Cübbeli Ahmet Hoca ve Gözaltına alınmalar

İhvan Forumun Cübbeli Ahmet Efendi Konusuna yaklaşımı nasıl olmalıdır?

• Konuşturulmamalı,açılan konular kapatılmalıdır.

Oy: 33 34.4%
  • Bu konu tartışılmalı ve gerçekler gün yüzüne çıkartılmalı.

Oy: 21 21.9%
  • Hakaret olmadan konunun tartışılması gerekir.

Oy: 42 43.8%

• Kullanılan toplam oy
    96

veri

Yasaklı
yahu konu o bu şu mu idi:)
cübbeli meselesi ne oldu diyeyim de konuya gelsem

Murat Yazıcı

Ordinaryus
Abdülhamite ,karşı çıkan, onun zulme varan yönetimine ve istibdadına karşı ,ona tenkitler ve hakaretler eden,o zamanın
Akif gibi yüzlerce yazarları şairleri var mıdır...?

Abdülhamit devrine ait tüm gazeteler,yayınlar ,yazılar bu gün
arşivlerde mevcuttur...

Akif gibi Abdülhamitin istibdadına kaç yazarın,kaç şairin,
kaç zamanın aydınının lanetler okuduğundan haberiniz var mı ..??

Çok gülünesi laflar bunlar...Çok komik laflar...

Demek Sultan Vahidettin, Mustafa Kemale ,Anadoluyu işgal eden yunanlılarla savaşması için emir verdi......:D

Demek sultan vahidettin Mustafa Kemale para gönderdi..:D

Demek sultan vahidettin Mustafa Kemale asker gönderdi..:D

Bu arada sultan vahidettinin Mustafa Kemalin yakalanarak,
derdest edilip istanbula gönderilmesi için ferman vermiş midir acaba..???

Böyle bir ferman var mıdır..???

Yüzbinlerce Müslümanı katletmiş bir kitapsız kafir -Cengiz Han- hakkında "Türk büyüğü" lafını telaffuz edebilen bir kişinin zekası ve kültür seviyesi hakkında ne düşündüğümü daha evvel yazmıştım.

agbi

Yasaklı
BU KONUYU BAŞTAN İLK MESAJ dan itibaren okuyun

Sonra Düşünün

vede

Kendinizi ÖZELEŞTİRIYE YATIRUN ve sorun Lütfen kendinize

BEN ALLAH a İSLAM a VATAN a Hizmet etmek istiyorum bu konun bu hizmetlerim arasındaki ÖNEMİ NEDİR Önemine uyan kaç düşüncem var ve diğer üyeler yazmışlar ?[/SIZE]

Göreceksini yazılanların % 90 ı Konun ana fikrinden çok TARAFGİRLİK ve TENKİT vede YARGILAMA.

hirahos

Kıdemli Üye
Sultan Abdulhamid Han Hz., zalim de değildir, müstebdid de değildir... Yakın tarihin gördüğü en muhterem, en dahi siyasi ve en halis mü'min şahsiyetlerinden birisidir. Veli derecesinde takvalı ve ferasetli bir Müslüman halifedir.

İslam alemi hakkındaki, onu cebabirenin eline teslim edip hem İslam'ın şerefini muhafaza edecek yeni Müslüman nesillerin var olmasını hem de Müslümanların terbiyesini ve nimetin kadrini iyice anlamalarını isteyen "Takdirin" yetişeceği son demlerde mükemmel ve müthiş bir siyaset izleyerek büyük yıkılışı onlarca sene geciktirmeyi başarmış; netice yine mukadderdir, takdire karşı gelemeyeceğini anlayıp kendi eliyle gücü yeterken tahtından inmeyi bilmiş bir mübarek Padişahtır. Ömrünü sefalet ve acılar içinde tamamlamış bir mütevekkil...

