Hayrunnisa Gül: "İlköğretimde Türban Olmaz!"

ibrahimi

Has Uşak
Başörtülü bir hanıma,pudrayla beyazlaşmaya çalışan zenci diye nitelendirenleri ve buna alkış tutanları kınıyorum.Muhattabınız başörtülü bir insan! Biraz sözlerinize dikkat edin.

Bunun yanında sözlere dikkat çekecek olursak;
"Siz buna inanıyor musunuz? Niye böyle bir şey yapsınlar ki? Cehaletten oluyor. Eğer öyle aileler var ise, biz onlara konuşarak ulaşacağız. Onları eğiteceğiz. Böyle bakmanız lazım. Önyargıyla bakarsak hiçbir sonuca varamayız. Hem niye o yaşta kız çocuğu başını örtsün? Farz olursa örter. O yaşta örtmez."
Bu hanım farz olduğunda örtülmesinden bahsediyor.Yani akıl bali olmuş bir kızın örtmesinden.

Hem sanki üniversiteler türbanı çözmüş de,liseler çözmüş de millet ilköğretimin derdine düşmüş.Bırakın efendim başka şeylere tepki gösterin.Üniversitelerde çözülmemesine gösterin sinirlenin.

K

Kaçak

Guest
Aynı cümlenin devamında ...
İlkokula giden ögrenci sahile götürülüp mayoda giydirilemez deseydi , anlamaya çalışırdım ...
En azından zorlardım bu sineyi anlamak için ...
Hani modern bir aile çocuguna dese ...
Yavrucum , yarın bir gün ilerde dindar bir insan olursun yarın sahile gidecegiz , mayo bikini giymek istediginden eminmisin diye sorsa , görüşünü alsa, ve dahi buna aklının yetmeyecegini bilip 18 yaşına gelene kadar sahil ve plaja götürmese ...
Hayrunnisa Gülde buna teşvik etse , tıpkı dindarları teşvik ettigi gibi ..
O zaman saçma ama en azından adalet gözetilmiş derdim ...
Bu kompleks niye demek durumundayım şimdi ....

Serare

Profesör
Aynı cümlenin devamında ...
İlkokula giden ögrenci sahile götürülüp mayoda giydirilemez deseydi , anlamaya çalışırdım ...
En azından zorlardım bu sineyi anlamak için ...
Hani modern bir aile çocuguna dese ...
Yavrucum , yarın bir gün ilerde dindar bir insan olursun yarın sahile gidecegiz , mayo bikini giymek istediginden eminmisin diye sorsa , görüşünü alsa, ve dahi buna aklının yetmeyecegini bilip 18 yaşına gelene kadar sahil ve plaja götürmese ...
Hayrunnisa Gülde buna teşvik etse , tıpkı dindarları teşvik ettigi gibi ..
O zaman saçma ama en azından adalet gözetilmiş derdim ...
Bu kompleks niye demek durumundayım şimdi ....
Konu ince. Yazıp yazmamakta tereddütte kaldım ama aslında ikisi aynı şey değil biliyor musunuz. Detaylı yazılması gerek, neden aynı şey olmadığı ile ilgili, anlatması kolay değil.

Ben her şeyin çocuğun isteğine doğru orantılı olarak yapılması taraftarıyım. Psikolojisi gözetilerek, yaşamdan mahrum edilmeyecek, tad alması engellenmeyecek şekilde, bu da yerine, durumuna ve toplumuna göre değişir.

Sevgiler.

K

Kaçak

Guest
aynı şey değil ikazı başka bir arkadaştan daha geldi ?
Nedir farkı ?
Anlatırsanız sevinirim ...

Serare

Profesör
aynı şey değil ikazı başka bir arkadaştan daha geldi ?
Nedir farkı ?
Anlatırsanız sevinirim ...
Dediğim gibi anlatması kolay değil. Cümlelerimi seçmem gerek öncelikle, şu an vaktim de dar.

