İnsanlığın vicdanı Mavi Marmara

korakademik

Ordinaryus
Ordu değil bölük geliyor. :gl

Prensilvanya'dan mesaj gelmesinden iyidir.

İslami hareket, bir İsrail'in, birde sizin zorunuza gidiyor. Hayret bir durum..

Bu konuda ki ahir kelamımdı..

VesSelam..

israil göbek atıyor
yine bekliyorlarmış yalnız bu sefer kısa bir ziyaret istemiyorlar en az altı ay sürücek
9 kişi ile yetinmiceklermiş miş
bu arada sen hangi terör örgütündensin

agbi

Yasaklı
KİMSE CEVAP VERMİYOR.

BU GEMİ kimin fikri ile faliyete geçti.

Diğer deyimle

FİKİR BABASI KİM Bu yardım hareketinin.

Bu mesajıma cevap veremeyince

ÜÇ MAYMUN starejisimi geldi aklına aşağıdaki mesajı yazdınız.

Cem olan arkadaşlar,yarın akşama kadar gülen taraftarlarının sözlerine itibar etmeyelim.Topu topu 24 saat sabredecez.

Bilseler böyle yapmazlar.Bunun için,Yarın akşama kadar 3 maymunu oynayalım...

Aslında ÜÇ MAYMUNU OYNUYORSUNUZ.

Siyasi tarafgirlik neticesi

OY KAYGISI neticesi

Bir partinin ve bir oluşumun HİÇ AMA HİÇ POZİTİV yaptıklarını GÖRMÜYORSUNUZ & DUYMUYORSUNUZ & BİLMİYORSUNUZ.

HEP YAPTIĞINIZ ı YAPALIM ne demek 24 saat.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
marmara_donuyor_tr.gif

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Soldaki_Kerem_Arda,_sa_daki_Alper_Suna_o_lu_resize_500x360cutout.jpg

Mavi Marmara'yı yüzerek karşılayacak

Anamur-Girne arasını 26 saat 15 dakikada kafessiz yüzerek dünya rekoru kıran Alper Sunaçoğlu şimdi de Mavi Marmara gemisi için denize atlayacak. Sunaçoğlu, yarın İstanbul’a gelecek olan Mavi Marmara gemisine 5 bin metre yüzerek sembolik bir karşılama yapacak.

25.12.2010 - Mavi Marmara'yı yüzerek karşılayacak
Sunaçoğlu’na sporcu arkadaşları Kerem Arda ve Serdar Sanrı eşlik edecek. Sunaçoğlu, eylemiyle ilgili “Bir sporcu olarak barış için yola çıkan bu gemiye ve bu geminin aktivistlerine destek olmak için bu eylemi yapıyoruz. Gemi İstanbul açıklarına yaklaştığında suda karşılayıp, gemiyle birlikte Sarayburnu limanına geleceğiz” dedi.

Yeni rekor Gazze’ye yüzmek

Milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, yeni rekor denemesini Mısır’dan Gazze’ye yüzerek gerçekleştirmeyi hedefliyor. Şarm El Şeyh şehrinde denize atlayacak olan Sunaçoğlu, Kerem Arda ve Serdar Sanrı, Mısır’dan Gazze’ye 180 km yüzecekler.

Sunaçoğlu, insanlık için, kardeşlik ve barış için Akdeniz’de yüzeceklerini belirtti. Sunaçoğlu, bu eylemleriyle ayrıca İslam ülkelerinin sahillerinde köpek balığı var diyen İsrail’in bu iddiasını çürüteceklerini ifade etti.

Sunaçoğlu, “İsrail, Mısır sahillerinde köpek balığını olduğunu iddia ediyor. İsrail’e komşu İslam ülkelerinde turizm bundan büyük yara aldı. 32 saat hiç sudan çıkmadan köpek balığı olmadığını göstereceğiz. Bu sahillerin güvensiz olmadığını göstermek istiyorum. Köpek balığı varsa gelsin beni yesin” dedi.

