Hayrunnisa Gül: "İlköğretimde Türban Olmaz!"

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
erdogandandestekyok.jpg

Köşke inceden başörtüsü göndermesi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün destek verdiği görüşe Erdoğan'dan cevap geldi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gülün ilkokulda başörtüsü ile ilgili gorüşlerine katıldığını soyledi. Gül, çıkışta bir muhabirin “Hayrünnisa Gül'ün düşünceleri çok yankı buldu. Sizin de düşünceleriniz aynı mı?” diye soran muhabire Gül, “Aynen öyle, nasıl olmasın” karşılığını verdi.

ERDOĞAN GÖNDERMEDE BULUNDU!

Bunun üzerine bu sabah basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gül çiftinin görüşlerine cevaben bir açıklama yaptı. Milleti ilgilendiren konularda köşkün değil milletin isteklerinin ön planda olduğunu ima eden Başbakan Erdoğan, "Başörtüsü konusunda milletvekilili seçimi ve yeni anayasayı önemsiyorum. Halkımızla birlikte bu sorunları aşacağız" dedi.

Köşke inceden başörtüsü göndermesi

Bravo tayyip erdoğan, hayrunnisa hanıma ve abdullah gül'e destek vermemeni kutluyorum.

Fakat seçimlerden sonraya bırakmanı anlayamıyorum, seçimlerden iktidar olarak çıkacağının garantisi mi var?

ya iktidar olamazsan, ne olacak o zaman?

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

Yaw su SP liler hem AKP ye oy vermiyorlar

Hemde AKP den birseyler bekliyorlar

SP param parca oldu

SP Liler HAS Partisine gidiyorlar

siz onu düsünün

Birakin Hayrunnisa Gülü ne söylerse söylesin

Her insan öbür dünyada yaptilarinin hesabini verecek

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Yaw su SP liler hem AKP ye oy vermiyorlar

Hemde AKP den birseyler bekliyorlar

SP param parca oldu

SP Liler HAS Partisine gidiyorlar

siz onu düsünün

Birakin Hayrunnisa Gülü ne söylerse söylesin

Her insan öbür dünyada yaptilarinin hesabini verecek

Eğer bundan böyle senin erbakan hakkında, kılıçdaroğlu hakkında veya akp dışındaki bir siyasi hakkında tek kelimeni okursak sen ikiyüzlüsün demektir!

KARIŞMA!

"Bırak onlar ne söylerse söylesin,

Her insan öbür dünyada yaptılarinin hesabini verecek!"

agbi

Yasaklı
Hay erbakan kadar taş düşsün kafana emi?????

ya yeter ya... Konu hayrunnisa hanımın saçma sapan konuşması adam bu konuda dahi erbakana saldırıyor ya!

Yapma zoruna mı gitti

Forum larda fikir mücahitliği yapmak kolay çünkü kaçmak kolay.

agbi

Yasaklı
DÖRT YENİLGİ yi SİSTEM den almıştı.

Bu sefer HALK tan alacak.

İDDİA ediyorum % 5 i bile bulamayacak.

Ya sonra halkı suçlayacaklar

KENDİLERİNDE HER ZAMANKİ GİBİ HİÇ SUÇ ARAMAZLARDA.

Bir iddiamda

BASIN KARTEL hani o belli basın SP ve HAS partiyi destekleyecekler.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yapma zoruna mı gitti

Forum larda fikir mücahitliği yapmak kolay çünkü kaçmak kolay.

Fikir mücahitliği:)

Sen ne mücahidisin?

Konuları sabote etme mücahidi mi?

Erbakana saldırma mücahidi mi?

Konu: Hayrunnisa Gül'ün başörtüsüyle ilgili sözleri.

Adam gelmiş bu başlıkta erbakana saldırıyor.

Hayrunnisa hanımın söylediklerini Erbakanın kızı söyleseydi görürdüm senin gibi tatlı su mücahitlerinin nasıl saldırddığını, ama şimdi sesiniz çıkamıyor.

