Hayrunnisa Gül: "İlköğretimde Türban Olmaz!"

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
milli görüşcüleri yargılama

İspat edin ama SİYASİ TARAFGİRLİ olan MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER değil.

Ayrıca ERCAN TEKİN ede İSPAT et dedim.

BENİM MİLLİ GÖRÜŞ HAKKINDA BIRAKIN KONUMU MESAJIMI ELEŞTİREN TEK HARFİMİ GÖSTERİN.

hep aynı şeyler...:) konularınıza bakmak yeterli....

Ebu'l-Feth

Doçent
insanın yüzde yüz inandığı gibi yaşaması mümkün müdür?
forumda yaşayan tek kişi bile olduğunu sanmıyorum.

çevresel koşullar önemli.

ben içki içmem kimse içeremez diye sık sık çevresine söylemde bulunan arkadaşımın başına gelen olay gibi
yapmam etmem demeyin imtihan dünyası
arkadaşımın kafasına pompalı dayandı
ya bir yudum içki ya mermi
tüfeği tutan sarhoş
bu durumda ölmek ise açıkça intihar...

başkalarını eleştireceğimize kendi yaşantımıza bakalım
hanımefendi belki bir hata yaptı veya yapmadı biz bilemeyiz.
hata yaptıysa tövbe yolu açık...
hata yapmadıysa bize ne oluyor...

Kıymetli ihvanıma bu açıdan katılıyorum.! "siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz" hadis-i şerifi mucibince bizler ilk önce kendi yaşantı ve ibadetlerimize çeki düzen verelim ve ondan sonra başkalarına karışalım.. Velevki ibadet ve yaşamımız hakikaten çok güzel ve hoş olsa bile kimsenin imanı hususunda bişey diyemeyeceğimiz bariz değil mi kıymetli ihvanlarım...

Cumhurbaşkanımızın eşine gelince... O hanımefendinin bahsettiği husus dinimizce de mütevatir bir hususdur bir kişinin farzdan sorumlu olması için akl-i baliğ olması gerekir... haliylen ilkokula giden bir yavrunun akl-i baliğ olması büyük oranda zordur ve onu bugün bu şekilde okula göndermeye çalışan kişiler ise sapık bir zihniyetin sapık bir üyesi olduğu ortaya çıkmıştır... Ve dikkat edilirse CHP ilkokulda başörtüsü korkusunu açıklamasının hemen ardından olayın oluşması bilhassa bu problemi enine boyuna muhalefet ruhu için eleştiren ihvanların dikkatini çekmesi lazım ancak CHP nin oyununa bu şekilde ortak oluyorlar.. vesselam

agbi

Yasaklı

Tıkladım

MİLLİ GÖRÜŞ alehine yazdığım bir cümlemi göremedim.

Siz avam deyimle kafamı buluyorsunuz ?

Evet KURTULMUŞ İSLAM ahlakı ile davranıyor aksi olsa idi KILIÇDAROĞLUNUN yaptıklarını yapardı ben KILIÇDAROĞLU ile karşılaştırdım.

Gerçekten sizin yaşınız kaç demicem okuma yaşınız ve okuduğunuzu analiz etme yaşınız kaç ?

Ben diyorum SİYASİ TARAF TEMELLİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜYÜM DİYENLERE KARŞIYIM VE HER ZAMAN da olucam aksini ispat edin diyorum.

Birde birey i İSLAM a bakış açısından değerlendirirken aşağıdaki ayeti unutmayın mazallah hata yaparsınız bu hata da Dünyevi değil ahiret hesaplaşması ile biter.

11.Ey iman edenler, bir kavim (bir başka) kavimle alay etmesin, belki kendilerinden daha hayırlıdırlar; kadınlar da kadınlarla (alay etmesin), belki kendilerinden daha hayırlıdırlar. Kendi nefislerinizi (kendi kendinizi) yadırgayıp-küçük düşürmeyin ve birbirinizi 'olmadık-kötü lakablarla' çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir isimdir. Kim tevbe etmezse, işte onlar, zalim olanların ta kendileridir.

korakademik

Ordinaryus
Bizler CEM olmaya çalışırken,bunlar ne yapmaya çalışıyor.
Başta solcular varken ümmet ayaktaydı,diriydi.,
Bunlar böyle abuk sabuk konuşuyorlar kimseden ses seda yok.

