İnsanlığın vicdanı Mavi Marmara

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yüreği gazze için, filistin için çarpan herkese selam, konuyu carpıtmak isteyen hazımsızlara da acil şifalar diliyorum.

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
askinelinden.wordpress.com
Benim için Mavi Marmarayı görmek belkide hayaldi...Ama çok şükür Rabbim nasip etti.Her ne kadar içini dolaşma imkanım olmasada..İşte bu kadar yakındım..

81046995.jpg

18328277.jpg

22585209.jpg

devamı gelicek..

Dincsoy

Asistan
israil-cilgina-dondu.jpg

İsrail çılgına döndü

Lieberman: Kendimizi zor tutuyoruz

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Türkiye ve Filistinliler ile barış süreci konularındaki açıklamalarına bugün de devam ederken, "İsrail'in kum torbası haline getirilmesine izin vermeyecekleri" ifadesini kullandı.

Lieberman, partisi İsrael Beiteniu’nun (Evimiz İsrail) grup toplantısında yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bir süre önce Lübnan ziyareti sırasında yaptığı konuşmaya atıfta bulundu. Lieberman, "Biz kendimizi tutmaya çalışıyoruz, ama İsrail’in kum torbasına çevrilmesine de müsaade edemeyiz" diye konuştu.
İstanbul’da İsrail’in protesto edildiği Mavi Marmara gemisinin karşılanmasıyla ilgili olarak Türkiye’deki kurumlardan bir ses çıkmadığını söyleyen Lieberman, "Bu, tahammül edilebilecek bir durum değil. Biz kendimizi tutmaya çalışıyoruz. Ama biz sessiz kalırken, diğer tarafın herşeyi yapabilir olmasını kabul edilebilir bulmuyorum. Neredeyse, yakında İngiliz mandasını geri çağırmak durumunda kalacağız" dedi.
Karmel dağlarında çıkan yangını söndürme çalışmalarına yardımları için Türklere teşekkür ettiklerini söyleyen Lieberman, İsrail’in de 1999’daki depremde de Türkiye’ye yardım ettiğini kaydetti.

"BİLİNMEDİK ŞEYLER SÖYLEMEDİM"

Lieberman, dünkü konuşmasıyla ilgili İsrail medyasında yer alan yorumlara da şaşırdığını ifade ederek, "Bu, herkesin inandığı şeyleri söylediği kapalı bir toplantıydı. O toplantıda, her zaman söylediğimden daha farklı ve bilinmedik şeyler söylemedim" dedi.
İsrail Dışişleri Bakanı, ayrıca Filistinliler ile barış süreci konusunda sert eleştirilerini sürdürdü. "Ortada sorular, şikayetler var... ’Niçin oturmuyoruz, niçin konuşmuyoruz’ deniliyor. İsrail konuşmak için elinden gelenin fazlasını yaptı.. İsrael Beiteniu da elinden geleni yaptı" diye konuştu.
Netanyahu’nun hükümet politikasını anlatırken ilk kez iki halk için iki devlet politikasını dile getirdiği Bar İlan’daki konuşmasını hatırlatan Lieberman, sözlerine şöyle devam etti: "Bar İlan’da iki halk için iki ülke konusu vardı ki, çok da basit değil... Ondan sonra (Batı Şeria’daki) inşaatlarda 10 aylık yasak kararına destek verdik. Burada soru, sonuçta ne elde ettiğimizdir... Eğer Filistinliler konuşmak istiyorlarsa, buyursunlar. Ama istemiyorlarsa, o halde buna ihtiyaç da yok."
Lieberman, konuşmasında devamla "Belki burada da İsrail’in bir kum torbası haline dönüştürülmesini isteyen bir arzu mevcut. Ben İsrail’in bir kum torbası olmasını istediğimi sanmıyorum. Kendimizi tutabileceğimiz yerde tutarız, tutamayacağımız yerde de cevabını veririz" dedi.
İsrail bütçesinin meclisten geçmesinde bir kriz olmayacağı umudunda olduğunu söyleyen Lieberman, "Biz kriz ve sürtüşme aramıyoruz. Ancak, menfaatlerimizden, halka verdiğimiz taahhütlerden ve bize yazılı olarak (koalisyon için) verilen sözlerden de vazgeçmeyeceğiz. Umarım, kimse kriz ve sürtüşme siyasetine gitme yolunu benimsemeyecektir" sözleriyle de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu hedef aldı.

