İnsanlığın vicdanı Mavi Marmara

Sehle

Le Nasbirenne
Keşke bir daha yaşayabilseydim o anları...
Sesimiz gerekli yerlere ulaşır inşAllah...

MECZUP

Profesör
İnşAAllah... Baya kalabalık görünüyodu maaşAALLAH....

oraya gelenlerin hepsi onlrın ürünlerini de almamaya özen gösterirse yani bizler de işte sesimizi o zaman dyurabiliriz biiznillah...

moz-screenshot-25.png

ismail

Yeni
http://haksozhaber.net/news_detail.php?id=18587

Mavi Marmara Gemisi İstanbul'da Coşkuyla Karşılandı

font_01.gif
font_02.gif
font_03.gif
font_04.gif

''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kampanyası kapsamında Gazze'ye giderken İsrail'in saldırısına uğrayan ''Mavi Marmara'' gemisi, İstanbul'a geldi.

İstanbul'a gelen Mavi Marmara gemisini Sarayburnu iskelesinde coşkulu bir kalabalık karşıladı. Alanda toplanan kalabalığa konuşan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İsrail'in Gazze'ye saldırıları devam ederse sessiz kalmayacaklarını belirtti.

'Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım' sloganı ile İstanbul'dan yola çıkan ancak Gazze'ye ulaşmadan uluslararası sularda İsrail askerlerinin kanlı saldırısına uğrayan Mavi Marmara gemisi saat 13.00'da Sarayburnu iskelesine demir attı. Geminin gelmesiyle birlikte alanda bulunan kalabalığın coşkusu arttı. Gemiyi İHH Başkanı Bülent Yıldırım, yabancı konuklar, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Tekbirler getirerek İsrail aleyhinde slogan atan kalabalık grup, 'İnsanlığın onuru Mavi Marmara' yazılı dövizler taşıdı.

Kalabalığa hitaben konuşan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, gemiyle yola çıktıklarında hedeflerinin sadece Gazze'ye yardım götürmek olduğunu ancak İsrail'in kanlı saldırısı ile 9 arkadaşlarının şehit edildiğini söyledi. Yolcular arasında sadece Müslümanların olmadığını yabancı din mensuplarının da bulunduğunu belirten Yıldırım, "'Bize siz bu insanlarla baş edemezsiniz' dediler. Biz yolumuza devam ettik. Bizim 9 kardeşimizi şehit ettiler. İşkence yaptılar. Bize neden direniş gösterdiniz? Direniş göstermeyi bir onur olarak görüyoruz. Siz bizi vurmadınız, kendinizi vurdunuz. Dünyanın her tarafında Netanyehu'ya tepki var. Kanada'da kendisini konuşturmadılar." ifadelerini kullandı.
Mavi Marmara yolculuğunda yer alan ve bu eyleme katıldığı için İsrail tarafından sınır dışı edilen Başpiskopos, Hilarion Capucci de gemiyi karşılamak için Sarayburnu'ndaydı. Kürsüde konuşma yapan Başpiskopos Hilarion Capucci, kabalalığı "Selamun Aleyküm" diyerek selamladı. Burada toplanmanın bir sebebi olduğunu ifade eden Başpiskopos, "Bu gemide gördüğümüz 9 şehidimizi anmak için bir araya geldik. Özellikle 19 yaşındaki Furkan Doğan'ı anmak için geldik. İkinci olarak Filistinli kardeşlerimize destek vermek, onların haklarını geri almak için geldik. Üçüncü olarak Gazze'de ambargo altında olan kardeşlerimizin duasını almak onlara destek olmak için geldik. İsrail bizi korkutmak istiyor, asla korkmayacağız, böyle yaparsak bize yazıklar olsun. Benim bedenim Kudüs'ten uzak. İnşallah ölmeden Kudüs'ü görmek bana nasip olur. Biz Kudüs'e yeniden girmek istiyoruz eğer Allah bizimle beraberse muhakkak bunu yapacağız." diye konuştu.

