Mezarlıkta Ölüye Kuran okumak ! Mehmet Okuyan

adams77

Kanalizasyoncu
Evvvet senin gibi iftiracıyla aynı havayı solumak zoruma gitti. Tek tesellim yaşasın zalimler için cehennem.

Aslında herşey sensin ve sensin aradığım en güzel rengin
Bil Bu fakirin gönlü zengin
İradem kendinden pek emin
Bende ruhumu teslim ettim demin yine çayım aldı demin amma tekrar doğdum

Yeminimde başı kalabalık açtı cenazemin yüzüne bak şu yanına tavaf eder semazenin !
Hali ne kadarda nazenin
Mis kokusu geç gelir henüz açan çiçeğin
Bak demirden bileklerim !

lafons7275

Kıdemli Üye
İnsan etiyle açtığın iftarla iftihar
Bence en kalleşçe intihar
Harla ateş Har
İftiraların ellerinde keleş var
Tarar durur tarar adamı mermi manyağı yaparda anlamazsın

Çok konuşma. Lafa gelince bol bol, bağışa gelince yok.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Güzel kardeşim ben gördüklerimi kimse ile tartışmıyorum ben hesabımı verebilmek için çaba sarf ediyorum...

şunu rahatlıkla söyleyebiliyorum kitaptan çok uzaktasınız bunu anlamak sana kalmış artık ben gördüğümü söyledim

Uyarınız için tekrar teşekkür ederim.

Ehl-i Sünnet cemaatleri ile uğraşmayı bırakıp, küfür ehlini islama davet etseniz, daha mantıklı olacak.

Ahter

Kıdemli Üye
Mehmet Okuyan adeti olduğu veche , kuranı mealen anlamaya ve delillendirmeye çalışan, zahirilerden daha zahiri nevzuhur bir ilahiyatçı örneğidir.Ayeti sahabe nasıl anlamış, günümüze kadar Dinin muhkem bir binası olan mezhebi erbaaya katiyen tenezzül etmeyen klasik bir mealci zümresine dahildir...

Kuranın hayat kitabı olmasıyla, Kuranın okunup sevabının ölülere bağışlanması arasında bir tezat yoktur!!Bu konuda yaptığı kıyas batıl olup, üstelik Kuranın , trafik kurallarıyla kıyaslanması edebede aykırıdır!!

Evet kişi ölünce ameli kesilir ama, ölen kişinin amelinin kesilmesi ile ona sevabın ulaşması ayrı ayrı şeylerdir. Aynı şekilde: “Ölüye ulaşan iyilikleri ve ameli …” hadisi de, başkalarının yaptığı iyiliklerin ve amellerin, ona ulaşacağını nefyetmemektedir.
Ibn Kayyim, Kitâbu'r-Ruh, s.172,173]

konuyla ilgili hadisleri isteyenler Kitaburruh vb. kitablardan bulabilirler..Seleften hiç bir kimse nin inkar etmediğini sayın Mehmey okuyan cesaretle inkar edebilmektedir..Selef Kurandan , mehmet okuyanın okuduğu ayetleri anlamamışta, mehmet okumuşmu anlamış!!!Bu konuda olduğu gibi tüm dini mevzularda selefi bırakıpta nevzuhur yazarların mezhebine girmek akla ziyan bir husustur!!

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Mehmet Okuyan adeti olduğu veche , kuranı mealen anlamaya ve delillendirmeye çalışan, zahirilerden daha zahiri nevzuhur bir ilahiyatçı örneğidir.Ayeti sahabe nasıl anlamış, günümüze kadar Dinin muhkem bir binası olan mezhebi erbaaya katiyen tenezzül etmeyen klasik bir mealci zümresine dahildir...

Kuranın hayat kitabı olmasıyla, Kuranın okunup sevabının ölülere bağışlanması arasında bir tezat yoktur!!Bu konuda yaptığı kıyas batıl olup, üstelik Kuranın , trafik kurallarıyla kıyaslanması edebede aykırıdır!!