Kısaca şöyle diyeyim ne kadar doğru bir cümle olur bilemem ama birinde ona aslında çok ağır olan bir yük bindiriyorsunuz, teoride henüz tam kavrayamadığı, kavramasının mümkün olmadığı.

Diğerinde ise yemek içmek, uyumak gibi kavramlarla anlatılabilecek, o kavramlara benzer kavramlarla, yaşamla, doğa ile içiçe bulunuyorsunuz.

türkü

Kıdemli Üye
manşetin öznesi bu cümleden( ilkokulda başörtüsü cehalettir) ibaretse özgür-der'in yakıştırması yerinde..aynı sivrilikte başörtüsü magdurlarını destekleyen bir cümle daha sarfetseydi hem mücadele alanında tavrını korumuş olurdu hem de bu kadar tepkiyi almazdı.

çok çok azımız artık ilkokul çagındaki çocuklarımızı (tesettüre bürüyerek) islam kimligi ile yetiştirirken "yok bu kadın böyle nasıl konuşur" diyebilmeye yüz bulabiliyor ve dahi cesaret ve tepkimizi ortaya koymaya çalışıyoruz.bırakın onu ortaokul-lise çagına gelmiş kızlarımız hala gönlümüzde bulug çagına erişmedi yalan mı, bu ne ikiyüzlülük böyle? bir gerçek yüzümüze çarpılınca mı aklımız başımıza geldi. madem öyleyse kızlarınızı, çocuklarınızı, kardeşlerinizi kapatın da ondan sonra konuşun. haklı olmak için önce ona sahip olmak gerekir. yoksa her halukarda ya ikiyüzlü oluruz, ya da yalaka!

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Kemalistlere layık bir söylemi Müslüman olduğuna şehadet edilebilecek bir Hanım'dan gelmesi bizi çok üzmüş ve derinden yaralamıştır.

Buna tepkisin kalan dinini siyasete alet ve teslim eden zevata teessüf ederiz.

Evet, dindarlar için öncelik dinidir.

Ben anlamıyorum.

Başörtüsü meselesi oluyor. Öncelik bu değil
Ayasofya meselesi oluyor. Öncelik bu değil
Medresede defile yapılıyor. Önceik bu değil.
İçki içmeye yaşam biçimi deniliyor. Öncelik bu değil.
Domates 10 Lira oluyor. Öncelik bu değil.
Hükümet parasız diye açıkladığı sağlık hizmetlerini sessizce paralı yapıyor. Öncelik bu değil.
Terör tırmanıyor. Birileri tırmandırıyor.

Yahu öncelik nedir?

Neye tepki vermek lazım.

Emir Kustirica'ya yapılan haksızlığa mı?

Yani, halk AKP'nin üzüldüğüne üzülecek, AKP'nin istediğini konuşacak öyle mi?

AKP zihniyeti milleti felakete götürüyor.

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Üstelik bu insan başörtüsü mağduru ! eşinin partisi iktidar olunca AİHM ye açtığı davayı geri çekmişti , ne beklenirdi ki zaten...inandığın gibi yaşamazsan , yaşadığın gibi inanmaya başlarsın...Rabbim ayağımızı sabit kılsın.amin

agbi

Yasaklı
HENZİMETE uğrayan Erbakan değil sensin:)

bana HADDİNİ BİL diyerek kükrüyordun, ne oldu?

lafa bak şimdi toparlamaya çalışıyor cuk oturdu ne demek bilmiyordu öğrendi mahcup olmamak için ELEŞTİRİYE KATILDIĞINIZ İÇİN DEDİM diyor:)

Evet eleştiriye katılıyorum, bunda nasıl bir HADSİZLİK olabilir?

Hayrunnisa hanım yanlış yapmıştır, yanlış söylemiştir, PUDRA İLE KENDİNİ BEYAZLATMAYA ÇALIŞAN ZENCİ GİBİ DAVRANMIŞTIR... evet aynen öyle olmuştur.

Bu mu hadsizlik?

Ben sen değilim arkadaşım, ben haddimi bilirim.