Mavi Marmara gemisinde şehit olan Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan ise konuşmasını yaparken duygu dolu anlar yaşadı. Bir arkadaşının gördüğü rüyayı anlatan Doğan, "Şehitlerimiz bedenleri kara toprağın altında ama inanıyoruz ki ruhları bizimle beraber. Onlar seçildiler. Darısı bizlere. Oğlumu yolcu ederken böyle bir konuşma yapacağım aklıma gelmezdi. Allah bizlere bugünleri gösterdi. Hepimizin başına böyle bir şey gelebilir. Hüküm Allah'ındır. Şahadetlerini inşallah kabul eder. Bugün çok karmaşık duygularla sizlere hitap ediyorum. Furkan'ımız tüm şehitlerimiz hayatımızın Furkan'ı oldu. İyi ile kötüyü hakla batılı daha keskin olarak ayırmaya başladık. Bundan sonrası ömrümüzde onların bize verdiği dipdiri heyecanla yaşayacağız." şeklinde konuştu.
Mavi Marmara gemisini İstanbul'a daha önceki kaptanı Mahmut Tural ve mürettebatı getirdi. Gemi Sarayburnu'nda bir hafta kalacak ve ziyarete açık olacak. Gemi daha sonra Tuzla Tersanesi'ne çekilecek. Burada geminin tamir ve bakımı devam edecek. Talep gelmesi halinde gemi başka ülkelere gönderilecek. (CİHAN)

24389.jpg

24390.jpg

24391.jpg

24392.jpg

24393.jpg

24394.jpg

24395.jpg

24396.jpg

24397.jpg

24398.jpg

24399.jpg

24400.jpg

24401.jpg

24402.jpg

24403.jpg

24404.jpg

24405.jpg

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Oraya giden, gönlü orda olan herkese teşekkürler, Allah razı olsun.

Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.

Zalim İsrail denen teröristleri de şiddetle ve nefretle kınıyorum.

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
askinelinden.wordpress.com
En çok istediğim gemiyi gezebilmekti ama :( dönmek zorundaydık..En çok Furkanın Rabbine kavuştuğu yeri görmeyi istiyordum.Babası ve abisinin gözyaşlarına boğulduğu yeri ..:agla:.

manifesto

Yasaklı
Yine duygulandık..Gazi gemimiz geldi ona yakışır bir karşılama olmuş ve birlik görüntüsü.
Umarız bu manzaraları tekrar yaşamak zorunda kalmayız.
Şehitlerimizin ruhu şad olsun mazlumlara da Rabbim fırsat versin..

girdap

Ordinaryus
Çok güzel bir karşılamaydı gerçekten de..
Herkesten Allah razı olsun.

Dincsoy

Asistan
KİMSE CEVAP VERMİYOR.

BU GEMİ kimin fikri ile faliyete geçti.

Diğer deyimle

FİKİR BABASI KİM Bu yardım hareketinin.

Fikir babasini Söyleyeyim

Gemide yer alan Delikanli bayanlarin ve Sehit olan Furkan kadar Erkek olanlarin

Anlayacagin Yahudiler gibi Ihh nin yaptiklarini cekemeyenlerin degil

saliha kalem

Profesör
Mavi Marmara'ya yolcular bindirilmedi.

İsrail baskını sonrası Çanakkale'de bekletilen Mavi Marmara gemisi ile İstanbul'a gitmek isteyen yolculara gemiye binme izni verilmedi.

• mavi-marmara-ya-yolcular-bindirilmedi-medium-0.jpg

Yaklaşık 1,5 aydır Kepez Limanı'nda demirli bulunan Mavi Marmara gemisi, bakım amacı ile İstanbul'da ki tersaneye gitmek üzere Çanakkale'den hareket etti. İstanbul Sarayburnu'ndaki karşılama törenine Mavi Marmara ile gitmek için değişik illerden gelen ve daha önce Filistin yardım konvoyuna katılmış olan aktivistler otobüslerle sabah saatlerinde kente geldi. Aktivistler, 12 saat liman kapısında bekledi.

