Hayrunnisa Gül: "İlköğretimde Türban Olmaz!"

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Heyhat! ABD ve Siyonizme parti ile mi karşı çıkılıyormuş? Yoksa iman ile mi?

Siz statüko gibi toplum mühendisiliği yapın, sonra yaptıklarınıza cihad adı verin. Bu düpedüz bağydir.

Kalkıp halka "bu senin önceliğin değil, AKP'nin yaptığı her ne ise senin önceliğin odur" diye dayatın, sonra güya her türlü dayatmaya karşı imiş gibi yapın.

Halk ne isterse, neye muhtaç olsa, "bunu sakın isteme sus, yoksa hükümet düşer" deyin sonra siyonizm ile mücadele ettiğinizi söyleyin.

Hayret, bu dayatmalar siyonizm ürünü değilmiş gibi yapıyorsunuz.

Sen kalk Davos'ta sokak çocukları gibi laf et. Ardından Siyonistlere her türlü ticari ilişkiye gir, onları en yakın dostlardan ilan et. Buna cihad adını ver.

Sen Filistin'e gelince güya kıyamet kopar. Afganistan ve Iarak zulümlerine resmi destek ver. Buna cihad adını ver.

Sen kalk içki içmeye yaşam biçimi ve kültür adını ver. Sonra sen kalk kızının başını bağlması isteyenlere cahil de, buna cihad adını ver.

Sen kalk zinayı serbest bırak, çıplak karılara bilbordlarda izin ver, sonra sen kalk "başörtüsü farzdır. Bir an önce yasak kalksın" diyenlere "sus yoksa hükümet düşecek" de buna cihad adını ver.
Sen medresede defileye izin ver, 8 sene Bediüzzaman Mevlidine izin verme, sonra kalkıp siyonizm ile mücadele ettiğini söyle.

Sen her türlü Kemalist dayatmaya yelkenleri indir, buna cihad adını ver.

Milleti cerbeze ile aldatıyorsunuz.

Ama unutmayin, tavuk uzun müddet tavus taklidi yapamaz.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Kendi inançları sebebi ile başlarını örtenlere; baskı altında baslarını örtüyolar demek ınançlarını sorgulamaktır!
ses kısıklığı yaşamak ne sizce! ya içimiz fazla haykırır hale geldi! yada susmak herşeyi bitirdi..!

kadın zulüm yapıyor,sırf taraftarsınız diye zulüme ortak oluyorsunuz...bunu nazmiye demirel veya bir başkası söylese idi çoktan küfürbazlaşmıştınız..nerde kaldı ferasetiniz?

Allah razı olsun kardeşim.

Bunların gözü tarafgirlikten dönmüş.

Tek kutsalları iktidar ve AKP olmuş.

8 sene önce AKP'yi niye iktidara getirdiğimizi unutmuşlar.

Mesela, 8 sene önce "borsa iyi ise ekonomi iyi" denirdi.

Biz bunun böyle olmadığını bildik. Bunu böyle olmadığını bildiğini zannetiğimiz AKP'yi iktidar yaptık. Ama AKP hala "borsa iyi, ekeonimi iyi" noktasında.
Başörtüsüne cehalet diyenlere karşı mührü kırarcasına oy verdik. bugün oy verdiklerimiz aynı şeyi diyor.

O zaman , biz niye seni iktidar yaptık.

Gerisini siz düşünün.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Evet bana da GINA geldi

Siz ve sizin gibileri KONU SAPTIRMAK ta üstünüze yok.

Adam bak yahu:)

konu HAYRUNNİSA GÜL'ÜN BAŞÖRTÜSÜ İLE İLGİLİ SÖZLERİ.

Bu adam geliyor bu başlıkta ERBAKANA SALDIRIYOR!

bi de tutup KONU SAPTIRMADA ÜSTÜNÜZE YOK diyor:)

Serare

Profesör
Başörtüsüne cehalet diyenlere karşı mührü kırarcasına oy verdik. bugün oy verdiklerimiz aynı şeyi diyor.
Sevgili Duha,

Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki fikri açık; sizden farklı düşünüyor değil ki bu kesin. Hayrunnisa Gül ve Abdullah Gül'ün de düşüncelerinin sizinkine doğru orantılı olduğundan emin olun. İçinde yaşadığımız düzende olmayacak duaya amin dememişler, hepsi bu.