Abdullah gülü doğru yapıtğı zaman nasıl desteklemişsem şimdi de yanlış yapmışlardır eleştiriyorum, eleştireceğim.

Sen de konuyla ilgisi olsun olmasın erbakana saldırmaya devam et:)

ha pardon ne olur beni de HENZİMETE uğratma:)

Ben haddimi biliyorum.

Bana ERBAKAN ın 4 Siyasi yenilgisini izah et de Haddimi bildir.

Bile Bile lades oldu Hükümet ler kurmakla.

ve soruyorum

ERBAKAN bunca sene İKTİDAR olamadı

Halk mı istemedi

ALLAH mı istemedi ?

Bana izah et.

Yanlış hatırlamıyorsam ERBAKAN Nizam partisi kapatıldıktan sonra Neden İSVİÇ reye gitti ve geri dönmesi ile oluşan dedikoduları neden TEKSİP etmedi.İSVİÇ re ye gitme sebebi olan sağlığı BİR ANDA NASIL DÜZELDİ ?

Bak KIRMIZI SARI

ERBAKAN ın fikirleri akıl yapısına tek harf negati,v yazamam AMMA Erbakan ın fikirlerinin yaşama geçirme biçimlerini her zaman tenkit ederim.

agbi

Yasaklı
Üstelik bu insan başörtüsü mağduru ! eşinin partisi iktidar olunca AİHM ye açtığı davayı geri çekmişti , ne beklenirdi ki zaten...inandığın gibi yaşamazsan , yaşadığın gibi inanmaya başlarsın...Rabbim ayağımızı sabit kılsın.amin

yaşadığın gibi inanmaya başlarsın...Rabbim ayağımızı sabit kılsın.amin

Siz kimsiniz bu şekilde kişiyi temelde İMAN olan bir şekilde yargılıyorsunuz ? Size kim verdi bu yetkiyi.

Yani elinize bir koz geçti yerden yere vurun, Biraz seviyeli olabilsek keşke...

Amaçları SİYASİ ÇIKARLARI için dini kullanmak

Söze bakın yaaa yaşadığın gibi inanmaya başlarsın...Rabbim ayağımızı sabit kılsın.amin Allah cc galiba bu kişiye yetki vermiş.

agbi

Yasaklı
Başörtülü bir hanıma,pudrayla beyazlaşmaya çalışan zenci diye nitelendirenleri ve buna alkış tutanları kınıyorum.Muhattabınız başörtülü bir insan! Biraz sözlerinize dikkat edin.

Bunun yanında sözlere dikkat çekecek olursak;
Bu hanım farz olduğunda örtülmesinden bahsediyor.Yani akıl bali olmuş bir kızın örtmesinden.

Hem sanki üniversiteler türbanı çözmüş de,liseler çözmüş de millet ilköğretimin derdine düşmüş.Bırakın efendim başka şeylere tepki gösterin.Üniversitelerde çözülmemesine gösterin sinirlenin.

Ünüversitelerde adım adım çözülmeye başladı yaa HUZURSUZ OLUYORLAR ELLERİNDE DİNİ KULLANMA KOZ ları azalıyor bundan FERYAT ediyorlar.

ALLAH cc AK parti ye yardım etsin.

SİSTEM le savaşıyorlar

Bir tarafta hala SİSTEMİN güçlü kurduğu İslam a NEGATİV bakış açıları belli olanlar.

Bir tarafta SİYASİ ÇIKAR için ELLERİNDEKİ kozlarının yavaş yavaş gitmesinden korkanların AK parti ye her fırsatta saldırması.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
yaşadığın gibi inanmaya başlarsın...Rabbim ayağımızı sabit kılsın.amin

Siz kimsiniz bu şekilde kişiyi temelde İMAN olan bir şekilde yargılıyorsunuz ? Size kim verdi bu yetkiyi.

