f.gülenden tartışılacak sözler..!

aHuZaR

Can kayıp can firarda
“Kadınlardan idareci olmasının hiçbir sakıncası yoktur.”

aHuZaR

Can kayıp can firarda
“Kadınlardan idareci olmasının hiçbir sakıncası yoktur.”

varmi dinimizde kadinin yönetemiyecegi?
varmi kurand a bir ayet?
belkis bayandi ve kiralice idi adina ayet indi
kim bayan yönetici olamz diyebilirki kuran demiyosa?

Humeyra

Üye
Gunduzalp ben Türk degilim ve dogal olarak da Türkcem bozuk olabilir.
Fikih ilmim az olabilir ama en azindan Hak'i Batildan ayirabiliyorum!
Fethullah Gülen sapik bana göre. Fetwalari sapiktir!!
Illa entel dantel 30 cümle yazmama gerek yok. 2-3 satir yeterli benim icin.

Gercek mürsid-i kamillr var, Allah cc dostlari var. Allah cc yolunda ömürlerini harcayan ve seriata muhalefet etmeyen evliyalar benim bas tacimdir!
Mevlev tarikati olsun, Naksibend olsun, Kadiri olsun vs..Hepsine canim feda.

Kulaklari sağir, gözleri kör olarak Fethullah'in pesinden gitmem.
Said Nursi hazretleri buyuk alimlerdendir. Allah cc rahmet eylesin ve şefaatine nayiil eylesin.

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Sen kimsin kardeşim elinde levh-i mahfuz varmış gibi konuşuyorsun.Birşeyden anlamıyorsun madem ne fıkıh bilgin var ne türkçen doğru düzgün o zaman ne diye ahkam kesiyorsun?Eğer imanı yok dediğin insanın imanı varsa kendin kafir olursun.

Okumadın galiba Peygamber Efendimizin(aleyhis salatu ves selam) kafir sözünü sarf edenlerle alakalı hadisini.Senin gibi softaları ben iyi bilirim,kendi hocalarının dediklerini enfuslanmış gibi kabul ederler ama başkalarını cahilce suçlanmaktan geri kalmazlar.Bildiğide birşey olsa çevir kazı yanmasın misali kendi dediklerini sayıklayıp duruyor.Bana kuru gürültü yapma,şeriattan,fıkıhtan delil getir.Laf ettinmi de entel dantel söz zanneder.Kendi dediklerini toplasan üç tane adam akıllı laf yoktur.Ahkamdan anlamaz,usuldan anlamaz,furudan anlamaz...

@Ahuzar dediklerini direk olarak kaynak vererek göster.Sağdan soldan kırpılmış propaganda amaçlı yazılarla sonuca varamayız.Ama sen bu konuda Fethullah Gülen'in ifadelerini direk olarak sana coppy edeyim ve linki göstereyim.Fethullah Gülen kadınların kadınlar için de idareci olacağını ve Hanefi Fıkhına göre kadın davaların da Hakim olacağını söylüyor.Bu doğru mudur?Evet doğrudur Hanefi Fıkhına göre,İsteyen Fukhul Ekber'e müracaat edebilir:

Fethullah Gülen'e soru:

Kadın eli sıkma yasağı, örtünme gibi şeyler gerçekten İslam'ın özünde olan şeyler midir?

-Örtü konusunda bir şey demeye hakkımız yok.Kur'anın içinde açık sarih naslar var yani. Bu mevzu bizim yorumlamamızın dışında kalıyor. Çünkü bu Allah'ın emridir.

http://tr.fgulen.com/a.page/eserleri/kavramlar/a224p1.html

yakarış

Üye
slm alykm.yazılanları okuyunca şaşırdım açıkçası.niye birbirimizin yaptığı güzel şeyleri alkışlayacakken tenkit eder olduk.daha kendi içimizde halledememişizki..Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sözlerinde anlatmak istediklerini anlamaya çalışmak yerine art niyet aramaya çalışmayalım lütfen...

yakarış

Üye
hümeyra hanım,cümlelerin zahirine bakıp da düşünmeyenlerdensiniz galiba..teferruattandır derken asıl İslam kaidelerinin içeriğindendir demek istiyor hocaefendi.Tıpkı namaz asl,içindeki farzları teferruatıdır demek gibi.bunları kimsenin inkar ettiği yok.Bütün dünya Fethullah Gülen'in nasıl biri olduğunu bilirken ve desteklerken sizin mideniz bulanmış bi önemi yok.bence biraz daha araştırın,ok.