Evet kişi ölünce ameli kesilir ama, ölen kişinin amelinin kesilmesi ile ona sevabın ulaşması ayrı ayrı şeylerdir. Aynı şekilde: “Ölüye ulaşan iyilikleri ve ameli …” hadisi de, başkalarının yaptığı iyiliklerin ve amellerin, ona ulaşacağını nefyetmemektedir.

konuyla ilgili hadisleri isteyenler Kitaburruh vb. kitablardan bulabilirler..Seleften hiç bir kimse nin inkar etmediğini sayın Mehmey okuyan cesaretle inkar edebilmektedir..Selef Kurandan , mehmet okuyanın okuduğu ayetleri anlamamışta, mehmet okumuşmu anlamış!!!Bu konuda olduğu gibi tüm dini mevzularda selefi bırakıpta nevzuhur yazarların mezhebine girmek akla ziyan bir husustur!!

Cenab-ı Hak geçmişlerine merhamet etsin.

Kabir ve cehennem azabından muhafaza buyursun

Onlara ve sana kabir genişliği versin

Cenab-ı Hak, nuru ile gönlünü genişletsin

çelebiler

Kıdemli Üye
İftira sende, yalan sende...

adams77
Nickli Üyeden Alıntı

bunca sene bu insanların arasını açtınız o bu şu dediniz işte insan olduklarını ve kardeş olduklarını unuttular sonuç ortada nerede bu gavslar , kutuplar , şeyhler peki

Mahmud Efendinin olsun, Abdulbaki Efendinin olsun bir tane bölücü bir konuşmasını getiremezsen iftiracının tekisin.

Efendi babalarınız kendi mezhepleri dışındakilere hiçbir zaman "sapık" demedi öyle mi?

Öyleyse diğer mezheplere mezhepsizlere neden sapık diyorsunuz?

çelebiler

Kıdemli Üye
Şaşıya bak hele, bize yol gösteriyor...

Resulü de insanları Kuran'a çağırdığı için karalamaya çalıştılar @adams77 bir adım daha benzedik Resule elhamdülillah.

Demek ki neymiş şeytan insanların Kuran'a yönelmesini istemediği için birbirine düşman ediyor.Çünkü şeytan oraya Kuran'a dokunamamış.Allah'ın dosdoğru yoluna oturmuş Kuran'a gitmek isteyenlere bani oluyor.

Hadislerde böyle birşey yok çünkü şeytan orayı oyun alanı yapmış hadislerden herkes memnun kendine göre kurallar uydurmuşlar herkes yanındakinden memnun.

Bazen aynı hadislerle ayrı mezhep kuranları öldürüp cenneti de kazanıyorlar.

Sonra da kimse kendilerine yol göstermesin istiyorlar.

Yol göstermeye devam edeceğiz.Çünkü biz sadece Allah'a kulluk ederiz.Seni dinlemeyiz paşam.

adams77

Kanalizasyoncu
Resulü de insanları Kuran'a çağırdığı için karalamaya çalıştılar @adams77 bir adım daha benzedik Resule elhamdülillah.

Demek ki neymiş şeytan insanların Kuran'a yönelmesini istemediği için birbirine düşman ediyor.Çünkü şeytan oraya Kuran'a dokunamamış.Allah'ın dosdoğru yoluna oturmuş Kuran'a gitmek isteyenlere bani oluyor.

Hadislerde böyle birşey yok çünkü şeytan orayı oyun alanı yapmış hadislerden herkes memnun kendine göre kurallar uydurmuşlar herkes yanındakinden memnun.

Bazen aynı hadislerle ayrı mezhep kuranları öldürüp cenneti de kazanıyorlar.

Sonra da kimse kendilerine yol göstermesin istiyorlar.

Yol göstermeye devam edeceğiz.Çünkü biz sadece Allah'a kulluk ederiz.Seni dinlemeyiz paşam.

abi ben önce edeplimi edepsizmi soracağım edepli ise susup onu edepsiz yapacağım :) edepsiz ise konuştukça beni edepli yapacak ha ha...

lafons7275

Kıdemli Üye

Sen beni değil Peygamberini bile dinlemedin. Kuranı kendi hevan ile açıklamanın derdine düştün. Ehhhh cehenneme düşünce ara sıra ziyaretine gelir bunları senin suratına vururum. Hadi byyy. :gl

Yetim

Kısıtlı Erişim
Kahrolsun yahudi pislikleri...
NE KADAR DÜNYADA YAHUDİ AZALIR İNSANLIK O KADAR RAHAT NEFES ALIR .

çelebiler

Kıdemli Üye
abi ben önce edeplimi edepsizmi soracağım edepli ise susup onu edepsiz yapacağım :) edepsiz ise konuştukça beni edepli yapacak ha ha...