.

bEN ZEYNEP :) Hayyırunnisa hanım diyorum bir zamanlar AİHM'ye dava açmıştı.TC cumhuriyetini mahkemeye vermişti derim hatırladınızmı , kendiside cehalet içindeymiş bizler gibi bir zamanlar :D hey gidi günlee hey .... bu arada şunuda belirtmek isterim , Hayyrunnisa GÜL o resepsiyosanda beni temsil etmedi...müslüman hanımı temsil etmedi... böyle açıklamalara şaşırmamak lazım....

agbi

Yasaklı
bEN ZEYNEP :) Hayyırunnisa hanım diyorum bir zamanlar AİHM'ye dava açmıştı.TC cumhuriyetini mahkemeye vermişti derim hatırladınızmı , kendiside cehalet içindeymiş bizler gibi bir zamanlar :D hey gidi günlee hey .... bu arada şunuda belirtmek isterim , Hayyrunnisa GÜL o resepsiyosanda beni temsil etmedi...müslüman hanımı temsil etmedi... böyle açıklamalara şaşırmamak lazım....

Geçmiş bilgim iyidir kendime göre.

Hatırlatmanıza gerek yok.

Bu Forum da bir başka arkadaşınız ERBAKAN olmasa idi Namaz kılan Cumhurbaşkanı Başbakan olmuyacaktı tesettürlü hnmları olmayacaktı diye iddiada bulunmuştu.

Başta kendim HİÇ KİMSENİN bu hanımefendiyi bu şekilde targılama hakkının olmadığını biliyorum çünkü TEMELİ İMAN benim öğrendiğim İslam bunu der hatta imza kısmımdaki AYET le.

11.Ey iman edenler, bir kavim (bir başka) kavimle alay etmesin, belki kendilerinden daha hayırlıdırlar; kadınlar da kadınlarla (alay etmesin), belki kendilerinden daha hayırlıdırlar. Kendi nefislerinizi (kendi kendinizi) yadırgayıp-küçük düşürmeyin ve birbirinizi 'olmadık-kötü lakablarla' çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir isimdir. Kim tevbe etmezse, işte onlar, zalim olanların ta kendileridir.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Geçmiş bilgim iyidir kendime göre.

Hatırlatmanıza gerek yok.

Bu Forum da bir başka arkadaşınız ERBAKAN olmasa idi Namaz kılan Cumhurbaşkanı Başbakan olmuyacaktı tesettürlü hnmları olmayacaktı diye iddiada bulunmuştu.

Başta kendim HİÇ KİMSENİN bu hanımefendiyi bu şekilde targılama hakkının olmadığını biliyorum çünkü TEMELİ İMAN benim öğrendiğim İslam bunu der hatta imza kısmımdaki AYET le.

.

kendi kendinizi yalanlıyorsunuz... ozzaman siz Erbakan hocamı yargılama hakkını nerden buluyorsunuz , durmadan akıl dağıtıyorsunuz...konular açıyorsunuz , :)

agbi

Yasaklı
kendi kendinizi yalanlıyorsunuz... ozzaman siz Erbakan hocamı yargılama hakkını nerden buluyorsunuz , durmadan akıl dağıtıyorsunuz...konular açıyorsunuz , :)

Aşağıdaki sözlerimin aksi bir mesajım var sa lütfen gösterin veya Konum.

lÜTFEN

Dikkat edin.

Ben asla

Erbakanı İMAN yönünden veya fikirleri yönünden yargılamadım tenkit de etmedim.Lütfen varsa bu şekilde mesajımı gösterin.

Ben Erbakanın ilk arkasından gidenlerdenim vede Eğitimi bırakanlardanım 12 Eylül den sonra da uzunadada ona Aş Giyim Kitap götürenlerdenim.

Ben ERBAKAN ın fikirlerini yaşama geçirme zamanını yargılayanlardanım.

veri

Yasaklı
insanın yüzde yüz inandığı gibi yaşaması mümkün müdür?
forumda yaşayan tek kişi bile olduğunu sanmıyorum.