Yandaş olmak zor zanaat canım:)

Sizin bu durumunuzu görünce bunu çok iyi anladım!

tebeyyün

Doçent
Bu makam mevki de ne keramet vardır ben anlamıyorum!
Şimdi cahil oldu millet...İşe gelince cahilce yahut şato'ya çıkınca halk "cahil" de gözüküyor-muş demek ki...Şimdi eğitimde 13 yıla çıkıralıyor.Aile çocuk üstünde hiç bir hakka sahip değil ama okullarda 13 yıl boyunca beyin yıkama işinden sağ-salim birileride çıkarsa ehhh n'apalım.Ben ilahiyat okuyorum açıktan adam geçmiş bana chp nin altı okunu ders yapmış okutuyor yani demem o ki 13 yıllada iş bitmiyor...Şimdi daha çok yazmak isterim de fakir mücahit olmak istemem=) öyle ya fakir -ıyyy- olacaksam fikir mücahiti mi ne olmalıyım.Ben ne olmalıyım ne olmamalıyım.Ben çok konuşmamalı daha iyi konuşan birine bırakmalıyım...

Hayrünnisa Gül ne dedi?
Hayrünnisa Hanım'ın "ilkokulda başörtüsü" konusu ile ilgili sözleri medyada geniş yer buldu. Haberlere göre Hanımefendi, ilkokulda kız çocukların başlarını örtmesini "cehalet"e bağlıyor, bu çocukların kendi özgür iradeleri ile başlarını örtmeyeceklerini ifade ediyordu. Haber sonuçta, ilkokulda başörtüsü ile ilgili tartışmada, Hayrünnisa Hanımefendi'nin, yasaktan yana tavır koyduğu algısını veriyordu.
Ben, Hanımefendi'nin bu tartışmaya bu şekilde girmiş olabileceğini sanmıyorum, bir.
"İlkokulda başörtüsü" tartışması, 6 yaşındaki kız çocuğunun başını örtmesi olayı değil, iki.
Başörtüsü veya bir başka dini davranış, çocukların mutlak bilinç içinde tercih etmeleri gereken, bu olmadığı takdirde yapamayacakları şeyler olamaz, üç.
AİHM'nin Aleviler'le ilgili kararında ebeveynin, çocukların dini yaklaşımlarını belirlemede tercih haklarının olmasını öngören kararı bunu içeriyor, dört.
İlke olarak devletin, çocuğa ana-babadan daha çok sahiplenmesi anlamına gelen yaklaşımlar kabul edilemez, beş.
Hanımefendinin kendileri de resmi rüşt yaşının altında başlarını örtmüşler, altı.
Bu işlerde susmak bazen konuşmaktan daha hayırlı olabilir, yedi.
Hele "cehalet" ifadesi hiç hoş ve "bilgilice" kaçmıyor, sekiz.
Ben, ertesi gün Cumhurbaşkanı Gül'ün de "Hayrünnisa Hanım'ın görüşünü paylaşıyorum" diyerek, "ilköğretimde başörtüsüne karşı" yorumu içine girmesini, yukarıdaki değerlendirmemden ayrı görmüyorum, dokuz.
Ne yapayım, memlekette birisi de "Doğrucu Davut" olarak kalsın, on.

Ahmet TAŞGETİREN
http://www.bugun.com.tr/kose-yazisi/127236-balikci-ve-kurdistan-makalesi.aspx

Ngts

Üye
çok talihsiz ve gereksiz bir açıklama olmuş Allahın emri açık ve net bunun ilköğretimi lisesi filan olmaz...

Serare

Profesör
Üstelik bu insan başörtüsü mağduru !
Evet, bu insanlar başörtüsü mağduru. Ama nasıl bir mağdurluk? Başörtüsü altında dayatılanlar, küçücük yaşta okulundan alınarak, kendisine sorulmadan, fikirleri dahi alınmadan, hayallerine set çekmek zorunda bırakılarak kavrayamadığı bir dünya içine atılanlar (Hayrunnisa Gül gibi) sizin için bir mağdurluk ifade etmiyor demek ki.

Bir tarafta dış dünyada kınadığınız, üniversitelerdeki o ikna odaları (ki insanı idrak edebilenlerin yapabileceği iş değil)... Diğer tarafta evlerin içinde, kapalı kapılar ardında, dört duvar arasındaki odalar... İkna odaları ile dolu her bir taraf. Kendisine o dört duvar arasında yapılan baskı ve dayatmalarla intihar etme düşünceleri ile dolup taşan tek kişinin Emine Erdoğan olduğunu düşün müyorsunuz değil mi?

