“Yetiş Ya Gavs!” “Kurtar Bizi Şeyhim!” “Himmet Et Bize Kutbum!” “Yetiş Ya Geylani

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Hiç fikrini değiştiren gördün mü kaç yıldır içindesin. Ayrıca insanları dini yaşamlarında adetleriyle yargılamak kimsenin harcı değil. Bunun yerine gidin Kemalistlerin tapınma şiirlerine reddiye yazın inan daha sevap

Onlar ehli sünnet kalesini yıkmak ister.

Onu da yıkabilmek için tarikatları çiğnemek gerek.

Bunu da adam gibi yapabilseler ya :)

hirahos

Kıdemli Üye
Valla gavsı mavsı bilmemde cemaatin içindeki olanlar söylenenler yenilir yutulur gibi değil.

Peygamberimiz rüyada göründü, Bank Asya'ya paranızı yatırın dedi.

Peygamberimiz tutuklanan polisleri hakimleri nezarette ziyaret etti.

Peygamberimiz rüyada göründü yalnız değilsiniz sıkı durun dağılmayın, Allah'ın yardımı sizinle mücadeleye devam edin dedi.

Daha neler neler...

Mısıroğlu ta 1995'de tv'den ilan etmiş. Muhabir soruyormuş. "Siz Peygamber diye hep ağlıyorsunuz, bayılıp ayılıyorsunuz? Bu nasıl oluyor?" Gülen'den cevap "Gençleri coşturmak için öyle davranıyoruz. Heyecan oluyor! Cemaate lazım böyle şeyler!" Herifçi ağzıyla nifakını itiraf etmiş. Ağlama, ayılma, bayılma, Peygamber geldi hepsi numara yani. Heyecan olsun.

Mısıroğlu, Vallahi kulağımla duydum ya da Vallahi gözümle okudum diyor ta 1995'te. Ekliyor: "Sen kürsüden yalan söylüyorsun, hem de Peygamber geldi gitti diyerek onu tiyatrona alet ediyorsun. Sen hoca olamazsın! Sen Papaz bile olamazsın!"

Mısıroğlu'nun bu anlattıklarını da o tarihli bir TV programı videosunda gözümle gördüm, kulağımla duydum. Video nette var.

Latif Erdoğan dün dedi ki: "Fethullahla ilgili özel arşivimi daha açmadım. Onu açınca herkes, bu herifin ne derece düşük şahsiyetli, ne derece ruh hastası biri olduğunu çok net görecek!"

Tahmin edebiliyorum. "Namazda sağa sola bakanlar Rabbının namusuna dokunuyormuş. Çıkarıp şeyini Fethullah'ın kafasından aşağı işese ona bile razı olurmuş da yeter ki sağa sola bakmasınmış." Falan filan. Afedersiniz, aynen böyle anlattığı için özür dileyerek yazdım. Aynen böyle ifadeleri... Vah bunun arkasından gidene! Vah buna güvenip devletine, milletine, ÜMMMETE düşman olan bahtsıza!!!

adams77

Kanalizasyoncu
Yetiş ya gavs bakalım yetişecek mi?

Allah dilerse yetişir. Allah bana sorarak mı hareket ediyor ben nereden bileceğim Allah 'ın dilediğini

bekliyorum ya gavs belgeli gel haaa

hirahos

Kıdemli Üye
Keramete inanmak başka. Kerameti Kitap ve Sünnette bulmak başka.

Keramet satmak, kerametçi geçinmek, kerameti istismar etmek başka.

Bu tefriki görebilmek lazım.

Bir şeyin sahtesi, istismar edeni olması o şeyin değerini düşürmez, aksine artırır. Yalancı Peygamberlerin olması gibi...

İmtihan dünyası. Allah yardımcımız olsun. Amin.

adams77

Kanalizasyoncu
Hiç bir şey kontrol altında tutamayanlar biz yetişiriz bizi çağırın diyemez.

itina ile kanal temizlenir fakat aradığımızda gelmiyorsun? imtihan dünyası gelirsek bir anlamı olur mu? heee pardon yaa

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Yetiş ya gavs bakalım yetişecek mi?

Allah dilerse yetişir. Allah bana sorarak mı hareket ediyor ben nereden bileceğim Allah 'ın dilediğini

bekliyorum ya gavs belgeli gel haaa

Tabi, noter onaylı mı olsun :)

Zaten Veysel Karani (k.s.), belgeli hareket ederek, hiç görmediği Peygamber Aleyhisselam'dan belge ile feyiz ve bereket aldı.