NETANYAHU, LİEBERMAN’I DURDURMALI

Öte yandan, İsrail kabinesinin İşçi Partili üyelerinden Sanayi ve Ticaret Bakanı Binyamin Ben-Eliezer de Lieberman’a ve söylemlerine karşı çıktı.
Ben-Eliezer, İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, Lieberman’ın hükümeti temsil etmemesi gerektiğini ve Başbakan Netanyahu’nun da Lieberman’ın hükümeti bağlamayan görüşlerini açıkça ifade etmesi, durdurması gerektiğini söyledi.
Bakan Ben-Eliezer, İsrail’in Türkiye’den özür dilemesi gerektiğine inanmadığını belirtmekle beraber, Türk hükümeti ile iyi ilişkilerin sürdürülmesini, İsrail için çıkarların en iyisi olarak tanımladı.
İsrail’in anamuhalefet partisi Kadima’nın lideri Tzipi Livni de Netanyahu’yu eleştirerek, "Netanyahu’nun Lieberman’dan sorumlu olduğunu" belirtti.
Livni, Lieberman’ın Türkiye’ye karşı sert eleştirilerinin, Netanyahu’nun konuyla ilgili tutumu karşısında ciddi bir problem yarattığını kaydetti.

"BİLİNMEDİK ŞEYLER SÖYLEMEDİM"

Lieberman, dünkü konuşmasıyla ilgili İsrail medyasında yer alan yorumlara da şaşırdığını ifade ederek, "Bu, herkesin inandığı şeyleri söylediği kapalı bir toplantıydı. O toplantıda, her zaman söylediğimden daha farklı ve bilinmedik şeyler söylemedim" dedi.
İsrail Dışişleri Bakanı, ayrıca Filistinliler ile barış süreci konusunda sert eleştirilerini sürdürdü. "Ortada sorular, şikayetler var... ’Niçin oturmuyoruz, niçin konuşmuyoruz’ deniliyor. İsrail konuşmak için elinden gelenin fazlasını yaptı.. İsrael Beiteniu da elinden geleni yaptı" diye konuştu.
Netanyahu’nun hükümet politikasını anlatırken ilk kez iki halk için iki devlet politikasını dile getirdiği Bar İlan’daki konuşmasını hatırlatan Lieberman, sözlerine şöyle devam etti: "Bar İlan’da iki halk için iki ülke konusu vardı ki, çok da basit değil... Ondan sonra (Batı Şeria’daki) inşaatlarda 10 aylık yasak kararına destek verdik. Burada soru, sonuçta ne elde ettiğimizdir... Eğer Filistinliler konuşmak istiyorlarsa, buyursunlar. Ama istemiyorlarsa, o halde buna ihtiyaç da yok."
Lieberman, konuşmasında devamla "Belki burada da İsrail’in bir kum torbası haline dönüştürülmesini isteyen bir arzu mevcut. Ben İsrail’in bir kum torbası olmasını istediğimi sanmıyorum. Kendimizi tutabileceğimiz yerde tutarız, tutamayacağımız yerde de cevabını veririz" dedi.
İsrail bütçesinin meclisten geçmesinde bir kriz olmayacağı umudunda olduğunu söyleyen Lieberman, "Biz kriz ve sürtüşme aramıyoruz. Ancak, menfaatlerimizden, halka verdiğimiz taahhütlerden ve bize yazılı olarak (koalisyon için) verilen sözlerden de vazgeçmeyeceğiz. Umarım, kimse kriz ve sürtüşme siyasetine gitme yolunu benimsemeyecektir" sözleriyle de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu hedef aldı.