Mağdurluğun sizin için ne anlam ifade ettiğine bağlı olarak değişir mağdurluklar.

Benim için düşüncesizce kırılan, eziyet edilen her kalp mağdurdur.

Sevgiler.

saliha kalem

Profesör
Hay erbakan kadar taş düşsün kafana emi?????

ya yeter ya... Konu hayrunnisa hanımın saçma sapan konuşması adam bu konuda dahi erbakana saldırıyor ya!

sormayın redyellow kardeşim gına geldi artık.her konuda erbakan hocaya saldırmasına nasıl razı olunuyor orasıda düşündürücü.konuyla alakasız olarak ne yazılırsa yazılsın silinmeli ve fanatiklik yapan üyeler daima uyarılmalı hatta kimi zaman cezalandırılmalıdır.

agbi beyi anlamakta zorlanıyorum yani görende dinden imandan toz kopartmaz sanır ama en büyük abd ab işbirlikçiliği yapan hükümetlerin basın sözcülüğündende geri durmaz.sonra erbakan hocaya her konuda taş atmaya çalışır durur.siz önce kendinize bakın bu ülke için 40 senedir tırnağıyla dişiyle bu memlekette bizi biz yapan değerleri bu millete hatırlatan ve memleketine büyük hizmetler yapan bu insana yapmadğınız haksızlık kalmadı acaba hakkını nasıl ödeyeceksiniz oda meçhul.

siz önce doğru birşeye doğru, yanlış birşeye yanlış demeyi öğrenin agbi bey, ondan sonra insanlarla münazara yapmak isterseniz yapın.sizinle şu psikolojiyle kimse seviyeli görüşemez.çünkü herşeyi yanlışda olsa kötü de olsa kendinize ait görüşlerinize o kötü ve yanlış şeyleri güzel ve doğru göstermeye uğraşıyorsunuz.siz eğer hakkı hak sahibine teslim edebilecek konumda olsanız size herkes saygı duyar ama sizin şu halinize bakınca neredeyse her konunuzda erbakanı kötüleme girişimleriniz sizin fanatiklik içinde olduğunuzu gösteriyor yani tabiri caizse size sabah akşam belgeler sunulsa, meseleler anlatılsa dahi sizin anlayabilecek durumunuz yok.en azından öyle görünüyorsunuz.bu izleniminizi düzeltmeniz için tek yapmanız gerekeni söyledim asla nefsinize göre her meseleyi yormayın,kendi görüşünüze uymasa bile yanlışa yanlış doğruya doğru demeyi öğrenin.
biz bunu referandumda ispatladık yani taassup üzere olmadığımızı!

agbi

Yasaklı
sormayın redyellow kardeşim gına geldi artık.her konuda erbakan hocaya saldırmasına nasıl razı olunuyor orasıda düşündürücü.konuyla alakasız olarak ne yazılırsa yazılsın silinmeli ve fanatiklik yapan üyeler daima uyarılmalı hatta kimi zaman cezalandırılmalıdır.

agbi beyi anlamakta zorlanıyorum yani görende dinden imandan toz kopartmaz sanır ama en büyük abd ab işbirlikçiliği yapan hükümetlerin basın sözcülüğündende geri durmaz.sonra erbakan hocaya her konuda taş atmaya çalışır durur.siz önce kendinize bakın bu ülke için 40 senedir tırnağıyla dişiyle bu memlekette bizi biz yapan değerleri bu millete hatırlatan ve memleketine büyük hizmetler yapan bu insana yapmadğınız haksızlık kalmadı acaba hakkını nasıl ödeyeceksiniz oda meçhul.

