“Yetiş Ya Gavs!” “Kurtar Bizi Şeyhim!” “Himmet Et Bize Kutbum!” “Yetiş Ya Geylani

talib

Kıdemli Üye
konu sapmasin, saptiricilarin saptirmalarina gelmeyelim :)

Bakin arkadaslar bu "yetis ya"cilar nasil bir vebalin altina girdiklerinin farkinda degiller.

Diyorlar ki "gavsim yetis bana yardim et", yardim edebilmesi icin de @lafons7275'un nerede oldugunu
bilmesi gerekir. Oyle ya Türkiye'de lafons yetis diyor bir baska yerde mesela Almanya'da falanci
sofi yetis diyor. Bunlara cevap verebilmesi icin bu gavsin bunlarin nerelerde olduklarini bilmesi gerekir.
Bu da ancak "herseyi bilmesi" ile olur ki bu da sadece Allah'a mahsustur (ilim sifati)

Iste sana ŞIRK !

Yani ben sizin nerede olduğunuzu bilsem bu şirk mi oluyor :) Bugün teknoloji ile bu mümkün ise, teknoloji araçları bilmeden şerik mi yaptılar kendilerini haşa?

Kaptan

Mecra Yazarı
bunlara cevap vermiyorum
aman Allah'im birileri zekamla alay ediyor

talib

Kıdemli Üye
Söylemlerinizin cevabı bu basit cevaplardır. Daha iyisi ile gelin ya da bu basit cevaplara karşılık verin, konu ilerlesin...

Ya da zekanızla gurur duymaya devam edin. Ama kibriya sıfatı Allah'a mahsustur, ona da dikkat edin :)

Tekrar bir cevap olsun, özellikle Allah'ın bazı sıfatları sırf kendine mahsustur. Yaratmak sıfatı, kibriya sıfatı ve Gani olmak gibi. Bazılarını da kullarına kısmen vermiştir ama sınırlı olarak. Görmek, duymak gibi... Ama bu görüş, duyuş çok az bir şeydir. Mahiyet olarak tamamen farklıdır.

Kaptan

Mecra Yazarı
Söylemlerinizin cevabı bu basit cevaplardır. Daha iyisi ile gelin ya da bu basit cevaplara karşılık verin, konu ilerlesin...

Ya da zekanızla gurur duymaya devam edin. Ama kibriya sıfatı Allah'a mahsustur, ona da dikkat edin :)

Tekrar bir cevap olsun, özellikle Allah'ın bazı sıfatları sırf kendine mahsustur. Yaratmak sıfatı, kibriya sıfatı ve Gani olmak gibi. Bazılarını da kullarına kısmen vermiştir ama sınırlı olarak. Görmek, duymak gibi... Ama bu görüş, duyuş çok az bir şeydir. Mahiyet olarak tamamen farklıdır.

Carpitma, hic bir delil sunulmamiscasina yaniltmalarina her firsatta devam ediyorsun

Bak ne demisiz;

dur, bitireyim önce

bu kadar mi? Hayir, sadece Allah'a ait olan baska sifatlara da sahip olmasi lazim bu gavsimizin

Mesela, irade ve kudret sifati; dileme, tercih etme ve guc yetirme

Insanin iradesi de kudreti de sinirli olunca hele ölmesiyle de hepten yok olunca

demek ki lafons, gavsin bu iradeye ve gerekli yardimi yapacak kudrete sahip olduguna inaniyor ki
"yetis ya gavsim" diyebiliyor, yoksa ne diye onu cagirsin ki, okeye dorduncu aramiyor sonucta.

Yahayy

Kıdemli Üye
Sana göresi bana göresi yok bu işin.

Allah diridir diyor ve bunu siz anlamazsınız diyor.

İşte bu kadar. Anlamayacağım şeyin ardına düşmem. Sen de düşme.

İşittik, itaat ettik diyenlerden ol.

İşittik itaat ettik, onlar Allah'ın lafzı ile diridirler, Allah bu şekilde onların şanını yüceltmiş övmüştür.

Şimdi sen benim soruma cevap ver,
Bedir Şehidleri sen içinden dua ettiğinde bile seni duyuyorlar mı?
Ayrıca kaptan'ın dediği gibi, eğer yardıma bir kul çağırılacaksa imdat edilecekse
bu kul evleviyetle Allah'ın açıkca övdüğü ve müjdelediği Bedir ehli olmalı değil mi?
Çağırıyor musunuz siz dualarınızda bu diri kulları,
Çağırınca sizi duyuyorlar mı?

