f.gülenden tartışılacak sözler..!

islamveinsan

Doçent
bence bu devirde, bir cemaate bağlanmamak lazım.
alacaksın eline bi Kur'an-ı Kerim bi de ilmihal. :)
bu ikisi sana yeter.
oku, uygula.
cemaat falan filan bence hikaye.

Kardeş bir eline de hadis kitabı al.. Belki bakarsın...:dancing:
Bunları yapmak için ciddi bir ilim sahibi olmakgerek..
Ama cemaat ve tarikat da farz değil....
İstersen yalnizda yürüyebilirsin...
Ki özellikle günümüzde hastalıklı bir tarikta ve cemaat anlayışı var ki Allah muhafaza... Yalniz gitmeninde güçlükleri var..

Allah muinimiz olsun..

Bedrin_Aslanı

Profesör

Kardeş bu iki noktayi inş. daha iyi değerlendir...
Günahsız insan olamaz.... İnsan günahıyla vardır...

Selam ve dua ile..

Yanlış anladık galiba günahsız ağız derken neyi kasteddiğimi anladınız inşa'Allah. Benim size ettiğim duaya günahsız ağızdan edilmiş dua deniliyor. Bu ben günahsız biri olduğun için değil tabiki. Neyse yanlış anlaşılmış sanırım...

kul emir

Profesör
islamveinsan;87110Büt[/SIZE' Alıntı:
ün bütün yanlış ve kötü olmayacağı gibi bütün bütün de iyi ve doğru olunmaz... Yalnız konuştugumuz iman olunca bütün olmak zorundadır...
Sadece iki ayet i inkar ediyor diye müslüman sayilamaz hiç kimse...
Yada ne olacak sadece bi kaç hadisi sevmiyor/beğenmiyor gib...

İçlerinde iyileri elbet vardı... Lut kavminde de vardi ama iyileri ile beraber helak oldular... iyi olmak iyi niyetli olmak yetmiyor...

selam ve dua ile[/SIZE][/COLOR]
ben buna sadece gülüyorum iznizile bunları diyebildiğinizegöresizin imanınız tamöylemi yani katişekilde inanıyorsunuz size birisim vereceğim lütfen araştırın olurmu abdullah bin ubeyyyyyyyyy
bakalımpeygamberimizinbu adama nasıl yaklaştığını anlayabilecekmisiniz

Sofuoglu

Ordinaryus
bence bu devirde, bir cemaate bağlanmamak lazım.
alacaksın eline bi Kur'an-ı Kerim bi de ilmihal. :)
bu ikisi sana yeter.
oku, uygula.
cemaat falan filan bence hikaye.

forumda örneklerini görüyoruz: şeyhlerini uçuruyorlar mübarekler.:(
bir insana bu kadar da bağlanılmaz; nuh değil, peygamber değil o insanlar.

buna sizin cemaat ve hocanizda dahilmi?

yoksa laf olsun diyemi yazdiniz....

sanki bir celiski varmis gibime geldide yanlis anlasilmaya;)

Sofuoglu

Ordinaryus
bu sözden nefret ediyorum sizin cemaat bizimtarikat onlarin bilmemnei bu ne ya bir tek yol olmalı değilmi

sen nefret etsende ,etmesende bunlar var,

ben farkli birseye deginmeye calisdim,

sonucda seninde mutlaka bir fikriyatin var degilmi;)

kul emir

Profesör
hocamvallahi süpersiniz gerçekten siz hala soruma cevap vermediniz
ben buna sadece gülüyorum iznizile bunları diyebildiğinizegöresizin imanınız tamöylemi yani katişekilde inanıyorsunuz size birisim vereceğim lütfen araştırın olurmu abdullah bin ubeyyyyyyyyy
bakalımpeygamberimizinbu adama nasıl yaklaştığını anlayabilecekmisiniz
ce3vap bekliyorum

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
Yetmez mi?

"Bir tartışmanın uzaması iki tarafın da haksız olduğunu gösterir" diyor Hz Ali Efendimiz...
170 mesajdır tartıştığımız yeter... kimse karşı tarafa sen haklısın demeyecek. Herkes kendini savunur. "Haklıyım" düşüncesi ateş gibidir, bu ateşi körüklemeyelim....

.

agbi

Yasaklı
İslam ve İnsan rumuzlu Kardeşim yaklaşık size 4,5 soru yönelttim cevabını alamadım.

Birini tekrar soruyorum Nurcuları kabul etmiyorsun bu sizin fikriniz saygı duyarım ama neden kabul etmeyişinizi anlatırsanız daha fazla saygı duyarım.

Demirel den bahsetmişsin ama kabul etmediğin F.Gülen cemeatinin Demirelle ilişkisi yokki ?

Birde Diyalog a neden karşısınız ?