siz önce doğru birşeye doğru, yanlış birşeye yanlış demeyi öğrenin agbi bey, ondan sonra insanlarla münazara yapmak isterseniz yapın.sizinle şu psikolojiyle kimse seviyeli görüşemez.çünkü herşeyi yanlışda olsa kötü de olsa kendinize ait görüşlerinize o kötü ve yanlış şeyleri güzel ve doğru göstermeye uğraşıyorsunuz.siz eğer hakkı hak sahibine teslim edebilecek konumda olsanız size herkes saygı duyar ama sizin şu halinize bakınca neredeyse her konunuzda erbakanı kötüleme girişimleriniz sizin fanatiklik içinde olduğunuzu gösteriyor yani tabiri caizse size sabah akşam belgeler sunulsa, meseleler anlatılsa dahi sizin anlayabilecek durumunuz yok.en azından öyle görünüyorsunuz.bu izleniminizi düzeltmeniz için tek yapmanız gerekeni söyledim asla nefsinize göre her meseleyi yormayın,kendi görüşünüze uymasa bile yanlışa yanlış doğruya doğru demeyi öğrenin.
biz bunu referandumda ispatladık yani taassup üzere olmadığımızı!

Evet bana da GINA geldi

Siz ve sizin gibileri KONU SAPTIRMAK ta üstünüze yok.

Akıl bazında ihtilaf ettiğimiz konuları bölmeden saptırmadan konu açalım diyorum teklif ediyorum içinizdenkendine güvenen TEK KİŞİ çıkmıyor.

Bir kişi AK Parti veya F.Gülen ve Cemeati hakkında bir negativ düşüncesini bildirsin anında ordasınız aynı kişi SP veya Erbajan çin söyledimi hemen cevap hazır KİŞİLER HATA da yapabilir.

Bu ne Çifte stadartlık ya

İçinizde biri kendine ve bilgi birikimine var ise ÇIKSIN ORTAYA

Bak konu açmışım seneler önce

Şuan Türkiyede ABD ye AB ye SİYONİZME gerçek yaşamda KARŞI ÇIKACAK bir siyasi parti varmı diye bunu görmezsiniz kalkar abd ab işbirlikçiliği yapan hükümetlerin basın sözcülüğündende geri durmaz. Dersiniz O ZAMAN İSPAT ET SP nin ABD uşaklığını yapmayacağını ve DEVAMLI olacağını Biliyorum yine girmiceksiniz konuya ÇÜNKÜ SİZ SANAL MÜCAHİDSİNİZ.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Ne oluyor size böyle?

Okullarda küçücük çocuklara Kemalist dayatmalara ses çıkarmayıp, kızını örtünmesi için baskı yapanlara "cahil" diyenlere taraf çıkmak da neyin nesi?

Çocuklarım benimdir. 18 yaşına kadar dilediğim fikre ve inanca sahip olması için çabalarım. Hiç kimse bu çabaya cehalet diyemez.

Ben kızmızın örtünmesi için her türlü şeyi yaparım. O kızabilir, üzülebilir istemeyebilir. Ben yine de onun cehennemde yanmaması ve tesettür farzını çiğnememesi için uğraşırım. Baskı dediğin nedir, mahiyeti nedir? Ben onun ağzını burnunu kırsam haklısınız. bu zaten dinimizde yok. Yapan kızının başını örtmesi için çabalamasından değil, şiddetinden ve öfkesinden cahildir. Öylelerin cehaletini tüm Müslümanlara mal etmek Müslümana yakışır mı? Hadi kafirlerin vazifesi bu!

Çocuklarını Atatürkçü, kominist, ateist, yetiştirmek için baskı yapan ailelere saygı duyup, evladının ebedi hayatını kurtarmak için çabalayanlara cahil demek düpedüz Kemalist dayatmadır. Onu kim söylerse söylesin, bilsin bilmesin onlara hizmetkar olmuştur.

Benim kızım 10 yaşında ve kendi kapanmak istiyor.

Hadi şimdi küçük; dört sene sonra liseye gidince genç kız olacak ve dinen reşit sayılıp tesettür farz gelecek. O vakit ne olacak?

Hayrünnisa Hanım acaba bütün yolları kapatmadı mı?

İktidar uğruna, siyaseten taraf olduğunuz adamları muhafaza uğruna dininizden taviz vermeyiniz. Unutmayın, biz dünya için değil ahiret için uğraşıyoruz.

Derdi dünya olan ise bu forumda yazmasa iyi olur. Başka ehl-i dünya forumlar var. Kirli fikirlerini orada neşretsin.