Ben çağırımıyorum diyip sıvışacaksan
Cübbeli'sinden, Mahmud Efendine yalanlıyor musun önderlerini, sen onlardan iyi mi biliyorsun (!) :D

ihvanistanbul

AkhenAton
İslam güzel ahlaktan ibarettir. Kötü konuşmak, sert tavır takınmak muhatabı soğutur ve incitir. Mevla Teala Firavuna giderken bile Musa as. yumuşak söz söyle buyurduğuna göre yumuşak söz söylemek meyletmek değil güzel bir hitabettir.

Bu vesileyle sinirlendiğim anlarda kırdığım kim varsa özür diliyorum.

efonaltı

Kısıtlı Erişim
Allah ayette diri diyor. Sen ayeti mi inkar ediyorsun?
Bismillâhirrahmânirrahîm
وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ
Ve lâ tekûlû li men yuktelu fî sebîlillâhi emvât(emvâtun), bel ehyâun ve lâkin lâ teş’urûn(teş’urûne).
Ve Allah yolunda öldürülen kimseler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz, farkında olmazsınız.

Allah cc bile ölü demiş dimi....

fakat bu ölü kaavramını genişleterek şehidliği tanımlamış...........

Hem bunların gavs'la ne alakası var?

lafons7275

Kıdemli Üye
İşittik itaat ettik, onlar Allah'ın lafzı ile diridirler, Allah bu şekilde onların şanını yüceltmiş övmüştür.

Şimdi sen benim soruma cevap ver,
Bedir Şehidleri sen içinden dua ettiğinde bile seni duyuyorlar mı?

Diriler duyar. Ölüler duymaz.

Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin, onlar diridir.

lafons7275

Kıdemli Üye
Bismillâhirrahmânirrahîm
وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ
Ve lâ tekûlû li men yuktelu fî sebîlillâhi emvât(emvâtun), bel ehyâun ve lâkin lâ teş’urûn(teş’urûne).
Ve Allah yolunda öldürülen kimseler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz, farkında olmazsınız.

Allah cc bile ölü demiş dimi....

fakat bu ölü kaavramını genişleterek şehidliği tanımlamış...........

Hem bunların gavs'la ne alakası var?

Mavi kısma dikkat...

Yahayy

Kıdemli Üye
Diriler duyar. Ölüler duymaz.

Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin, onlar diridir.

Duyacak kulakları mı var, görecek gözleri mi var?
Diye seni uyarmıştım, çağırdığında duana icabet edecekler diye ben mi sana bildirdim,
benimle birlikte ortak dûa makamları mı icad ettin diye hesaba çekildiğinde
verilecek cevabın hazır mı?
Dikkat et kandırdığını sanamayacağın birine vereceksin bu cevapları?

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- De ki; O Allah bir tektir.
2- Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir).
3- Doğurmadı ve doğurulmadı
4- O 'na bir denk de olmadı.

lafons7275

Kıdemli Üye
Allah yolunda öldürülenleri ölü sanma. Onlar diridir ve Rableri katında rızıklanırlar.

bu ayet değil de hadis olsa hemen inkar ederlerdi. Ölüler nasıl rızıklanır, aklım almıyor, Kurana arz ettim ve uydurma olduğuna karar verdim. Bu hadis uydurmadır. Derlerdi...

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
biri yaşınız kaç diyor
cevap veren 80 kiloyum diyor

yaşınızı sordum diyor
80 kilo olduğuma inanmıyor musun diyor

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com

Nasıl ki Biri çıkar bende yaratırım veya Allah'tan başka yaratan vardır
dediği zaman Şirke düşerse !! Aynı Durum Semi, Basar, Kudret Sıfatları
içinde geçerlidir.
Peki sende semi, basar, kudret yok mu

Yani sen duymuyor musun, görmüyor musun, elini kaldıracak, yürüyecek, iş yapacak kudret sende yok mu?

Var dersen sana göre şirke düşersin, yok dersen yalan söylersin

Kaptan

Mecra Yazarı
Peki sende semi, basar, kudret yok mu

Yani sen duymuyor musun, görmüyor musun, elini kaldıracak, yürüyecek, iş yapacak kudret sende yok mu?

Var dersen sana göre şirke düşersin, yok dersen yalan söylersin

simdi sakin bir kafayla, en iyisi yarin kahvaltidan sonra otur ve lütfen
su sordugun soruyu bir kez daha oku