Sunaçoğlu, “İsrail tarafından bir engelleme ile karşılaşırsanız ne yapacaksınız” sorusuna “Ben bir sporcuyum. Sporun dini, dili, ırkı olmaz. İsrail’in beni engelleyeceğini sanmıyorum. Tam aksine barış için kendilerinden destek bekliyorum. İsrail, Mavi Marmara ve diğer gemileri engelledi. Beni hangi gerekçeyle engelleyecek. Tek başına benden korkacak halleri yok ya” cevabını verdi.

Sunaçoğlu, arkadaşlarıyla birlikte Gazze’ye geçtikten sonra burada bir hafta kalıp çocuklara yüzme dersi vereceklerini söyledi.

Sokullu Mehmet Paşa’nın torunu

Sokullu Mehmet Paşa’nın torunu olduğunu söyleyen Sunaçoğlu, denize olan ilgisinin bundan kaynaklandığını belirtti.

http://www.ihh.org.tr/mavi-marmarayi-yuzerek-karsilayacak/

girdap

Ordinaryus
Cem olan arkadaşlar,yarın akşama kadar gülen taraftarlarının sözlerine itibar etmeyelim.Topu topu 24 saat sabredecez.

Bilseler böyle yapmazlar.Bunun için,Yarın akşama kadar 3 maymunu oynayalım...

Katılıyorum, parazitleri görmeyelim (şimdilik)..
Az kaldı..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Arkadaşlar konuyu dağıtmayalım... Gerek yok böyle şeylere.

Ben eminim ki Gülen hocanın taraftarlarından da mavi marmarayı karşılamaya gelecekler vardır.

Gülen hocanın o yanlış sözüne taraftarlarının tümü katılmıyordur. Lütfen incitici ve itici olmayalım.

15953070444.jpg

Mavi Marmara yarın İstanbul'da

İsrail baskınında dokuz kişinin hayatını kaybettiği Mavi Marmara'yı binlerce kişi karşılayacak

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara'nın Sarayburnu'nda bir hafta ziyarete açık tutulacağını söyledi. Yıldırım, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Mavi Marmara gemisinde Gazze'ye yolculuk eden farklı ülkelerden aktivistlerle birlikte vakıf merkezinde basın toplantısı düzenledi. Mavi Marmara'nın yarın Sarayburnu Limanı'na geleceğini söyleyen Yıldırım, geminin Boğaz'da, İsrail baskınında hayatını kaybeden dokuz kişinin fotoğraflarıyla donatılan dokuz tekne tarafından karşılanacağını, on binlerce insanın da karşılamaya katılmasının beklendiğini belirtti. Yıldırım, Mavi Marmara baskınının yıldönümünde 50 gemilik bir filonun geminin vurulduğu yerde buluşmasının planlandığını da söyledi.

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2010/12/25/mavi_marmara_yarin_istanbulda

Allah dan bir kaza vs. olmazsa yarın geliyor mavi marmara.

agbi

Yasaklı
MAVİ MARMARA Gemisini kim satın aldı ?

GAZZE KONVOYU nun Fikir babası kim.

İsterseniz buradan başlayalım.

Sonra da tüm gelişmeleri irdeleyelim.

agbi

Yasaklı

İngiliz Parlamenter George Galloway’ın bulunduğu Wiwa Palestina hareketi organize ediyor.

ismail

Yeni
Kellim kellim layenfa

Sözünde bir değeri vardır ve benim açımdan söz bitmiştir.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Artık yarın demiyoruz, BUGÜN GELİYOR MAVİ MARMARA.

Yüreği filistin için, gazze için, kudüs için atan herkese duyurulur.

Müsait olanlar giderse hoş olur.

Müsait olmayanların da gönülleri orada olacak inşaallah.