BADUH

Asistan
Basörtü teferruattandir diyen imani yoktur be kardesim!!

Iyi vallah işinize geleni yorumluyoruz..Fethullah Gülen sapik kardesim! Allah cc onun gibilerini islah eylesin! Su adamin yüzünü görünce zaten nekadar nursuz oldugunu görebiliyorum. Migdemi bulandiriyor!

SA,

Başörtüsü füruattandır diyenin imanı olmadığını; 4 karılı (bayanlar kusura bakmasın), göbeği yarım metre önünde, dini çarşaf-sarık-cüppe-sakal dörtlüsüne indirgemiş, kerameti kendinden menkul, ilmi uyurken beynine nakşedilmiş şeyhin mi yumurtladı?

Nasıl, güzel oldu mu benim tasvirim? Aynı seninkine paralel oldu değil mi?

İnsaf arkadaşlar. Seviyeli olun. Sen nasıl sevdiğine, şeyhine, liderine laf söylenmesinden hoşlanmıyorsan sen de seviyeli ol ve konuş.

Bir de aklınızı lütfen başkasına teslim etmeyin. Varsa zerre kadar aklınız kendiniz kullanın. Varsa delilin yaz delilini ona göre adam sayıp dikkate alalım. Şeyhim yumurtladı doğrudur. Babayı doğrudur.

Getir Kur'an-ı Kerim'den Ayeti (mümkünse içinde parantez bulunmasın), getir Hadis-i Şerif'i (mümkünse mütevatirliği konusunda hem ehl-i sünnet hem ehl-i şia ittifak etmiş olsun) o zaman adam diyelim, sayalım, okuyalım, nasiplenelim.

Yoksa bu ne yahu? Bu kadar mı sığsınız?

İyi çalışmalar.

furk

Üye
edit:
uslubunuz forumumuza uygun değil...

forumumuz da size uygun olmayabilir...

bu adresi tarayıcınızdan siliniz...
maTRax

S

SaLtan

Guest
Gunduzalp ben Türk degilim ve dogal olarak da Türkcem bozuk olabilir.
Fikih ilmim az olabilir ama en azindan Hak'i Batildan ayirabiliyorum!
Fethullah Gülen sapik bana göre. Fetwalari sapiktir!!
Illa entel dantel 30 cümle yazmama gerek yok. 2-3 satir yeterli benim icin.

Gercek mürsid-i kamillr var, Allah cc dostlari var. Allah cc yolunda ömürlerini harcayan ve seriata muhalefet etmeyen evliyalar benim bas tacimdir!
Mevlev tarikati olsun, Naksibend olsun, Kadiri olsun vs..Hepsine canim feda.

Kulaklari sağir, gözleri kör olarak Fethullah'in pesinden gitmem.
Said Nursi hazretleri buyuk alimlerdendir. Allah cc rahmet eylesin ve şefaatine nayiil eylesin.

imanı var ise. yoktur dediğin için bu tasnif sana girsinmi..

fethullah gülen veya bir başkası farketmiyor. emin ol sıradan biri için deseydin yine bu lafı hakettin sen..