Burası AKP iktidarını kurtarma yeri değil.

agbi

Yasaklı
Ne oluyor size böyle?

Okullarda küçücük çocuklara Kemalist dayatmalara ses çıkarmayıp, kızını örtünmesi için baskı yapanlara "cahil" diyenlere taraf çıkmak da neyin nesi?

Çocuklarım benimdir. 18 yaşına kadar dilediğim fikre ve inanca sahip olması için çabalarım. Hiç kimse bu çabaya cehalet diyemez.

Ben kızmızın örtünmesi için her türlü şeyi yaparım. O kızabilir, üzülebilir istemeyebilir. Ben yine de onun cehennemde yanmaması ve tesettür farzını çiğnememesi için uğraşırım. Baskı dediğin nedir, mahiyeti nedir? Ben onun ağzını burnunu kırsam haklısınız. bu zaten dinimizde yok. Yapan kızının başını örtmesi için çabalamasından değil, şiddetinden ve öfkesinden cahildir. Öylelerin cehaletini tüm Müslümanlara mal etmek Müslümana yakışır mı? Hadi kafirlerin vazifesi bu!

Çocuklarını Atatürkçü, kominist, ateist, yetiştirmek için baskı yapan ailelere saygı duyup, evladının ebedi hayatını kurtarmak için çabalayanlara cahil demek düpedüz Kemalist dayatmadır. Onu kim söylerse söylesin, bilsin bilmesin onlara hizmetkar olmuştur.

Benim kızım 10 yaşında ve kendi kapanmak istiyor.

Hadi şimdi küçük; dört sene sonra liseye gidince genç kız olacak ve dinen reşit sayılıp tesettür farz gelecek. O vakit ne olacak?

Hayrünnisa Hanım acaba bütün yolları kapatmadı mı?

İktidar uğruna, siyaseten taraf olduğunuz adamları muhafaza uğruna dininizden taviz vermeyiniz. Unutmayın, biz dünya için değil ahiret için uğraşıyoruz.

Derdi dünya olan ise bu forumda yazmasa iyi olur. Başka ehl-i dünya forumlar var. Kirli fikirlerini orada neşretsin.

Burası AKP iktidarını kurtarma yeri değil.

Daha ÜNÜVERSİTELER de bu konu tam açığa kavuşmadı İLK OKULLARA indik.SİYONİZMİN TUZAĞINA KENDİ AYAĞIMIZLA GİDİYORUZ.

ÇOK AÇIK KONUŞUYORUM AMA CEVAP BEKLİYORUM.

% Kaç ailenin tesettürlü kızları veya eşleri NAMAZ KILIYOR haa kılıp kılmaması benim yargılama alanım değil bana düşen ALLAH cc Nasip etsin diye dua etmek.

% Kaçı şuan tesettürlülerin tesettürün ruhuna göre tesettüre girmiş ? benim yargılama alanım değil bana düşen ALLAH cc Nasip etsin diye dua etmek.

DİKKAT edin SİYONİZM tesettürle hükümeti VURMAK İSTİYOR.

Yıllarca İRAN la korkutuldu bu ülke KÜÇÜK KIZ fotorafları ile , 3 , 4 Hanımla , Recm ile bu bu halkın bilinçaltına yerleşti CHP ne diyor Ünüversitelerde tesettür serbest olursa baş eemeyiz İLK OKUL a kadar iner bence hüsnüzanla düşünün Hanımefendinin TAKİYE YAPTIĞINI ANLAYIN ARTIK bu dedikleri ile. Ben şahsen böyle düşünüyorum Toplumda yükselen NABIZ ı indirmek için söylenen bir söz.

HENGAMe

Yeni
Kendi inançları sebebi ile başlarını örtenlere; baskı altında baslarını örtüyolar demek ınançlarını sorgulamaktır!
ses kısıklığı yaşamak ne sizce! ya içimiz fazla haykırır hale geldi! yada susmak herşeyi bitirdi..!

kadın zulüm yapıyor,sırf taraftarsınız diye zulüme ortak oluyorsunuz...bunu nazmiye demirel veya bir başkası söylese idi çoktan küfürbazlaşmıştınız..nerde kaldı ferasetiniz?