Gönüllerimizden mavi marmaraya hoş geldin diyeceğiz, şehitlerimizi rahmetle, katil ve terörist israili de lanetle anacağız.

mostar

Profesör
Mavi Marmara'nın dönüşüİsrail'in Gazze üzerindeki gayri meşru "otorite"sine ve bu "otorite"ye çanak tutan uluslararası sistem lortlarına meydan okuyuşu temsil eden Mavi Marmara, o kutlu seferin başlangıç noktası olan İstanbul'a geri dönüyor.
Gidişi muhteşem olmuştu, dönüşü daha muhteşem olmalı.
Maşeri vicdanı ayyuka çıkaracak mahşeri bir kalabalık toplanmalı.
Mavi Marmara yarın saat 13:00'te İstanbul Sarayburnu limanına yanaştığında dünya sallanmalı.
Öyle ki, zalimlerin konforunu sarsan ve mazlumların umudunu kamçılayan bu devrim hareketi yeni bir ivme kazanmalı.
Taraf yazarı Hilal Kaplan 22 Aralık 2010 tarihli yazısında diyor ki:
"Mavi Marmara 26 aralıkta Sarayburnu'na geliyor. Zalimlerin gözü bu karşılamada olacak. İsrail'in hâlen bombalamaya devam ettiği abluka altında yaşam savaşı veren Gazzelilerin gözü de bu karşılamada olacak. Peki ya sen, sen nerede olacaksın?"
Evet; Firavunlar, Nemrutlar, Calutlar yarın saat 13:00'te Sarayburnu'na derin bir kaygıyla bakacaklar. Orada mahşerî bir kalabalık görmezlerse rahat bir nefes alacaklar. Onlara bu nefesi aldırmayalım!
Evet; Gazzelilerin ve adalete susamış bütün dünya Müslümanlarının gözleri de yarın saat 13:00'te Sarayburnu'nda olacak. Ve Siyonist-emperyalist manipülasyonlara pabuç bırakmayıp "Hepimiz Filistinliyiz" diye haykıran devrimci Hıristiyanların, Yahudilerin, Budistlerin, Hinduların, Ateistlerin gözleri... Mahşeri bir kalabalık görsünler ki umutları çoğalsın, azimleri kamçılansın.
Yarın saat 13:00'te Sarayburnu'nda olmak, 31 Mayıs 2010 sabah namazı vakti Furkan Doğan, İbrahim Bilgen, Ali Haydar Bengi, Cevdet Kılıçlar, Çetin Topçuoğlu, Necdet Yıldırım, Fahri Yaldız, Cengiz Songür ve Cengiz Akyüz'le yan yana olmaktır...
Şehitlerimize omuz vermek, onların uğrunda can verdikleri davayı yükseltmek için yarın saat 13:00'te Sarayburnu'nda buluşalım.
Şehitlerimizin aileleri orada olacaklar.
Gazilerimiz orada olacaklar.
Komadan çıkamayan, gazilikle şehitlik arasında gidip gelen Uğur Süleyman Söylemez'in ailesi orada olacak.
Yanlarında ne kadar çok insan görürlerse, kalpleri o kadar sürûr bulacak.

Hakan Albayrak

girdap

Ordinaryus

Ağbi, bak aşağıda bir mesaj var.. bakalım hatırlayacak mısın?

Burada ben mutlu eden Dünyada Müslümanların CEM OLMAYI artık anlamsı ve yaşama geçirmesi.

Bu harekette her türlü ne olursa olsun Pozitiv her vesile olandan ALLAH cc razı olsun.

O zamanlar Mavi Marmara olayıyla ilgili böyle yazmışsın.. Ne oldu da şimdi IHH'yı karalamaya çalışıyorsun?
Nerde kaldı CEM OLMAK? Ne oldu da, CEM OLMAK gitti, IHH-İngiliz birlikteliğini ispatlamak için ortaya attığınız tezviratın sebeb olduğu TEFRİKA geldi?
Delikanlı olun biraz, tutarlı olun..
Artık bırakın bu işleri, tasvip etmiyorsanız uzak durun. Korakademik ve benzerleriyle beraber, tavrınız çok itici ve ahlaksızca.
Cemaatinize de hocanıza da düşman etmeyin milleti. Vebali sizin gibilere.

girdap

Ordinaryus
İnsanlığın vicdanı Mavi Marmara

Rahmet damlalarının ıslattığı bir Mayıs sabahı İstanbul'dan uğurlamıştık Mavi Marmara'yı.