Sultan Abdulhamid'i zalim ve müstebdid görenler/gösterenler başta Yahudiler ve hempalarıdır. Sonra, Yahudinin oyununa gelen "ferasetsiz" muhalifler ile onların günahlarına ortak olmuş torunlardır; cümlesi aldananlardır. Ki o muhaliflerin hemen tamamı, Padişaha olan taarruzlarından ve hakaretlerinden pişman olmuşlar; kendileri de "Salih olan halifeye itaat gerek, aksi halde herc ü merc (karışıklık ve anarşi) olur" diyen Ehli Sünnetin bu kıymetli ilkesine uymamalarının cezasını hayli hayli çekmişlerdir. Hatta içlerinde öyleleri vardır ki Abdulhamid Han'ın sahneden çekilmesiyle meydana çıkan "asırlık" harabenin molozlarını ve küllerini ömürleri boyunca temizlemekle uğraşmışlar; bu uğurda hapisler, sürgünler görmüşlerdir. Fakat acı bir tecelli muvaffak olamadan ömürlerini tamamlamışlardır.

Bir meşhurun dediği gibi: “Sultan Abdülhamid’i kötülemek cehalettir.”

Allah Teala, Abdulhamid Han Hz.lerine ve ceddine rahmet eylesin... Sülbüne de.. Makamını mekanını yüce eylesin. Biz ondan razıyız ve ona daim duacıyız.

agbi

Yasaklı
İsrailli bir siyonist devlet adamı derki

MÜSLÜMANLAR NE ZAMAN KURAN ı tam anlamı ile anlamaya başlarsa İŞTE O ZAMAN KORKARIZ.

Kıssadan Hisse.

İspatımı işte bu konudaki mesajlar DOĞRU DEMİŞ

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Şimdi de sıra Mehmet Akif'e mi geldi :)

Ciddi problemli insanlarsınız,vahhabi nereden çıktı?
Mehmet Akif onu demiş ise az bile demiş

Şiirin tamamını okursan anlarsın

"Ya açar bakarız kur'anı kerimin yaprağına
Ya üfler geçeriz bir ölünün toprağına
İnmemiştir hele O Kur'an bunu hakkıyla bilin
Ne mezarlıkta okumak ne fal bakmak için"

derken mezarlıkta okunmaz gibi bir sonuç çıkarmak insan zekası ile alay etmektir.
Akif cağdaşlarının Kur'ana uzak oluşundan şikayetçi.

Kadir Mısıroğlu iyi bir yakın tarihçi ama mükemmel değil gördüğünüz gibi
Bu ülke bunun gibi daha çok kavuklu kadirler görecektir ama asla bir Mehmet Akif daha gelmeyecektir..

Allah razi olsun
herifler herseyi halletmisler gibi simdide derin güclerin carpitmalariyla devletimizin sarsilmaz bildigimiz son kalelelerine tarikat maskesiyle saldirmaya basladilar!

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Sultanabdulhamid gibi bir padişaha ' melun' gibi ...galiz küfürler eden merhum akife, üstad Kadir Mısıroüğlunun tenkidlerini perde yaparak, üstada saldırmak isteyenlerin elinde hiç bir şey kalmadı..İftiralarınıda gösterdik.. ewrgenekon2 adlı oluşum, muhaliflerinden kurtulmak için her yola başvurdular, hatta üstad dahi 4 kere suikasda maruz kaldı...
Akif doğruları yanlışları ile yaşamış vefat etmiş,islam üzere yaşamış ve hayatını bu dinin ızdırabı ile çilesi ile sonlandırmış bir mü'min. Yaşayanlara düşen hayırla yad etmektir.

mehmet akifin hatalari olmus olabilir ,hatasiz kul olmaz,seninde bircok hatalarin var... sizin yaptiginiz ise cok ama cok daha büyük bir hatadir,ölmüs bir insanin arkasindan konusup giybet hatasi yetmiyormus gibi birde eski hatalari carpitarak sisirmek,tekrar masaya yatirip fitneye alet olmak, zamansiz ve gereksiz bir cikisla devletimizin dindarlardan yana olan hayirli degerlerini tartismaya acip devletimizi yikmaya calisan derin güclerin yapamadigini yaparak hainlerin ekmegine yag sürmek hata olarak yeterde artar... milletin milli degerlerine sirtini cevirdigi,vatan sevgisine ihtiyacimiz oldugu bu devirde böyle cikislarin yapilmasi isin ucunu düsünememektir,suursuzluk ve basiretsizliktir.

