Cübbeli Ahmet Hoca ve Gözaltına alınmalar

İhvan Forumun Cübbeli Ahmet Efendi Konusuna yaklaşımı nasıl olmalıdır?

• Konuşturulmamalı,açılan konular kapatılmalıdır.

Oy: 33 34.4%
  • Bu konu tartışılmalı ve gerçekler gün yüzüne çıkartılmalı.

Oy: 21 21.9%
  • Hakaret olmadan konunun tartışılması gerekir.

Oy: 42 43.8%

• Kullanılan toplam oy
    96

Dua Nur

Kıdemli Üye
SAVCI : Ahmed Ünlü'nün mağdurlarla nikah kıyarak bir süre beraber olduğu tespit edilmiştir

KAMUOYUNDA ’Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu "Karagümrük çetesine" yönelik açılan davada savcı mütalaasını verdi.

İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan
İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Barış Sezek, Osman Aydemir ve Mahjouba Demirel geldi. Mahkeme başkanı, Savcı Yavuz Pehlivan’a mütalaasını açıklaması için söz verdi.

Savcı mütalaasında yargılamaya konu iddiaları sıraladı. Mütalaada, sanıklardan Barış Sezek ve Fas asıllı Mahjouba Demirel’in evlenme vaadiyle sanıklardan Ahmet Mahmut Ünlü için zaman zaman yurtdışına giderek bir kısım mağdurların getirildiği, söz konusu mağdurlara sanıklardan Ünlü’nün beğenmesi ve nikah yapılması halinde ayrı ayrı ev tutacağını, masraflarının karşılanacağını, aylık belli bir para verileceğini, dışarı çıkacakları durumda çarşaf giyeceklerini söyledikleri belirtildi.

Mütalaada, sanık Ünlü’nün masraflar için 13 bin lira gönderdiği, bir kısım mağdurlarla nikah kıydığı ve bir süre beraber olduğu tespit edildiği belirtildi.

Ancak, savcı mütalaasında, "Türkiye’ye getirilen mağdurların başkaca sanıklarla beraber olmadığı ve başkaca şahıslarla beraber olması için getirilmediği, mağdurların zorla beraber olduklarına dair yeterli delil bulunmadığı, emniyette bir kısım müştekilerin beyanlarından tehdit unsurundan bahsedilmiş ise de tapelerden bu hususların teyit edilemediği anlaşılmıştır" dedi.

ÜNLÜ İLE BERABER 16 SANIĞA BERAAT

Savcı, Ahmet Mahmut Ünlü, Barış Sezek, Osman Aydemir, Mahjouba Demirel, Burhan
Adıyaman, Kamara Alihammedova, Kakramonjon Khoulmamadov, Mehmet Batur, Muhammed Ali Melemez, Kadriye Sezek hakkında "Örgüt kurmak ve örgüte üye olmak" suçlarından delil yetersizliği, "İnsan ticareti, fuhuşa teşvik ve aracılık etme" suçlarından suçların manevi unsurunun bulunmadığı, "Cinsel saldırı" suçundan ise soyut iddia haricinde yeterli delil elde edilemediği gerekçeleriyle ayrı ayrı beraatlerine karar verilmesini talep etti. Savcı, sanıklar Nejat Ergin, Yiğit Ergin, Celil Yavuz, Saim Uyanık, Murat Tolga Ohri, İbrahim Danacılar hakkında "Örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak" suçlarından yeterli kesin inandırıcı delil bulunamadığı gerekçesiyle beraatini istedi.

SAVCI "TEHDİT" VE "RESMİ BELGEDE SAHTECİLİKTEN" CEZA İSTEDİ

Savcı, Nejat Ergin hakkında sadece, mağdurlardan Ahmet Şahin ve Salih Aslan’ı ölümle tehdit ettiği suçlamasıyla "tehdit" suçundan, 1 yıldan 4 yıla kadar cezalandırılmasını talep etti. Sanıklardan Mahjouba Demirel hakkında ise sahte pasaport bulundurduğu gerekçesiyle "resmi belgede sahtecilik" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

"MÜVEKKİLİM UMRE’YE GİTMEK İSTİYOR"

Mütaalanın ardından söz alan sanık Barış Sezek’in avukatı Özkan Arıkan, "Müvekkilim anne ve babasıyla umreye gitmek istiyor. Bu nedenle yurtdışı çıkış yasağının kaldırılmasını talep ediyoruz" dedi. Mahkeme heyeti bu talebi reddederek, talebin hükümle birlikte değerlendirilmesine karar verdi.

