“Yetiş Ya Gavs!” “Kurtar Bizi Şeyhim!” “Himmet Et Bize Kutbum!” “Yetiş Ya Geylani

talib

Kıdemli Üye
kardeş anlamadın galiba hastane ve doktor var diye kendimizi salamayız işin ciddiyetine varalım diyoruz. Sigara içip doktordan yardım beklemek nasıl bir duygu diyoruz. Sigaranın verdiği zararı doktor yok edemiyor yada geri eskisini getiremiyor. Hastanenin varlığıda sigaranın zararını ortadan kaldırmıyor bunu anlamak bu kadar zor mu?

Şunu anla diye 3. Kez yazıyorum. Sen ne kadar dersen de, bu dediklerini yapmayacak hastaneye ihtiyaç duyacak insanlar olacaktır. Mesele bu. Allah diyor, peygamber diyor ama adam dinlemiyor işte. Gerçek bu değil mi? Sen diyorsun ki herkes dinlesin. Ben de diyorum ki dinlesin ama dinlemeyen çıkıyor işte. Bu sebeple bunların gözlerinin içine bakıp öğüt verecek insanlara ihtiyaç var. Günahlar içinde kalmış olanlara rehberlik yapacak olanlara ihtiyaç var

adams77

Kanalizasyoncu
Rabbül Alemin, bana değil hindulara da seslenmiş.

Din, islamdır demiş.

Kabe (ev), Allahü Tealanın yer yüzünde "benim - evim" dediği tek mekan

İslamiyeti kabul eden, orayı da kabul eder.

Alemlerin Rabbi "evim" dediği için kutsaldır. Taşından - toprağından değil

Allah cc selamet versin, bizi de selametinden ayırmasın

Esasen şunu istişare edelim.

Bu adam niye müslüman değil. Ben niye müslümanım ?

O niye kabul etmemiş, ben nasıl ana - ata'dan doğmuşum ?

Bu kabul edişin ruhlar aleminde bir söz verişle alakası var mı ?

Var ise Kur'an-ı kerimde bu ahidleşme geçiyor mu ?

Mübarek Kabe 'ye bak, namaz kılmak için gittiğin cami 'ye bak ne kadar benzerlik var.

ruhlar alemi :agla: :swoon:

adams77

Kanalizasyoncu
Şunu anla diye 3. Kez yazıyorum. Sen ne kadar dersen de, bu dediklerini yapmayacak hastaneye ihtiyaç duyacak insanlar olacaktır. Mesele bu. Allah diyor, peygamber diyor ama adam dinlemiyor işte. Gerçek bu değil mi? Sen diyorsun ki herkes dinlesin. Ben de diyorum ki dinlesin ama dinlemeyen çıkıyor işte. Bu sebeple bunların gözlerinin içine bakıp öğüt verecek insanlara ihtiyaç var. Günahlar içinde kalmış olanlara rehberlik yapacak olanlara ihtiyaç var

Kırılan kırılmıştır artık eskisi gibi olmaz. Amaç bu noktadan sıyrılıp temize çıkıp temiz işler yapmaktır. Cennet 'e girmek istiyorsan yaşadığın alanı cennet yapmalısın

Kaptan

Mecra Yazarı
Kaptan

Sen şunu anlamıyorsun galiba birilerine kızmak yok toptan her şeyi yok etmekte yok.

Olay senin gördüğün kadar basit değil diyorum. Ayrıca sana anlatıldığı gibi hiç değil.

Çünkü kitap şuan yaşanandan ve görünenden çok farklı şeyler söylüyor. Bunu görebilmek için şuana kadar bildiklerini bir kenara bırakıp öyle bakmak gerekiyor.

tamam bildiklerimi kenara birakayim

anlat o halde
ama lütfen anlasilir olsun, benim seviyeme in

adams77

Kanalizasyoncu
diyorsun ya "kitap şuan yaşanandan ve görünenden çok farklı şeyler söylüyor"

Kitap, benim bilmedigimi iddia ettigin veya yanlis bildigimin tersi neyi söylüyor?

Bir kere şurada anlaşalım. Ben üstün seviyelere ve niteliklere sahip değilim senin neyi nasıl öğreneceğini yada fark edeceğini bilme gibi durumum olmaz bu yüzden senin seviyene inmek gibi durum biraz sakıncalı. Ben seni uyarır ikaz ederim artık sonrası senin elinde olan birşeydir çünkü senin bilincinde olmayan bir şeyi senin bilincine sokmaya gücüm yetmez bunu elçi kitapta 'da söylüyor zaten bu durumda senin biraz çaba göstermen gerekiyor anlamak için çaba lazım.

Daha önce çok defa konuştuk fakat "nisa" kelimesini sana izah edemedim. Neden? senin kitaba ve ayete bakış açından dolayı Kitaptaki kavramlar insan 'ın yapısını harekete geçiren dişliler gibidir yani içinde olan hareket eden olarak bakman gerekiyor oysa seni nisa 'yı dışarıda arıyorsun karşı cinsin olarak tanımlıyor. Beden diye tabir ettiğin şey elbisedir. Şimdi sen diyorsun ki bunların hiç biri kitapta yazmıyor işte bunları anlayabilmek ve görebilmek için sünnetullah bakmalısın eğer Allah 'ın yarattığı varlığı ve fıtratı okuyamaz isen sana gelen elçiyi hiç bir zaman anlayamazsın. Sen elçileri belli zaman dilimlerinde yaşamış kişiler olarak görüyorsun oysa yaşadığın alanın boyutlarını bilseydin bunun böyle olmadığını anlardın. Herşey önce sünnetullah 'ı okumak ile başlar.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
ya hu mübarek böyle iman mı olur? delil yok kanıt yok neye iman ettin
Bu şekilde imanı herkes yapar

Hz. Ebubekir RA mirac olayında nasıl davrandı, sonu ne oldu?

Müşrikler mirac olayında nasıl davrandı, sonları ne oldu?

Bu İMAN dır kardeşim

Allah CC halifesine, Hz. Rasulallah SAV ın varisine iman

Ama iman edersin o tarikatın sıddıklarından olursun, ama iman etmezsin sen bilirsin...

adams77

Kanalizasyoncu
Bu şekilde imanı herkes yapar

Hz. Ebubekir RA mirac olayında nasıl davrandı, sonu ne oldu?

Müşrikler mirac olayında nasıl davrandı, sonları ne oldu?

Bu İMAN dır kardeşim

Allah CC halifesine, Hz. Rasulallah SAV ın varisine iman

Ama iman edersin o tarikatın sıddıklarından olursun, ama iman etmezsin sen bilirsin...

konu dönüyor dolaşıyor sonra suçlusu ben oluyorum. Miraç nerede gerçekleşti ve nasıl ?