“Yetiş Ya Gavs!” “Kurtar Bizi Şeyhim!” “Himmet Et Bize Kutbum!” “Yetiş Ya Geylani

efonaltı

Kısıtlı Erişim
Evinde yangın çıkarsa itfayeyi ararken ki halini görmek isterdim doğrusu :D O esnada aklına bir an olsun oturup Allah'dan dilemek gelecek mi acaba?İnsanoğlu Allah'tan ne kadar uzak olduğunu tam idrak edemiyor. O bize şah damarından yakın olması bizim ona yakın olmamız anlamına gelmez.Şeyhinden yardım isteyen mürid, uzun sürecek bir disiplinin başındadır. O yolun başına kendi fıtratıyla başlıyor. Sonra oraları aşıp bir an olsun Allah'ı unutmaz hale geliyor. Bu disiplinde amaç şeyhinden yardım istemek değildir. Allah'tan yardım isteyecek samimiyete talim etmektir.Boks torbasını yumruklayan boksöre bakıp ''bu torbayı delmek için mi çalışıyorsun'' sanan adamın aymazlığına düşmemek gerek. Ehli tarikat bas bas her fırsatta gayenin Allah olduğunu hep dile getirirken inadına işi ters yüz etmek doğru değil güzel kardeşlerim benim..
azizim sen yazdığımı okumuyorsun.Evimde yangın çıkarsa itfaiyeyi çağırır (helal dir ),allahdan manevi yardım isterim .yani hem çalışır çabalar mücadele eder her imkanı kullanırım hemde allah cc dan manevi yardım isterim.(helal durum) dersenki ,yetiş mahmut efendi,yetiş Geylani ,yetiş gavs fezeddin!(haramdır) sonun NARI CEHENEM dir.insanlardan,eşyadan manevi yardım beklenemez.şirktir

ALI25

Kıdemli Üye
Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin.

وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ
Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz.(Bakara 154)

adams77

Kanalizasyoncu
Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin.

وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ
Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz.

senin ölüden anladığın nedir çok merak ettim doğrusu :)

adams77

Kanalizasyoncu
Ne mantiki sen neyi anlamadin ki de onu da yardim etmeye cali$ayim sana da in$allah.

Güzel abim hani siz ayetin iniş sebebine bakarak hareket ediyordunuz ya ne oldu bu ayet için neden böyle bir taktik uygulamıyorsunuz?

Ayeti bağlamından koparmadan oku ayrıca neden bahsettiğini kavramaya çalış lütfen

spesifik

آزادی قید و بند
Evinde yangın çıkarsa itfayeyi ararken ki halini görmek isterdim doğrusu :D O esnada aklına bir an olsun oturup Allah'dan dilemek gelecek mi acaba?

İnsanoğlu Allah'tan ne kadar uzak olduğunu tam idrak edemiyor. O bize şah damarından yakın olması bizim ona yakın olmamız anlamına gelmez.

Şeyhinden yardım isteyen mürid, uzun sürecek bir disiplinin başındadır. O yolun başına kendi fıtratıyla başlıyor. Sonra oraları aşıp bir an olsun Allah'ı unutmaz hale geliyor. Bu disiplinde amaç şeyhinden yardım istemek değildir. Allah'tan yardım isteyecek samimiyete talim etmektir.

Boks torbasını yumruklayan boksöre bakıp ''bu torbayı delmek için mi çalışıyorsun'' sanan adamın aymazlığına düşmemek gerek. Ehli tarikat bas bas her fırsatta gayenin Allah olduğunu hep dile getirirken inadına işi ters yüz etmek doğru değil güzel kardeşlerim benim..

Ya hu biz de bozuk anlayışı söylüyoruz
şu bir hakikat ki işlerini şeyhlerinin hallettiğini düşünenler var ..
şimdi senin evde yangın çıkınca aklına önce gavsın mı geliyor?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Ya hu biz de bozuk anlayışı söylüyoruz
şu bir hakikat ki işlerini şeyhlerinin hallettiğini düşünenler var ..
şimdi senin evde yangın çıkınca aklına önce gavsın mı geliyor?
Var demekle olmaz, göstereceksiniz. Ciddi olunuz lütfen!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Abdulkadir Geylani hz.lerinin yardımına mahzar olmak, büyük bir nasib....Rabbim şefaatlerine nail eylesin o sultanın... Allah ın izni ile tasarrufu devam etmektedir.... görene, körene...

ALI25

Kıdemli Üye
adams77 Nickli Üyeden Alıntı Belki veli olursun sorulara cevap alalım lütfen

Bizden bir veli olmaz ve de velilik icin de bizim ya$ da gitmi$ diyesim geldi icimden.