çevresel koşullar önemli.

ben içki içmem kimse içeremez diye sık sık çevresine söylemde bulunan arkadaşımın başına gelen olay gibi
yapmam etmem demeyin imtihan dünyası
arkadaşımın kafasına pompalı dayandı
ya bir yudum içki ya mermi
tüfeği tutan sarhoş
bu durumda ölmek ise açıkça intihar...

başkalarını eleştireceğimize kendi yaşantımıza bakalım
hanımefendi belki bir hata yaptı veya yapmadı biz bilemeyiz.
hata yaptıysa tövbe yolu açık...
hata yapmadıysa bize ne oluyor...

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Aşağıdaki sözlerimin aksi bir mesajım var sa lütfen gösterin veya Konum.

lÜTFEN

Dikkat edin.

Ben asla

Erbakanı İMAN yönünden veya fikirleri yönünden yargılamadım tenkit de etmedim.Lütfen varsa bu şekilde mesajımı gösterin.

Ben Erbakanın ilk arkasından gidenlerdenim vede Eğitimi bırakanlardanım 12 Eylül den sonra da uzunadada ona Aş Giyim Kitap götürenlerdenim.

Ben ERBAKAN ın fikirlerini yaşama geçirme zamanını yargılayanlardanım.

bir seneye yakındır ihvandayım işiniz gücünüz Erbakanı milli görüşcüleri yargılamak...konularınızın yüzde doksanı ya hocamla, ya da milli görüşcülerle ilgili...büyük sıkıntınız var...

agbi

Yasaklı
insanın yüzde yüz inandığı gibi yaşaması mümkün müdür?
forumda yaşayan tek kişi bile olduğunu sanmıyorum.

çevresel koşullar önemli.

ben içki içmem kimse içeremez diye sık sık çevresine söylemde bulunan arkadaşımın başına gelen olay gibi
yapmam etmem demeyin imtihan dünyası
arkadaşımın kafasına pompalı dayandı
ya bir yudum içki ya mermi
tüfeği tutan sarhoş
bu durumda ölmek ise açıkça intihar...

başkalarını eleştireceğimize kendi yaşantımıza bakalım
hanımefendi belki bir hata yaptı veya yapmadı biz bilemeyiz.
hata yaptıysa tövbe yolu açık...
hata yapmadıysa bize ne oluyor...

Çok kez bu Forum da beyan ettim

BEN NEFSİMİ YENEBİLDİĞİM KADARI İLE İSLAM ı YAŞIYORUM.

Yaşamayadığım bir şeyi de başkası yaşamıyor diye NE TENKİT EDERİM NEDE YARGILARIM.

Bir noktada ben nefsimi yenmişimdir o ise bir başka noktada nefsini yenmiş İSLAM ı yaşamaktadır.

KISACASI

11.Ey iman edenler, bir kavim (bir başka) kavimle alay etmesin, belki kendilerinden daha hayırlıdırlar; kadınlar da kadınlarla (alay etmesin), belki kendilerinden daha hayırlıdırlar. Kendi nefislerinizi (kendi kendinizi) yadırgayıp-küçük düşürmeyin ve birbirinizi 'olmadık-kötü lakablarla' çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir isimdir. Kim tevbe etmezse, işte onlar, zalim olanların ta kendileridir.

agbi

Yasaklı
bir seneye yakındır ihvandayım işiniz gücünüz Erbakanı milli görüşcüleri yargılamak...konularınızın yüzde doksanı ya hocamla, ya da milli görüşcülerle ilgili...büyük sıkıntınız var...

milli görüşcüleri yargılama

İspat edin ama SİYASİ TARAFGİRLİ olan MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER değil.

Ayrıca ERCAN TEKİN ede İSPAT et dedim.

BENİM MİLLİ GÖRÜŞ HAKKINDA BIRAKIN KONUMU MESAJIMI ELEŞTİREN TEK HARFİMİ GÖSTERİN.

Ben MİLLİ GÖRÜŞ ü RUH olarak yaşarım savunurum

Benim için MİLLİ GÖRÜŞ : İslam a Hizmet ve Vatan a hizmettir.