Yetkililerinden gelecek olumlu bir cevap için soğuk havaya aldırış etmeden liman kapısı önünde bekleyen genç yaşlı yaklaşık 300 kişi, dev Filistin Bayrağı açarak marşlar söyleyip, Filistin lehine sloganlar attı. Zaman zaman vatandaşların soğuktan üşümemesi için çay ve kahve ikramı yapıldı. İzin alma işleminin uzamasına tepki gösteren bazı vatandaşların söylemleri ortamı gerdi. Diğer vatandaşların araya girmesi ile tartışma kavgaya dönmeden önlendi. Bu duruma sesiz olarak tepki gösteren bir grup ise liman kapınsın önünde beton üzerine yattı.

Gerilen ortamı yatıştırmak için limana gelen İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç, burada bir basın açıklaması yaptı. Öncelikle herkesi sakin ve duyarlı olamaya davet eden Oruç konuşmasına şöyle devam etti, "Hiç kimse olayları başka yönlere yönlendirecek bir şey yapmasın. Bizim burada bir amacımız var. Bir hedefe kilitlenmişiz, bir yere yürüyoruz. Biz ilk defa bir sıkıntı ile karşılaşmıyoruz. İki yıldır bu yoldayız ve birçok sıkıntı ile karşı karşıyayız. Ama bu iki yılın bizlere öğrettiği bir şey var. Biz hangi, sıkıntı ile karşılaştıysak o sıkıntı bize rahmet olarak geri döndü. Hangi problemle karşılaştıysak belki beş adım ileri götürdü bizi. İsteğimiz şey zarar gören gemilerimizin önemli yerlerinin yapılması. Hava şartları da bozuluyor. Bu şartlarla insan taşımanın zor olacağını söylüyor arkadaşlar. Biz de şunu söylüyoruz 'çok daha büyük sıkıntı ve tehlikelerle yüz yüze geldik. Bedel ödedik bunu da öderiz.' ama onlar da şunu söylüyordu. 'Onun bir karşılığı varda bu bedeli ödememizin ne karşılığı var. Bu şartlarda gemiye binerseniz ciddi bir sıkıntı oluşabilir.' söyledikleri doğru."

Basın açıklamasının ardından gemiye binmekte ısrarcı olan ve sürgülü demir kapıyı açmak isteyen bir grup, güvenlik görevlileri ile tartıştı. İHH yetkililerin araya girmesi ile sakinleştirilen vatandaşlar daha sonra geldikleri otobüslere binmek için limandan ayrıldı.Yapılanı zulüm olarak gördüğünü belirten Mustafa Özkan isimli vatandaş, "Biz üzüntülü gidiyoruz sonuçta. Bir başka sevinçle gelmiştik. Daha önce kelepçeli indirildiğimiz gemiye burada mutluluk içinde binmeye çalışıyoruz. Değişen bir şey olmamış yani." diye konuştu.

Vatandaşların limandan otobüslerle gönderilmesinin ardından Mavi Marmara gemisi kendi personeli ile gece saat 01.10'da Kepez Limanı'ndan ayrıldı.

Milli Gazete

agbi

Yasaklı
DAHA MARMARA yok iken.

DAHA MARMARA gemisinin Kafir veta deist dediğimiz kişiler tarafından KORRDİNE edilmeden.

Bu Forum da MALUM CEMEAT denilen gurup.

MİLYONLARCA DOLARLIK yardım etmiştir ve bu yardımlar devam etmektedir.

MARMARA Gemisi artık yardım hizmetinden çok SİYASAL ve BİREYSEL çıkarlar olarak kullanılmaktadır.

İşte hatamız burada Elin kafir i Hiristiyanı Yahudisi dediklerimiz MARMARA GEMİSİ si fikrini ortaya atmıştır.PEKİ BİZLER BUANA KADAR NEREDE İDİK ?

agbi

Yasaklı
DAHA MARMARA yok iken.

DAHA MARMARA gemisinin Kafir veta deist dediğimiz kişiler tarafından KORRDİNE edilmeden.

Bu Forum da MALUM CEMEAT denilen gurup.