Zaten Hızır aleyhisselam ile Musa aleyhisselam belgeli hareket ettiler.

Miraç hadisesi - inanmıyorsunuz zaten :) - o da belgeliydi...

Hatta ve hatta, çölü geçen Sultan Yavuz'da belgeli konuştu

Belge bizim canımız

Belge bizim kanımız

adams77

Kanalizasyoncu
Tabi, noter onaylı mı olsun :)

Zaten Veysel Karani (k.s.), belgeli hareket ederek, hiç görmediği Peygamber Aleyhisselam'dan belge ile feyiz ve bereket aldı.

Zaten Hızır aleyhisselam ile Musa aleyhisselam belgeli hareket ettiler.

Miraç hadisesi - inanmıyorsunuz zaten :) - o da belgeliydi...

Hatta ve hatta, çölü geçen Sultan Yavuz'da belgeli konuştu

Belge bizim canımız

Belge bizim kanımız

Senin haber yok mu?

adams77

Kanalizasyoncu
Namaz, oruç, kurban, zekat, haccın kabulu için ne istersin ?

Kimin tasdiki gerekli :)

kitaba bakman yeterli cesaret varsa tabi

tarlana iyi baktığını aldığın üründen anlarsın hele sen yaptıklarının sonucunda elinde ne var? savaş, kan, nefret, kin, tekfir, parçalanma, rüya vs vs ne kadar olumsuzluk var ise şuan dünya üzerinde mevcut sen halen imtihandan bahsediyorsun? Din kemale ermiştir artık işletilip cennetin kokusunu hissetmen gerek, yağmur yağmadan önce bulutlarda yağacağını anlarsın.

Yahu bu kadar saplanmayın biraz relax olup düşünün olacak iş mi? sünnetullah 'ta örneği var mı?

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
kitaba bakman yeterli cesaret varsa tabi

tarlana iyi baktığını aldığın üründen anlarsın hele sen yaptıklarının sonucunda elinde ne var? savaş, kan, nefret, kin, tekfir, parçalanma, rüya vs vs ne kadar olumsuzluk var ise şuan dünya üzerinde mevcut sen halen imtihandan bahsediyorsun? Din kemale ermiştir artık işletilip cennetin kokusunu hissetmen gerek, yağmur yağmadan önce bulutlarda yağacağını anlarsın.

Yahu bu kadar saplanmayın biraz relax olup düşünün olacak iş mi? sünnetullah 'ta örneği var mı?

igra !

http://www.ihvanforum.org/showthrea...met-Ä°stemek-Caiz-Midir&p=1599731#post1599731

adams77

Kanalizasyoncu

lütfen yahu bu dünya gözüne mi girmesi gerekiyor. Allah 'ın kulları nerede bir adaletsizlik görseler hemen adaletsizliği ortadan kaldırmak için çaba sarf ederler. Bu dünya 'ya yaşamaya değil öğrenmeye geldin. Yaptıklarında sorun olmasa aldığın ilaçlar ile baş ağrının dinmesi gerekiyordu fakat aldığın ilaçta sıkıntı varki baş ağrın devam ediyor yakında aldığın ilaçlar böbreklerine zarar verip kurutursa ne yapacaksın?

adams77

Kanalizasyoncu
yahu bari şunu anlayın Allah zamandan ve mekandan münezzeh senin gavsın nere ne zaman Allah 'tan emir alıyor ki? Bu nasıl insan zaman ve mekandan münezzeh

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
lütfen yahu bu dünya gözüne mi girmesi gerekiyor. Allah 'ın kulları nerede bir adaletsizlik görseler hemen adaletsizliği ortadan kaldırmak için çaba sarf ederler. Bu dünya 'ya yaşamaya değil öğrenmeye geldin. Yaptıklarında sorun olmasa aldığın ilaçlar ile baş ağrının dinmesi gerekiyordu fakat aldığın ilaçta sıkıntı varki baş ağrın devam ediyor yakında aldığın ilaçlar böbreklerine zarar verip kurutursa ne yapacaksın?

Ehil doktora ameliyat olurum.

Lakin ! Doktorların doktoru vardır (sav).

O'nun (sav) tedavi metodu her zaman şifa vermiştir.

O'na (sav), uygun tedavi yöntemi de Rabbul Alemin vasıtasıyla öğretilmiştir.

Yol, bu kadar kısadır.

Mürşid, sonra Habib-i Zişan (sav) ...

Alemlerin Rabbi yalnız Allahü Tealadır

Mürşidimden himmet yada manevi yardım istemem, ona tapındığımı değil, bizzat ondan dua istedğimdir

İnsanın anasından, babasından dua istemesi kadar evlâdır.