Duruşma 23 Haziran’a ertelendi.

http://www.gazetevatan.com/cubbeli-icin-flas-karar--753902-gundem/

Yahayy

Kıdemli Üye
? 'o çıkar çıkmaz ilk alan ben olurum, kefeni ilk ben alırımcı @abdullah birisi gibi ihvanların paraları şuan Kazakistan, Özbekistan bankalarında heralde.
Eee O kadar Ev'e, mübarek'e bakmak kolay mı :)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
"Nikah hali" karı koca halidir. Kimi ilgilendiriyor ki? Ya da kimi ilgilendirsin. Adam popüler, kızlar da geliyor, kadınlar da geliyor, "Nikah yapalım" diyorlar heyacanla ve arzu ediyorlar! Cübbeli'yi bıraktık "nikahlı beraberlikler" benim de işime gelir kim kaçırır..! Gelen varsa, buyursun, nikahlanalım. Ama bize kim gelir ki..?

Yahayy

Kıdemli Üye
"Nikah hali" karı koca halidir. Kimi ilgilendiriyor ki? Ya da kimi ilgilendirsin. Adam popüler, kızlar da geliyor, kadınlar da geliyor, "Nikah yapalım" diyorlar heyacanla ve arzu ediyorlar! Cübbeli'yi bıraktık "nikahlı beraberlikler" benim de işime gelir kim kaçırır..! Gelen varsa, buyursun, nikahlanalım. Ama bize kim gelir ki..?
Açık ilandır diyorsun yani [emoji6]

Hocam sen gene de sayfayı açık bırakıp filan Pc'nin başından kalkma,
yenge görürse sonra elindekinden de olma ihtimalin var [emoji1]

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Arkadaşım, konu ben değilim, ben nasıl hareket edeceğimi biliyorum lakin, o zatın imkanları varsa, birileri de gelmiş, "Ben seninle nikahlanmak istiyorum" demişse, o zat da, muhatabı beğenmiş, huyunu, suyunu, enerjisini uygun bulmuşsa ve akabinde de "Tamam" demişse ve nikah gündeme gelmişse, bu kimi ilgilendiriyor?
Cübbeli, tek evli biri değil, hanımları da müsade etmişse zaten sana kelam düşmez ki..!!!
Bana dünyanın en güzeli de gelse madden ve manen "Müsait değilim, ben almıyorum, başka kapıya!" derim, yani bir gerçeğin ifadesine yönelik bir yorum yaptım.

NOT

Kimse kusura kalmasın, sen de bunun dışında değilsin, ahlak, haya, edep ekseninde ve huzurlu bir şekilde 4 hanımı nikahında tutanlar da var bizim camiamızda, ilk hanımına göre diğeri daha genç, ikinci hanımına göre diğeri daha genç, üçüncü hanımına göre diğeri daha genç, bu hususlar toplumda ifade edilince erkeklerin ağızları tatlanıyor, yani bu bir gönül hadisesi, fıtrat, meyil, doğal ve tabii bir durum, böyle güzellik her erkeğe nasip olmaz, sadece duyarsın ağızın tadıyla sun'i olarak kifayet edersin.
Fıtrat bu, yapacak bir şey yoktur...

NOT

Kadının fıtratı da, ikinci hanımı kaldırmamaya havidir. Onu da söylerim gocunmam. Hz İbrahim'i evlendiren hanımı, sonra ne yapmıştır, hanımı ile kocasını evden resmen kovmuştur. --)))
O da Kenan İli'nden Mekke'ye gelmiştir. Elbet bunlarda ince bir kader vardır burası ayrı ama hiçbir kadın kocasının başka bir kadınla evlenmesini de istemez. Bu da fıtrat.

Nikah, meşru'dur, burası önemlidir, meşru olan bir eylemi ikame edene çamur atılmaz, haramdır..!!!