Gazze'deki insanlık dışı ablukayı delmek amacıyla Mavi Marmara'nın yolcusu olan kardeşlerimizi gıpta ile kucaklamıştık.

Bu yolculuğa çıkan kardeşlerimizin tek amacı insani yardım idi.

İngiltere'den başlayan bir yürüyüş Mavi Marmara ile devam ediyordu.

Mavi Marmara'nın yolcuları sadece Türkiyeli Müslümanlardan oluşmuyordu. Değişik uyruk ve değişik dinlere mensup çok sayıda aktivist vardı. Hatta siyonizmin insanlık dışı uygulamalarını protesto eden Yahudiler bile vardı Mavi Marmara'da.

Küçücük bir kara parasına sıkıştırılmış bir buçuk milyon insan en temel gıda maddelerinden bile mahrum bırakılmaktaydı. Sağlık hizmetleri ambargo yüzünden durmuş vaziyetteydi.

Dünyanın gözü önünde bir buçuk milyon insan ölüme terk edilmişti.

İşte Mavi Marmara'da tecessüm eden insanlık vicdanı Müslümanıyla, Hristiyanıyla ve Yahudisiyle bu insanlık dramına dur demek için ilerliyordu.

Uluslar arası zeminler çürümüş diplomasi iflas etmişti. Tek umut kapısı Mısır bile Gazze'ye kapıları sıkı sıkıya kapatmıştı.

İşte bu kapıların kapalı olduğunu, Gazze'de bir insanlık dramının yaşandığını görmezden gelen diplomasiye sivil toplum bu organizasyon ile cevap veriyordu.

Ablukayı delmek ve mazlumlara yardım ulaştırmaktan başka hedefi yoktu Mavi Marmara'nın. Amaç sadece insani yardımdı. Organizasyonun adı özellikle insani yardım konmuştu. Çünkü bu organizasyona her dinden insan katılmaktaydı. İnsanlığın ortak vicdanını temsil ediyordu Mavi Marmara.

Ama İsrail öyle değerlendirmedi. İnsani yönünü bir kenara iterek saldırmak için sadece İslami olduğunu ilan etti ve Filistinlilere yaptığının aynını Mavi Marmara'ya yaptı.

Mavi Marmara engellendi. Engellendi ama Gazze insanlık gündemine öyle bir düştü ki diplomasi uykusundan uyanmak zorunda kaldı, Mısır kapıları açma mecburiyeti hissetti, insanlık uyandı ve İsrail ne kadar afra tafra etse de yaptığına bin pişman oldu. Abluka gevşedi. Gazze azıcık da olsa nefes almaya başladı.

Ve Mavi Marmara insanlık vicdanının adı oldu.

Mavi Marmara anıtlaştı.

İşte insanlığın vicdanı olan o Mavi Marmara yarın İstanbul'a geliyor. Saat 13.00'te Sarayburnu'na demir atacak.

Giderken binlerle uğurlamıştık. Şimdi yüz binlerle karşılamamız lazım.

İbrahim Bilgen 61 yaşındaydı 6 çocuğu vardı, Mavi Marmara'da şehit oldu.

Çetin Topaloğlu 54 yaşındaydı Mavi Marmara'da şehit oldu.

Cengiz Songür 47 yaşındaydı 7 çocuğu vardı, Mavi Marmara'da şehit oldu.

Fahri Yıldız 43 yaşındaydı 4 çocuğu vardı, Mavi Marmara'da şehit oldu.

Cengiz Akyüz 41 yaşındaydı 3 çocuğu vardı, Mavi Marmara'da şehit oldu.

Ali Haydar Bengi 39 yaşındaydı 4 çocuğu vardı, Mavi Marmara'da şehit oldu.

Cevdet Kılıçlar 38 yaşındaydı 2 çocuğu vardı, Mavi Marmara'da şehit oldu.

Necdet Yıldırım 32 yaşındaydı bir çocuğu vardı, Mavi Marmara'da şehit oldu.

Furkan Doğan henüz 19 yaşındaydı Mavi Marmara'da şehit oldu.

