Büyük Ümmet Yürüyüşü

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Sorun şu ki Allah bizden halife seçmemizi değil kendi ayetlerini seçmemizi istiyor.

Kuran'dan uzak tuttuğunuz insanları halifeye yönlendiriyorsunuz.Oysa ki Allah hep birlikte Kuran'a,kitaba yönelmemizi istiyor.
peki bana söyler misiniz hırsızın elinin kesilmesi ayetini veya diğer ukubat nizamı ile ilgili ayetleri, kur'an'a yönelen bir müslüman, nasıl tatbik edecek?!

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Ürdün Kraliyet Kadısına Mescid-i Aksa'da Tarihi Ders
Mescid-i Aksa’da 22 Mayıs'da Cuma hutbesi vermek için minbere çıkan Ürdün kraliyet Kâdılarından Dr. Ahmet Halil, Hizb-ut Tahrir’li gençlerin tepkisi üzerine çıktığı minberden inmek zorunda kaldı.
Bunun üzerine Filistin yönetimi Hizb-ut Tahrir'in gençlerini tutuklattı ve Hilafet'in kaldırılışının Hicri 94. seneyi devriyesi münasebetiyle 23 Mayıs Cumartesi günü Ramallah'da yapacağı konferansı ise engelledi.
video için link.
https://www.facebook.com/TurkiyeMedyaOfisi/videos/804496699634820/?fref=nf

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
heryerde fitnesiniz ülkeleri karıştırıyorsunuz aynı abdulhamit han zamanında şeriat isteriz diye bağıran kalabalık gibi 31 mart vakkasına sebep oldular

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
heryerde fitnesiniz ülkeleri karıştırıyorsunuz aynı abdulhamit han zamanında şeriat isteriz diye bağıran kalabalık gibi 31 mart vakkasına sebep oldular
zalime karşı hak sözü söylemek fitne değildir, zalimin karşısında susmak fıtneliktir.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
10151794_970959206271586_6722447510188375137_n.jpg

Tam da gitmek istediğiniz yere doğru hareket eden otobüsün numarasını ancak arkadan gördüğünüz yani otobüsü kaçırdığınız olmuştur. Neyse ki bir sonraki otobüse binebilirsin.
Şimdi durum çok farklı. Sen bu ümmetin bir parçasısın. Bu ümmet ile tek vücud olma fırsatını bir kez kaçırırsan bir daha bunu yakalayamazsın.
Bu fırsatı kaçırma, ümmet olduğunu HATIRLA ve HATIRLAT !!!
Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti olarak Ramazan’ı Şerifin ilk Cuma günü 19.06.2015 tarihinde tek bir ümmet olduğumuzu göstermek için tüm Müslümanları “Büyük Ümmet Yürüyüşü”ne davet ediyoruz.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Büyük ümmet yürüyüşü diyorsun Hizbuttahrir diye başlıyor çağrı! Bırakın bu işleri.. ''Millet-i İbrahim Yürüyüşü'' deyin, temelini tevhide bağlayın.. Organizasyona herkesi katın. Alevi, sünni, şii.... tevhide inanan herkesi katın. O vakit görün nasıl kalabalıklar gelecek. Başta düşünecekler, tevhidi idrak edecekler. ''doğru yaa, hepimiz Allah'a inanıyoruz'' diye bir sorgulamaya başlıyacaklar. Böyle bir harekete katılmakla, yepyeni bir hareketin temeli dahi atılmış olacak... Yaparlar mı? Deneyin bakın, bir araya getirebilecek misiniz bu örgütleri!!! Gelmezler. Çünkü hepisi birbirini tekfir ediyor. Asıl problemin kaynağını hissediyoruz ama izah etmiyoruz.. Fıkıh kurallarına takılmış, orada boğuluyoruz.. Böyle bir organizasyonu yapsan bile bu sefer ne olacağını söyleyim ben: O kalabalıkları gören her örgüt, bu sefer taht kavgasına başlayacaktır. Kendi markasını vurmaya çalışacaktır. Onun diyorum hep, bu örgütlerin tamamını yöneten gafiller inmedikçe, tevhidi kalbine yerleştirenler başa geçmedikçe hiç, ama hiç bir şey yapamayız.. Çünkü örgütlenme ruhumuz, ayrışmadan beslenen bir felsefeye dayanıyor.. Bu değişmeli, bu..

iqra

Asistan
@betül güzel cevap vermişti dikkate almalıydınız! ısrar ediyorum nedenini belirttim, neşriyatlar önemli, söyledikleriniz neşriyatlar da da yok... 'yanlış yansıtıyorsunuz ya da onlar sizi yanlış anlıyor' muhtemelen böyle bir durum söz konusu, ama siz durumu hizbe bağladınız... ben size öyle- yalan ve iftira olduğunu -söylemezsem bile, bir kişi hizbi araştırdığında yada kendi çevresinde öyle bir şeyler olmadığını gördüğünde sizin hakkınızda ne düşünür... bu yazdıklarınız ile ilgili tefekkür edin lütfen.