NETANYAHU, LİEBERMAN’I DURDURMALI

Öte yandan, İsrail kabinesinin İşçi Partili üyelerinden Sanayi ve Ticaret Bakanı Binyamin Ben-Eliezer de Lieberman’a ve söylemlerine karşı çıktı.
Ben-Eliezer, İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, Lieberman’ın hükümeti temsil etmemesi gerektiğini ve Başbakan Netanyahu’nun da Lieberman’ın hükümeti bağlamayan görüşlerini açıkça ifade etmesi, durdurması gerektiğini söyledi.
Bakan Ben-Eliezer, İsrail’in Türkiye’den özür dilemesi gerektiğine inanmadığını belirtmekle beraber, Türk hükümeti ile iyi ilişkilerin sürdürülmesini, İsrail için çıkarların en iyisi olarak tanımladı.
İsrail’in anamuhalefet partisi Kadima’nın lideri Tzipi Livni de Netanyahu’yu eleştirerek, "Netanyahu’nun Lieberman’dan sorumlu olduğunu" belirtti.
Livni, Lieberman’ın Türkiye’ye karşı sert eleştirilerinin, Netanyahu’nun konuyla ilgili tutumu karşısında ciddi bir problem yarattığını kaydetti

Bu görüntüler sadece Israeli degil Israelin yaninda yer alan fetulah gülen i ve Marmara harekatinin basarisini cekemeyen leri de rahatsiz etmistir

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
Yazılan yorumlara sadece göz attım.Her zamanki gibi,İSLAM ÜLKESİNİ BİZ KURTARIYORUZ SANKİDE...ONA BUNA SATAŞIP DURUYORUZ :) Yok IHH şucu yok bucu..Beğenmiyorsanız siz kurun bi dernek iszde destek olalım.Buyurun meydan siizn,gönderin sizde bi gemi :)

ismail

Yeni
VİCDAN VE UMUT GEMİSİ
22833.jpg

Hak ettiği gibi karşılandı
Ayşegül Sena, Mavi Marmara'yı karşılama etkinliğindeydi. Orada ne yaşadı? Bizlere anlattı..

26 Aralık 2010. Ne mübarek bir gün! Direnişin sembolü o şanlı gemi geri geldi. Karşılamak nasip oldu ya, ne kadar şükretsem az gelir. Belki içinde olamadık, kutlu seferine çıkarken yanında değildik fakat o gemide yaşananları hissetmemize engel değildi bunlar. İlk defa Türkiye Müslümanları bu kadar birlik olabilmişti onca ayrılığa rağmen. Biz de ümmetin kanayan yarası Filistin davasında şehit verebilmiştik ve tüm tabuları yıkarak Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, istenince tekrar beraber olabileceğimizi, sınırların bir öneminin olmadığını tüm dünyaya kanıtlamıştık.
22834.jpg

İnsanlık onuru tekrar diriltilebilir

Daha bundan 7 ay önce tüm dünyayı ayağa kaldıracak bir vicdanla yola çıkmıştı Mavi Marmara. Geride 9 yiğidi bırakarak geleceğini kim tahmin edebilirdi? O kanlı 31 Mayıs sabahı hepimizin hafızalarına derin bir acıyla yazıldı. Sabah namazında bir arkadaştan gelen, hala sakladığım mesajla irkilmiştim: "Gemiye ağır müdahale var. Yaralı ve şehitlerin sayısı artıyor. Dua edelim ve bulunduğumuz yerlerdeki eylemimizi sürdürelim." Kelimenin tam anlamıyla çarpılmıştım. Bu kadarını beklemiyordum. Onlarca güzel insan, tanıdığımız abiler, ablalar o gemideydi. İçime ılık ılık bir şeylerin aktığını hissettim. Tam da final sınavları döneminde olduğumuz için İstanbul'daki eylemlere gidebilme şansımız yoktu. Dünyanın artık katliamlarına alıştığı "legal terörist" yine yapmıştı zorbalığını. Ama bu sefer vicdanlı dünyalılar bu işin peşini bırakmaya niyetli değildi. Mavi Marmara bir başlangıç olmalıydı, insanlık onurunu yeniden diriltmek için bir başlangıç!

22835.jpg

Siyonistler Filistin’den uzak durmadıkça..