Senin yaşın kaç bilmiyorum ama şehitlerin cesaretinden mutlaka sende de bir parça vardır.

İspanya bile Mavi Marmara'nın anıtını yaptı.

Mavi Marmara'nın sahibi olan bizler onu hak ettiği şekilde karşılamayacak mıyız?!

Resul Tosun
Yenişafak

mostar

Profesör
Ve şanlı Marmara İstanbul'da....

ismail

Yeni
İsrail'in 9 kişiyi hunharca katlettiği kanlı baskına tanıklık eden Mavi Marmara gemisinin ilk hareket noktası İstanbul'a dönüşü ile ilgili oldukça dokunaklı bir yazı kaleme aldı. Özdemir, geminin Türkiye'nin siyasi tarihi için neden önemli olduğunu şu satırlarla özetledi:

Evine hoş geldin Mavi Marmara
Sevgili Mavi Marmara, sen bu ülkenin dini bütün insanını da ateistini de aynı utkuya götürdün.
Bugün İstanbul Sarayburnu’nda seni karşılamayı bekleyen aileler için sen artık ‘milli’ bir gemisin. Dünyaya ‘Kaf Dağı’ kadar uzak Gazze’ye giderken ne kadar şensen, bugün aynı limana dönerken de o kadar şen hissetmelisin. Sen yükünün adını ‘insanlık’ koyan, adlarını bile bilmedikleri insanlara umut olmak için yemin eden, gönüllü olan, bir adım öne çıkan insanlarımız için hayat boyu unutamayacakları bir ev sahibisin. Kimi çoluk çocuk bir bayrama gider gibi, içinde taşıdığı umut ile hatırlayacak seni… Kimi o umudu taşıyanların bir gece baskınında yaralandığı hatta öldürüldüğü korku olarak hatırlayacak adını.

Sevgili Mavi Marmara, sen bu ülkenin dini bütün insanını da vicdanlısını da ateistini de aynı utkuya, benzer hedefe götürdün. Farkında olmasa da milyonlarca insanın kalbine gizlenmiş bir ilham perisinin kanatlarının çırpmasını sağladın. Sadece dini, dili, ırkı farklı diye bir ülkenin, artık olmayan bir ülkeye uyguladığı ambargoyu, hedefine ulaşamasan da yardın. Ulaşılmaz, tecrit edilmiş, kaderine terk edilmiş, kuşatılmış Filistin duvarlarını zihinlerimizde yerle bir ettin. Bir ülkenin, bir başka ülkeye ettiği zulmün adını sadece güvertene değil, tarihe dökülen kanlarla yazdırdın. Senin bu yolculuğundan sonra ne Gazze ne İsrail ne de Türkiye için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Varsın umutlar kanla yıkansın.

Ey Mavi Marmara, sen her ne kadar farkında olmasan da biz her ne kadar ara sıra yerden yere vursak da sen bu ülkenin Dışişleri Bakanı’nın, Başbakanı’nın cansiparane sahiplendiği bir sivil başkaldırının adısın. Bu halinle dünyaya bir meydan okumanın, başkalarının kulluk ettiği devletlere karşı çıkmanın da ilk kıvılcımısın. Türk dış politikasında bir ezberi bozdun. İsrail ve ABD’ye biat etmeyi marifet bilenlerin dengesini allak bullak ettin. Varsın bu celallenmeler, bu meydan okumalar şimdilik cürmü kadar yer yakmamış olsun. Ne gam!
Sen bir ülkenin, bir başka unutulmuş ülkeye giden masal gemisi oldun. İnsanlar insanlara kavuşamasalar da nasıl ulaşabilecekleri umutlara rota tuttun.

Bu uğurda şen gittin, yaslı geldin.
Sevgili Mavi Marmara evine hoş geldin.