Sevgiler.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hani halk arasında bir tabir vardır ...
Çölde susuz kalsan bir bardak su yok diye ...
O hesap anlamazsanız daha iyi , ortalıgı "pislik" basıyor sonra ...

niye edepsizleşiyorsun?

Ben sana kötü bir şey mi sordum bu yazımda, gayet normal anlamadım, açar mısın diyorum.

ben adam gibi bir soru sordum, cevabını da böyle beklerdim, pislik halinde beklemiyordum, beni yanılttınız.

başörtüsü ile diğer herhangi bir kıyafetin farkını anlatabilirmisiniz ?

Eğer aklınızdan fikrinizden bir an olsun PİSLİĞİ çıkarabilirsen bu sorunu aç.

agbi

Yasaklı
Heyhat! ABD ve Siyonizme parti ile mi karşı çıkılıyormuş? Yoksa iman ile mi?

Siz statüko gibi toplum mühendisiliği yapın, sonra yaptıklarınıza cihad adı verin. Bu düpedüz bağydir.

Kalkıp halka "bu senin önceliğin değil, AKP'nin yaptığı her ne ise senin önceliğin odur" diye dayatın, sonra güya her türlü dayatmaya karşı imiş gibi yapın.

Halk ne isterse, neye muhtaç olsa, "bunu sakın isteme sus, yoksa hükümet düşer" deyin sonra siyonizm ile mücadele ettiğinizi söyleyin.

Hayret, bu dayatmalar siyonizm ürünü değilmiş gibi yapıyorsunuz.

Sen kalk Davos'ta sokak çocukları gibi laf et. Ardından Siyonistlere her türlü ticari ilişkiye gir, onları en yakın dostlardan ilan et. Buna cihad adını ver.

Sen Filistin'e gelince güya kıyamet kopar. Afganistan ve Iarak zulümlerine resmi destek ver. Buna cihad adını ver.

Sen kalk içki içmeye yaşam biçimi ve kültür adını ver. Sonra sen kalk kızının başını bağlması isteyenlere cahil de, buna cihad adını ver.

Sen kalk zinayı serbest bırak, çıplak karılara bilbordlarda izin ver, sonra sen kalk "başörtüsü farzdır. Bir an önce yasak kalksın" diyenlere "sus yoksa hükümet düşecek" de buna cihad adını ver.
Sen medresede defileye izin ver, 8 sene Bediüzzaman Mevlidine izin verme, sonra kalkıp siyonizm ile mücadele ettiğini söyle.

Sen her türlü Kemalist dayatmaya yelkenleri indir, buna cihad adını ver.

Milleti cerbeze ile aldatıyorsunuz.

Ama unutmayin, tavuk uzun müddet tavus taklidi yapamaz.

Bu mantık la gidersek

Konu açığa kavuşur.

Demekki YÜZYILLARDIR MÜSLÜMANLAR iman konusunda zayıf devamlı SİYONİZM den zarar görüyor.

SUÇ BİZDE OZAMAN

Bir konum vardı NEDEN MÜSLÜMANLAR bu dünyada DÜNYEVİ olarak 3 sınıf DÜNYA VATANDAŞI ?

Adam bak yahu:)

bi de tutup KONU SAPTIRMADA ÜSTÜNÜZE YOK diyor:)

Çok basit siz ve sizin gibiler nerde AK parti hakkında bir olay ANINDA ORDASINIZ.

Bırak bu söylemleri

KENDİNE GÜVENİYORMUSUN.

Bak Belge istedin belge getirdim sonra yan çizdin SESLİ BELGE istedin onuda bulsak MONTAJ diyecek kadar Münazaradan kendine güvenemeterek yan çizen birisin Konu neydi 93 Roportajı belgeler nereden MİLLİ GÖRÜŞ GForum ve Milli gazeteden NE OLDU YAN ÇİZDİN ?

K

Kaçak

Guest
Birde edepsizleşiyorsun deme bari ..
Azıcık vicdan ...
ortalıgı "pis" edipte sonra aklın pislikte kaldı deme ...
Azıcık insaf ...

Sorunuzun cevabı konuyu takip ettiyseniz zaten var ...
Zahmet edinde baş tarafları okuyun ...
Sonra da kim yandaş bir zahmet yazıverin şuraya ...