:) anlayışınıza hayran kaldım. hâlâ bana yalan isnad ediyorsunuz. sizden farklı bir hal beklemem hata idi. sizden etrafımda bu kadar çok varken... duvara konuşuyorum zira. benim cümlelerim burada bitmiştir.selametle...

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
sizin amacınız meger ümmeti kemalle paslaşmak degil niyork tayms paslaşmakmış o gün pankartlarınız ve kıyafetleriniz siyah reklimi olucak sonrada niyork tayms foks tv gibi yayın organları türkiyedeki mülümanları işidin uzandısı gibi gösterip hükümeti işide silahdestegini türkiyedeki müslümanların baskısıyla yaptını iddia edip türkiyedeki mülümanların katli icin abd de komuoyu oluşturacak öylemi yürüyşteki pankart kıyafet renginizden belli olacak.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
@Büşra evet sorry :) bak ne demiş, sen borda cilbabı giy en iyisi bende maviyi, cilbab renginden belli olacakmış durum :)

spesifik

آزادی قید و بند
leyli gözünü seveyim turkuazı giyinme bak benden söylemesi kitleye laf gelir :)

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Büyük ümmet yürüyüşü diyorsun Hizbuttahrir diye başlıyor çağrı! Bırakın bu işleri.. ''Millet-i İbrahim Yürüyüşü'' deyin, temelini tevhide bağlayın.. Organizasyona herkesi katın. Alevi, sünni, şii.... tevhide inanan herkesi katın. O vakit görün nasıl kalabalıklar gelecek. Başta düşünecekler, tevhidi idrak edecekler. ''doğru yaa, hepimiz Allah'a inanıyoruz'' diye bir sorgulamaya başlıyacaklar. Böyle bir harekete katılmakla, yepyeni bir hareketin temeli dahi atılmış olacak... Yaparlar mı? Deneyin bakın, bir araya getirebilecek misiniz bu örgütleri!!! Gelmezler. Çünkü hepisi birbirini tekfir ediyor. Asıl problemin kaynağını hissediyoruz ama izah etmiyoruz.. Fıkıh kurallarına takılmış, orada boğuluyoruz.. Böyle bir organizasyonu yapsan bile bu sefer ne olacağını söyleyim ben: O kalabalıkları gören her örgüt, bu sefer taht kavgasına başlayacaktır. Kendi markasını vurmaya çalışacaktır. Onun diyorum hep, bu örgütlerin tamamını yöneten gafiller inmedikçe, tevhidi kalbine yerleştirenler başa geçmedikçe hiç, ama hiç bir şey yapamayız.. Çünkü örgütlenme ruhumuz, ayrışmadan beslenen bir felsefeye dayanıyor.. Bu değişmeli, bu..
bütün örgütler bir araya gelse de bir lider gerekmiyor mu? bu nasıl mantık örgütler birleşmiyor bende yokum hayırda arkadaş, mazeretiniz şeran geçerlimidir? ayrıca istanbul hilafet konferansını seyredin bakalım ortak mefhumlarda bir araya nasıl geliyor kanaat önderleri görün, yine endonezya alimler konferansınıda araştırabilirsiniz... mümkünse artık ezber lafları bırakın.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
bütün örgütler bir araya gelse de bir lider gerekmiyor mu? bu nasıl mantık örgütler birleşmiyor bende yokum hayırda arkadaş, mazeretiniz şeran geçerlimidir? ayrıca istanbul hilafet konferansını seyredin bakalım ortak mefhumlarda bir araya nasıl geliyor kanaat önderleri görün, yine endonezya alimler konferansınıda araştırabilirsiniz... mümkünse artık ezber lafları bırakın.
Lider örgüt olmaz, lider fert olur.. Bu fert, herhangi bir örgüte ve renge yakınlığını ön plana çıkartmaz. Tevhidi bilir, tevhidi tanır, tevhidi temsil eder.

Hilafet konferansını örnek veriyorsun ama orada ki psikoyu analiz etsen niye öyle olduğunu anlarsın. Hilafet koltuğu boşken tüm örgütlerin o koltuğa akan salyaları, evet, o ortaklıkta buluşmak vardır. O koltuk bir dolsun bakim, bak o vakit gör nasıl savaş açacaklardır..