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Şunu en başta belirteyim ki buradaki insanların çoğunun yaşı ufak galiba ve sağlam bir dini eğitim almamışlar(bende ki izlenim bu).Sayfalarca tartışılmış meseleler kaç tane ayet ile hadis ile veya ulemanın içtihadı ile delil getirilmiş dönüp baktığımda nerdeyse yok denecek kadar az.Oysa ki Cenab-ı Allah ayet-i kerimede buyuruyor ki:

...De ki:"Eğer doğru söyleyenler iseniz (iddianızı ispat edecek) delilinizi getirin." (Bakara/11)

Fethullah Gülen demiş ki tesettür furuattandır.

Fıkıh da ahkamlar iki tane ana başlık altında toplanırlar.

1)Asli hükümler:İman esasları ve akaide ait olan ahkam
2)Fer'i hükümler:İbadet ü taat ile alakalı hükümlerdir ki Namaz,oruç,zekat vb..gibi

http://www.sevde.de/islam_Ans/F/feri.htm

"Fer" kelimesinin çoğulu arapça "Furu"dur. Furunun cem'i furuattır ve isim hali teferruat'dır.

Bir insan eğer derse ki tesettür furuattandır bunda hiç bir yanlış yoktur.Asl olan imandır,amel imandan sonra gelir.İmanı olmayan insanın namazının kabul olmayacağını söylemeye gerek yok sanırım.Ama bu demek değildir ki dinin fer'i hükümlerini uygulamaya gerek yok.Zaten Fethullah Gülen de hiç bir yazısında bunu ifade etmiyor.Sadece imanın amelden önce olmasını belirtmek için furuat tanımlamasını kullanıyor.

Bakın Fethullah Gülen başörtüsü hususunda ne demişti: "Örtü mevzuunda bir şey demeğe hakkımız yok. Konuyla ilgili Kur'an-ı Kerim'de açık sarih nasslar var. Bu itibarla mevzu, yorumların dışında kalır. Çünkü bu bir Allah emridir."

bir insan hakkında yorun yapabılmek ıcın onu ıyı tanımak gerekıyo f.gulen tanımakta kıtablarını okumak cd lerını vaazlarını dınlemek le olur herhalde bu icki icen namaza yaklasmasın ayetını yorumlamak gıbı olmus

Ahmedihsan

Paylaşımcı
efendiler kendinize gelein zındıka son hız çalışıyor siz birbirinizi yiyorsunuz

gumus_Tesbih

Paylaşımcı

Kardeş sen bunlari bir yerden okudun da mı alıntı yapıp taşıdın..?
Bildiğini mi duyduğun mu yazdın ?
İkinci sorum; bugün nurcu yada nur talebeleri namıyla piyasaya hakim olan cemaat buna dahil mi ?
üçüncüsü; demirelin peşinde demir gibi duranlar hariçten mi ?
.........
samimi olarak soruyor samimi cevaplarini bekliyorum...
Selam ve dua ile.....

soruların cevaplarını veriyorum

1. dünyada 63 dile çevrilmiş olan ÜSTAD BEDİÜZZAMAN HZ. eserlerinden biri olan TARİHÇE-İ HAYAT adlı esrin 575 syf (sözler neşriyat)alıntı yaptım...
2. nur talebeleri bilindiği gibi Risale-i Nur eserlerini okuyan kişilere nur talebes denir....
3. nur talebelerinden de siyasetle uğraşanlar var ancak biz genelde siyasete uğraşmayız. daha çok risale-i nur eserleri ile alakadar oluruz. zaten hizmet çok vakit ise kısıtlı....zira nur talebelerinde de 40 fazla farklı hizmet tarzı var....

ALLAH HİZMETLER ERLERİNDEN BİZİ EYLESİN...
FİTNE İLE FESATLA BİR YERE GİDİLMEZ...
ALLAH İÇİN RIZA-YI İLAHİ NOKTASINDA HİZMET EDEN HERKESTEN HER CEMAATEN;TOPLULUKTAN ALLAH RAZI OLSUN.
SON SÖZ;
BİZLERT MUHABBET FEDAİLERİYİZ HUSUMETE VAKTİMİZ YOKTUR....

Humeyra

Üye
Basörtü teferruattandir diyen imani yoktur be kardesim!!

Iyi vallah işinize geleni yorumluyoruz..Fethullah Gülen sapik kardesim! Allah cc onun gibilerini islah eylesin! Su adamin yüzünü görünce zaten nekadar nursuz oldugunu görebiliyorum. Migdemi bulandiriyor!

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Sapık olan kendinsin cahil, zerre kadar fıkıh bilgisi yok,iki tane arapça kelimeyi bir araya getirip konuşamaz,ne dendiğini anlayacak kadar muemelata sahip değildir bir de ahkam keser.Haydi yukarıda yazılanların aksini ispat et,kuru gürültü yapma.