MİLYONLARCA DOLARLIK yardım etmiştir ve bu yardımlar devam etmektedir.

MARMARA Gemisi artık yardım hizmetinden çok SİYASAL ve BİREYSEL çıkarlar olarak kullanılmaktadır.

İşte hatamız burada Elin kafir i Hiristiyanı Yahudisi dediklerimiz MARMARA GEMİSİ si fikrini ortaya atmıştır.PEKİ BİZLER BUANA KADAR NEREDE İDİK ?

ELİN Kafgiri & Gavuru % Deist i & Ateisti MAVİ MARMARA yı düşünmeden TÜRKİYE MÜSLÜMAN ları neden düşünmedi bu şekilde bir ORGANİZASYONU ?

Şiimdi kalkmışlar kendilerine mal ediyorlar.

DÜN e kadar nerede idiniz BEYLER & BAYANLAR NEREDE İDİNİZ bÖYLE BİR YARDIM NEDEN AKLINIZA GELMEDİ Allah a şükürler olsun bazılarının aklına geldi ve YARDIMLARI yaptılar REKLAM yapmadan Belgeleri de Gümrük arşivlerinde

agbi

Yasaklı
MİLLİ GAZETE

Dedikleri iddia ettikleri gibi GENİŞ bir topluma Milyonlarca kişiye hitap ediyorsa.

MAVİ MARMARA GEMİSİNİN organiziyonunu benzerini daha önce neden yapmadılar.

Şimdi Kafirlerin , Hiristiyanların yaptığı organizisyon üzerinden Pirim yapmaya çaılışıyorlar NEDEN ?

ummuhan

Kıdemli Üye
Mavi Marmara Gemisi Geliyor
İsrail’in iade etmesinden sonra uzun bir süre İskenderun limanında tamir ve bakıma alınan Mavi Marmara gemisi nihayet İstanbul’a geliyor. Mavi Marmara için 26 Aralık 2010 tarihinde İstanbul’da özel bir karşılama töreni düzenlenecek.
Mavi Marmara’ya özel karşılama Mavi Marmara gemisi 22 Mayıs 2010 tarihinde Sarayburnu’ndan Filistin’e uğurlanmıştı. Ancak Akdeniz’de uluslar arası sularda Gazze’ye doğru seyrederken 31 Mayıs 2010 gecesi İsrail askerlerinin kanlı saldırılarına maruz kalmıştı. Saldırıda 9 Türkiye vatandaşı hayatını kaybetmiş, 50’yi aşkın insani yardım gönüllüsü yaralanmıştı.
İsrail sadece direnenleri vurduğunu iddia etmiş, ancak fotoğraf çeken Cevdet Kılıçlar alnından vurulurken, kamera çekimi yapan 19 yaşındaki Furkan Doğan, yakın mesafeden 5 el ateş edilerek şehit edilmişti. Aynı saldırıda yaralanan Uğur Süleyman Söylemez’in de Ankara’da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakımda hayati tehlikesi devam ediyor.
mavi-marmara-2_500x290cutout.jpg
Türkiye ile İsrail arasında tazminat ve özür pazarlıkları devam ederken Mavi Marmara aktivistleri, gemilerini karşılamaya hazırlanıyor. 26 Aralık 2010 tarihinde Sarayburnu limanında düzenlenecek Mavi Marmara gemisini karşılama törenine katılım için Türkiye’nin birçok ilinden otobüsler kalkacak. Yaklaşık 50 ülkeden aktivistler gemiyi karşılama törenine katılacak. İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen karşılama törenine bakanlar, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler, yazarlar, sanatçılar ve aktivistler davet ediliyor.
İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara gemisine yakışacak bir karşılama töreni düzenleyeceklerini söyledi. Yıldırım, “Gemi nasıl uğurlandıysa öyle karşılanacak” dedi.
Mavi Marmara gemisi şuan Çanakkale Kepez limanında bekletiliyor.

26 Aralık Pazar
Mavi Marmara Geliyor...

Kendi mesajımdan da alıntı yapayım dedim :)