Ve işte içerisinde şehit kokusu bulunan gemi karşımızdaydı. İzlemeye doyamıyorduk umudun yeşerdiği gemiyi. Onbinler tekbirler getirerek içlerine sığmayan duygularını dile getiriyorlardı. Bülent Yıldırım "Bu gemi turnusol kâğıdıdır, bu gemiye dokunan yanar. İsrail, bizden uzak durun, bizi rahat bırakın diyor. Sen Filistin’den uzak dur, biz de senden uzak duralım. İsrail ambargoyu sürdürdükçe biz gemilerle yeniden yola çıkacağız" diye konuştu. Gencecik şehit Furkan Doğan'ın babası tüm dinleyenleri sahip olduğu metanetle hayran bıraktı kendisine. Ömer Karaoğlu ile birlikte "Seni bir bomba gibi taşımak bu göğüste, Bir Ebubekir kıldı bir Ömer kıldı beni" dedik karşımızda İsrail askerleri varmış gibi, onları yeniden korkutmak için hep birlikte haykırdık. 9 şehidimizin de gemiyle birlikte geri döndüğünü hissederek Mikail, Grup Genç ve Grup Yürüyüş'ün marşlarına eşlik ettik. Hayatı iman ve cihad bilenlerden olmak için şehitlerimize seslendik.
Bize küresel zalimler karşısında direnmeyi öğretti Mavi Marmara. Seni hak ettiği gibi karşılayanlara selam olsun!

http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=5230

agbi

Yasaklı
Agbi benden yaşça büyüksün saygım sonsuz büyüklerime,
Mavi marmara gemisinde bulunan insanların niyetleri apaçık belli.İnsanlığın yapamadığını onlar yapmaya çalıştı.Filistinde yapılan zulmü insanlığın gözüne sokmaya çalıştılar.Eğer hala göremiyorlarsa ne yapsınlar.Bu uğurda 9 tane şehit verdiler.Bu insanların bir kaçını tanıyorum gitmeden konuştum,israil tehlikesinden bahsettim.Ama onlar aileleri ile birlikte bu kararı aldılar.Ve filistin zulmünü duyurmayı göze aldılar.Tek çıkarları Allahın rızasını kazanmaktı.İnşallah kazanmışlardır.Hem inanların bir araya gelmesinede bir sebep olmadımı.Hatta insanların bir araya gelmesinede diyebiliriz.,
Lütfen mavi Marmara gemisi olayı ve o geminin yolcuları hakkında konuşurken ve yazarken bir kere daha düşünüp yazalım.

Yeğenim

MARMARA gemisinde Şehid olanlar veya Marmara gemisinde bulunan MÜSLÜMAN ların RUH amaçları için tek negativ kelimemi bulamazsınız.RUHUM da o gemide olmayı isterdi.

Benim anlatmak istediğim ise FARKLI

Biz Müslümanlar bu kadar acizmiyiz BİR YAHUDİNİN oluşturduğu Konvoy ve Gemi muhtaç olalım.

Anlatmak istediğim NEDEN BİZ YAPMADIK veya YAPAMADIK.

Ayrıca sonra gelişen sosyal olaylarda DÜŞÜNDÜRÜCÜ sahiplenme olaylarıda DÜŞÜNDÜRÜCÜ .

Kendileri o kafirler dedikleri kadar Delikanlimiymis ???

Ne ilginc degilmi Israelin yani Siynizmin yaptiklari karsisinda suspus kalip Marmara gemisinde o kafirler dedikleri kadar,gemide yer alan bayanlar kadar delikanli olmayanlar

Chp liler gibi Sehitleri bahane ederek elestiriyor ve gölge düsürmeye salisiyorlar

Papa nin baba fikiri oldugu Dünyayi hiristiyanlastirma Projesinin Parcacsi neferi oluyorlar

Suan degil Sehiotler Sehitlerin aileleri bile gerekirse tekrar evlatlarinizi göndeririz derken

Güya sehitlere üzülüyormus gibi Camur atiyorlar

söyleyene de bak sizler onu da yapamiyorsunuz ya ha Milli gazete ha ihh

sizinkiler israel söz konusu oldugunda örnegin fetulah gülen ve gazetesi saman gazetesi gündeme bile almiyorsunuz

Duygusallığınız AKLINIZIN önüne geçmiş diyemeceğim TARAFGİRLİĞİNİZ AKLINIZIN önüne geçmiş.