S

SaLtan

Guest
furk adlı üyeye

he11ot8.jpg

gel benim kellemi al..

dönersek kalleşiz !

furk

Üye
forum cok uygun banlanana kadar devam ama bu arada bu haınce lafı eden mahluk un masajını neden edıtlemedın anlamadım dosdogru musluman olalım ne demek bu Başörtüsü füruattandır diyenin imanı olmadığını; 4 karılı (bayanlar kusura bakmasın), göbeği yarım metre önünde, dini çarşaf-sarık-cüppe-sakal dörtlüsüne indirgemiş, kerameti kendinden menkul, ilmi uyurken beynine nakşedilmiş şeyhin mi yumurtladı?

bu resmek hainlik alçaklıktır !

BADUH

Asistan
forum cok uygun banlanana kadar devam ama bu arada bu haınce lafı eden mahluk un masajını neden edıtlemedın anlamadım dosdogru musluman olalım ne demek bu Başörtüsü füruattandır diyenin imanı olmadığını; 4 karılı (bayanlar kusura bakmasın), göbeği yarım metre önünde, dini çarşaf-sarık-cüppe-sakal dörtlüsüne indirgemiş, kerameti kendinden menkul, ilmi uyurken beynine nakşedilmiş şeyhin mi yumurtladı?

bu resmek hainlik alçaklıktır !

SA,

Arkadaş bari okuma özürlü olma. Adam gibi oku yazılanı.

Fesubhanallah.

İyi çalışmalar.

Humeyra

Üye
Ama da dirdircisiniz ha:) Nezaman kaynak sorsan hep Gülen'den sözleri alirlar. Nice kitaplar var, Abdulkadir Geylani, Imam-i Rabbani, Omer Nasuhi Bilmen vs gibi büyük alimler. Ama yok siz düsünce fikirlerinizi sirf Fethullahtan alırsınız. Breh breh.

Gecin bunlari be kardesim. Adam gibi müslüman olsaniz CHp ve ANAP'a oy vermezsiniz. Gecin bunlari lütfen. Ben ancak gercek mürsid-i kamillere tabi olurum ve bu arada Mahmut efendi nin talebesi degilim. Mahmut efendiye canim feda! Onun ayagının tozunun tozu bile olamazsiniz.
FEthullah Gülen sanki mürsid-i kamil miş...Gec bunlari. Said Nursi hz. lerine tabi olsaniz neyse en azindan dogru yolda olmus olurdunuz..ama yok nerde sapitmis olan var..siz ona tabi olursunuz..

Herkesin nasibi ayri. Siz yine entel dantel konusmaya devam edin..kendinizi kandirmaya devam edin lütfen.

S

SaLtan

Guest
hasta bunlar ya.. kafayı yemiş, tırtlamışlar. yok öyle değil humeyrada kafa yok zaten. olmayan kafanın neyini yesin.

furk mudur nedir. derdin varsa yanaş bakayım.. ajanmı değilmi görürsün.

furk

Üye
her yerde hazırım senıngıbı narcı danmı cekınecegız guldurme beni !!

S

SaLtan

Guest
komik olma harbi mal sın ya:)

müslümanlığı bilmiyorsan öğretelim istersen. uslu ol ve yazılanları dinle.. adam sanayım seni..

müslümanlığın en temel özelliklerinden biri de töhmet altında kalmamaktır. başkalarının yanlış anlama nedeniyle kendisi hakkında kötü düşünmesini engellemek bir görevdir. töhmet altında kalmak istemiyorsan savaşırsın benimle..

çeşitli abuk nedenlerle benide öldürüsen yine eyvallah. seni bekliyorum..

zerre kadar imanın ! varsa gelir bulursun beni..

BADUH

Asistan
her yerde hazırım senıngıbı narcı danmı cekınecegız guldurme beni !!

SA,

Ne yani çirkeflik (çamur) taktiği mi kullanacaksın? Hakaret mi edeceksin? Yoksa adam gibi tartışacak mısın?

Bilelim de ona göre ya adamdan sayalım yada fason forumcu deyip geçelim.

Niyetini belli et ve de seviyeli ol. Yoksa hakaret etmek kolay. Varsa seviyen varsa beynin koy masaya.

