Büyük Ümmet Yürüyüşü

kebîkec

İhvan Forum Üye
katılsam saygınlığım gider mi yani
öyle mi anlamalıyım :(

amin @ŞehbaL

Bu yürüyüşün zamanlaması kötü. Ve sırf bu yüzden müslüman topluma (ümmet) samimi gelmiyor. Katılanlar da bir oyuna parça olacakları için saygınlıklarını yitirirler. Bu aralar adı geçen mekanlar kalabalık.

Hakperest

Kıdemli Üye
hiç bir zafere çicekli yollardan gidilmez
her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır

hizbüttahrir de kendine has bir uslub belirlemişlerdir
Allah yardımcıları olsun
ama dediğim gibi
deccalin bireyci sofrasından henüz kalkamadım

tüm islami camia bir araya gelse
belki cesaretim palazlanır
ama ufukta pek bir şey görünmüyor

ben deccalin sinemasında bir film izleyeyim bari
Allah cc deccale lanet etsin
yakın zamanda da fitnesinden kurtarsın

lafons7275

Kıdemli Üye
Şimdi oy vermeyi şirk veya haram görüyorlar çünkü bu yolla islam gelmez diyorlar, demokrasiyi batı çıkardı diyorlar, efendimiz sav. zamanında yoktu diyorlar. Hepsine tamam da caddelerde toplanıp yürümek, slogan atmak, pankart açmak ve en son basın açıklamasıyla evlere dağılmak, bunları kimler çıkardı? Efendimiz sav. döneminde var mıydı?

Oy şirktir diyenler motomot gevurun çıkardığı yürüyüşe ve slogan atmaya niçin ümmeti davet eder?

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
desteklemeniz için böylesi yürüyüş lazım, böylesi bir safta yer almak lazım galiba!!! sağolun almayalım...
klavuzumuz çok şükür şer odakları veya akıl değil.
page_davutoglu-paris-yuruyusune-katilarak-adeta-charlie-hebdonun-mezarina-tukurdu_176459276.jpg

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Şimdi oy vermeyi şirk veya haram görüyorlar çünkü bu yolla islam gelmez diyorlar, demokrasiyi batı çıkardı diyorlar, efendimiz sav. zamanında yoktu diyorlar. Hepsine tamam da caddelerde toplanıp yürümek, slogan atmak, pankart açmak ve en son basın açıklamasıyla evlere dağılmak, bunları kimler çıkardı? Efendimiz sav. döneminde var mıydı?
Oy şirktir diyenler motomot gevurun çıkardığı yürüyüşe ve slogan atmaya niçin ümmeti davet eder?
rasulullahın hayatını ve mücadele metodunu bilmediğiniz aşikar, size nebinin hayatından davetin ilk açığa çıktığı zamana bakmanızı tavsiye ederim... hz. ömer ile hz. hamzanın bir safta yer aldığı yürüyüş düzenlenmiştir.bilmiyorsanız susmanız efdaldir.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Bu yürüyüşün zamanlaması kötü. Ve sırf bu yüzden müslüman topluma (ümmet) samimi gelmiyor. Katılanlar da bir oyuna parça olacakları için saygınlıklarını yitirirler. Bu aralar adı geçen mekanlar kalabalık.
türkiyede hangi yürüyüşün zamanı doğrudur? bunun belirleyicisi kimdir?
bir amel yaparken ölçümüz ne olmalı? yürüyüşün içeriğinde şeri olmayan ne vardır?
mazaretleriniz ne kadar şeri'dir?
katılacak onca insana, kanaat önderlerine, yazarlara çizerler böylesi bir yakıştırma sizin saygınlığınızı yok etti :(

lafons7275

Kıdemli Üye
rasulullahın hayatını ve mücadele metodunu bilmediğiniz aşikar, size nebinin hayatından davetin ilk açığa çıktığı zamana bakmanızı tavsiye ederim... hz. ömer ile hz. hamzanın bir safta yer aldığı yürüyüş düzenlenmiştir.bilmiyorsanız susmanız efdaldir.

Kaynak niye veremiyorsun, ben dedim oldu mantığını bırak, taberi, ibni kesir buyur kaynak ver. Veremiyorsan az sus.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
istanbulda gerçekleşen bir yürüyüşümüzün videosuna bakınız, sakin bir şekilde sadece yürüdük, amacımız ümmet olduğumuzu hatırlatmak başka bir şey değil!!! tekrar ediyoruz kendisini ümmetten bir parça sayanları bekliyoruz.