NOT

Erkeiğn genç kadınına rağbeti adeletsizlik değildir. Mesela, 55 yaşlarında olan bir erkek 20'li yaşlarda üçüncü hanımına almışsa helal yoldan ve İslam ekseninde, 55 yaşındaki, 45 yaşındaki hanımından ziyade cinsel yönde üçüncü hanımına rağbeti de adaletsizlik değildir.
Adalet nafakadadır... Adilhane harekettedir... Geçimdedir vs...

İyi günler...

Yahayy

Kıdemli Üye
Arkadaşım, konu ben değilim, ben nasıl hareket edeceğimi biliyorum lakin, o zatın imkanları varsa, birileri de gelmiş, "Ben seninle nikahlanmak istiyorum" demişse, o zat da, muhatabı beğenmiş, huyunu, suyunu, enerjisini uygun bulmuşsa ve akabinde de "Tamam" demişse ve nikah gündeme gelmişse, bu kimi ilgilendiriyor?
Cübbeli, tek evli biri değil, hanımları da müsade etmişse zaten sana kelam düşmez ki..!!!
Bana dünyanın en güzeli de gelse madden ve manen "Müsait değilim, ben almıyorum, başka kapıya!" derim, yani bir gerçeğin ifadesine yönelik bir yorum yaptım.

NOT

Kimse kusura kalmasın, sen de bunun dışında değilsin, ahlak, haya, edep ekseninde ve huzurlu bir şekilde 4 hanımı nikahında tutanlar da var bizim camiamızda, ilk hanımına göre diğeri daha genç, ikinci hanımına göre diğeri daha genç, üçüncü hanımına göre diğeri daha genç, bu hususlar toplumda ifade edilince erkeklerin ağızları tatlanıyor, yani bu bir gönül hadisesi, fıtrat, meyil, doğal ve tabii bir durum, böyle güzellik her erkeğe nasip olmaz, sadece duyarsın ağızın tadıyla sun'i olarak kifayet edersin.
Fıtrat bu, yapacak bir şey yoktur...

NOT

Kadının fıtratı da, ikinci hanımı kaldırmamaya havidir. Onu da söylerim gocunmam. Hz İbrahim'i evlendiren hanımı, sonra ne yapmıştır, hanımı ile kocasını evden resmen kovmuştur. --)))
O da Kenan İli'nden Mekke'ye gelmiştir. Elbet bunlarda ince bir kader vardır burası ayrı ama hiçbir kadın kocasının başka bir kadınla evlenmesini de istemez. Bu da fıtrat.

Nikah, meşru'dur, burası önemlidir, meşru olan bir eylemi ikame edene çamur atılmaz, haramdır..!!!

NOT

Erkeiğn genç kadınına rağbeti adeletsizlik değildir. Mesela, 55 yaşlarında olan bir erkek 20'li yaşlarda üçüncü hanımına almışsa helal yoldan ve İslam ekseninde, 55 yaşındaki, 45 yaşındaki hanımından ziyade cinsel yönde üçüncü hanımına rağbeti de adaletsizlik değildir.
Adalet nafakadadır... Adilhane harekettedir... Geçimdedir vs...

İyi günler...
Dostum sen konuyu derinlemesine okumadan yazıyorsun sanırım.
Pek öyle helalinden 2.hanımı alıyım durumu değil bu. konu edilen bu değil.
Öyle olsa 20 yıl önce konu edilmesi gerekirdi çünkü bu arkadaş 20 yıldır çok evlilikle yaşamış, hatta iki birbirinden habersiz idare etmiş bir arkadaş.

Buradaki mesele ise tamamen farklı kısa birliktelikleri nikah kalıbına sokup, gelen kadınlara harç bitti yapı paydos hadi ülkenize yallah durumudur.

Ayrıca gelip aman benimle evlen diyen kadınlar değil, çeşitli vaadlerle burada lüks yaşam kandırmacası yapılarak getirilen kadınlar.
Hatta hakim hocaya soruyor : Tape kayıtlarında bu kadın telefonda hüngür hüngür ağlıyor, hani ayrılmayacaktık, bırakmayacaktınız öyle demiştiniz falan filan, Hoca: Tamam ama, böyle yapma etme

Bunlar normalse normaldir senin için sıkıntı yok.
Ayrıca konu tabi ki değilsin, bana da gelse canıma minnet reddetmem dediğin için mizahen takıldım sıkıntı yok:)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Konu Cübbeli, ben onu yazdım, o zaten hanımları var bizi ilgilendirmiyor demek istiyorum, kadın razı ise Cübbeli de razı ise meşru bir şekilde helal dairesinde evleniyor kimseyi ilgilendirmiyor.