Birde kendisine "serseri" diyecek kadar ileriye gitmeniz ne derece terbiyesiz insanlar oldugunuza acik delildir.

Bizim talim ettiğimiz edep ve ahlak anlayışında "ölülerimizi hayırla yad etmek" vardır. Bu ahlaktan fersah fersah ırak olmanız "edeb" ve "ahlak" seviyenizi göstermektedir.

"ölülerinizi hayırla yad ediniz" ferman-ı Nebevisine muhalefettir bu davranış şekli.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
...İstiklal Marşındaki kullanılan ''ırk'' tabirleri birden fazla.Buna dayanarak üstad ona serseri bile dese .

"Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet bu celal?"

Aciklamasi:

‘Irk’ ifadesi millet halk ulus anlamıyla ikincil anlamıyla kullanılmışdır. Değilse şair ırkçılık yapıyor olamaz çünkü böyle bir şey Türkiyede türklerden baska "IRK" larin varligindan haberdar olan ve siirlerinde IRKCILIGIN kötülügüne isaret eden şairin İslamcı kişiliğine inancına ters düşer.
‘ırk’ kelimesi seçilerek şiirde bir ses uyumu ahenk sağlanmıştır.
aksini idda edip irkcilik yaptigini söylemek asagdaki siiriyle celiskiye düser:

“Ne Araplık,ne de Türklük kalacak aç gözünü!
Dinle Peygamber-i Zîşanın ilâhî sözünü!
Müslümanlık sizi gayet sıkı,gayet sağlam,
Bağlamak lâzım iken,anlamadım, anlayamam,
Ayrılık hissi nasıl girdi sizin beyninize?
Fikr-i kavmiyyeti şeytan mı sokan zihninize?
Birbirinden müteferrik bu kadar akvamı,
Aynı milliyetin altında tutan İslâm’ı,
Temelinden yıkacak zelzele, kavmiyettir
Bunu bir lâhza unutmak ebedî haybettir…”

“Müslümanlıkta anâsır mı olurmuş? Ne gezer!
Fikr-i kavmiyyeti tel’in ediyor Peygamber!
Arnavutluk ne demek? Var mı şeriatte yeri?
Küfr olur,başka değil,kavmini sürmek ileri.”

Şayet Mehmet Akif ırkçı olsaydı,Arnavut ırkını ön plana çıkarırdı.Zira kendisi Arnavut kökenlidir.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
"Müslümanların arasında ırkçılık davasının,diğer bireylerle ırka ve cinse bağlı taassubun belirmesi ve memleketin ölüm dirim meselelerinden biri haline getirilmesi meşrutiyetten başlar.Bu cehalet sebebiyle avrupadan aldığımız zararlı ve yabancı bir bid attir.Zaten avrupanın daima en fena şeylerini almak iyi şeylerini de bozmadıkça tatbik etmemek bizim dikkati çeken en büyük felaketlerimizdendir.Irkçılık davası dinen kötüdür.Benimsenemez.Dini tabiri ile bir cahiliye davasıdır.İslamın beka ve kıyamına müslümanların refah ve saadetine en müthiş bir darbedir.Hemen hemen bütün islam memleketleri ehli küfür eline geçmişken bir avuç müslümanın ben Türküm ben Arabım ben Kürtüm ben Lazım gibi iddaalarla birbirine bağlarını gevşetmesi hele düşmanlarımızın tecavüzkar ayakları ta kalp evimize bastığı bir sırada bu deliliktir.Din,iman,akıl ve muhakeme alanından uzaklaşarak ırkçılık davasının aldatıcı serabı ardında koşan Arnavut kardeşlerimizin başına gelen büyük musibet bize ibret verici korkunç bir derstir."