çelebiler

Kıdemli Üye
Halife seçilmedi mi geçenlerde Irak'ta gidip biat etmeniz gerekmiyor mu?

kebîkec

İhvan Forum Üye
türkiyede hangi yürüyüşün zamanı doğrudur? bunun belirleyicisi kimdir?
bir amel yaparken ölçümüz ne olmalı? yürüyüşün içeriğinde şeri olmayan ne vardır?
mazaretleriniz ne kadar şeri'dir?
katılacak onca insana, kanaat önderlerine, yazarlara çizerler böylesi bir yakıştırma sizin saygınlığınızı yok etti :(

Ne oldu şimdi eşekten düşmüş karpuza mı döndüm :D

Hangi ilde yaşıyorsun bilmiyorum ama en güzel yürüyüş hanım ve çocuklarla beraber veya samimi arkadaşlarla beraber florya ormanında veya yeşilköy sahilinde sabah namazı sonrası yaptığımız yürüyüşlerdir. Çok güzel oluyor. Hatta 1 ay kadar önce hava soğuk olmasına rağmen dayanamadım denize bile girdim. Senin yaşadığın yerde sabah yürüyüşü yapılan mekanlar var mı ? Yürüyüşü spor amaçlı yapıyormusunuz. :gl

kebîkec

İhvan Forum Üye
Üzücü bu tür bağ kurulması
sağolasın abla... takılmadım tasalanma :)
umarım hayr olan niyetin akıbeti de khayr olur...

Söz kastını aşmasın. Eminim leylinur bacı da sizin kadar saygıdeğer bir bacıdır. Ancak bu halifeye çoban matı gibi iki hamlede ulaşma çabası sıkıntı doğuruyor. Her şeyin zamanı var. Bal , bal demekle ağız tatlanmaz. :gl

iqra

Asistan
sayın ıgra iftira atmayınız, @Büşra hizbliler kendileri dışındakileri kafir görüyorlar mı? bu soruyu sen cevapla...

iftira atmayın derken bana iftira attığınızın farkında mısınız? bunu büşranın cevaplaması benim çevremde bulunan sizin deyiminizle hizipçierin yaptıklarını yok sayacak mı?
siz nerden biliyor ve emin oluyor sunuz hepsinden? ben içindeyim.on yıldır aile bölündü.kimse artık onları takmıyor gerçi. zamana bırakılmış ve her birinin düzelmesi için dua ediliyor.. takılacak eylemler değil yaptıkları. onlar da bize acıyor büyük ihtimalle. büyük küçük birçok kişi müşrik ilan edilmiş sılahi rahim kesilmiş,yok ramazan da hilal görünmemişmiş yok bugün bayram değilmiş. bu müslümanların arasında bayramı kutlamayarak orucu tutmayarak çıkarılan ihtilaflar ayrılıklar dinimizce alimlerce daha büyük sakıncalara yol açar denmişken. gerçi alimleri taktıkları yok.
bir ukalalık yobazlık kabalıktır almış başını gitmiş. ikram edilenler yenmiyor et mesela. besmeleyle çekilmemişmiş keserken.(bir çok alim yerken siz de mi besmele çekemiyor sunuz diyor) ki ülkemizde et balık kurumu mesela islami usüllere uygun kesiyor.
daha dün namaz kılmayan haramlardan sakınmayanlar ne oluyor da bir anda alim kesilip alimleri yok sayıyor. o alimler sizin bugün öğrendiklerinizi ta çocukluktan profesyönel olarak adım adım tahsil ederek bu seviyelere geldi. dirsek çürüttü. saç sakal ağarttı. sizin gibi internet alimi değil. her işi ehline verin ayet değil midir?
bu gurubun çoğu kendini alim seviyesinde görüyor. haftalık dersleri var bu derslerini yaparken de cahili cühelası çoğu tefsiri eline alıyor yorum katıyor. dün bir bugün iki. onlara göre bir büyük bir alimi önder edinmek şirk fakat nasıl oluyorsa kendilerinin de abuk subuk önderleri var. kendileri yeni öğrendiği için başkalarını hiç bilimiyor sanıyorlar. birkaç ayet yorum ezberleyip hurrra edep saygı bir tarafa atıp resmen saldırıyorlar. dinleme kabiliyeti kesinlikle yok. yazılacaklar bitmez. Allah ıslah eylesin sıratı musteqime iletsin cümlemizi. ve en önemlisi o yolda ayaklarımızı sabit kılsın. çoluk çocuğumuzu gençlerimizi bunlardan korusun.