Cübbeli hakkında o dediğin türden evlilikleri Cübbeli zaten yemin ederek inkar etti.

Benim için onun yemini geçerlidir ve ona inanırım aksi gözle gördüğüm bir bilgi yoksa.

Onlar onun hakkında üretilen yalanlardan başka bir şey değildir.

Selamlar. Konu kapanmıştır.

Yahayy

Kıdemli Üye
Konu Cübbeli, ben onu yazdım, o zaten hanımları var bizi ilgilendirmiyor demek istiyorum, kadın razı ise Cübbeli de razı ise meşru bir şekilde helal dairesinde evleniyor kimseyi ilgilendirmiyor.

Cübbeli hakkında o dediğin türden evlilikleri Cübbeli zaten yemin ederek inkar etti.

Benim için onun yemini geçerlidir ve ona inanırım aksi gözle gördüğüm bir bilgi yoksa.

Onlar onun hakkında üretilen yalanlardan başka bir şey değildir.

Selamlar. Konu kapanmıştır.
Tamam Hocam anladım ben seni sıkıntı yok :)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Tamam Hocam anladım ben seni sıkıntı yok :)

Neden güldün ki?

Demek, bir gün birileri, seni kadın kız ekseninde bizim önümüze çıkaracak, sen de: "Vallahi bunların tamamı iftira ve yalan" diyeceksin ve bizler de sana karşı alay ederek güleceğiz öyle mi..?

Sana inanmaktan başka bir çaremiz olamaz ki bizim...

Biz müslümanların söylediklerine inananlardanız... Allah'ın emri bu değil mi..?

O sıkıntılı döneminde sözlerine inanmamak senin için nasıl bir duygudur..?

Ben gözlerimle görmediğim bir şey üzerinden karar veremem. Ancak failin ikrarıyla bu mümkündür, o da "yapmadım" diyor...

Bitti...

Yahayy

Kıdemli Üye
Neden güldün ki?

Demek, bir gün birileri, seni kadın kız ekseninde bizim önümüze çıkaracak, sen de: "Vallahi bunların tamamı iftira ve yalan" diyeceksin ve bizler de sana karşı alay ederek güleceğiz öyle mi..?

Sana inanmaktan başka bir çaremiz olamaz ki bizim...

Biz müslümanların söylediklerine inananlardanız... Allah'ın emri bu değil mi..?

O sıkıntılı döneminde sözlerine inanmamak senin için nasıl bir duygudur..?

Ben gözlerimle görmediğim bir şey üzerinden karar veremem. Ancak failin ikrarıyla bu mümkündür, o da "yapmadım" diyor...

Bitti...
Bu konuda benim bildiklerimle senin bildiklerinin eşit olduğunu varsayarak yazıyorsun tabi.
Ayrıca sadece duyum ya da iddia ile yazıldığını da sanıyorsun sanırım, sen uyumaya devam edebilirsin sorun yok.

Ne güzel o zaman her kötü fiil sahibi, kendi ikrar etmedikçe masum olsun ne kadar güzel bir adalet anlayışın varmış.
Delil, bulgu, bilgi, belge falan karine değil yani ne güzel, yontma taş devrinde yaşıyoruz biz de zaten, sadece görünce ya da suç sahibi imana gelip yaptım derse suç suç olmuş oluyor :)

Bu konuda senin zerre kadar bilmediğin şeyler var, bilmiyorum araştırmadım, ilgilenmiyorum der susarsın, kimse sana bir şey demez, ama bu sana araştıranlara bilenlere ileri geri konuşma hakkını da vermez.

Tekrar söylüyorum Cübbeli'nin aşk hayatı, cinsel aksiyonları beni zerre ilgilendirmiyor, isterse yüz ayrı cariye, sevgili yapsın zerre umurumda değil özel tercihleri,
konunun boyutu çok farklı bilmiyorsan susarsın olur biter.