RADİKAL

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
TV5 ,KONTV canlı yayın veriyolar...kelimeler kifayetsiz kalıyor gerçkten orada olmak isterdim... )):

Hikem

Kıdemli Üye
Canılı yayında olan Tv lere baktım, Samanyolunu ve Mehtab Tv gibi cemaate bağlı Tv leri göremedim.Neden acaba.Canlı yayında olan Tv ler:Tv5, Hilal,Ülke,ve TvNET...Kimler duyarlı, kimler değil belli oluyor, değilmi?!

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Canılı yayında olan Tv lere baktım, Samanyolunu ve Mehtab Tv gibi cemaate bağlı Tv leri göremedim.Neden acaba.Canlı yayında olan Tv ler:Tv5, Hilal,Ülke,ve TvNET...Kimler duyarlı, kimler değil belli oluyor, değilmi?!

Otorite ile ilişkilerine zarar verir canlı yayın...diyaloğa ters...

ismail

Yeni
İnandım, duydum ve şehrin bir ucundan koşup geldim !..

Not:kendinizi başkaları üzerinden ifade etmeyelim arkadaşlar sadece ve sadece inandığınız güzel olanı paylaşın başka söze gerek yok.

ismail

Yeni
Mavi Marmara Sarayburnu'nda

''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kampanyası kapsamında Gazze'ye giderken İsrail'in saldırısına uğrayan ''Mavi Marmara'' gemisi, İstanbul'a geldi.

Sarayburnu'ndan 219 gün önce 22 Mayısta yola çıktıktan sonra 31 Mayısta İsrail'in saldırısına uğrayan ''Mavi Marmara'' gemisi, dün gece saat 01.10'da Çanakkale'deki Kepez Limanı'ndan resmi işlemlerinin tamamlanmasından sonra yola çıktı.

İstanbul'a saat 13.00'de ulaşan ''Mavi Marmara'' gemisini Sarayburnu Limanı'na geminin kaptanı Mahmut Tural yanaştırdı. Geminin mürettebatı da ''Mavi Marmara'' ile birlikte İstanbul'a geldi.

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Sarayburnu'da düzenlenen törenle, ''Mavi Marmara'' gemisi vatandaşlar tarafından ''Mavi Marmara'' şarkısı eşliğinde coşkuyla karşılandı. ''Mavi Marmara'' gemisinin Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Genel Müdürlüğü'ne bağlı iki römorkör eşliğinde boğaza girişinde Galata Köprüsü üzerinde havai fişekler patlatıldı. Gemi limana yanaşırken, törene katılan bazı vatandaşlar, gözyaşlarını tutamadı. ''Mavi Marmara'' gemisinin üzerine saldırıda şehit olanların resimlerinin de asılı olduğu görüldü.
Deniz polisi de boğazda güvenlik önlemi aldı. Anamur-Girne arasını 26 saat 15 dakika kafessiz yüzerek dünya rekoru kıran milli yüzücü Alper Sunaçoğlu'da ekibiyle Sarayburnu'ndan denize atlayarak, ''Mavi Marmara'' gemisinin İstanbul'a gelişini yüzerek karşıladı.
Öte yandan bazı vatandaşlar, deniz yoluyla Sarayburnu'na ellerinde Filistin bayrakları olduğu halde sloganlar atarak geldi.
Sarayburnu'nda düzenlenen karşılama törenine, İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Başpiskopos Hilarion Capucci, gemide şehit olanların aileleri ve ''Mavi Marmara'' gemisiyle Filistin'e yardım götüren gönüllüler katılıyor.
Karşılama töreni için birçok ilden otobüsler kaldırıldı. 50 farklı ülkeden aktivist İstanbul'a geldi. ''Mavi Marmara''yı denizde balıkçı gırgırları karşıladı. Tören alanının girişine ve sahneye de ''Mavi Marmara'' şehitlerinin resimleri asıldı.
''Mavi Marmara'' gemisi, Sarayburnu'nda bir hafta kalarak vatandaşların ziyaretine açık olacak. Gemi daha sonra Tuzla Tersanesi'ne çekilecek. Burada geminin tamir ve bakımı devam edecek. Talep olması halinde gemi başka ülkelere de gönderilecek. Bu şekilde Filistin'de yaşanan ambargonun sürekli gündemde olması sağlanacak.
AA