Lakin ! Salih kulların / kişilerin duasının kabul oranı, daha fazladır. Tecrübesiyle sabittir.

Ben mürşidimden / hocamdan dua istedim diye ona tapmış olmam, sen de bunu iddia edemezsin.

Ben yolda yolcuyum diye, hastalıklı olmam. Bizzat Rabbul Alemin'i tanıyıp bilmek için rehber edinmişimdir.

Senin rehbere ihtiyacın yoktur, dört dörtlüksündür, eyvallah.

Kalkıp rehber edinmişlere dil uzatmayacaksın !

Hani bahsediyordun "yumuşak huylu olalım, ön yargılı olmayalım, açık saçık karıları dine davet edelim :)"

Onlara gösterdiğin hüsn-ü zannı tarikatçıya, yolcuya, cemaatçiye, ayyaşa, hayat kadınına da göstereceksin.

Ki senin "yumuşak huylu olalım" kastından bizde anlayalım samimi olduğunu :)

Böbreği, Yaratanı daha iyi bilir...

Sen talimatlara uygun hareket et yeter :)

Dünyadaki diğer böbrekler niye hasta, niye hep böbrekler hasta ?

Allahü Telanın dinine ne kadar sahip isek, o kadar rahatız yada hasta.

Dilin, dinin, kimliğin, kitabın, ezanın senden sökülüp alınmış. Savaşlardan belini doğrultamamışsın. Send değil, dünya kıtlık - kıran...

Tüm bunlara rağmen Allah'ın dini ve kitabı ayakta kalacaktır.

Bunun da inşaası külliye ve medreseler ile olacaktır.

Allah cc vekil içimizde İmam-ı Gazaliler, İbn-ül Arabiler, Ali Kuşçular, Nizamülmülkler vardır...

Ümmet, böbrek ve hasıl-ı kalp işte o zaman uyanacaktır.

Bazı üstün akıllı kardeşlerim, sadece karanlığa sövmekle, diz dövmekle, böbrekler ölüyor demekle yetinecek, zerre gayretleri olmayacaktır. Zarardan başka olmuyor da :)

Birlik, bütünlük, dirlik veya cihad namına gayrette bulunmadıkları gibi, bulunanlara "hastasınız" diyeceklerdir.

Her ne kim ne eder ve bilirse bilsin.

İşi, ehli bilir...

adams77

Kanalizasyoncu
İşi, ehli bilir...

Sen ehil değilsen ehil olanı tanıyamazsın.

Güzel kardeşim kelimeler zaman ile anlam ve manasını yitirmiş sen bana yitik anlam ve mana üzerinde doğrular ve gerçekler bina etmeye çalışıyorsun fakat görünen köy kılavuz istemez. Doğru kelimeleri bulmak için yol çık Allah sana yetmiyor mu? Allah kula yetmez mi diyor? yahu yetmese Allah bunu net ve açık bir şekilde bildirmez mi?

adams77

Kanalizasyoncu
Sigara içip doktora gitmek nasıl bir duygu!!

güzel kardeşim doktor var diye ben rahat davranıp nasıl olsa beni tamir eder edası ile hareket edemem ince eleyip sık dokurum doktorun beni tamir edebileceğinin kesin bilgisi bende yok mümkün mertebe doktorluk olmamaya dikkat etmekte fayda var.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Sen ehil değilsen ehil olanı tanıyamazsın.

Güzel kardeşim kelimeler zaman ile anlam ve manasını yitirmiş sen bana yitik anlam ve mana üzerinde doğrular ve gerçekler bina etmeye çalışıyorsun fakat görünen köy kılavuz istemez. Doğru kelimeleri bulmak için yol çık Allah sana yetmiyor mu? Allah kula yetmez mi diyor? yahu yetmese Allah bunu net ve açık bir şekilde bildirmez mi?

Yeni doğmuş bir bebeğe ana - baba demeyi öğrettiğin gibi

Yeni müslüman olmuş, yada ana - ata müslüman olan insan ada, tıpkı bebeğe öğretilen gibi Allahü Tealayı öğretmen, "Allah cc" dedirtmen lazım.

Rabbül Alemini kim en iyi bilir ?

-Efendimiz (sav)

O'ndan (sav) sonra kim en iyi bilir ?

adams77

Kanalizasyoncu
Yeni doğmuş bir bebeğe ana - baba demeyi öğrettiğin gibi

Yeni müslüman olmuş, yada ana - ata müslüman olan insan ada, tıpkı bebeğe öğretilen gibi Allahü Tealayı öğretmen, "Allah cc" dedirtmen lazım.