Eskiden islamcılar arasında bir kardeşlik hukuğu vardı,bunlar geldi milleti kamplaştırdıkları gibi islamcılarıda birbirleriyle kamplaştırdı.

medyada baktığım kadarıyla,askeri ve yargıyı şamaroğlanına çevirdiniz.Asker ve yargı olumlu yönde değişiyor.Ama siz onların eski hallerini almaya başladınız.

sizler sadece erbakan çevresinde cem olmaya çalışıyorsunuz.
diğer söyledikleriniz abesle iştigal

girdap

Ordinaryus
Bugün Tayyip Erdoğan bu görüşe katıldığını söylemedi.
"Benim özgürlükler konusundaki görüşüm çok farklıdır, bunları da bürokrasi ile, özellikle yargı ile paylaşmak sıkıntı oluşturuyor" dedi..
Anladığım, ilköğretimde de serbestliği savunuyor. Fakat seçimden sonra bu konuda bir adım atılır mı bilinmez tabi.

korakademik

Ordinaryus
iktidar sızlanma yeri mi
anayasa değişikliği de oldu
kimden korkuyor
yapamıyorsa bırakır kardeşim.
veya susar
herkes konuşmak zorunda mı

mü'HÜR

Ordinaryus
Konu ince. Yazıp yazmamakta tereddütte kaldım ama aslında ikisi aynı şey değil biliyor musunuz. Detaylı yazılması gerek, neden aynı şey olmadığı ile ilgili, anlatması kolay değil.

Ben her şeyin çocuğun isteğine doğru orantılı olarak yapılması taraftarıyım. Psikolojisi gözetilerek, yaşamdan mahrum edilmeyecek, tad alması engellenmeyecek şekilde, bu da yerine, durumuna ve toplumuna göre değişir.

Sevgiler.

Size katılıyorum Serare,

Şöyle bir durumda var; çocuğu neye yönlendirirseniz çocuk o yöne döner.Çocuk yaşlarda çocuklara başörtüsü olsun, dini bir takım vecibeler olsun daha fazla sevimli geliyor ve severek yapıyorlar. Çocuklara sevmesini istediğiniz herşeyi sevdirebilir siniz,sadece ona "sevdirerek" yaptırmak yeterli.

En basit örnek; küçük yiğenime şakaylada olsa " sen çarşaf giyeceksin" dediğim an yüzünü ekşitmeye başladı. Birde "sen çarşaf giyicek misin" dediğim zaman güzel bir tebessümle kafasını salladığını gördüm. Lisanı nasıl kullandığımız çok önemli "sevdirmek" çok çok önemli.

Sevdikten sonra isterse ilkokul dan önce taksın o başörtüsünü asla çıkartmaz. Ama bunu kurall gibi, bağıra çağıra yaparsanız o çocuk tam tersi başörtüsünü takmayı geçelim ömür boyu başörtüsün den nefret edebilir.Ayrıca anne baba mayo giyerse, anne baba umarsızca yaşarsa o çocuktan ne bekleyebiliriz ki? çocuğa model; anne babadır. Anne babalar kendilerini değiştirmedikçe çocuklarına örnek olamazlar.

bakış

Kıdemli Üye
Bugün Tayyip Erdoğan bu görüşe katıldığını söylemedi.
"Benim özgürlükler konusundaki görüşüm çok farklıdır, bunları da bürokrasi ile, özellikle yargı ile paylaşmak sıkıntı oluşturuyor" dedi..
Anladığım, ilköğretimde de serbestliği savunuyor. Fakat seçimden sonra bu konuda bir adım atılır mı bilinmez tabi.
erdoğanla gül arasındaki kırgınlığın olduğu artık aşikardır.Bi ara layd'ler birbirlerine hava atıyorlardı şimdi kocaları....

oguz

Yeni
İlköğretimi sekiz yıla çıkartanların amacı neydi? o zamanlar sekiz yıla niçin karşı çıkılıyordu bir düşünelim
çocuklar o çağda belki kendi isteği ile başlarını örtmezler ancak siyasi
otorite ilköğtetimi sekiz yıla çıkarmakla ne amaçlamıştı.

saliha kalem

Profesör
Yani elinize bir koz geçti yerden yere vurun, Biraz seviyeli olabilsek keşke...
ele kozmu geçmiş oluyor? yani yorumunuz bumu şimdi?
yani böyle hatalı bir çıkış yapan firstladyi eleştirmek suçmu oluyor=? türkiyede böyle hatalı çıkışların getireceği sıkıntıları göremiyormusunuz?
bu parti pırtı işi değil.
insan hakları, dini inançlardaki özgürlüklerle alakalı bir meseledir.bugün bu başörtüsü yasaklarından çektiğimiz sıkıntılar ortadayken benim yavrucuğumun ilköğretimde başörtüsü takması gerekmez demesi onun haddinemi?bizim dinimizde başörtüsü ilköğretimden son nefese kadardır.adı üstünde İLKÖĞRETİM.burada başlar din

saliha kalem

Profesör
Aşağıdaki sözlerimin aksi bir mesajım var sa lütfen gösterin veya Konum.

lÜTFEN

Dikkat edin.

Ben asla

Erbakanı İMAN yönünden veya fikirleri yönünden yargılamadım tenkit de etmedim.Lütfen varsa bu şekilde mesajımı gösterin.

Ben Erbakanın ilk arkasından gidenlerdenim vede Eğitimi bırakanlardanım 12 Eylül den sonra da uzunadada ona Aş Giyim Kitap götürenlerdenim.