Hacı çıkmayacak mı karşıma akıllı bir adam.Ben maymun terbiyesinden anlamam ki. :)

Yetim

Kısıtlı Erişim
Dünyada ne kadar yahudi azalirsa insanlik o kadar rahat nefes alir hayya el cihad ..

çelebiler

Kıdemli Üye

Bu yazdıklarını Mehmet Okuyan'a söyliyim de O da gülsün.

Hilal tv de pogramı var şu anda devam ediyor.Dinle de biraz birşeyler öğren.Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Sen beni değil Peygamberini bile dinlemedin. Kuranı kendi hevan ile açıklamanın derdine düştün. Ehhhh cehenneme düşünce ara sıra ziyaretine gelir bunları senin suratına vururum. Hadi byyy. :gl

Kimsenin Cennetliği veya Cehennemliği kesin değildir kardeş. Son nefes korkusu işi bilen herkesin şuur altında gizli bir korkudur. Sünnetten delili de şu hadisi şeriftir.

HADİS DÖRT
عن أبي عبد الرحمن عبد الله بن مسعـود رضي الله عنه ، قال : حدثنا رسول الله صلي الله عليه وسلم – وهو الصادق المصدوق -
frown.png
إن أحـدكم يجمع خلقه في بطن أمه أربعين يوما نطفه ، ثم يكون علقة مثل ذلك ، ثم يكون مـضغـة مثل ذلك ، ثم يرسل إليه الملك ، فينفخ فيه الروح ، ويـؤمر بأربع كلمات : بكتب رزقه ، واجله ، وعمله ، وشقي أم سعيد ؛ فوالله الـذي لا إلــه غـيره إن أحــدكم ليعـمل بعمل أهل الجنه حتى ما يكون بينه وبينها إلا ذراع فيسبق عليه الكتاب فيعـمل بعـمل أهــل النار فـيـدخـلها . وإن أحدكم ليعمل بعمل أهل النار حتي ما يكون بينه وبينها إلا ذراع فــيسـبـق عليه الكتاب فيعمل بعمل أهل الجنة فيدخلها ) رواه البخاري [ رقم : 3208 ] ومسلم [ رقم : 2643
].

Ebu Abdir-Rahman Abdullah b. Mesud (ra)'dan şöyle demiştir: Doğru söyleyen ve doğruluğu tasdik olunan Resulullah (sav) bize şöyle anlattı: Sizlerden herbirinizin yaratılışı ana rahminde nutfe olarak 40 günde toplanır. Sonra aynen öyle (kırk günde) alâka olur. Sonra aynen öyle et parçası olur. Sonra oraya bir melek gönderilir. O na ruhu üfler. Ve şu dört kelimeyi: Rızkını, ecelini, amelini, şaki mi yoksa said mi olacağını yazması emredilir. Kendinden başka ilah olmayana yemin ederim ki sizden biri cennet ehlinin amelini işler, o hale gelir ki, kendisi ile cennet arasında bir arşın kalır. Derken yazgı onun önüne geçer, cehennem ehlinin amelini işlerde cehenneme girer. Yine sizden biri cehennem ehlinin amelini işler. O hale gelir ki kendisi ile cehennem arasında bir arşın kalır. Derken yazgı onun önüne geçer. Cennet ehlinin amelini işlerde cennete girer.

Bu hadisi Buhari ve Müslim rivayet etmiştir.

http://www.mumsema.com/hadis-tarihi-ve-usulu/968-nevevi-kirk-hadis-ar-tr.html

lafons7275

Kıdemli Üye
Kimsenin Cennetliği veya Cehennemliği kesin değildir kardeş. Son nefes korkusu işi bilen herkesin şuur altında gizli bir korkudur. Sünnetten delili de şu hadisi şeriftir.

http://www.mumsema.com/hadis-tarihi-ve-usulu/968-nevevi-kirk-hadis-ar-tr.html

Kişi yaşadığı hâl üzere ölür ve öldüğü hâl üzere haşrolunur.” (Münâvî, Feyzü’l-Kadîr Şerhu’l-Câmii’s-Sağîr, V, 663)

(Kırk yaşını geçtiği halde hayırlı işleri [sevapları], kötü işlerinden [günahlarından] ziyade olmayan kişi, Cehenneme hazırlansın.) [İ.Gazali]

(Kırk yaşına girdiği halde, günahlarına tevbe etmeyenin yüzünü şeytan sıvazlayıp, "Bu artık iflah olmaz" der.) [İ. Gazali]