Toplumu ve insanı bir tanıyın, ondan sonra dava güdün bence. Eğer bu iki unsuru tanımıyorsanız ne olur biliyor musunuz? Tanıyanların kuklası olursunuz. Rüzgar estirdiğinizi sanmayın. Rüzgar estrienlerin elinde yelpazesiniz.. Bütün islamî hareketler böyle. Acı ama gerçek bu. Dikkatlice bir bak!!!!!:::: Doğu ve Güneydoğu Anadoluda ateist, domuz eti yiyen, Dini kaldıracağım diyen bir parti Kürt oylarını toplayabiliyor. Hani Kürtler en müslüman onlardı? Niye bir siyasal İslam hareketi oluşamıyor? Çünkü oluşturanlar hep başka ellerdir. İşte o eller şimdi Kürtlerin içinde böyle bir oluşum istemiyorlar. Dünyanın diğer yerlerinde bizim ''islam hareketi'' diye niğmetten saydığımız tüm aksiyonları bu çerçevede değerlendir sen. Batı istiyor, oluşumun önü açılıyor. Batı istemiyor, oluşum diye bir şey olmuyor bile.. Akla bile gelmiyor..

Bu fakir, uzun süren buhranlardan sonra kendimize ait tek hareketin tasavvuf olduğuna kanaat getirdim. Gerisinde kalan tüm kıpırdamaların hepisi dış kaynaklıdır.. Bir şeylere hazırlıktır... Günü gelince kullanılacak yapılanmalardır..

Kim ne derse desin.. Akademik olarak sosyolojide ve felsefede sıfır olan toplumların sömürülmesi kaçınılmazdır. Çünkü dünyayı bilmenin ve okumanın tek alfabesi felsefedir sosyolojidir. Dikkat et, bak, islam ülkelerinde ismi dahi bahsedilmeyen iki bilim dalı bunlardır.. Dahasını hiç bahsetmeye bile gerek yok.. Bana öyle geliyor ki Said-i Nursi bunu gördü, anladı ve EUZÜBİLLAHİMİNESİYASEH dedi. Bu sözü söyleten ruh halini bu fakir yaşadığı için onu çok iyi anlıyorum.. Anlıyorum derken kendimi övmek için söylemiyorum bunu. Said Nursi'de gerçekten Nurcuların dahi göremediği bir derinlik var. Önce dünyayı bileceksin, sonra Said Nursi'ye döneceksin. O vakit o büyük ruhun her satır arasına gizlediği mesajı görmek mümkün... Mevlana'nın Mesnevi'si de öyle..

Edit: Agresif tavrımı anlayışla karşılamanı umuyorum. Manzara kötü, çok kötü..

efonaltı

Kısıtlı Erişim
said-i-nursi-bediuzzaman-said-okur-isa-aleyhisselam-nuzul-deccal-ibrahim-ozdabak-yen-asya-musluman-iseviler.jpg
musluman iseviler???? evet bu gün ortadoğuyu temizliyor.kimden musluman hristiyanlardanmı?

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Bu fakir, uzun süren buhranlardan sonra kendimize ait tek hareketin tasavvuf olduğuna kanaat getirdim. Gerisinde kalan tüm kıpırdamaların hepisi dış kaynaklıdır.. Bir şeylere hazırlıktır... Günü gelince kullanılacak yapılanmalardır..
bu sonuca nasıl varılmış, aklı kıyaslar ile, aklı kıyasın hükmü nedir haram, eğitim şart.
Kim ne derse desin.. Akademik olarak sosyolojide ve felsefede sıfır olan toplumların sömürülmesi kaçınılmazdır.
Sömürü yöneticilerin izin vermesiyle gerçekleşir... yöneticiler, kanaat önderleri, ulema bunların ortak mefhumları konuşması önemlidir.
1.islam akidesi olan toplumları islam akidesi olmayan toplumlardan üstün tutmalısınız.
2.unutmayın islam akidesi olmayan insanlarda koltuk kavgası daha fazladır.
3.ben islamı, islamın verdiği hakları tanımakla mükellefim, ve islamın benden istediklerini yapmak ile, eğer realite önemli olsaydı nebiler mücadele vermez,nuh a.s gemi yapmazdı, bedir savaşı olmazdı.
4.müslümanlara olan kızgınlığınızın bir kısmı batılı yöneticilere olsa, kafire olsa, ümmeti sömürmelerine olsa daha doğru sonuç elde ederdiniz vesselam.
not: bu söylenenler islam'ın öğrettikleridir aklın değil.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Klavyemden inciler!
Kendimizi ve çevremizi kontrol edelim; nefislere karşı bir şey söylendiğinde, yada bir yanlış yapıldığında tepki gösteriyor, sözlü mücadele ediyor isek, şeri hükümlere -dolayısı ile İslam'a karşı yapılan yanlışlara- tepki göstermiyor, mücadele etmiyor isek, nefsi İslam'ın önüne geçirmişiz demektir.