Ben ERBAKAN ın fikirlerini yaşama geçirme zamanını yargılayanlardanım.

evet sizin erbakan hocayı ilk terkedenlerden olduğunuza şaşmıyoruz hatta ilk başlarda milligörüşçü olmanıza bile şaşmalı

gargi

Asistan
hiçbirşeye değil de, şu "bekleyin ortamı germemek lazım, o yüzden böyle konuşmak gerekir" cümlesine çok gülüyor ve uyuz oluyorum.
8 senedir halk bu konuda AKP den çözüm bekliyor ve AKP yi destekliyor (CHP hariç), AKP onca komutanı içeri atabiliyor da bunu mu yapamıyor? onca işbirlikçi asker içeri alındı bişey olmadı, baş örtüsü sorunu çözülünce mi kıyamet kopacak?
Hayrunnisa Gül'ü giyinişi ile de eleştiren biriydim (çok dar giyindiği vakitler oluyor), ama gördüm ki düşünmeden konuşan biriymiş aynı zamanda.
6-7 ve 8. sınıf öğrencilerinin çoğunun bluğ çağına erdiğinden haberi yok sanırım.

girdap

Ordinaryus
erdoğanla gül arasındaki kırgınlığın olduğu artık aşikardır.Bi ara layd'ler birbirlerine hava atıyorlardı şimdi kocaları....

Bu yorum farkından kırgınlığı nasıl çıkarabildiniz..
Bu ikili en zor şartlarda bile birlikteliğini bozmadı, bundan sonra hiç bozmaz Allah'ın izniyle..

agbi

Yasaklı
ele kozmu geçmiş oluyor? yani yorumunuz bumu şimdi?
yani böyle hatalı bir çıkış yapan firstladyi eleştirmek suçmu oluyor=? türkiyede böyle hatalı çıkışların getireceği sıkıntıları göremiyormusunuz?
bu parti pırtı işi değil.
insan hakları, dini inançlardaki özgürlüklerle alakalı bir meseledir.bugün bu başörtüsü yasaklarından çektiğimiz sıkıntılar ortadayken benim yavrucuğumun ilköğretimde başörtüsü takması gerekmez demesi onun haddinemi?bizim dinimizde başörtüsü ilköğretimden son nefese kadardır.adı üstünde İLKÖĞRETİM.burada başlar din

İSLAM DİN ailede başlar yalnız okulu da avam deyimle kulak arkası atmamak gerek.

Aile TEMEL i kuvvetli verdi ise gerisi boş ve ayrıca DİN İLMİ Allah cc elindedir.
ve ayrıca

bizler

ALLAH bilen Peygamberimiz sav seven yeni nesil öğretmen YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ İşte bunuyaparsak GÖREVİMİZİ yaparız YAPAMIYORSAK BOŞUNA KONUŞUYOR NEFSİMİZİ TATMİN İÇİN KONUŞUYORUZ DEMEKTİR.
Ana okulları açmalıyız.

Bakın size başımdan geçen bir olayı anlatayım.

İZMİR KARŞIYAKA mavi şehir ENTEL ve ELİT Tek cami var uzatmayayım.

Namaz sonrası biri hocanın yanına geldi hocam Dinimize göre İsminin kulağına ezan okumakla söylenmesi gerekirmiş çevremde ezan okuyan yok
KISSA dan hisse.

evet sizin erbakan hocayı ilk terkedenlerden olduğunuza şaşmıyoruz hatta ilk başlarda milligörüşçü olmanıza bile şaşmalı

hiçbirşeye değil de, şu "bekleyin ortamı germemek lazım, o yüzden böyle konuşmak gerekir" cümlesine çok gülüyor ve uyuz oluyorum.
8 senedir halk bu konuda AKP den çözüm bekliyor ve AKP yi destekliyor (CHP hariç), AKP onca komutanı içeri atabiliyor da bunu mu yapamıyor? onca işbirlikçi asker içeri alındı bişey olmadı, baş örtüsü sorunu çözülünce mi kıyamet kopacak?
Hayrunnisa Gül'ü giyinişi ile de eleştiren biriydim (çok dar giyindiği vakitler oluyor), ama gördüm ki düşünmeden konuşan biriymiş aynı zamanda.
6-7 ve 8. sınıf öğrencilerinin çoğunun bluğ çağına erdiğinden haberi yok sanırım.

Sakın şaşma fakirullah
İstersen karşılıklı İSTİŞARE EDEBİLİRİZ ERBAKAN ı terk ettiğimi ama MİLLİ GÖRÜŞ üde terk etmediğimi.

GARGİ

Bu sistem kaç senedir sosyal yaşamımızda kuvvetlenerek gelişti KOLAY mı zannediyorsunuz MÜCADELEYİ

Bekar a .... boşamak kolaydır.

İşte ERBAKAN ne yapabildi bu sisteme karşı tersine 4 kere SİYASİ YENİLGİYE uğradı.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hay erbakan kadar taş düşsün kafana emi?????

ya yeter ya... Konu hayrunnisa hanımın saçma sapan konuşması adam bu konuda dahi erbakana saldırıyor ya!