KAYNAK: MEHMET AKİF ERSOY

Dua Nur

Kıdemli Üye
Savcılık: Çete, eski Türkiye güzelini şantaj için kullandı

Savcılık, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün yargılandığı davanın ek delil klasörlerinde, çetenin eski Türkiye güzeli Neslihan Önder'i kullanarak kamuoyunun yakından tanığı isimlere şantaj yapmaya çalıştığı belirtildi.

Ünlü isimlere şantaj iddiası

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne görülecek davanın ek delil klasörlerinde yer alan belgelere göre çete, oyuncu İlker İnanoğlu ve işadamı Erdal Acar’ın da aralarında bulunduğu bazı isimlerden, şantaj yaparak para almak için planlar yapmış.

'Çete, eski Türkiye güzelini yönlendirdi'

Nejat Ergin’in liderliğindeki çetenin, soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Türkiye Güzeli Neslihan Önder aracılığıyla kamuoyunun da yakından tanığı isimleri tuzağa düşürmek için çalıştığı ileri sürüldü.

Belgelerde Önder’in tanıştığı kişilerin özel bilgilerini ele geçirerek çeteye verdiği ve çetenin bu bilgilerle şantaj yaparak para almaya çalıştığı belirtildi. Neslihan Önder’in bu amaçla oyuncu İlker İnanoğlu ve işadamı Erdal Acar ile bu amaçla ilişki kurmaya çalıştığı ileri sürüldü.

İlker İnanoğlu ve Erdal Acar ifadeye çağrıldı

Bu tespitin ardından Erdal Acar ve İlker İnanoğlu ifadeye çağrıldığı ortaya çıktı.

Emniyette müşteki sıfatıyla ifade veren işadamı Erdal Acar’a, "Yiğit Ergin’in manken Neslihan Önder’i yönlendirerek, bazı şahıslar hakkında elde ettikleri kişisel verileri şantaj amaçlı kullandıkları anlaşılmıştır. Bu kapsamda, Neslihan Önder’in sizinle ilgili bir takım planlar yaptığı ve bunun karşılığında haksız çıkar sağlamayı amaçladığı değerlendirilmiştir. Bildiklerinizi anlatınız" diye soruldu.

Acar: Anlam veremedim

Erdal Acar ise, "Ben adı geçen Neslihan Önder ve Yiğit Ergin’i tanımıyorum. Şahısların bana karşı bu şekilde faaliyet içinde olmasına anlam veremedim. Bu şahıslar tarafından herhangi tehdit ve şantaja maruz kalmadım. Şikayetçi değilim" diye ifade verdi.

İfadeye çağrılan İlker İnanoğlu ise yurtdışında olduğunu belirtti ve ifadeye gelmedi.

t24

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Asıl Cübbeli Ahmet hocayı yakan videolar aşağıdadır.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Cübbeli'yi hangi kasetin yaktığını sen de iyi biliyorsun malum ...ama burası yeri değil :)

El insaf yahu!Sex kaseti komplodur.Bir kimse nasıl olurda 45 veya 53 sene suçla yargılanır?Bu büyük bir zulümdür.Cübbeli hocayı kasıtlı olarak hapislerde çürütmek istiyorlar.Yani anlayacağınız bu adamı bitirmek istemektedirler.Velev ki 45 sene ceza yese bile akabinde yüzlerce cübbeli hocalar var.İt ürür kervan yürür kardeşim.Cübbeli hocaya büyük haksızlık etmişlerdir.

AKP, seçimlerde hangi yüzle İsmail ağa cemaatinden oy isteyecek doğrusu merak ediyorum.