Bu alıntı yaptığım mesajınızda F.Gülen ve Cemeatini tenkit ediyorsunuz ama BİLMİYORSUNUZ Yıllarca bu Cemeat FİLİSTİN e On Milyonlarca Dolar yardım yaptığını.

İşte buınlardan dolayı AHİRETTE hesap vermeyesiniz.

agbi

Yasaklı
Yüreği gazze için, filistin için çarpan herkese selam, konuyu carpıtmak isteyen hazımsızlara da acil şifalar diliyorum.

Ne konuşuyorsunuz.

Siz

Siz ve sizin gibiler ancak Forumlarda vb yerlerde konuşur NEFİSLERİNİ tatmin etmek için.

YAPTIĞINIZ bu.

F.Gülen Cemeati yıllardır On Milyon doları geçen yardımlarını BİZZAT yapmıştır ALLAH cc şahiddir.

Bak sana bir anımı anlatayım.

İZMİR Mahmud efendi Cemeatinden bir kaç kişi hatırı sayılı Para topladı ve onlardan ALLAH cc EBEDEN RAZI olsun Bizzat Suriyeye ve İran a giderek paraları İHİTYAÇ ( Gıda vb. ) malzemelerine SAĞLIK malzemelerine harcayıp ALLAH yolunda HİZMET ettiler.

Basına çıktımı HAYIR ?

Sizler YALNIZCA HOLİGANSINIZ

BeTuLce

!!غزة الح&#158
Web sitesi
www.ihh.org.tr
Yazılan yorumlara sadece göz attım.Her zamanki gibi,İSLAM ÜLKESİNİ BİZ KURTARIYORUZ SANKİDE...ONA BUNA SATAŞIP DURUYORUZ :) Yok IHH şucu yok bucu..Beğenmiyorsanız siz kurun bi dernek iszde destek olalım.Buyurun meydan siizn,gönderin sizde bi gemi :)

Ağzına sağlık bütün mevzuunun özeti bu cümlede saklı...:)

agbi

Yasaklı

Ağzına sağlık bütün mevzuunun özeti bu cümlede saklı...:)

ALLAH a şükür

DERNEĞİMİZ de var Yıllardır yardımlarımızda var ve bizler bunları bugüne kadar açıklamadık RİYA olmasın diye.

MECZUP

Profesör
Selamün Aleyküm ;

Mavi marmaranın ziyaretinden geliyorum, kelimelerin kifayetsiz kalır orayı anlatabilmem için kanlı koltuklar kanlı kıyafetleri kurşun izleri çok iç yakıcıydı bi de orayı canlı canlı yaşamak vardı Rabbim şehadetlerini kabul eylesin inşAllah... Biran önce herkesin ziyaret etmesini tavsiye ederim ... VESSELAM ...

Filistine Selam Direnişe Devam...

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
ALLAH a şükür

DERNEĞİMİZ de var Yıllardır yardımlarımızda var ve bizler bunları bugüne kadar açıklamadık RİYA olmasın diye.

siz saklayın abi...öyle olmasını istiyorsanız saygı duyarız.Ama bizim bi derneğimiz yok,kurma imkanımızda yok.ihh gibi,cansuyu gibi,Hüdai vakfı gibi kuruluşlar vasıtasıyla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz

ibrahimi

Has Uşak
Mavi Marmarayı şu aşamada tartışmak bizi ayırmaktan başka birşeye yaramaz.Biz Mavi Marmara'ya sahip çıkmak zorundayız ve bu konuda hassas olmalıyız.

agbi

Yasaklı
Mavi Marmarayı şu aşamada tartışmak bizi ayırmaktan başka birşeye yaramaz.Biz Mavi Marmara'ya sahip çıkmak zorundayız ve bu konuda hassas olmalıyız.

MAVİ MARMARA nın ruhuna zaten kimse bir şey demiyorki.

MAVİ MARMARA yı SİYASİ bazda makam bazında kullanılmasına karşı birşeyler deniliyor.TOPLUMUMUZ DUYGUSAL dır SİYONİZMİN TOPLUM MÜHENDİSLERİ bunu çok iyi biliyor ve KULLANIYOR.