Hadi uğurlar olsun ...

agbi

Yasaklı
Kendi inançları sebebi ile başlarını örtenlere; baskı altında baslarını örtüyolar demek ınançlarını sorgulamaktır!
ses kısıklığı yaşamak ne sizce! ya içimiz fazla haykırır hale geldi! yada susmak herşeyi bitirdi..!

kadın zulüm yapıyor,sırf taraftarsınız diye zulüme ortak oluyorsunuz...bunu nazmiye demirel veya bir başkası söylese idi çoktan küfürbazlaşmıştınız..nerde kaldı ferasetiniz?

Bir başka konudaki mesajınızdan alıntı.

bile namaz safında münafıkla namaz kıldığını bildiği halde ..yinede diyorki kalplerdekini yalnız allah bilir...
''kesinlikle nebir söz ne bir hareket eyleminde bulunmayın''

Demişsiniz ÇOK DOĞRU

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
redyellow Nickli Üyeden Alıntı

Adam bak yahu

bi de tutup KONU SAPTIRMADA ÜSTÜNÜZE YOK diyor

Bu yazımı tekrar alıntılıyorum agbi nickli üye için.

KONUYLA İLGİLİ YAZ yazabiliyorsun efendi:)

KONU: Hayrunnisa Gül'ün başörtüsü ile ilgili sözleri.

Lütfen bu sözleri irdeleyelim.

agbi

Yasaklı
Bu yazımı tekrar alıntılıyorum agbi nickli üye için.

KONUYLA İLGİLİ YAZ yazabiliyorsun efendi:)

KONU: Hayrunnisa Gül'ün başörtüsü ile ilgili sözleri.

Lütfen bu sözleri irdeleyelim.

Siz önce okumayı öğrenin

Bakın neler yazmışım konu hakkında.

Ayrıca GÜNDEM ide dahil edip alanı genişletmişim.

İlk mesajdan itibaren okuyun

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
erbakan hakkında açtığın konular kadar bi de hayrunnisa gülün, abdulah gülün başörtüsüyle ilgili bu olumsuz konuşmaları için konu açsana:)

saliha kalem

Profesör
erbakan hakkında açtığın konular kadar bi de hayrunnisa gülün, abdulah gülün başörtüsüyle ilgili bu olumsuz konuşmaları için konu açsana:)

orada durun bir kere hiç insan bindiği dalı kesermi? insan nefsini gömerse eğer kendini bile keser de doğrudan şaşmaz!
bu objektif mantıkçı hallerle hiç sanmıyorum öyle konular açamaz :)

HENGAMe

Yeni
Bir başka konudaki mesajınızdan alıntı.

bile namaz safında münafıkla namaz kıldığını bildiği halde ..yinede diyorki kalplerdekini yalnız allah bilir...
''kesinlikle nebir söz ne bir hareket eyleminde bulunmayın''

Demişsiniz ÇOK DOĞRU
insan söylediği sözlerden sorumludur heleki liderin eşiyse..
münafıklık müslüman görünüp kalben müslüman olmamaktır..adam müslümanım diyor,farzlarıda kabul ediyor yani..
hayrunnisa hanım ise direk olmaz diyor..kalblik bir durum kalmmaış..;)
testi ne ile doluysa onu sızdırır..
haa hayrunnisaya münfık da demiyorum,mertmiş hanım bakın içindekileri söylemiş..münafık değildir yani;)

saliha kalem

Profesör
münafıklık müslüman görünüp kalben müslüman olmamaktır..adam müslümanım diyor,farzlarıda kabul ediyor yani..
haa hayrunnisaya münfık da demiyorum,mertmiş hanım bakın içindekileri söylemiş..münafık değildir yani;)

evet münafık ithamı herkese denilmemeli ama atladığınız birşey var sanırım bilmiyor olabilirsiniz, oda münafıklarda kısım kısımdır müslümanların münafıkları yani Allah'a ve Resülüne iman eden münafıklar yani bunlar iman ettiğini sanan ve ayrıca münafıklık gözeten kimselerdir ve diğer kısmıda Allah'a ve Resülüne müslümanlar yanındayken iman ediyoruz deyipde kapılar arkasından inkar ediciyiz diyenler var.fasıkları söylememize gerek yok herkes biliyordur herhalde ama hayrunnisa hanımın dini bilgisi olmayabilir böylede düşünmek lazım.eğer bile bile böyle bir yanlışı yapıyorsa durumu hiç iyi değil

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Sevgili Duha,

Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki fikri açık; sizden farklı düşünüyor değil ki bu kesin. Hayrunnisa Gül ve Abdullah Gül'ün de düşüncelerinin sizinkine doğru orantılı olduğundan emin olun. İçinde yaşadığımız düzende olmayacak duaya amin dememişler, hepsi bu.