Rabbül Alemini kim en iyi bilir ?

-Efendimiz (sav)

O'ndan (sav) sonra kim en iyi bilir ?

Ya kardeş birilerinin doğru söylediğini nasıl teyitleyeceksin?

Sen peygamber gördün mü? yok sadece anlatılanlara göre hareket ediyorsun ya anlatılanlar anlatıldığı gibi değilse örnek : yahudi ve hristiyanlar

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Ya kardeş birilerinin doğru söylediğini nasıl teyitleyeceksin?

Sen peygamber gördün mü? yok sadece anlatılanlara göre hareket ediyorsun ya anlatılanlar anlatıldığı gibi değilse örnek : yahudi ve hristiyanlar

Muhakkak ki Allah cc katında din, islamdır.

Ya şöyleyse, ya böyleyse, ya doğru değilse ile harcayacak - beyin bulandıracak vaktim yok.

Allah c.c., elçisinin (sav) sözüne itibar edilmesini istemişse, emirdir... Emir verilir, yapılır.

Hani şu sizin özendiğiniz "işittik - itaat ettik" gibi olabilmek aslında... Okudun ve itaat ettin...

Birilerinin doğru söylediğini, söyleyen birileri yine söylüyorlar.

Söylediklerimizi, yaptıklarımızı, işlediklerimizi Kur'an ve Sünnet ile ölçün, kıyas edin. Muhalif bir harekette bizi terk edin diyorlar.

Biz Efendimize (sav) görmeden iman ettik elhamdülillah. İnşallah, öteki alemde doya doya görmek nasip olur.

adams77

Kanalizasyoncu
Muhakkak ki Allah cc katında din, islamdır.

Ya şöyleyse, ya böyleyse, ya doğru değilse ile harcayacak - beyin bulandıracak vaktim yok.

Allah c.c., elçisinin (sav) sözüne itibar edilmesini istemişse, emirdir... Emir verilir, yapılır.

Hani şu sizin özendiğiniz "işittik - itaat ettik" gibi olabilmek aslında... Okudun ve itaat ettin...

Birilerinin doğru söylediğini, söyleyen birileri yine söylüyorlar.

Söylediklerimizi, yaptıklarımızı, işlediklerimizi Kur'an ve Sünnet ile ölçün, kıyas edin. Muhalif bir harekette bizi terk edin diyorlar.

Biz Efendimize (sav) görmeden iman ettik elhamdülillah. İnşallah, öteki alemde doya doya görmek nasip olur.

evet yok çünkü sen atalarından kalanla mutlu ve mesut gününü gün ediyorsun o gün gelene kadar devam et. madem bu kadar güveniyorsun ne denebilir ki :)

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
evet yok çünkü sen atalarından kalanla mutlu ve mesut gününü gün ediyorsun o gün gelene kadar devam et. madem bu kadar güveniyorsun ne denebilir ki :)

Elhamdülillah. Duan için teşekkür ederim.

Atalarım, ataları, ataları, ataları....

Ata bilmişiz Hazreti Rasurullah'ı (sav)...

Elbette torun olarak haddi aşacağız, dedelerimiz, hocalarımız, alimlerimiz, mürşidlerimiz bize, bizim içimizden olanlar yine doğru yolu gösterecekler.

Allah cc adildir...

Ben peygamber görmedim, Allah cc öyle takdir buyurdu. Ancak beni içimizden peygamberlerin mesleğiyle, varisi ola Allah cc dostlarıyla tanıştıracak, uyaracak, salih kişileri bana arkadaş ettirecek

El eli yuyacak, el yüzü...

Hani okudun ve itaat ettin ya, inşallah salih kişilerle birlikte olacağım

Hani okudun ve itaat ettin ya, inşallah sadıklarla birlikte olacağım

Ceza günü muhakkak gelecek, vaaddir.

O güne ne hazırladığımızın muhasebesini yaşantımızla vereceğiz.

Rabbül Aleminin sonsuz rahmetinden başka bir dayanağımız yoktur.

Hiçbir eş, dost, arkadaş, hoca kişiyi o günden kurtaramayacak !

Ancak Allah cc ve Allahü Tealayı çok iyi tanıyanlar diyorlar, hesap çok hızlı olacak

Kim bilir hızlı bir şekilde cennete, hızlı bir şekilde cehenneme atılacak insan...

Peygamber Aleyhisselam (sav) ümmeti olmamız, en büyük sermayemiz