AKSİNİ İDDİA EDENLE İSTİŞAREYE VARIM.

talib

Kıdemli Üye
Mavi Marmara İttihadı İslam yolunda bir turnosol kağıdı oldu bizim için. Tüm müslümanlar mavi rengi alırken, maalesef Fethullah Gülen Bey ve ahalisinin kırmızı renkli olduğu ortaya çıktı. Bu duruma ne derler artık kendileri bilir.

Mavi Marmara bir dönüm noktasıdır. Gerek müslümanlar gerekse İsrail için. Artık olaya sadece bu yönüyle bakılmalı ve çatlak seslere itibar edilmemelidir.

agbi

Yasaklı
MAVİ MARMARA nın ruhuna zaten kimse bir şey demiyorki.

MAVİ MARMARA yı SİYASİ bazda makam bazında kullanılmasına karşı birşeyler deniliyor.TOPLUMUMUZ DUYGUSAL dır SİYONİZMİN TOPLUM MÜHENDİSLERİ bunu çok iyi biliyor ve KULLANIYOR.

AKSİNİ İDDİA EDENLE İSTİŞAREYE VARIM.

TALİB

TENKİT ettiğin vasıflara sahip olan sizsiniz.

MAVİ MARMARA olmadan da F.Gülen Cemeati Milyon dolarlar ile yardım yapmıştır ve devam ediyor.

Yalnız bumu ben şahid oldum riya olmasın gücüm kada rda içinde bulundum.İzmir de ALLAH razı olsunlar Mahmud efendi cemeatine Suriye ye kadar Ürdün e kadar giderek SAĞLIK ve Gıda yardımları yaptılar.

Sizi gibi Forum larda HOLİGANLIK yapmadılar.

ANLAMIYORSUN ki ANLIYAMAZSIN kide.

ANLIYORSAN aç konuyu Mavi marmara öncesi ve sonrasını irdeleyelim açacağınıda sanmam çünkü laf üretiyor Nefsini TATMİN ediyorsun.

Çünkü Laf üretiyorsunuz.

talib

Kıdemli Üye
Nasıl kimse bir şey demiyor ya Hu. Aç bak sadece bu konudaki nurcuların yazılarına. Bir daha baştan oku bak nurcular ne yazmış, diğer İslam cemaati ne yazmış.

Diğer cemaatlerden olan ve bir cemaate müntesib olmayan tüm kardeşler yani tüm müslümanlar aynı noktada, nurcular yine farklı telden çalıyor.

Ya Hu, Mavi Marmara olayında farklı olan nurcular, tarikatlar noktasında farklı olan nurcular, başınızı açıp okuyun diyen yine nurcular. Neden hep farklısınız?

İsrail büyük bir yara almış, kimi hani ne olmuş diyor, kimi hatalı idi diyor, kimi aa zaten biz de yardım ediyorduk diyor. Hepsi birbirinden saçma sataşma yolları. Hepsi akılsızca.

İş sadece yardım etmekte değil. İsrail bu konuda büyük bir yara aldı ve aynı zamanda müslümanlar için bir silkinme oldu. Vel hasıl, Mavi Marmara büyük bir dönüm noktasıdır. Nurcuların bu konudaki rahatsızlığı bizi ilgilendirmez. Gidin İsrail bakanlarına anlatınız sıkıntınızı.. Burdaki müslümanlara ne?

agbi

Yasaklı
Talib

Forum Holiganlığına çok iyi kendini adapte etmişsin.

Tebrik ederim.

Her kes NURCU yum diye Forum açar Blog açar açarlada açarlar.

Eğer Forum holiganı değilsen.

Varmısın

MAVİ MARMARA öncesi ve sonrası İSTİŞARE ye.

ÇOK BİLİYORSUN yaaaa

Fakat önceden MAVİ MARMARA ve GAZZE Konvoyunun Fikir babalarından başlıyalım .

Laf üretme.

ÇOK BİLİYORSAN Öncesi ve sonrası sosyal oluşumları irdeleyelim.

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
AGBİ aydınlat bizi kimmiş konvoyun ve mavi marmaranın fikir babası ..