Sevgiler.
Değerli kardeşim, Bakara Suresi 204-205 ayetlerinde hüküm ve ölçü kesin: Öyleleri varmış ki dünya görüşü hoşumuza gidermiş. Lakin, yanımızdan ayrılınca, yani bir iş başına geçince ürünümüzü ve neslimizi helak edermiş.

Benim ile aynı düşünmesi beni ilgilendirmiyor. Onu bir iş başına geçirdik. Geçirme sebebimiz Kur'an kaidesince bizim gibi düşündüğü için değil, arzularımızı yerine getirmesidir.

Hiç kimse, halktan siyasetçi gibi hareket etmesini isteyemez.

Hem bunların bizim gibi düşünmediği kesin.

Ben başörtüsüne "cehalet" demediler mi?

Serare

Profesör
Değerli kardeşim, Bakara Suresi 204-205 ayetlerinde hüküm ve ölçü kesin: Öyleleri varmış ki dünya görüşü hoşumuza gidermiş. Lakin, yanımızdan ayrılınca, yani bir iş başına geçince ürünümüzü ve neslimizi helak edermiş.

Benim ile aynı düşünmesi beni ilgilendirmiyor. Onu bir iş başına geçirdik. Geçirme sebebimiz Kur'an kaidesince bizim gibi düşündüğü için değil, arzularımızı yerine getirmesidir.

Hiç kimse, halktan siyasetçi gibi hareket etmesini isteyemez.

Sevgili Duha,

Nedir arzularınız?

Memlekette tek yaşayan siz değilsiniz ve arzular tek kişiye göre değerlendirilemezler.

Ben gerek Tayyip Erdoğan gerekse Abdullah Gül ile ilgili hiçbir negatif düşünce beslemiyorum bunun nedeni de insanlıklarına, insaniyetlerine büyük güven duyuyor olmam. Başörtüsü ile ilgili ne söyleyip, ne söylemediklerini, olayın nasıl geliştiğini tam olarak takip etmiş değilim, açıklamalarını şu düzende ters bulmadım. Cehalet ile ima edilen de önemli.

Bana sorarsanız ben belki o şekilde açıklama yapmaz, kelimelerimi seçerdim ama sonuç yine aynı yere çıkardı. Belki talihsiz bir açıklama belki de şu toplum bu açıklamadan fazlasını anlayabilecek durumda değil henüz.

Sevgiler.

Serare

Profesör

Ve bir not:

Sizin gibi düşünmediklerine ve düşüncelerinizin doğruluğuna inanıyorsanız, bügünlerde bazılarının da yaptığı gibi başkalarını destekleyin.

Sevgiler.

agbi

Yasaklı

İçindikileri niçin söylemiş.

Yani TESETTÜR içim bunca sene mücadel eden bir kişi sizce Tesettürün ANLAMINI bilmiyor ?

evet münafık ithamı herkese denilmemeli ama atladığınız birşey var sanırım bilmiyor olabilirsiniz, oda münafıklarda kısım kısımdır müslümanların münafıkları yani Allah'a ve Resülüne iman eden münafıklar yani bunlar iman ettiğini sanan ve ayrıca münafıklık gözeten kimselerdir ve diğer kısmıda Allah'a ve Resülüne müslümanlar yanındayken iman ediyoruz deyipde kapılar arkasından inkar ediciyiz diyenler var.fasıkları söylememize gerek yok herkes biliyordur herhalde ama hayrunnisa hanımın dini bilgisi olmayabilir böylede düşünmek lazım.eğer bile bile böyle bir yanlışı yapıyorsa durumu hiç iyi değil

Gerçekten ÇİFTE STADARTÇISINIZ.

Hanımefendi bir söz söylemiş anında YARGI ve KARAR veriyorsunuz.

Peki C.Ahmet Hoca nın KURAN ÖĞRENME yaşını yükselten MHP yi karşılamasını NASIL DOĞRU OLARAK ALGILIYORSUNUZ.

Birde ki bilir Ahmet Hoca bu Kuran öğrenme yaşını yükselten kanun la cemeatinin çok Kanuni sorumluluklar ile karşılaşıp mahkemelere düştüğünü.

SİZ ÇİFTESTANDART düşünen birisiniz.