Büyük Ümmet Yürüyüşü

iqra

Asistan
kesinlikle başka bir gruptan bahsediyorsunuz ve kesinlikle bilmiyorsunuz?!,allah için söylüyorum güzel araştırın, neşriyatlarına bakın benim burada paylaştıklarım sadece bu söylediklerinizin yalan olduğunu ortaya koyuyor, ayrıca kesinlikle sizden daha iyi hizbi... Siz akrabalarınız arasında dolaşan koguculuk dolu sözlerle tanıyorsunuz, ben ise bizzat çalışıyorum.

ısrarla yalan ve iftira sıfatını bana isnat etmenizdeki manayı anlamıyorum..bu yaşananlar gerçek malesef. ister yalan ister iftira deyin. koğuculuk kulaktan dolma bilgiler değil bizzat gözümüzle gördüğümüz meseleler. ayrıca araştırınca da çok hoşa giden şeyler öğrenmiyorum. neyse. madem siz içindesiniz ve bu gurubun böyle olmadığını iddia ediyorsunuz demek ki gurubunuza dahil olanlara yanlış yansıtıyorsunuz ya da onlar sizi yanlış anlıyor.. Allah hepimizin hallerini en iyi hale çevirsin ne diyelim.

lafons7275

Kıdemli Üye
.. Allah hepimizin hallerini en iyi hale çevirsin ne diyelim.
Bir müslüman itikadda maturidiyim ya da eşariyim amelde de hanefi, şafi, hanbeli veya malikiyim diyemiyorsa bil ki bidat ehlidir. Bizim mihenk taşımız bu olmalıdır.

Hakperest

Kıdemli Üye
Bir müslüman itikadda maturidiyim ya da eşariyim amelde de hanefi, şafi, hanbeli veya malikiyim diyemiyorsa bil ki bidat ehlidir. Bizim mihenk taşımız bu olmalıdır.

ehli sünnette, amel ve itikad ayrımı belirgindir
itikad daha önemli kabul edilir
hanefi ve şafilerin büyük çoğunluğu hangi itikadi mezhepten olduklarını bilmezler
bilenler de içeriğinden habersizler

burda bu cahillerin savunuculuğuna soyunuyorsunuz
ama bana göre bilinçli bir mezhepsiz
bilinçsiz bir mezhepliden daha makbuldür

mezhebliyim
ama mezhepli mezhepsiz hangisi derseniz
bana göre daha takvalı olandır

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
ısrarla yalan ve iftira sıfatını bana isnat etmenizdeki manayı anlamıyorum..bu yaşananlar gerçek malesef. ister yalan ister iftira deyin. koğuculuk kulaktan dolma bilgiler değil bizzat gözümüzle gördüğümüz meseleler. ayrıca araştırınca da çok hoşa giden şeyler öğrenmiyorum. neyse. madem siz içindesiniz ve bu gurubun böyle olmadığını iddia ediyorsunuz demek ki gurubunuza dahil olanlara yanlış yansıtıyorsunuz ya da onlar sizi yanlış anlıyor.. Allah hepimizin hallerini en iyi hale çevirsin ne diyelim.
@betül güzel cevap vermişti dikkate almalıydınız! ısrar ediyorum nedenini belirttim, neşriyatlar önemli, söyledikleriniz neşriyatlar da da yok... 'yanlış yansıtıyorsunuz ya da onlar sizi yanlış anlıyor' muhtemelen böyle bir durum söz konusu, ama siz durumu hizbe bağladınız... ben size öyle- yalan ve iftira olduğunu -söylemezsem bile, bir kişi hizbi araştırdığında yada kendi çevresinde öyle bir şeyler olmadığını gördüğünde sizin hakkınızda ne düşünür... bu yazdıklarınız ile ilgili tefekkür edin lütfen.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
11430168_581934835281390_1447363812974221384_n.jpg

adams77

Kanalizasyoncu
Ümmet nereye yürüyecek ?

adams77

Kanalizasyoncu
Ümmet kuran 'a yürümedikten sonra iki nokta arasında yürüse ne olur ki?

Hep dışarda arıyoruz hep görsellere takılıyoruz neden acaba?

adams77

Kanalizasyoncu
Bende soruyorum öyleyse kur'an-a nasıl yürülünülecek?!

Çok güzel

işi gücü bırakacak elini taşın altına sokacak kişiler hayata sıfırdan başlayarak ümmetin elindeki kaymış kavramlarını eski yerine koyacak.

Nuh olmadan İbrahim olamazsın putları nasıl yıkacaksın 'da İsmail ile evi yapacaksın?

Elimizdeki verilerde sıkıntı var. Sünnetullahı okuduğumuzda bu ap açık ortaya çıkıyor fakat insanlar öyle sağlam sarılmışlar ki atalarından gelen kavramlara sünnetullah bakma zahmetinde bile bulunmuyorlar.

Artık gözümüzü açma vakti gelmedi mi? bize çizilmiş sınırların bize engel olduğunu göremiyoruz.

Korkunun ecele faydası yok dağı aşıp ardında ne var görmemiz gerek yoksa bu elimizdekiler bizi bir metre ileri götürmez.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Hayır ne alaka ? Kuran 'a yürümeye yer arıyoruz.
sözlerinizde ve arayışınızda samimi iseniz, yerimiz var buyrun gelin!
kavramların şekillenmesi ile ilgili mesele başka bir meseledir, onun içinde yapılanlar mevcuttur mesela, kadın ve şeriat konferansı bunun için gerçekleşmişti inceleyebilirsiniz.

adams77

Kanalizasyoncu
sözlerinizde ve arayışınızda samimi iseniz, yerimiz var buyrun gelin!
kavramların şekillenmesi ile ilgili mesele başka bir meseledir, onun içinde yapılanlar mevcuttur mesela, kadın ve şeriat konferansı bunun gerçekleşmişti inceleyebilirsiniz.

Çok farklı bir çizgidesiniz. Kitabı bilmeden ibadet 'e yöneliyorsunuz. Kitabı bilmeden Hilafet istiyorsunuz.

Selam et

çelebiler

Kıdemli Üye
sorun şu ki; hilafete yürümeyi kur'an'a yürümekten ayrı görüyorsun, hilafet olmadan kur'an'ın bütünü yaşanılabilir mi?
Sorun şu ki Allah bizden halife seçmemizi değil kendi ayetlerini seçmemizi istiyor.

Kuran'dan uzak tuttuğunuz insanları halifeye yönlendiriyorsunuz.Oysa ki Allah hep birlikte Kuran'a,kitaba yönelmemizi istiyor.