden önce gelip-geçenlerin hali başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlara öyle bir yoksulluk, öyle dayanılmaz bir zorluk çattı ve öylesine sarsıldılar ki, sonunda elçi, beraberindeki mü'minlerle; 'Allah'ın yardımı ne zaman?' diyordu. Dikkat edin. Şüphesiz Allah'ın yardımı pek yakındır. Bakara 214

çok az düşünüyorsunuz tarih ile hareket ediyorsunuz kitap ile değil yada Kuran ile değil... elçi sana mükemmel bir kitap bırakmış sen onu okumak yerine tarihi okuyarak hareket ediyorsun ne diyim

herkesin kazandığı kendine.....

adams77

Kanalizasyoncu
İğrençsin sen adams.

evet canım kanallarda geze geze çalışa çalışa çok iğrenleştim... doğruya doğru haklısın ben iğrencim sen temiz çünkü senin şehyin sana bunu öğretti sana benzemeyen senin gibi olmayan iğreçtir dedi dedi dedi dedi dedi dedi temiz lafson mis gibi kokuyorsun laa kokun buraya kadar geldi

lafons7275

Kıdemli Üye
evet canım kanallarda geze geze çalışa çalışa çok iğrenleştim... doğruya doğru haklısın ben iğrencim sen temiz çünkü senin şehyin sana bunu öğretti sana benzemeyen senin gibi olmayan iğreçtir dedi dedi dedi dedi dedi dedi temiz lafson mis gibi kokuyorsun laa kokun buraya kadar geldi

İftira sende, yalan sende...

adams77
Nickli Üyeden Alıntı

bunca sene bu insanların arasını açtınız o bu şu dediniz işte insan olduklarını ve kardeş olduklarını unuttular sonuç ortada nerede bu gavslar , kutuplar , şeyhler peki

Mahmud Efendinin olsun, Abdulbaki Efendinin olsun bir tane bölücü bir konuşmasını getiremezsen iftiracının tekisin.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Yoksa sizden önce gelip-geçenlerin hali başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlara öyle bir yoksulluk, öyle dayanılmaz bir zorluk çattı ve öylesine sarsıldılar ki, sonunda elçi, beraberindeki mü'minlerle; 'Allah'ın yardımı ne zaman?' diyordu. Dikkat edin. Şüphesiz Allah'ın yardımı pek yakındır. Bakara 214

çok az düşünüyorsunuz tarih ile hareket ediyorsunuz kitap ile değil yada Kuran ile değil... elçi sana mükemmel bir kitap bırakmış sen onu okumak yerine tarihi okuyarak hareket ediyorsun ne diyim

herkesin kazandığı kendine.....

Elhamdülillah

Biz ve dedelerimiz kitabı okuyoruz / okudular.

Kitabın ulaşamadığı yerlere ulaştırmaya çalıştılar.

Bunun için can verip, ser'den geçtiler...

Gariptir ki, Kur'an-ı Kerimde de geçmiş ümmetlerin hayatları, yani tarihi olaylar da anlatılır ki AKIL edip İBRET alalım.

Siz yine "tarih okuyorsun, kitap okumuyorsun" diye durun :)

adams77

Kanalizasyoncu
Siz yine "tarih okuyorsun, kitap okumuyorsun" diye durun :)

Bu seni kurtarmaz bak yukarıdaki temiz çocuğa ne kadar sevimli dimi zaman öldürür zaman çalar zaman yok eder zaman eksiltir. İşte dünya ve işte eksilttikleri ...

Bu mantığa fazla soru sorulmaz çünki kitabı her er kişi anlamaz sadece sizin şeyhleriniz anlar...

adams77

Kanalizasyoncu
İftira sende, yalan sende...

adams77
Nickli Üyeden Alıntı

Mahmud Efendinin olsun, Abdulbaki Efendinin olsun bir tane bölücü bir konuşmasını getiremezsen iftiracının tekisin.

Hadi cici temiz çocuk bayramlıklarını aldın mı!!!

lafons7275

Kıdemli Üye
Hadi cici temiz çocuk bayramlıklarını aldın mı!!!

iftira sende, yalan sende...

adams77
Nickli Üyeden Alıntı

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Bu seni kurtarmaz bak yukarıdaki temiz çocuğa ne kadar sevimli dimi zaman öldürür zaman çalar zaman yok eder zaman eksiltir. İşte dünya ve işte eksilttikleri ...

Bu mantığa fazla soru sorulmaz çünki kitabı her er kişi anlamaz sadece sizin şeyhleriniz anlar...

Ne bizim, ne şeyhlerimizin öyle bir iddiası olmamıştır.

Bu gibi söylemleri sizin gibi "yalnız doğruyu biz anlarız" mantığıyla gidenler üretir.

Cenab-ı Hak sana da ruh ve beyin vermiş. Buyur oku, okut, amel et, nasıl istersen öyle...

Yalnız, sünnet-i seniyye çizgisinde gitmekte ısrar edenlere karışma :)

adams77

Kanalizasyoncu
Ne bizim, ne şeyhlerimizin öyle bir iddiası olmamıştır.

Bu gibi söylemleri sizin gibi "yalnız doğruyu biz anlarız" mantığıyla gidenler üretir.

Cenab-ı Hak sana da ruh ve beyin vermiş. Buyur oku, okut, amel et, nasıl istersen öyle...

Yalnız, sünnet-i seniyye çizgisinde gitmekte ısrar edenlere karışma :)

Güzel kardeşim ben gördüklerimi kimse ile tartışmıyorum ben hesabımı verebilmek için çaba sarf ediyorum...

şunu rahatlıkla söyleyebiliyorum kitaptan çok uzaktasınız bunu anlamak sana kalmış artık ben gördüğümü söyledim

lafons7275

Kıdemli Üye
nie hangi kitapta yazıyor gösteremez die...

hee altından sarayı olan çevresinden çokça insan olan malk mülk yerinde şöhretli kişiler yol gösterir dimi puhaha

"GAZZE ILAÇ" yazıp 3072'ye mesaj göndererek 5 tl bağışta bulun.

adams77

Kanalizasyoncu
"GAZZE ILAÇ" yazıp 3072'ye mesaj göndererek 5 tl bağışta bulun.

İnsan etiyle açtığın iftarla iftihar
Bence en kalleşçe intihar
Harla ateş Har
İftiraların ellerinde keleş var
Tarar durur tarar adamı mermi manyağı yaparda anlamazsın