Yoksa sus! Kainat mescid-i kebirinde Kur'an kainatı okuyor. Onu dinliyelim. O Nur ile...

Hay Allah. Hatlar karıştı galiba...

İyi çalışmalar.

furk

Üye
elhamdulıllah ımanım tam ama senıngıbı narcılar korkudan dısarı bıle cıkamsken bız pankart acıp afıs asıyorduk beklıyosunda pm den ban adres fln ver yoksa nasıl ulasırım ama verırsen ınankı gelırım !

papa destekli islam zaten bızım ıslam anyasımıza ters ama geldıgımde sen ogreneceksın ınankı !

Enes

İhvan Forum Üye
maşallah...

tartışmayı iki gün kotrolsüz bıraksak küfürler havada savuşacak...

kimi klavye delikanlılığı yapıp tehdit edecek kimi benim liderime hakaret edersin haaa diyerek karşısındakinin liderine hakaret edecek...

samimi ve hak tarikat şeyhleri sizin gibi müritleri olduklarını görünce ne kadar üzülüyorlar biliyor musunuz?

cahilane sözlere bakın hele...

neymiş kadınlar idareci olabilirlermiş... olamazlar mı? hz aişe bilfiil birçok şeyi idare etmemişmidir?

kadınların içtimai hayatta yeri yoktur diyen bir ayet ya da hadis getirin önüme... kendi salt fikirlerinizi doğru olarak sunmanız doğrumudur...

evren hakkında öylemi söylemiş? hani kaynak hani ses kaydı hani kitap? ona düşman gazetelerde çıkan haberlerimi bana kaynak göstereceksiniz...

yazık... aklı başında binlerce üyemiz var hiçbiri bu boyutunu düşünmeyecek mi? kenan evren kimlerin adamı? fethullah hocayı kim eleştiriyor?

vatan hainleri sizin gibi cahillikten bol cesaretli kişilere kıs kıs gülüyor...

“Kadınların başlarını örtmesi iman meselesi ölçüsünde önem arzetmez. Allah’a karşı kulluk, umumi manada kulluk ölçüsünde önem arzetmez bunlar. Teferruata ait meseledir. Nitekim, Allah’a iman meselesi Mekke’de Efendimize tebliğ edilmiş, namaz meselesi orada bize farz kılınmış, daha sonra da zekât bize farz kılınmış. Ama tesettür meselesine gelince biraz farklı. Zannediyorum Peygamberliğin 16. ve 17. senesinde müslüman kadınların başları açıktır. Temel meseleler varken, teferruatla uğraşılmamalı.”

nere de tam kaynak? tam olarak ne söylenmiş... hemen 3. mesajda adige batur kardeşim bir açıklama yapmış kaç kişi bunu araştırdı?

ve bunu siz furuat ile karıştırıyor olmayasanız...

evet bende tekrar ediyorum: Başörtüsü takmayan bir hanımefendi imansız değildir... Günahkardır...

öyle işkembeden atmak kolay...

kavacıklı iddialarda bulunmuşsun sana Allah'ın adı ile kasem ederim ki sen bunları sadece kulaktan dolma duydun... "uyduruyorsun" diyenlere "Allah bilir" diyorsun amenna... Allah en doğrusunu bilir peki sen almakta olduğun vebali biliyormusun? körü körüne düşmanlık yapıyorsun git biraz araştır... tek hata da silme... evet hatasız bir cemaat değil peki nakşibendilik hatasız mıdır? araştırsam dünya kadar hata çıkarırım ama bu direkt şeyhi ilgilendirmez ve müslümanların ayıpları örtülür aşikar edilmez...

"Bu arada utanmasanız F.Gülen'i peygamber makamına çıkaracaksınız..." ne kadar da saçmaladığının farkındamısın... tövbe et...

furk

Üye
ALLAH cc hepimizi ehli sunnet vel cemaat eylesin bosluga dusup kandırılan,kullanılan buyulenmis kardeslerımızıde kurtarsın!