Hakperest

Kıdemli Üye
Halife seçilmedi mi geçenlerde Irak'ta gidip biat etmeniz gerekmiyor mu?

adamlar RAşidi halife diyorlar
Işidi halifeden bir cacık olmaz

ki bunun için islam camiasının kordinasyonu şart
onların oylarıyla akpartiyi desteklemesini isterdim mesela
şimdi de tüm islam camiasının ümmet yürüyüşüne katkı sağlamasını isterdim
ama istemekle olmuyor
şimdi her cemaat sekülercilerden evvel onları taşlayacaktır

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
iftira atmayın derken bana iftira attığınızın farkında mısınız? Bunu büşranın cevaplaması benim çevremde bulunan sizin deyiminizle hizipçierin yaptıklarını yok sayacak mı?
Siz nerden biliyor ve emin oluyor sunuz hepsinden? Ben içindeyim.on yıldır aile bölündü.kimse artık onları takmıyor gerçi. Zamana bırakılmış ve her birinin düzelmesi için dua ediliyor.. Takılacak eylemler değil yaptıkları. Onlar da bize acıyor büyük ihtimalle. Büyük küçük birçok kişi müşrik ilan edilmiş sılahi rahim kesilmiş,yok ramazan da hilal görünmemişmiş yok bugün bayram değilmiş. Bu müslümanların arasında bayramı kutlamayarak orucu tutmayarak çıkarılan ihtilaflar ayrılıklar dinimizce alimlerce daha büyük sakıncalara yol açar denmişken. Gerçi alimleri taktıkları yok.
Bir ukalalık yobazlık kabalıktır almış başını gitmiş. Ikram edilenler yenmiyor et mesela. Besmeleyle çekilmemişmiş keserken.(bir çok alim yerken siz de mi besmele çekemiyor sunuz diyor) ki ülkemizde et balık kurumu mesela islami usüllere uygun kesiyor.
Daha dün namaz kılmayan haramlardan sakınmayanlar ne oluyor da bir anda alim kesilip alimleri yok sayıyor. O alimler sizin bugün öğrendiklerinizi ta çocukluktan profesyönel olarak adım adım tahsil ederek bu seviyelere geldi. Dirsek çürüttü. Saç sakal ağarttı. Sizin gibi internet alimi değil. Her işi ehline verin ayet değil midir?
Bu gurubun çoğu kendini alim seviyesinde görüyor. Haftalık dersleri var bu derslerini yaparken de cahili cühelası çoğu tefsiri eline alıyor yorum katıyor. Dün bir bugün iki. Onlara göre bir büyük bir alimi önder edinmek şirk fakat nasıl oluyorsa kendilerinin de abuk subuk önderleri var. Kendileri yeni öğrendiği için başkalarını hiç bilimiyor sanıyorlar. Birkaç ayet yorum ezberleyip hurrra edep saygı bir tarafa atıp resmen saldırıyorlar. Dinleme kabiliyeti kesinlikle yok. Yazılacaklar bitmez. Allah ıslah eylesin sıratı musteqime iletsin cümlemizi. Ve en önemlisi o yolda ayaklarımızı sabit kılsın. çoluk çocuğumuzu gençlerimizi bunlardan korusun.
kesinlikle başka bir gruptan bahsediyorsunuz ve kesinlikle bilmiyorsunuz?!,allah için söylüyorum güzel araştırın, neşriyatlarına bakın benim burada paylaştıklarım sadece bu söylediklerinizin yalan olduğunu ortaya koyuyor, ayrıca kesinlikle sizden daha iyi hizbi... Siz akrabalarınız arasında dolaşan koguculuk dolu sözlerle tanıyorsunuz, ben ise bizzat çalışıyorum.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
günü birlik çanakkale, konya, bursa gezilerini kaçırmayanlar, sizleri de aramızda görmek isteriz.